W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Jak tam pomidory?
Ja dopiero zacznę się bawić.
Musze jeszcze kupić lewkonie, bo uwielbaim ich zapach i ostróżki
Mam ale tak jak Ty mogę je sadzić wszędzie
Na dokładkę u mnie jakoś słabo zimują
Bardziej musze traktować je jak dwuletnie
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Szkoda, że nie mam takiego wujka, ozdobne gałązki iglaków przydałyby mi się do stroików :wink:
Pierwsze oznaki wiosny są najcudowniejsze na świecie ;:173
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :D Piękne wschody ;:215 Czekam i ja na zazielenienie się doniczek z lobelią,ale na razie cisza.Kobea też się spisała u ciebie,4 to już coś,ja mam dwie i też ją głośno chwalę,ale swoje myślę(nasion było 9 ;:209 ) A czemu krzesełka nie pokazałaś? :wink:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Wszystko gotowe na wiosnę, tylko temperatury jeszcze nie pasują, ciekawe co sobie myślą te bociany, które już przyleciały :lol: Bardzo lubię targi staroci, ale od kiedy miałabym jeździć z Natalką odpuszczam jakiekolwiek targowiska, bo takie małe dzieci to są tam popychane i deptane i wolę jej tego oszczędzić. Mój tato chodzi po targach i czasem coś fajnego od niego dostaję, upolował mi kilka koszyków z targu, młynek do pieprzu i srebrne łyżeczki ;)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu :wit już od jakiegoś czasu podglądam Twój wątek, a dziś przychodzę z rewizytą ;:168

Niebieski, żółty to główne kolory, którymi się kieruję w ogrodzie - jak widzę podobnie jest u Ciebie.
Super myk z tym koprem, ja też kupiłam już paczkę i mam zamiar tak na chybił-trafił rozsiać między kwiatami. W zeszłym roku miałam takie ze trzy samosiejki i bardzo mi się to podobało a dodatkowo mogłam uskubać nieco do celów kulinarnych :lol:
Miałam też facelię, do której przylatywały cudowne trzmiele.

Podziwiam działania z siewkami i trzymam kciuki za powodzenie w ich uprawie.

Pozdrawiam i życzę ;:3
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witam Aniu ;:3 Widzę,że sporo siejesz.Jaka ładna Kobea Ci urosła.Nie mogę się doczekać wiosny,ciepełka...póki co ,u mnie zima ze śniegiem po kolana.Pozdrawiam Cię ;:168
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu jakie masz duże kobee ;:oj moje dopiero kiełkują.Lobelie muszę wysiać jeszcze raz bo wyszły i padły :roll: za to pomidory koktajlowe szaleją i wyszło chyba kazde ziarenko :lol: Ciekawa jestem twoich niebieskich akcentów w ogrodzie ,zawsze podobały mi się takie niebieskości ,ładnie się komponują z roślinami ;:333
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ania, moja kobea już błaga o zmianę doniczki. Ma przeszło 30 cm.. Zaczynam się martwić, że wysiałam za wcześnie. Tym bardziej biorąc pod uwagę to co dzieje się za oknem. Nadal mróz i śnieg ;:222 ;:222
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu wysiewy u Ciebie idą pełną parą :)
Ja nic nie wysiewałam, bo przy synku nie mam na nic czasu, za to jutro jadę po ziemię i bratki ;:65
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Dziś za oknem piękny dzień,słonko świeci. Ostatnio nie było za ciepło,dlatego na działce nie mamy jeszcze nic porobione. Jak porównuję z poprzednim rokiem prace to w tym czasie już miałyśmy z mamcią większość zrobione. Poczyszczone rabaty,poprzycinane hortensje,a nawet niektóre róże ;:224
Swoją aktywność zwiększymy na 100% po świętach.
Około miesiąca temu coś zmieniło się w moim życiu,jeden dzień potrafi zmienić wszystko ;:218
Dowiedziałam się o chorobie mojego kochanego taty ;:167 . Mój tata nigdy nie był w szpitalu,a tu diagnoza,która niestety nie jest za ciekawa. Najpierw szok,niedowierzanie,wszystko wkoło nieważne,ale z każdym dniem szukam nowych informacji,wiem,że teraz muszę być silna ;:108
W środę jedziemy na konsultację...
Tak z doskoku podlewam swoje siewki,popikowałam pomidory,lobelii w tym roku będzie sporo jak nigdy. Uparłam się,żeby przed świętami posadzić bratki. W centrum ogrodniczym kupiłam dla siebie i dla mamci. Ja wolę te drobne,a moja mama te większe. Dodatkowo złapałam dwie prymule,bo na balkonie może tak szybko nie klapną.
Ciągle mam ochotę na małe zamówienie z F albo Rosa,ale na razie nie mam do tego głowy.
Dopiero jak rozpocznie się leczenie mojego taty to będę spokojna i będę mogła na spokojnie pobuszować po sklepie.

