Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  
Autor Wiadomość
inka52
 Tytuł: Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2
PostNapisane: 12 cze 2018, o 11:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie u mnie dziś w nocy popadało , po miesięcznej suszy i podlewaniu ogrodu , rośliny odżyły , , zacznie się ścinanie reszty przekwitłych róż i oby drugie kwitnienie też było obfite , ale trochę deszczu ;:108 ;:3

ewka 36jj - Ewo ja też mam Emiliana i mam taką samą sytuację , jeszcze mu zdjęcia nie zrobiłam ,i ciągle co ma już ładny krzaczek to brak kwiatów i wiosną od początku , na razie go znoszę , jak będzie mi potrzebna miejscówka to wtedy pomyślę :) ;:3

majka 11 - róże nawożę gnojówką , Xavier jest piękną różą kwitnie całe lato , deszcz mu nie przeszkadza , nie przebarwia się na słońcu , jestem zadowolona z zakupu róż Masada , mam ich kilka :lol: ;:333

Karolacha - mam tego kielichowca , ale u mnie jest mały rośnie w cieniu , trza pomyśleć o zmianie miejsca , póki mały ;:3 ;:108

Jakuch - Jadziu on był mały jak rósł w cieniu po zmianie miejscówki na słoneczną rabatę jest obsypany cały czas kwiatami , w tym roku dokupiłam dwie nowe róże o podobnym pokroju i też umieściłam na słońcu , widzę ,ze sobie pomału radzą ;:3 :)

maniołek - tak róże bynajmniej u mnie były umęczone , gdyż większość z nich jest na słońcu , które teraz prażyło niemiłosiernie ;:3

A teraz jeszcze wczorejsze zdjęcia

Obrazek
Aleksandra P.

Obrazek
Sympatia i New D.

Obrazek
Cinderella

Obrazek
Capri

Obrazek
Granny

Obrazek
Strauss

Obrazek
J.Galway

Obrazek

Obrazek
Artemis

Obrazek

Obrazek
Baillando

Obrazek
Roald

Obrazek
Bathsheba

Obrazek
Mark

Obrazek
Margaret

Zobacz profil Wyślij e-mail      

koziorozec
PostNapisane: 12 cze 2018, o 12:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witaj Tereniu,masz tyle ślicznotek piwoniowych ,a teraz różanych ,jestem pełna podziwu z ilości i piękności różanych ,Twoje róże po prostu wymiatają ,cudne krzaczki, rozbudowane i takie kolory pastelowe ,no jestem pod wrażeniem ,szczerze mi się podobają i jeszcze te ilości też robią wrażenie ,pozdrawiam ;:196

daysy
PostNapisane: 12 cze 2018, o 12:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Tereniu wszystkie śliczne, ale Xavier, naj, naj, naj........ Długo masz Poet's Wife? zastanawiam się nad nią. Też nie widzę nic złego w mocnym cięciu angielek przez pierwsze lata. Moim zdaniem silny system korzeniowy poprawia kondycję całego krzewu.

JAKUCH
PostNapisane: 12 cze 2018, o 19:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Niestety Tereniu na słonecznej rabacie miejsca zabrakło ;:174 ,więc niestety muszę to przeżyć ,że moja tak kwitnie . Jednak mam też Lavender Lassie i ona w tym samym rejonie rośnie i kwitnie cudownie aż muszę ja poskramiać ostrym cięciem . Zastanawiam sie czy nie zamienić Astrid miejsca właśnie w miejsce Heavenly ,ale to znów rok w plecy ;:174 Aleksandra P ma cudny kwiat, a Artemis też szaleje .Kurcze jednak co znaczy słoneczna rabata, dlatego mojego marnego patyczkowego Artemisa przesadziłam jesienią na tę w miarę słoneczną rabatkę .Efekty juz sa widoczne jednak na wysokość trzeba będzie trochę poczekać

