W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cześć Aniu :wit
Coraz więcej kolorów w ogrodzie i naprawdę ciężko skomentować wybraną roślinę. Chociaż oczywiście mój wzrok przykuła wisteria.. Również czekam z niecierpliwością na kwitnienie i wczorajszej nocy to miałam ochotę biec z włókniną i okrywać ;:306 całe szczęście obyło się bez minusowych temperatur.
Grzybek faktycznie wygląda na smardza. Rarytasik i podobno odpowiednio przygotowany - bardzo smaczny rarytasik.
Czy twój len sam się rozsiewa?? Jak to z nim jest? Bardzo fajnie wygląda na rabatach ;:167
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Smardze zazwyczaj pokazują się w świeżo rozsypanej korze, w następnych latach już nie chcą się pokazywać ;:108
Jakie masz cudne bzy, ten biały ma takie grube pąki ;:oj I pewnie pachną obłędnie. Mam pod balkonem i też mi pachniał, ale teraz jak zrobiło się zimno, to przestał.
Fajny ten świerczek z czerwonymi przyrostami ;:oj
Ciekawe czy też wszyscy odwiedzający szkółki, głupieją w nich jak my? Bo i ja tak mam i po wszystko chciałabym wyciągnąć ręce ;:306 Chyba, że jakaś marna szkółka marna się trafi, bo i takie są....
Miłego weekendu, Aniu ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit
Szafirki chyba mamy takie same lub podobne.
Pięknie ci lilaki kwitną.
mój przesadzony i trochę bidny i w kwiatach i w liściach mizerota.
Cudny ten klonik. ;:215
Smardze są pyszne.
dobrze Iwonka napisała..nam ręce wyrywają się do każdej roślinki i już chcemy je brać ;:306
znam to bardzo dobrze :wink:
Pozdrawiam Aniu ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, piękny ten iglak na pierwszym zdjęciu. Czy to jest Rydal ? Choruję na niego od lat, ale strasznie drogie są i póki co odpuszczam.
Pozostałe widoczki piękne, kolorowe, od razu widać że maj zagościł.
Lawendy francuskie są takie piękne ;:167 Szkoda że nie na nasz klimat. Ale może jak zimy będą wyglądać jak ta ostatnia, to zaczniemy z sukcesem je uprawiać.
Urokliwy zakątek z konewkami ;:167 :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cóż za piękny klonik Little Princesse! Teraz gdy mamy łagodniejsze zimy, warunki dla kloników się poprawiły. Kiedyś była obawa o ich zimowanie. Sama zresztą zmarnowałam kilka. Ale klimat sprzyja uprawie coraz to nowych roślin.
Jak tam Twój różanecznik Władysław Łokietek? Ciekawa jestem czy na drugi rok po zakupie też ma on u Ciebie jakieś kwiaty. Moje Rh najczęściej w drugim roku od zakupu nie kwitną, tylko starają się aklimatyzować w nowych warunkach, ale może u Ciebie od razu trafiły na dobrą dla nich ziemię?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

A jak prace na przydomowej działeczce?
Czy już jest obsadzona?
Ja też cieszę się z paków różanych
Ciekawa jestem która pierwsza zakwitnie
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu wpadłam w odwiedzinki i popatrzeć co u Ciebie. Przepiękny masz ten bez taki pełny i biały tez muszę sobie kupić bo ten co mam po poprzednim właścicielu to dziki i w dodatku dwa takie same kolory, a marzy mi się taki jak Twoje. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Też znalazłam kiedyś smardze na rabacie. Podziwialam, ale zjeść to już się nie odważyłam :lol:
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Raz pojawił mi się smardz na rabacie, ale że pod ochroną, to go zostawiłam.
Jadłam kiedyś smardze w Szwajcarii u koleżanki. Smaku i aromatu nie pamiętam ( dawno temu to było). Koleżanka kupowała je w sklepie i dodawała w małych ilościach do sosu.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ciekawe są te puchate szafirki. I kolor mój ulubiony. Do tego biały bez cudowny.
A jak Twoja glicynia? Przymrozek nie uszkodził pąków?
Ja też dziś odkryłam u siebie takiego grzybka :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Nareszcie pada, wyjrzałam za okno i wszystko wkoło zmoczone, tego było trzeba roślinom ;:108
Solidnie podleje hortensje i różaneczniki, które uwielbiają wodę.

Maj szybko upływa ,a to jeden z moich ulubionych miesięcy.Za nim czerwiec obfitujący w kwitnienie róż się zbliża, to już niedługo.Coraz więcej pąków budują krzaki.Mszyce zaatakowały i nawet kwieciak je dopadł, oprysk zrobiłam i może uratuję je przez pożarciem?
Pomidory już posadzone na działce i 4 szt umieściłam w przydomowym tak na próbę ;:oj
Zobaczymy jak urosną pod moim okiem, bo dotychczas to moja mama zajmowała się i doglądała pomidorowe krzaczki.

