Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu u Ciebie juz korona cesarska zakwitła ?????? Fajne ciemiernikowe kwiatki, ale jakoś za cuchnącym nie przepadam inne owszem ale nie chcą rosnąć coś im się odwidziało.Udanego sezonu Tereniu róże chyba juz wszystkie przyciełaś ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu, jak pięknie rozrósł się Twój ciemiernik! ;:138
Widzę koronę cesarską zapączkowaną ;:215 Moje korony wyszły wszystkie i nawet ładnie urosły, tylko zapomniały wytworzyć pąki i raczej nie zakwitną. ;:222 Zupełnie nie wiem, w czym tkwi ich problem....
Pozdrawiam cieplutko w ten zimny i mocno wietrzny dzień. ;:3 ;:3 ;:3 Zdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu, to nasze przymusowe siedzenie w domu, zaowocuje podpędzeniem prac ogrodowych.Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że mamy ogrody przy domu.Wliczam do tego również mój ROD ,do którego zawitam w przyszłym tygodniu, jeżeli nic się nie zmieni do tego czasu.Serdeczności ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereska, u mnie też zmroxilo co nieco. Nie odkryłam malych rh bo myślałam że to krótko. Niestety, zmroxilo. Potem już oslonilam , ale pewnie za późno. Zobaczymy. Poczernialy. Może coś tam.jeszcze pokażą. :( szkoda by było. U mnie też strasznie sucho. Zaczęłam podlewać. Mam nowe ,cenne okazy, nie dam.im zginąć, jak już bywalo u.mnie. zobaczyłam że inni ,mądrzejsi ogrodnicy też rozważają podlewanie, to.juz nie mam wurzutow :wink: no niech już przyjdzie to ciepło. Niech nam trochę ogrzeje nasze zmartwione serducha. Powodzenia i uważaj.na zdrówko. :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie :wit

Dawno nie pisałam na forum , gdyż jak to jest wiosennie , pracy w ogrodzie do nieprzerobienia :D
leszczyna - Krysiu moje róże w tym roku są biedne , ale nie tylko one parę piwonii paki kwiatowe zmroził tym delikatniejszym piwoniom , ale trzeba się cieszyć tym co się ma :wink:
Maska - Marysiu , korony przekwitły , teraz w pełni tulipany , narcyze i inne gatunki.Nawozów w necie nie zamawiam ,ale wieloletni dostawca , przywiózł złotko , i już "chodzi" więc będzie się podlewać , a one takie marne.... ;:108
daysy - u mnie pomału zawsze coś kwitnie teraz będą piwonie , pierwsze te botaniczne i nie tylko już się rwą do otwarcia kwiatu , a jakby tak Bozia dała coś z nieba to byłoby super , pozdrawiam koleżankę świeżą emerytkę ;:168
anabuko 1 - witaj Aniu u Ciebie to już naprawdę bardzo kolorowo , tak wiosennie ze słoneczkiem ;:3
Jakuch - Jadziu róże już przycięte , pryśnięte, nawożone , a złotko chodzi , pozdrawiam ;:168

plocczanka - ciemiernik rosnie w takim miejscu , gdzie inne nie chcą rosnąć. dlatego mu pozwalam na rozsiew , a koron miałam więcej , ale jakoś tak ,ze zostało tylko kilka , nie dbam o nie specjalnie są to są ;:3 :wit
lanceta - witaj , tak szybko się nie zobaczymy , ale jeden plus ,ze mamy ogrody przy domu i można wyjść pozdrawiam cała Rodzinkę ;:167
Karolacha - u mnie już dawno nie było tak przymrożone w ogrodzie jak w tym roku , pierwsze magnolie , kwitną teraz pozostałe , ale co tam kilkoma kwiatami , piwoniom też się dostało , nie mówiąc o różach ile odpadnie , to nie mówię , bo jeszcze liczę ,ze odpuszczą od korzenia pozdrawiam ;:168

