Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
babciaWojtusia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 lip 2020, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Obrazek[/url]
Mix

Obrazek
Jude the Obscure, Sumer Song

Obrazek
La Villa Cott

Obrazek

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/bf7069bca19877ac][img]https://images91.fotosik.pl/385/bf7069bca19877acmed.jpg[/img

Piękne wszystkie róże, też je uwielbiam :D :D
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie :wit

Pogoda tegoroczna nie sprzyja ani Nam , ani roślinom , bynajmniej u Nas , większość dnia spędzam na usuwaniu przekwitłych róż , gdyż Austinki przekwitły i będą się szykować do ponownego kwitnięcia , ale kwiat brzydki zasuszony , mumiowaty . kwitną za to obficie jak nigdy bezproblemowe liliowce , a może wrócić do nich ?
leszczyna - Krysiu ja zawsze tnę róże nisko , już pisałam , nie lubię dużych krzaków zakwitną trochę póżniej , ale może im to na zdrowie wyjdzie ;:3
Jakuch - ja się też zastanawiałam nad zmniejszeniem ilości , dały mi w tym roku dobrze do wiwatu, a są inne nie wymagające tyle zachodu ;:168

Maska - Marysiu widzę ,że u Was też tam leje , ale u mnie nie lepiej , a w dodatku zimno , musimy się ciszyć tym co mamy ;:168

plocczanka - Lucynko i u mnie też są takie róże , ale mam ich tyle ,ze staram się pokazać te co jako tako wyglądają , a pada też równo nie daje słonku przygrzać ;:3 :wit

danuta z - Danusiu , ja bardzo lubię róże białe , kremowe i herbaciane , czerwonych mam niedużo do koloru , wydaje mi się ,ze jaśniejsze są cieplejsze , ale może mi się tak zdaje ;:3 :wit

babcia Wojtusia - witam nową koleżankę na forum , miło mi że podobają Ci się niektóre moje róże ;:3 :wit

A teraz dla odpoczynku od róż trochę moich liliowców

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu :wit
Masz prześliczne liliowce.
Ten pierwszy to cudny. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Masz Tereniu piękne liliowce zresztą tak jak i róże .Teraz po pierwszym kwitnieniu też ostro tnę moje róże, bo porosły takie wielkie krzaczyska, że zrobił się totalny tłok na rabatach.Te które pierwsze były cięte już wypuszczają nowe pędy zakończone bukietami nawet Doktorek już powtarza dosyć obficie jak na niego.Super pogody
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu liliowce właściwie zawsze są bezproblemowe i na pewno róże wymagają dużo więcej troski, ale nie rezygnuj z nich wszak nie zawsze będzie takie lato :D A Twoje róże są szczególne, bo potrafisz się nimi opiekować. Życzę słoneczka chociaż prognozy mówią co innego ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Liliowce też masz prześliczne, Tereniu! ;:138 ;:138
A różyczki w tym roku trochę marudzą u nas wszystkich, co nie znaczy, że za rok będzie tak samo. ;:185 Za rok znowu buchną feerią barw i zyskają na urodzie, czego Tobie, sobie i wszystkim miłośnikom królowych ogrodów z całego serca życzę. ;:167
;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu jeszcze róże popodziwiałam. Ta wyjątkowo piękna. ;:oj Po Twoich nie widać, żeby przez opady mocno ucierpiały. Wielki szacunek za pracę przy takiej liczbie róż. ;:180

Obrazek

Liliowców też zgromadziłaś piękną kolekcję. ;:215 Obrywasz przekwitłe kwiaty, czy czekasz aż same odpadną? Podobają mi się, ale denerwują mnie suszki. Mam tylko trzy, bo usuwanie przekwitłych mnie męczy.
Miłych chwil w ogrodzie. :wit
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie parę dni słońca i praca do nieprzerobienia w ogrodzie kończę ciąć róże , robię małe porządki i w następnym tygodniu ostatnie podlanie gnojówką i do wiosny czekamy ;:174

anabuko 1 - Aniu nie pamiętam nazwy tego liliowca mam spisane , ale musiałabym trochę poszperać , mam koleżankę która kocha czerwone róże , piwonie i takie ciemne liliowce , i to jest od niej , ma przepiękne okazy.A mnie już minął ten szał liliowców. ;:168

