W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu czas kwitnienia azalii, rododendronów niech trwa jak najdłużej. Spora kolekcja kloników, każda odmiana wyjątkowa. Pogoda majowa wyjątkowa tego roku, oby nadchodzący miesiąc był przyjazny w temperaturach.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu
Piękne rodki i azalie, rabatka ładna.
Kloniki fajne.
Cynie ja w tym roku też zasiałam, są na razie maleńkie .
Pomidorki będą niedługo mniam do zjedzenia.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu co to się stało nie można oglądnąć zdjęć szkoda bo na pewno same śliczności. Wpadnę zaś może juz będą pozdrawiam życzę słoneczka wypoczywaj w ten długi weekend. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Przepiekne klony
Gdzie je kupujesz?
W tym roku mszyce, muszki atakują.
Przepiękny kolor ma iglak, taki czerwonkawy.
Co to za odmiana?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, jak pięknie kwitną Twoje rodki i azalie ;:138
Kloniki tworzą już ładną kolekcję, a jak tam muszki, które obsiadały Twoje drzewko? Odleciały? Nie narobiły szkód?
Pozdrawiam, milego popołudnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

No i mamy ciepłe lato. Doczekałam się wreszcie słonecznych dni ;:3
Niestety od tygodnia nie spadła kropla wody.Codziennie trzeba podlewać wszystkie rośliny i trawę.No to więc latam z wężem, chociaż trochę ruchu :)
Kondycja coraz lepsza będzie.
Rośliny buchnęły pełną parą, co mnie cieszy. Mam już pierwsze kwiatki na trzech różach.Obecnie podziwiam jedną z piwonii, ma przecudne kwiaty.
I jeszcze zakwitł mi irys posadzony pod koniec poprzedniego lata.Zrobiłam mu sesję zdjęciową.Ma cudną spódniczkę wokół falbanek.
Pomidory koktailowe w donicach zebrały się i po podlaniu drożdżami ruszyły z kopyta :tan

Grażynko różaneczniki i azalie już przekwitają.Temperatury wyskoczyły nagle i grzeje codziennie.
Kloniki rosną i są coraz większe, a ja je podziwiam każdego dzionka:)

Obrazek

Ewa pomidorki moje dopiero mają kwiatki, obserwuję, czy zawiązują pomału owoce.Mam na nie chrapkę, to jest wspaniały smak swoich pomidorków.

Obrazek

Alicjo u mnie zdjęcia się wyświetlają.Spróbuj oglądnąć z innej przeglądarki.
Dziękuję, wypoczęłam?

Obrazek

Gosiu klony kupuję w szkółce stacjonarnej niedaleko mnie. Nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej.
Świerk czerwonawy to Rydal .W tym roku podwoił swoją objętość.Teraz z roku na rok będzie większy. Na to czekałam :)

Obrazek

Halszko po różanecznikach już tylko zdjęcia zostały.Za to róże zaczęły kwitnąć pojedynczymi kwiatami.
Muszki odleciały samoistnie.Nie pryskałam żadnym preparatem.
Pozdrawiam i dziękuję ;:108

Obrazek

Posłuchajcie mam problem z moim cisem Wojtkiem ;:124 , który został przekopany jesienią z działki. Do tej pory rósł całkiem dobrze ;:224
Od może 3 tygodni zmienił mu się kolor igieł na żółty i niektóre opadają igiełki. Martwię się, że całkiem mi uschnie.Poskrobałam paznokciem pęd i jest w środku zielony.Mam nadzieję, że nie zamiera. Czy też ktośz Was miał taki problem? A może to normalne zjawisko? Obok rośnie młody Wojtek i jest cały zielony. A ten starszy nie ma nowych przyrostów.

Tutaj widać starego i nowego i różnicę w kolorze igieł...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taki oto gość mnie odwiedził...

Obrazek

Pierwszy irysek...

Obrazek

Len

Obrazek

Każda róża ma wstążeczkę , ponoć przyciągają biedronki jak magnes....

Obrazek

Hosta rośnie w donicy...

