W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ;:196
Widzę, że Twoje hiacynty też wyrosły takie dorodne. One chyba lubią taka pogodę, raczej chłodną.
Czy Twoje kwiaty hiacyntowe też się pokładają pod własnym ciężarem. Moje muszę podpierać.
Nie wiem, czy to z powodu dużej ilości kwiatków na łodydze, czy z jakiegoś innego powodu.
Myślałam, że zobaczę zdjęcie Twojego pustynnika, a może jest gdzieś wcześniej ?
Pozdrawiam cieplutko . ;:167 ;:3
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu
Przepraszam, że zaraz nie odpisałam.
Mówiłam o przybywaniu tu i ówdzie z powodu tych goferków.
Piękne tulipanki, hiacynty, szafirki, sasanki i bratki.
Róża listki ładne ma i niedługo kwiatek da. ;:333
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu Twoje sasanki są piękne ;:138
Ja swoimi nowymi nabytkami cieszyłam się może tylko ze dwa dni, a wszystko to przez tą fatalną pogodę.Pospuszczały główki i zrobiły się czarne ;:145 Nie ukrywając to liczyłam na nasionka, a tu nici z tego ;:223
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

No i nadszedł maj, majówka bardzo zimna i mokra.Rośliny na tym skorzystały to na pewno.Rabaty podlane , czekamy na ciepełko.Ma być już na weekend słońce i około 20 stopni, no nareszcie .
Dalie posadzone u mnie w większości do gleby.Dwóm leciutko podmarzły listki, ale raczej nic im nie będzie.Zostały mi dwie do wysadzenia. Czekam na donicę z pergolą. Miała być w piątek, ale firma kurierska zawiodła.Jedną paczkę na magazyn tylko przywieźli, a przesyłka składała się z dwóch paczek.
Zamierzam dokupić do róży Bajazzo powojnika do towarzystwa.Nie za bardzo wiem jaki kolorek i żeby był dość szybki w rozwoju. Capnęłam ostatniego w Bied o nazwie ? Kermesina?. Jednak z drugiej strony posadziłabym jeszcze jednego.

Paczuszka z roślinami dojechała ;:oj . Doczekałam się w końcu miłka wiosennego, który przyjechał kwitnący. Zrobiłam mu trochę fotek i już posadziłam.Ciemiernik i sasanka również dostały swoją miejscówkę.

Halszka ja też często chodzę z doniczką i planuję, gdzie by tu coś wcisnąć.Stanowczo za mały mam ogród, ale do obrobienia akurat ;:108
Hiacynty białe są trzy szt.Niczym ich nie dokarmiam.Sama jestem w szoku jakie one grube. W rzeczywistości to grubasy. Mam też inne hiacynty posadzone w innym miejscu i one już nie są takie grube.
Rzeczywiście sasanki są urocze nawet po przekwitnięciu , dlatego warto je zaprosić do swojego ogrodu.

Obrazek

Dorotko liczę na to, bo dalie już siedzą w ziemi.Teraz o nie drżę, ale mam nadzieję, że zimna Zośka już była ? ;:131
Białe hiacynty pod wpływem nadmiaru deszczu teraz są do siebie przytulone? ;:167

Obrazek

Krysiu widocznie hiacynty wolą mniejsze temperatury to fakt :uszy
Jeszcze takich grubych hiacyntów nigdy nie miałam.Nie pamietam gdzie je kupiłam, a szkoda, bo dobrze wiedzieć z jakiego źródła są dobre cebule, żeby później móc polecić komuś innemu.
Tak właśnie dziś hiacynty się na siebie położyły.Ciężkie mają kwiaty.
Pustynnik z tego co pamiętam jest na fotografii w doniczce.
Nie wiem co mnie skusiło, że go kupiłam. Tani nie był, a w ogóle nie wiem o nim nic.Niby coś tam poczytałam , ale raczej nie jest łatwy w uprawie ;:303

Obrazek

Ewuś ach tak?wiesz co dziś znów zrobiłam gofry ;:oj .No uwielbiam je.Najlepsze są jednak z dżemem. Broniłam się przed nimi, bo myślałam, że to bomba kaloryczna. Jednak one nie są takie tuczące, jak myślałam. Jeden ma około 100 kcal. Także zjadłam dziś ze smakiem.
Róże ładnie przyrastają, dosyć dobrze u mnie przezimowały i się powoli zbierają.Dostały wióry rogowe i jeszcze sypnę im obornika lub nawozu do róż.

Obrazek

Halinko sasanki dziękują za pochwałę :uszy Oby rosły u mnie , to pokuszę się o jeszcze kilka za rok. Moje też dostały po główkach, deszcz walił ile wlezie. Na szczęście one po przekwitnięciu wyglądają uroczo.