Sabinko no właśnie wisteria pięknie mi w tym roku zakwitła, ale po tygodniu po kolei każde kwiaty zaczęły więdnąć. ;:222 Moja ciocia też ma i u niej dalej kwitnie.Nie wiem co jest tego przyczyną.
Len zakupiłam u pana od bylin na giełdzie.Posadziłam gotową sadzonkę, po zimie ładnie przyrósł i zakwitł. Zauważyłam, że obok wysiał się malutki.Super komponuje się z innymi kwiatami, taka niebieska chmurka.

Obrazek

Iwonko bzy w tym roku wyjątkowo ładnie kwitną.Zapach cudowny rozsiewa się wokół ;:170
W szkółkach ludzie dużo roślin kupują, ja to raczej skromnie w porównaniu z innymi .
Zauważyłam, że większość kupuje oczami, wybierają te, które akurat są w pełni kwitnienia.
Teraz mają wzięcie azalie i rh, a za chwilę róże będą miały swoje pięć minut.

Obrazek

Aniu mnie w szkółce wiele roślin się podoba. Iglaczki formowane, hortensje kolejne, hosty no i wiele innych .Ja przedwczoraj kupiłam pierwsze epimedium, gdzie wcześniej nigdy bym na to nie wpadła. :uszy W jednym z wątków zobaczyłam jak pięknie prezentują się te listki w świetle no i musiałam kupić.Irysa mam jednego, a w lipcu przyjadą kolejne.Niestety dalie zamawiane w grudniu nie dojechały.

Obrazek

Wiolu tak to Rydal, piękne ma wiosną przyrosty, ale w tej chwili ma zielone.Tak, rzeczywiście sporo kosztuje, kiedyś sobie sprawisz, troszkę wolno rośnie, ale z roku na rok będzie większy :D
Lawendy francuskie u sąsiadki przezimowały w gruncie także kto wie?
Wiem, że lubisz gadżety ogrodowe.Ja też się lubuję w starych konewkach, dzbanuszkach .
Ostatnio poluję na starą skrzynkę na narzędzia drewnianą, ale nie mogę dostać ;:124

Obrazek

Wandziu klony to piękne, ażurowe rośliny.Dokupiłabym jeszcze ze dwa, ale na razie odpuszczam.Ja naprawdę mam już mało miejsca ;:173
Władysław Łokietek ładnie przezimował i choć nie przyrósł za bardzo to te jego kwiaty są bardzo piękne i nietypowe.Cukierkowe kolory jak różowa wata cukrowa świecą z daleka.
Na moich terenach wcześniej tu był las z drzewkami iglastymi.Ziemia chyba im przypasowała ;:215

Obrazek

Gosiu prace na razie stanęły w miejscu.W lipcu domek narzędziowy będzie stawiany, a potem dopiero chcę oddzielić rabatki kostką i posiać trawę.Mam coraz mniej miejsca na rośliny, w końcu one się kiedyś rozrosną.Wczoraj kupiłam śliwę Pissardi i rośnie też już Amanogawa.
Róże pięknie pączkują, u mnie nowość z jesieni od Rosaplant zakwitnie chyba jako pierwsza :tan

Obrazek

Alicjo te bzy już rosły jak kupowaliśmy działkę.W poprzednim roku nie kwitły tak okazale.
Za to w tym pięknie się prezentują no i zapach się rozsiewa obłędny ;:170

Obrazek

Małgosiu ja też podziwiałam, nawet w google szukałam informacji na ten temat.Teraz ich nie widzę,zniknęły ?.
Obrazek

Aniu no proszę jakie ciekawostki ?.u mnie rośnie pokrzywa, a czy to prawda, że na złej ziemi pokrzywa nie urośnie? Tzn, że moja ziemia jest ok dla roślin?

Obrazek

Narine puchate szafirki są ładne i długo kwitną.Glicynia no właśnie dziwne, bo zakwitła cudnie po czym wszystkie kwiaty uschły. ;:145 Jak zobaczyłam to płakać mi się chciało. Zastanawiam się czy to może brak podlewania? A może został naruszony korzeń, kiedy pergola na której rośnie została naruszona ? Zobaczymy jak za rok zakwitnie.Tak się cieszyłam, bo rok wcześniej miała tylko jedną kiść kwiatową, a teraz wyglądało to jak deszcz .
I co zrobiłaś z grzybkiem?

Obrazek

W donicy szarej posadziłam miskanta ...


Obrazek

Zielnik w wanience ocynkowanej ,a w niej rukola codziennie zrywana do kanapek...lubicie?

Obrazek

Moje pierwsze truskawki...

Obrazek

Piwonia ....kupiona w szkółce tegoroczna, zapomniałam jaka odmiana...

Obrazek

Rabata przed domem...

Obrazek

Pomidory przywiezione na działkę i już posadzone...

Obrazek

Glicynia kwitnie, jeszcze wszystko było dobrze...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oregano pościnałam i zamroziłam...

Obrazek

Zieleń na działce...

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie wszystkich gości i życzę udanego weekendu:)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Klon Little Princess ? ten bordowy?
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Piękny ogród taki sielski. To zdjęcie z kołem, rewelacja. Bardzo mi sie podoba.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”