karolacha
PostNapisane: 13 cze 2018, o 17:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Jakie piękne masz róże ;:138 krzewy obsypane kwiatami i ile odmian ;:oj Piękne ;:138
Mój Kielichowiec Chiński rósł w półcieniu i dobrze mu było. Przerabiałam rabatę i przesadziłam go na południową , słoneczną strone i nie za bardzo jest z tego zadowolony :? Ma jasne listki, jakieś małe sie zrobiły a kwiaty takie sobie . Powiedziałabym ,ze lubi słońce , ale rozproszone, półcień. ..na pewno nie ostre słońce :wink: Mam kielichowca Wonnego tez raczej w cieniu bo w towarzystwie innych krzewów co go cieniują a kwitnie cały czas pięknie :lol:
Gdzie są zdjęcia z Wojsławic :wink: :?: Były też piwonie :?: mają tam piękną kolekcję ;:63

lanceta
PostNapisane: 13 cze 2018, o 20:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Teresko, byłyśmy i nie spotkałyśmy się.......
Ja oprowadzałam spora grupę działkowców z naszego ROD, ponieważ byli pierwszy raz w Arboretum.
Rozmawiałam z miłymi Panami przedstawicielami Marolexu,ale nie pomyślałam o wspólnej fotce.
Robiłaś zdjęcia ?

inka52
PostNapisane: 14 cze 2018, o 21:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie po deszczu , roboty w ogrodzie ful , ścinam róże już drugi dzień i to nie koniec , one odpoczną i znów zaczną balować :)

koziorożec - Marcia piwonie lubię tak jak Ty , zawsze coś dokupię , tak po trochu , by miejsca starczyło na trochę , a róże trochę jak pisałam
w marcu mi przymarzło już na ich miejsca są nowe , miejscówka to cenna rzecz :tan

daysy - Poet s to wiosenna nowinka , pięknie kwitnie , obficie i trzyma się prosto jestem z niego zadowolona , ;:108

Jakuch - Jadziu ja Artemisa bardzo lubię i kupiłam drugiego teraz go wsadzałam , też na patelnię , zresztą na tym ogrodzie iglaków nie mam , tylko drzewa owocowe , bo skróciłam warzywnik kosztem różanki ;:168

Karolcia - byłam , zdjęć nie ma , bo piwonie nie kwitły , a M. zrobił mi przy kompozycjach florystycznych , a ja jestem nie fotogeniczna , więc zdjęć nie będzie . Było trochę ludzi , wystawców mniej niż inne lata.Kupiłam sobie rdest himalajski . ;:168 ;:3

Lanceta - byłam , przyjechaliśmy jak zaczęli oprowadzać grupy zwiedzających po różance , a kwitły pięknie , zdjęć parę w środku zrobił M. I to wszystko ;:168

Parę zdjęć z dzisiejszej pracy w ogrodzie

Obrazek
Zakup z jesieni Zieleń to życie - Kiss

Obrazek
Lady Frist

Obrazek
Tranquility

Obrazek
Miss Dior

Obrazek

Obrazek
Nowa Austinka Pegasus

Obrazek

Obrazek
Amelia N

JAKUCH
PostNapisane: 14 cze 2018, o 22:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Cudna Amelia też będę ją mieć dzięki forumowej koleżance, oczywiście z patyczka. Pegasus tez śliczna Czytałam Tereniu ,ze kupiłaś Rdest himalajski ja na samo słowo rdest jestem uczulona :;230 jednak ten Twój oby nie był taki jak ten u mnie za siatką

majka411
PostNapisane: 15 cze 2018, o 06:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
:wit Tereska masz śliczne odmiany Amelia Nothomb jest cudna.
Wpadła mi w oko Miss Dior, ktoś mnie o nią pytał. Możesz coś o niej napisać, czy warto ją mieć :D

karolacha
PostNapisane: 15 cze 2018, o 18:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Nie musisz mieć róż na wysokościach , masz piękne w nizinach ;:138 na wysokosciach faktyczni9e potrzeba czasem podwiązać , przyciać..zabezpieczyć :wink:
Szkoda ,ze piwonie przekwitły, bo jest ich tam maasa i same nowe i ciekawe odmiany, zrobili nową rabatę :) Ciekawe kiedy ja pojadę , kiedy mój Małż się złamie i pojedzie ze mną :wink:

dorotka350
PostNapisane: 17 cze 2018, o 21:34 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Teresko, cudnie kwitną Twoje Austinki ;:167
Napisz gdzie kupiłaś różę Pegasus?