Jakuch - Jadziu tnę wszystkie nisko i jak zauważyłaś na pierwszych już są wypustki nowych pędów kwiatowych. Dziś przyszły do mnie dwie nowe róże ,w donicach Emilly Austina po wiośnie nie wypuściła , oraz Pacyficblu do pary Przesadziłam trzy róże , były pod Nowalisami teraz patrzę , a one takie biedne , a ładne są Sally Kane , Mama Mia ,i Florida /Freya/ u jednej przy wykopywaniu ucięłam szpadlem korzeń główny, dwa boczne ma ładne z dużą ilością drobnych korzonków ciekawe czy się przyjmie dałam pod korzeń mykoryzę. ;:168

Maska - Marysiu sama wiesz , bo masz , ile jest przy nich pracy i jeszcze jak deszcz zniszczy to się płakać chce , gdy się czeka na nie cały rok. Jeszcze oprócz róż mnie rai piwonia i irys , robię co rok po dwie sztuki coś nowego , a z róż tylko ....... ;:108 ;:168

plocczanka - Lucynko zawsze tak jest , ale jak zauważyłaś ten rok jest ciężki nie tylko dla kwiatów , ale i warzyw, nie mam w tym roku pomidorów , ogórków , fasolki , trudno taki rok , oby gorzej nie było pozdrawiam ;:168

cyma 2704-witaj róża o którą pytasz rzeczywiście jest piękna to La Villa Cotta , tak przy różach jest dużo pracy , teraz po kwitnieniu znowu się przycina przekwitłe kwiaty , tak samo jest z liliowcami , a mam ich też nie mało , bo od nich zaczynałam przygodę z ogrodem ;:168

Dziś przy cięciu zrobiłam kilka zdjęć

Chantal de Merieux

Obrazek
Crocosmia lucifer

Obrazek

Schone Koblenzerin

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Och cudne, cudne te twoje liliowce.
Róże tez prześliczne.
Crokosomia w takiej ilości wygląda pięknie.Sadzisz ich więcej w jednym miejscu. Fajny bukiet tworzą.
Ja jej nie sadziłam.Ale może warto pomyśleć.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Moje krokosmie w ubiegłym roku już kwitły a w tym mają tylko liściory. Chantal cudna ja swoja dałam w dobre ręce, jakoś nie miałam do niej zdrowia kwitła jak chciała .Liliowce cudne jak jeden zresztą Tereniu wszystko cudnie u Ciebie kwitnie ;:196 .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu czy Crocosmia lucifer rośnie u Ciebie na stałe w gruncie? u mnie wielokrotnie sadzone różne jej odmiany nigdy nie przetrwały zimy.
Ciekawa ta różyczka Schone Koblenzerin ;:333
Miłej niedzieli i pozdrawiam :wit ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Teresko masz rację,jasne róże rozjaśniają ogród.Sama nie wiem jak to się stało,że mam sporo czerwonych.Może nie tak sporo,ale te trzy krzaki pnących czerwonych róż mówią za siebie.Ukorzeniłam je kiedyś.Były trzy sadzonki i tak zostały,ale jak kwitną to wyglądają pięknie.
Róże pięknie u Ciebie kwitną. ;:138
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu, ujęła mnie francuska Chantal de Merieux. Piękny kolor i kształt kwiatów ;:167 Czy ona pachnie ?
Na nowe róże miejsca już nie znajdę ale popatrzeć i pozachwycać się u kogoś zawsze można :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”