W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ;:196

Ta bogata wiosna to już prawie lato. :lol:
Pięknie Ci wszystko kwitnie. ;:138 ;:138 ;:138

Organizm ledwo wyrabia, aby się dostosować do takich temperatur.

Ciekawa jestem Twojego nowego czajnika.
Jeszcze nie wysadzałam dalii do ziemi w ogrodzie. Na razie podpędzane są w doniczkach w domu i w garażu.
Miłego ogródkowania ;:215
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Czy te botaniczne tulipany kwitną ładnie co roku? Bo niestety nie wszystkie mają na to ochotę :(
Ależ ci już pięknie zakwitła magnolia :shock: W ogóle pięknie kolorowo już masz ;:215
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ciepło,coraz cieplej,weekend ma być słoneczny,trzeba się cieszyć każdą chwilą i złapać trochę słonka. Czekam na sobotę,bo prawdopodobnie zrobimy grilla rodzinnego ;:65
W środę odebrałam róże od firm kurierskich. Batsheba to bardzo ładnie rozgałęziony korzeń,5 pędów silnych i nieuszkodzonych. Nareszcie ją mam ;:167 . Zdaję sobie sprawę,że w tym roku mnie nie powali na kolana,ale poczekam na nią. Do teamu dołączyły jeszcze Princesse Anne moja imienniczka i Charles Darwin chwalony na forum przez miłośników. Co przyniesie to lato zobaczymy ;:224
Pomidory ładnie rosną,chyba z początkiem maja będę chciała je wysadzić na miejsca docelowe.
Kilka cynii wykiełkowało,ale spodziewałam się więcej. Jak na początek to i tak dobrze.
Na ryneczku lub na giełdzie sprzedają już zioła i pomidory. Planuję zakup tymianku,cząbru, oregano i majeranku. Zioła w mojej kuchni są na porządku dziennym ;:333

Dominika witaj:)
To miło,że moim wpisem Ty również wróciłaś pamięcią do wspomnień z dzieciństwa.
Zaparzona mięta w dzbanku to brzmi wspaniale i orzeźwiająco:)
Yellow Bird pięknie pachnie,ostatnio jeden kwiat się rozwinął,taka cytrynka.

Obrazek

Anetko magnolie w tym roku są królowymi kwietnia. Swoje wdzięki prezentują i czarują na maxa.
Warto mieć to drzewo u siebie w ogrodzie. Pamiętam ,kiedy czekałam na pierwszego pąka u najstarszej magnolii Galaxy i kiedy się pojawił to szczęście wypełniło me serce.
Zakupy różane jak zawsze obfocone,zawsze udokumentowane. Lubię po pewnym czasie wracać do wspomnień. Obornik muszę dokupić,jak nie zapiszę na kartce to z głowy ulatuje,oj ta moja pamięć :oops:

Obrazek

Wiolu mam nadzieję,że i u Ciebie popada,roślinki się cieszą z podlania. Trawa nareszcie się zazieleniła. Krzesełko zaraz pokażę,doczekało się przemalowania ;:108
Zupa rabarbarowa to u nas hit,chyba żadna zupa tak nie znika z garnka jak właśnie ta. Spróbuj,ciekawa jestem Twojej opinii. Młode ziemniaki z koperkiem i do tego fasolka szparagowa z przyrumienioną bułką tartą i sadzone jajo mniam...

Obrazek

Alexia oby maj nie zrobił nam psikusa w postaci przymrozków,liczę na ciepłe dni,ale różnie to bywa. Kiedyś wysiałam heliotropy,ale ani jeden mi nie wyszedł,a szkoda,bo zapach wanilii bardzo lubię ;:333
Róże miały swoją małą sesję,zaraz je pokażę...

Obrazek

Aniu-nena nawóz i deszcz to co najlepsze dla naszych roślinek. Róże dojechały całe i zdrowe,jestem ciekawa jak się spiszą w tym sezonie. Chociaż jednego kwiatka chciałabym ujrzeć i powąchać ;:170

Obrazek

Aniu-anabuko magnolie w tym roku dają pokaz i przyciągają uwagę naszą i ludzi obserwatorów :wink:
Nowe różyczki cieszą,oby tylko robale je ominęły,będę gonić to tałatajstwo.

Obrazek

Tolinko kluski z truskawkami i śmietaną pycha...a jeszcze z własnego ogródka to pełne szczęście ;:333
Woda w tym okresie potrzebna do wzrostu roślin,do tego słońce i wszystko pędzi jak szalone.

Obrazek

Iwonko kluski lane,rzucane prosto do zupy z mąki,jajka i odrobiny soli.O kluski jest zawsze największa bitwa :) Bardzo Ci dziękuję za wskazówki jak prowadzić borówki ;:196 . To właśnie u Ciebie widziałam krzaki oblepione dosłownie owocami. W jednym z numerze Działkowca znalazłam artykuł i tam jest opisane,że w pierwszych latach nie skraca się gałązek.
Yellow Bird to moje cacuszko,cieszę się jak kwitnie i wkładam nos jak jestem na działce w kwiaty.

Obrazek

Krysiu istne lato mamy w kwietniu,rośliny się prześcigają,która pierwsza wybije z gruntu.Jedną dalię planuję dokupić,coś z fioletowych albo różu.
Czajnik stoi na ziemi koło klonika i Białoboka:)

Obrazek

Małgosiu tulipany botaniczne kupiła moja mama i to jest ich pierwszy rok,ale z tego co pamietam miałam kiedyś ten sam rodzaj i na drugi rok zaginęły w akcji.
Kolorów w ogrodzie coraz więcej,pelargonia zwisająca w planie do zakupienia do donicy.