inka52
PostNapisane: 18 cze 2018, o 15:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie kolejny dzięń ścinam róże , nawet te co dziś kwitną jutro już oklapnięte , podlewanie mało daje , bo i kwiaty się rozwijają mniejsze , oby już spadł deszcz ,nie lubię takiej pogody ;:108

Jakuch - Jadziu z Amelki na pewno będziesz zadowolona , ładny krzaczek nie krzaczor kwitnie cały czas , takie lubię , a rdest ten nie rozłazi się ;:168

majka411 - Miss Dior mam drugi rok , nieduży krzak 80, zwarty kwitnie trochę póżniej od Austinek , kolor w rozkwicie biały z poświatą lekkiego różu , ale mało widoczny , a potem już biel , kwiaty trzyma prosto w bukietach , kwiat utrzymuje się kilka dni , dla Ciebie ;:3 , bo chyba masz go mniej niż ja ;:168

Karolacha - Karolciu do 8/07/2018 trochę czasu to musisz przekonać M. to się może zobaczymy ;:167

Dorotka 350 - Austinki są tak piękne same w sobie ,ze w każdym ogrodzie wyglądają super ;:167 , jeśli chodzi o Pegasus kupiłam wiosną u Mistrza ;:168

A teraz te co jeszcze trochę dyszą :D

Obrazek
To też Austinka Perdita ;:133

Obrazek

A to Tickled Pink

Obrazek
Mareczek

Obrazek
Nówka Festival des Jardines Chamont

Obrazek
Austinka Floss w pąku

Obrazek
Domaine de Chantilly

karolacha
PostNapisane: 18 cze 2018, o 16:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Może 8.07 sama się zdobędę i przyjadę :?: do Wojsławic :wink:
Katalpa to duże drzewo i wiesz jak kwitnie , Chitalpa to krzyzówka, drzewko jest małe , ma listki jak Oleander , wąskie , długie . Kwiatki takie same tylko w mniejszych gronach i trochę inaczej ułożone, ale podobnie no i kolor różowawy :wink: Znowu nic nadzwyczajnego , będę jeszcze pokazywała ,jak się bardziej rozwinie :lol:

bwoj54
PostNapisane: 22 cze 2018, o 09:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Tereniu, weszłam i nie mogę wyjść . Różano- piwoniowy zawrót głowy. :tan Same piękności . Zwalnia mi się miejsce po truskawkach / przenoszę w inne miejsce / już wiem,że to będzie miejscówka dla róż/ powtarzających kwitnienie/ i...piwonii. Czy pytałam już Ciebie o miejsce zakupu ? wrócę tu jeszcze wieczorem . Posyłam serdeczności ;:196

JAKUCH
PostNapisane: 23 cze 2018, o 08:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Tereniu same cudności ,a ta piękność Festival des Jardines Chamont bardzo podobna układem płatków do Grace,Mareczek też śliczny już w ubiegłym roku mu się przyglądałam Zresztą wszystkie są cudne ;:167 ;:167

inka52
PostNapisane: 23 cze 2018, o 17:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie
Dziś pomimo wietrznej i pochmurnej pogody , zrobiłam parę zdjęć , nie są takie jak róże rozwijają się w przy normalnej pogodzie , ale przed urlopem chciałam Wam pokazać :wit ;:138 ;:138

Karolacha - Karolinko ja też będę starała się wrócić na Wojsławice , może się spotkamy ;:108 ;:3

bowi54 - Bogusiu i piwonie są piękne , jak również i róże trudny wybór masz :wit :wit

Jakuch - Jadziu wierz mi że Festiwal jest piękny i do tej pory trzyma kwiaty , i układ kwiatu ma podobny do Grace masz rację , różnią się kolorem ;:168 ;:168

A teraz parę zdjęć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
A ta to 100 Idees Jardin/Golden Zest/

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Floss Austina

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

maniolek
PostNapisane: 25 cze 2018, o 12:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Teresko zdjęcia kwiatów zawsze są ładne i nieważne jaka pogoda :) to jest coś co lubimy i podziwiamy, więc nie ma co się przejmować :) udanego urlopu :wit

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 512 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: duduś, jarha, kulka79, plocczanka, wanda7 i 124 gości