Wiolu dziś giełda,chętnie bym pojechała,ale mój M daleko,a samej nie za bardzo mi się chce jechać. Z drugiej strony kuszą mnie błękitne bratki. Może złapałabym kilka?
Do tego chyba złapałam lekkiego wirusa w przychodni,jak byłam z tatą. No nic w pogotowiu czosnek,imbir i miód. Oj tak czekam na ocieplenie,dziś u nas bardzo ładnie,ale to chyba w całej Polsce słonko. Po obiedzie możliwe,że zajedziemy z synem i moją mamcią na działkę ;:333
Mam na balkonie wciąż worki z ziemią po zeszłorocznych pelargoniach.

Piotr dziś jest upragniona pogoda,ale niestety niedziela,a ja bym zamieniła na sobotę ;:108
Muszę poczekać jeszcze z pracami,choć ręce rwą się do pracy.

Elwi jak Ty dobrze znasz moje różyczki,jesteś niesamowita:) Rzeczywiście mam kilka Kordesek i chętnie stanę się posiadaczką kolejnych. Dobrze sobie u mnie rosną. Tantauki też mnie lubią ;:108
Niestety,ale francuzki mają się gorzej. Angielki zimują u mnie najlepiej to fakt.
Ostatnio jak byłam na działce oglądnęłam RU na pniu i wygląda dobrze. Bardzo lubię tę różyczkę,że chyba dokupię jeszcze.
Kobea lepiej sobie u mnie radzi w donicy. Jednego roku miałam chyba z 10 sadzonek. Posadziłam do gruntu wzdłuż płotu. Wstyd się przyznać,ale nie wiem co ja myślałam? W piasku miały rosnąć?
Ani ziemi im lepszej nie dałam,ani nawozu. Lenistwo...liczyłam,że skoro tak szybko i chętnie rosły w domu to mi zarosną cały płot,a tu ledwo od ziemi odstawały.
Możesz jeszcze spróbować z kobeą,ale nie wiem,czy zdąży Ci zakwitnąć? Biała u mnie bardzo szybko miała pąki kwiatowe,ale rosła w donicy na balkonie. Doczekałam się wtedy cudnych kwiatów. Możesz też poszukać gotowych sadzonek,ale nie wiem,czemu aż tyle kosztują?

Gosiu mam już popikowane pomidory,ale jakieś takie małe,jakby w miejscu stanęły ;:222
Czekam aż ruszą z kopyta. Lewkonie mam po raz pierwszy,jak zobaczyłam jakie one piękne to musiałam je mieć. Rzeczywiście tak pięknie pachną?

Gosiu szkoda,że nie jesteś moją sąsiadką zza płotu,miałabyś w brud gałązek ;:333
Mam nadzieję,że krokusy się już pokazały. Tak bardzo brakuje nam kolorów.

Mirka lobelia pięknie rośnie,nareszcie w tym roku mam jej dużo. Kobea daje radę ;:215
Krzesełko do piwnicy wstawiłam,bo ciężkie,ale jak tylko wiosną je przerobię to pokażę przed i po .