Obrazek

Oto krzesło przytargane z giełdy,przemalowane ...
Przed

Obrazek

Obrazek

Imbryk upolowany za dyszkę ;:303

Obrazek

Podgrzewacz do czajnika

Obrazek

Mój tato przywiózł mi taki regał i też maznęłam go błękitem ;:108

Obrazek

Rosarium Uetersen pienna ładnie puszcza ....

Obrazek

Dopóki jeszcze krzaki nie zarosły elementy dekoracyjne chowam,by nikt mi nie wziął ;:oj

Obrazek

Skórka od banana zawsze w cenie,wkopuję każdą pod powojniki z boku...potas lubią...

Obrazek

Galaxy w pełni kwitnienia ;:167

Obrazek

Obrazek

Paczucha z jedną dosłownie różą tą wymarzoną...

Obrazek

Obrazek

I dwie z Flo

Obrazek

Pomidorki się wygrzewają na balkonie ;:3

Obrazek

Obrazek

Miłego week ;:224
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit wszędzie u Ciebie pięnie ;:oj chyba też wykorzystam skórkę z banana ;:108
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cudne magnolie masz Aniu ;:215 I sposób ze skórkami bardzo mi się podoba, tylko jak daleko to wkopać, żeby sięgnęły po nie ale i nie uszkodzić korzenia :) Na razie wrzucam skórki na kompost i potem podsypuję nim roślinki :)
A dla mnie smak dzieciństwa to kompocik z rabarbaru i właśnie u mnie taki pyrka, aż mi się miło robi od zapachu ;:167
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu :wit u ciebie na bogato różnych pięknych kwitnien. ;:224 ;:224
Widzę na kolor grecki postawilas.suuper.
A magnolie teraz mocno raduja i czaruja w ogrodzie. ;:108
No i te tulipany. ..ależ piękne. :D
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu u nas też grzeje. Ale czasem się zastanawiam czy nie za ciepło, no jak słonko przygrzeje to najlepiej się odpoczywa w cieniu i nic nie robi. :heja
Też mam Princess Anne, po pierwszym roku jestem z niej bardzo zadowolona, a to był dopiero pierwszy rok. Teraz ją przesadziłam więc najpewniej to odchoruje. Zazdroszczę Batsheby, ale chyba u mnie już koniec z kupowaniem, ogrodu nie da się rozciągnąć.
Z pomidorków powinnaś być zadowolona. Co swoje to swoje, inaczej smakują. ;:108
Pięknie odnowiłaś to krzesełko, a czajniczek i regalik to cudo.
Też muszę pomyśleć o skórce z banana.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, jak ja lubię czytać Twoje posty. Pięknie piszesz o działeczce, roślinkach i tych wszystkich cudnych dodatkach.
Tato piękny regalik Ci sprawił a i odnowione krzesełko też cudnie się prezentuje.
Dawno nie byłam na 'naszej' giełdzie staroci. Muszę się w końcu wybrać to i może upolowała bym coś fajnego.
Pamiętam jak w tamtym roku jedna pani zwinęła mi sprzed nosa żelazny stoliczek z krzesełkiem za 100 zł. Do dziś nie mogę tego odżałować. Nic nie zniszczone, tylko jednego krzesełka brakowało :cry:
Śliczne różane panny przyjechały do Ciebie. Wreszcie masz swoją upragnioną Batshebę ;:167
Na Charlesa też się czaję, ale w tym roku nie załapał się do skromnego zamówienia. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo zamiast niego kupiłam Teasing Georgia :roll:
Miłego weekendu :D
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ;:196

Jak tu się dużo dzieje ;:oj Nie było mnie tylko chwilę, a tu tyle piękna ;:138
Gratuluję kwitnień ale i pięknych zakupów ;:63 tych roślinnych jak i materii nieożywionej ;:108 - sadzonki róż wypasione a krzesełko i regalik po metamorfozie ;:215

Czekam na dalsze relacje

Życzę udanej niedzieli :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Anka,niebieski rządzi ;:138 :wit Ten imbryczek chętnie bym przygarnęła ;:173
Magnolie piękne, szkoda, że tak krótko kwitną. Ale warto nawet dla tych kilku chwil, prawda?
Pomidorki wzorcowe ;:63
A róże ....czekam na kwiatki. Moje cieniutko po zimie :( Powoli się dźwigają, zobaczymy co będzie :shock:
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu jestem zachwycona Twoją wielką, i ukwieconą jak różowy obłoczek magnolią ;:oj Bardzo fajnie teraz wygląda regalik i krzesło, klasa ;:oj ;:180 Różane zakupy dorodne aż mi oko błysło ale że w sobotę wyjeżdżam to mnie stopuje :lol: Tulipanki cudne :roll:

Cudownej niedzieli, pozdrawiam cieplutko ;:196 ;:3
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, Galaxy daje popis. Ja mam mieszane uczucia w stosunku do magnolii. Fakt ten rok jest wyjątkowy , ale rzadko się taki zdarza jeżeli chodzi o magnolie. Początkowo miałam ich 7. Całkowicie wymarzły 3. Jedną wydałam w tym roku wczesną wiosną. Zostały mi 3. Wydaje mi się, że jednak kolejne dwie zmienią właściciela. Na szczęście to będę je mogła podziwiać tam gdzie będą miały nowy domek.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Pięknie niebieskości Aniu ;:167 Imbryczek super... ale to krzesło! Świetnie się prezentuje po liftingu ;:138
Ciekawa jestem tej Twojej wymarzonej róży, będę podglądać :wink:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”