Obrazek

Czekam na niego z niecierpliwością :uszy

Obrazek

Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, piękny ten pastelowy irys ;:215 i już następny jaśniutki się szykuje :D
Cudny motyl odwiedził Twój ogród - to chyba paź żeglarz.
Ja też stosuję żółte wstążeczki wabiące biedronki. Szczególnie sprawdzają się na czereśni, bo chocbym nawet chciała zrobić jakis oprysk, nawet ekologiczny, to i tak nie dostanę do samej góry, a biedronki się wdrapią i rozprawią z mszycami a zwłaszcza ich dzieci są żarłoczne :lol:

Milego popołudnia i pięknej niedzieli :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu irys cudny, ;:oj chyba nie widziałam takiego koloru. Pocieszyłam się czosnkami, piękne. Swoje już w większości ścięłam. ;:174
Paź Cię odwiedził. ;:215
Widać, że cis nie pobiera składników z gleby. Może jeszcze nie wytworzył korzeni włośnikowych po wykopaniu. ;:218 Gdybyś mogła sprawdzić pH, jeśli niższe niż 6 będzie chorował. Pozaglądaj, czy nie ma miseczników, może być osłabiony po przesadzaniu. Właśnie reanimuję cisy, które stały w doniczkach całą zimę. Mają podobne objawy. Posadziłam do dużych doniczek z zasadową ziemią i już widać poprawę.
Miłej niedzieli.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu bardzo lubię hosty posadzone w donicach, a Twoja donica jest przepiękna ;:215
Super uchwyciłaś pękający czosnek http://img1.garnek.pl/a.garnek.pl/036/5 ... _800.0.jpg lubię oglądać takie detale, we własnych roślinkach nie ma się czasu na odkrywanie takich momentów.
Nie potrafię Ci pomóc w sprawie cisa, ale myślę że ktoś Ci coś podpowie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, klony masz śliczne ;:215 Napisz jakie odmiany posiadasz? Jesienią zamówiłam ze szkółki jednego, ale nie miał żadnej nazwy. Urósł bardzo ładnie. Zrobię mu zdjęcie i wrzucę u siebie, może ktoś rozpozna. Po obejrzeniu Twoich klonów, mam ochotę na jeszcze jeden :) Tym razem chciałabym takiego o czerwonych liściach.
Odnośnie cisów... Wiosną w sklepie ogrodniczym kupiłam kilkanaście sztuk Wojtków. Niestety z tych kilkunastu, połowa wygląda tak samo jak Twój. Trzy już wykopałam, resztę przycięłam dość mocno, ale widzę, że to chyba niewiele pomogło. Troszkę poczytałam i wydaje mi się, że to jakaś choroba grzybowa. Trzeba by zrobić oprysk Topsinem, ale ostatnio było zbyt gorąco, a teraz od dwóch dni pada. Spróbuję jutro opryskać i zobaczę czy to coś pomoże. Za to bardzo późną jesienią zamówiłam prze internet ponad 30 sztuk Wojtków. Przyszły maleńkie sadzonki, z których śmiał się mój mąż, bo stwierdził, że na dorodne cisy przyjdzie nam poczekać z 10 lat. Nawet przez zimę się troszkę martwiłam o te maleństwa, czy sobie dadzą radę. Nie tylko świetnie przezimowały, ale też wszystkie mają przyrosty i są zdrowe.
PS. Len wysiewałaś, czy kupiłaś gotową sadzonkę? Ja wysiewałam, ale nie umiem rozpoznać siewek, a na tej rabacie wylazły też niestety chwasty i teraz mam problem, bo nie wiem czy nie usunę też lnu :roll:
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu znalazłam metodę na oglądanie i podziwianie Twoich pięknych zdjęć i roślinek cudowne masz to wszystko tak pięknie rośnie i kwitnie. Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia i duzo słoneczka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ;:196
Też z przesadzaniem cisów mam połowiczne sukcesy.
Daw lata temu przesadzaliśmy dwa dorone cisy, nawet przy pomocy specjalnej ekipy,
Niestety , jeden z nich zaczął chorować. Przycinałam go, w nadziei, że coś to pomoże , niestety zasychał
na potęgę i musieliśmy go wykopać. Drugi ma się dobrze . Nie wiem dlaczego, czy temu już byłemu nie pasowało miejsce,
czy miał za mocno uszkodzone już korzenie.
Piękny motylek, super odwiedziny. ;:138
To ciekawa sprawa z tymi wstążeczkami. Muszę kupić taką żółtą wstążeczkę.
Masz prześliczne klony ;:oj
:wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit . Nie ma to jak oczekiwanie na pierwszy kwiat jakiejś nowej roślinki ;:138 . Czekam właśnie na kwitnienie kilku nowych róż i już zacieram rączki ;:224 . Kloniki masz przepiękne ;:138 . Tego roku pokusiłam się jedynie o czysty gatunek w kolorze zielonym . Liście ma przepiękne ale zobaczymy jak sobie u mnie poradzi. Ciekawy patent z tymi żółtymi wstążkami, ciekawe jak się sprawdzi. Pozdrawiam serdecznie :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”