Aga ja mam chyba po moim tacie,że lubię starocie. Mój tatko też czasami coś mi przyniesie, w tamtym roku dostałam fajną skrzynkę z dwoma półkami,pewnie i ją przerobię i postawię na niej zioła ;:224

Beata koper rozrzucony po ogrodzie to jest to. I do przystrojenia i do kuchni,praktyczne ziele ;:333
Jestem ciekawa tej facelii,mam nadzieję,że nie jest ekspansywna?
Siewki rosną,ale pomidory stanęły w miejscu,listki zdrowe na szczęście.

Violu nigdy Ci nie dorównam,ja z kolei Cibie podziwiam i uwielbiam podglądać co tez Wiola nowego wysiała. Do tego robisz tak ładne ujęcia,że miód na moje serce ;:108
Czekamy zatem razem na wiosnę,która się ociąga.

Tolinko do kobei mam dobrą rękę,co roku pestki w ziemię,potem kolanka i idą śmiało w górę.
Nie wiem dlaczego lobelia raz mi wychodzi,a raz kompletna klapa. Moja mamcia wysiała u siebie i niestety ma tylko troszkę,a u mnie cała paletka zagęszczona.
Nie wysiałam koktailówek, no trudno najwyżej kupię na targu gotową sadzonkę.
Niebieskie akcenty to taka świeżość,zobaczymy co mi z tego wyjdzie?

Sabinko ja zwykle uszczykuję za pierwszą parą liści kobeę. Po tygodniu wypuszcza nowe wąsy.
Inaczej wyrasta za wielka i czepia się wszystkiego,raz wkręciła mi się w firanki.
Ciekawe jaka u Ciebie dziś pogoda? U mnie ciepełko.

Kasiu bratki uwielbiam,mam kilka,ale jeszcze błękitnych nie widziałam ;:224

Wczorajsze zakupy

Obrazek

Prymula

Obrazek

Obrazek

Hiacynt

Obrazek

Dla mojej mamci te większe bratki

Obrazek

Bladawiec

Obrazek

Na balkonie tulipany wychodzą

Obrazek

Kobea uszczypnięta wypuszcza boczne wąsiska

Obrazek

Tyci,tyci pomidorek

Obrazek

Pomidor od Dominiki lepiej wygląda...

Obrazek

Nie mam miejsca na parapecie,czyżby z trawką od razu do gruntu popędzę?

Obrazek

Troszkę za gęsto posiałam lobelię w krążki...

Obrazek

Lobelia

Obrazek

Jeszcze floksy Drummonda

Obrazek

No i tyle chyba wystarczy....może dziś na godzinkę uda mi się na działkę pojechać ;:173

Słonecznej,udanej niedzieli :)
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, ja jeszcze nic nie wysiałam... no może tylko szczypior! ;:306 Ale tak mnie rozleniwia ta zimnica, że... no może po świętach już wezmę się ostro do prac! :wink:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ja również zamieniłbym niedziele na sobotę choć dramatu wczoraj nie było z pogodą :)
Ładnie Ci roślinki rosną. Ja również miejscami za gęsto wysiałem. Ale człowiek uczy się na błędach. Tym bardziej, że robię to pierwszy raz.
Bardzo ładne prymulki kupiłaś ;:333
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, czasami jeden dzień, jedna chwila wystarczy, żeby wszystko powywracać na drugą stronę. Z moimi rodzicami też tak było. Najpierw tata, potem mama. Diagnozy mrożące krew w żyłach....Udało się , obecnie rodzice mają się dobrze, aż czasami za bardzo :lol: Dlatego życzę dużo, dużo wiary w to, że wszystko się uda, że będzie dobrze. ;:196
Ja też bratkami rozweseliłam ogród . To takie wesołe kwiatki ;:108
Lobelię śmiało porozsadzaj kępkami do osobnych doniczek, ona dzielna jest i sobie poradzi a Ty będziesz miała więcej sadzonek.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”