Teraz całe dnie spędza się na ogrodzie , wczoraj zrobiłam kilka zdjęć ;:3 :wit












Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Łączę się z tymi, co mają sucho na rabatach, bo u mnie to już ziemia tak sypka jak nigdy, mimo podlewania.
Teresko, ja chciałam zapytać o siewki ciemiernika. Czy te roślinki z siewek powtarzają cechy roślin matecznych? Kolor itp.?
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Teresko pięknie u Ciebie wszystko kwitnie.Piwonie już takie duże pąki mają.U Ciebie klimat o wiele cieplejszy nie to co u mnie na północy. ;:145 Przymrozki zapowiadają cały czas.W tej chwili niby słońce świeci,ale i wiatr wieje i jeszcze bardziej wysusza i tak suchą ziemię.

Miłej niedzieli :wit ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu obfite kwitnienie koperkowej sie zapowiada u mojej jak co roku tylko jeden kwiat ,to samo u Early scout nie mam pojęcia o co im chodzi .To juz kolejna miejscówka gdzie im nie pasuje.Co to z ostatniej fotki takie śliczne czy to Rozmaryn. Znów wieje lodowaty wiatr, a na noc zapowiadają przymrozki kiedy to sie skończy, a ziemia biedna taka przesuszona od tych wiatrów.Zapowiada sie nieciekawy sezon ;:131 Zdróweczka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu białe narcyzy prześliczne i jeszcze trójlisty popodziwiam. ;:oj
Piwonia koperkowa pięknie zapączkowana. ;:215 Mam nadzieję, że już przymrozki nie dotrą do Twojego ogrodu.
Ograniczenie wolności, przynajmniej ogrodom posłużyło, łatwiej je ogarnąć. ;:108
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

I u ciebie już ładnie i kolorowo. ;:215
białe narcyzki takie delikatne , subtelne, przepiękne. i biały psi ząb ?? Śliczny.
tulipanki,, no i pani koperkowa bardzo ładna. ;:333
A co to jest na ostatnim zdjęciu ??
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie pomału coś się rozkręcania na ogrodzie ;:3

Wanda 7 - mam kilka miejsc pod drzewami gdzie jest sucho i nie do końca Cię zrozumiałam czy chodzi Ci o ciemiernika cuchnącego , jeśli tak to on się wcale nie zmienia , siewki też tak kwitną bezproblemowo :wit

cyma 2404 - też lubię narcyze bardziej niż tulipany , mam jeszcze inne też całe białe , ale jeszcze w paczkach , koperkowa za parę dni wybuchnie , lubię piwonie ;:3

anabuko1 - Aniu na ostatnim zdjęciu kwitnie rozmaryn :)

Jakuch - Jadziu jak parę lat temu przesadziłam koperkową to kwitnie moja Early ma tylko dwa paki , na jesieni mam też ją zamiar przesadzić ;:168

danuta z - Danusiu u Nas w tym roku to przymrozki dały dobrze czadu , róże bardzo mi podmarzły , będzie póżniejsze i słabsze kwitnienie :wit

A teraz pierwsza wyrywna piwonia młokosiewicza

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu, wreszcie dotarłam do Ciebie.Zaczęłam nadrabiać ogrodowe zaległości i wieczorem padałam ze zmęczenia.Zasiąść do kompa,było ponad moje siły.
Zauważyłam, piwonię koperkową u Ciebie z mocno rozwiniętymi pąkami.Moje też maja dużo pąków,ale
są późniejsze.Przymusowe siedzenie w domu,na pewno zaowocowało super efektem w ogrodzie.
Pozdrawiam serdecznie, ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu pogoda niby się rozkręca ,ale znów zapowiadają ochłodzenie. Śliczna ta Młokosiewicza, a ja wciąż się zastanawiam czy nie oddać w dobre ręce tych moich maruderów, bo w myślach szukam nowego miejsca i nie znajduję ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”