Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu, to nasze przymusowe siedzenie w domu, zaowocuje podpędzeniem prac ogrodowych.Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że mamy ogrody przy domu.Wliczam do tego również mój ROD ,do którego zawitam w przyszłym tygodniu, jeżeli nic się nie zmieni do tego czasu.Serdeczności ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereska, u mnie też zmroxilo co nieco. Nie odkryłam malych rh bo myślałam że to krótko. Niestety, zmroxilo. Potem już oslonilam , ale pewnie za późno. Zobaczymy. Poczernialy. Może coś tam.jeszcze pokażą. :( szkoda by było. U mnie też strasznie sucho. Zaczęłam podlewać. Mam nowe ,cenne okazy, nie dam.im zginąć, jak już bywalo u.mnie. zobaczyłam że inni ,mądrzejsi ogrodnicy też rozważają podlewanie, to.juz nie mam wurzutow :wink: no niech już przyjdzie to ciepło. Niech nam trochę ogrzeje nasze zmartwione serducha. Powodzenia i uważaj.na zdrówko. :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie :wit

Dawno nie pisałam na forum , gdyż jak to jest wiosennie , pracy w ogrodzie do nieprzerobienia :D
leszczyna - Krysiu moje róże w tym roku są biedne , ale nie tylko one parę piwonii paki kwiatowe zmroził tym delikatniejszym piwoniom , ale trzeba się cieszyć tym co się ma :wink:
Maska - Marysiu , korony przekwitły , teraz w pełni tulipany , narcyze i inne gatunki.Nawozów w necie nie zamawiam ,ale wieloletni dostawca , przywiózł złotko , i już "chodzi" więc będzie się podlewać , a one takie marne.... ;:108
daysy - u mnie pomału zawsze coś kwitnie teraz będą piwonie , pierwsze te botaniczne i nie tylko już się rwą do otwarcia kwiatu , a jakby tak Bozia dała coś z nieba to byłoby super , pozdrawiam koleżankę świeżą emerytkę ;:168
anabuko 1 - witaj Aniu u Ciebie to już naprawdę bardzo kolorowo , tak wiosennie ze słoneczkiem ;:3
Jakuch - Jadziu róże już przycięte , pryśnięte, nawożone , a złotko chodzi , pozdrawiam ;:168

plocczanka - ciemiernik rosnie w takim miejscu , gdzie inne nie chcą rosnąć. dlatego mu pozwalam na rozsiew , a koron miałam więcej , ale jakoś tak ,ze zostało tylko kilka , nie dbam o nie specjalnie są to są ;:3 :wit
lanceta - witaj , tak szybko się nie zobaczymy , ale jeden plus ,ze mamy ogrody przy domu i można wyjść pozdrawiam cała Rodzinkę ;:167
Karolacha - u mnie już dawno nie było tak przymrożone w ogrodzie jak w tym roku , pierwsze magnolie , kwitną teraz pozostałe , ale co tam kilkoma kwiatami , piwoniom też się dostało , nie mówiąc o różach ile odpadnie , to nie mówię , bo jeszcze liczę ,ze odpuszczą od korzenia pozdrawiam ;:168

Teraz całe dnie spędza się na ogrodzie , wczoraj zrobiłam kilka zdjęć ;:3 :wit












Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Łączę się z tymi, co mają sucho na rabatach, bo u mnie to już ziemia tak sypka jak nigdy, mimo podlewania.
Teresko, ja chciałam zapytać o siewki ciemiernika. Czy te roślinki z siewek powtarzają cechy roślin matecznych? Kolor itp.?
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Teresko pięknie u Ciebie wszystko kwitnie.Piwonie już takie duże pąki mają.U Ciebie klimat o wiele cieplejszy nie to co u mnie na północy. ;:145 Przymrozki zapowiadają cały czas.W tej chwili niby słońce świeci,ale i wiatr wieje i jeszcze bardziej wysusza i tak suchą ziemię.

Miłej niedzieli :wit ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu obfite kwitnienie koperkowej sie zapowiada u mojej jak co roku tylko jeden kwiat ,to samo u Early scout nie mam pojęcia o co im chodzi .To juz kolejna miejscówka gdzie im nie pasuje.Co to z ostatniej fotki takie śliczne czy to Rozmaryn. Znów wieje lodowaty wiatr, a na noc zapowiadają przymrozki kiedy to sie skończy, a ziemia biedna taka przesuszona od tych wiatrów.Zapowiada sie nieciekawy sezon ;:131 Zdróweczka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu białe narcyzy prześliczne i jeszcze trójlisty popodziwiam. ;:oj
Piwonia koperkowa pięknie zapączkowana. ;:215 Mam nadzieję, że już przymrozki nie dotrą do Twojego ogrodu.
Ograniczenie wolności, przynajmniej ogrodom posłużyło, łatwiej je ogarnąć. ;:108
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

I u ciebie już ładnie i kolorowo. ;:215
białe narcyzki takie delikatne , subtelne, przepiękne. i biały psi ząb ?? Śliczny.
tulipanki,, no i pani koperkowa bardzo ładna. ;:333
A co to jest na ostatnim zdjęciu ??
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie pomału coś się rozkręcania na ogrodzie ;:3

Wanda 7 - mam kilka miejsc pod drzewami gdzie jest sucho i nie do końca Cię zrozumiałam czy chodzi Ci o ciemiernika cuchnącego , jeśli tak to on się wcale nie zmienia , siewki też tak kwitną bezproblemowo :wit

cyma 2404 - też lubię narcyze bardziej niż tulipany , mam jeszcze inne też całe białe , ale jeszcze w paczkach , koperkowa za parę dni wybuchnie , lubię piwonie ;:3

anabuko1 - Aniu na ostatnim zdjęciu kwitnie rozmaryn :)

Jakuch - Jadziu jak parę lat temu przesadziłam koperkową to kwitnie moja Early ma tylko dwa paki , na jesieni mam też ją zamiar przesadzić ;:168

danuta z - Danusiu u Nas w tym roku to przymrozki dały dobrze czadu , róże bardzo mi podmarzły , będzie póżniejsze i słabsze kwitnienie :wit

A teraz pierwsza wyrywna piwonia młokosiewicza

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu, wreszcie dotarłam do Ciebie.Zaczęłam nadrabiać ogrodowe zaległości i wieczorem padałam ze zmęczenia.Zasiąść do kompa,było ponad moje siły.
Zauważyłam, piwonię koperkową u Ciebie z mocno rozwiniętymi pąkami.Moje też maja dużo pąków,ale
są późniejsze.Przymusowe siedzenie w domu,na pewno zaowocowało super efektem w ogrodzie.
Pozdrawiam serdecznie, ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu pogoda niby się rozkręca ,ale znów zapowiadają ochłodzenie. Śliczna ta Młokosiewicza, a ja wciąż się zastanawiam czy nie oddać w dobre ręce tych moich maruderów, bo w myślach szukam nowego miejsca i nie znajduję ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Piękne wiosenne kwitnienia ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

O jaka fajna piwonia.Liście jakieś inne.I pomyśleć,że kiedyś mogłam kupić sadzonkę. :evil: ;:223
Deszczu jak nie było tak nie ma.

Miłego dnia. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”