Obrazek


Hiacynty białe grubasy

Obrazek

Tegoroczne tulipany

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miłego wieczorku :wit
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Słońce miałaś ?u mnie cała majówka ulewna
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu miłek uroczy. ;:oj Tulipany coraz śmielej pokazują kwiaty. Hiacyntów zazdroszczę, pięknie ukwiecone. ;:215
Róża na stałe w donicy będzie rosła?
Masz rację, że w szkółkach szaleństwo azaliowe. ;:173 Jeżdżę po rośliny dla syna i z trudem opieram się kolejnym zakupom. ;:124
Zdrowia i ciepła na kolejne dni. ;:168
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, daliami się nie przejmuj. Nie było aż takich mrozów, żeby bulwy zniszczyć.
Moje też już od jakiegoś czasu w ziemi.
Co prawda śladu życia nie dają, ale to chyba za wcześniej przy tej pogodzie.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu na szczęście po brzydkiej majówce mamy ładne słoneczne dni. Taki ma być prawdziwy maj. Śliczne tulipanki, lubię czas ich kwitnienia. Część moich dalii też w ziemi, jeszcze trzymam te wsadzone do donic. Mam nadzieję, że nic im zimni ogrodnicy nie zrobią.
Miłek to moje marzenie, może kiedyś się skuszę i kupię.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ;:196
U nas też pierwsze dni majowe w deszczu i chłodzie. Za to teraz od trzech dni przyszły takie ciepłe dni,
prawie upalne, że od razu wszystkie kwiaty zaczęły się rozwijać i cebulowe i na drzewach .
U Ciebie pewnie też. I chociaż takie nagłe ocieplenie działa nie najlepiej to już samo słońce wyciąga do prac w ogrodzie.
Nie znalazłam tego pustynnika.
Moje chyba nie zakwitną, za to mają sporo liści.
Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego weekendu. ;:167 ;:3 ;:79
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ostatnio lato przyszło nadzwyczaj, ciepłe dni po zimnych czasach.
Czekałam na to ciepełko jak na zbawienie.Uruchomiłam nawet podlewanie z węża, bo rośliny zaczęły zwieszać główki.
Dalie wszystkie posadzone i nic im nie jest.Bałam się o nie, ale niepotrzebnie.Te później posadzone mają ładne, zielone listki i nie wybiegają ze wzrostem jak dwie posadzone wcześniej .

W ostatni weekend mąż zmontował mi donicę z pergolą.Posadziłam różę pnącą Bajazzo , a po bokach rośnie malutki powojnik Kermesina z Biedrony , a z drugiej strony The President.Pomiędzy powtykałam liche sadzonki lobelii, może zdołają się przyjąć ;:oj
Z nowości zakupowych kupiłam w szkółce królewskiego rh Królową Jadwigę.Akurat mieli dostawę, a pojechałam po powojnika. ;:138 Teraz jestem zadowolona.Najgorsze było to ,że chodziłam kilka dni po ogrodzie i nie mogłam znaleźć sensownego miejsca, ale w końcu przesadziłam małego cisa pomiędzy dwa inne i zwolniło się miejsce.
Dziś z kolei w Bricomarche niechcący wpadła do koszyka azalia Melina i hosta . ;:303 Mało tego 4 cisy Hilli w dobrej cenie wylądowały w koszyku.
I to na razie chyba wszystkie zakupy.

Dorotko pomiędzy chmurami chwilowo wychodziło słonko, ale raczej zimno było i nieprzyjemnie ;:224

Obrazek

Soniu tak róża w donicy posadzona na stałe. Chciałam , aby zarosła kratkę, ale obawiam się, że to potwór różany.Najwyżej mocniej będę przycinała na wiosnę ;:108
W szkółce , a nawet w zwykłym sklepie ogrodniczym trudno oprzeć się pokusie ;:oj .Rośliny wybuchnęły kolorami i zapraszają do kupna. Zwłaszcza teraz azalie dają popis.Warto je mieć w swoim ogrodzie, bo teraz potrzeba nam kolorów, dopóki nie kwitną róże.

Obrazek

Gosiu masz rację, dalie dały radę i mogę już spać spokojnie ;:173
Ja wszystkie pędziłam w domu, ale za rok raczej posadzę karpy do gruntu na początku maja.Nie wiem, czemu tak szybko chciałam je podpędzić.Oglądałam na youtube ogrodniczkę, która sadzi właśnie w maju.

Obrazek

Grażynko tak było ciepło trzy dni.Wczoraj przeszła silna burza.
Bałam się o moje pomidory, które rosną w donicach. Na szczęście nie ma zniszczeń.
Miłek chodził za mną od kilku lat i w końcu się zdecydowałam.
Na pewno kiedyś go kupisz , skuś się, jest cudny i bardzo pozytywny:)

Obrazek

Krysiu masz rację rośliny nagle zaczęły kwitnąć, dostały przyspieszenia ;:108
Jeden rhododendron częściowo zakwitł.Wiśnia Amanogawa zakwitła w mig.Wczorajsza burza była bardzo głośna, obawiałam się o rośliny, ale na szczęście nie ma szkód.
Moje pustynniki mają same liście, a kiedy wychodzą pędy kwiatowe?
W ogóle ja zrobiłam taką głupotę, że szok. :shock: Te wąsy pourywałam, no masakra co ja zrobiłam. Dopiero wczoraj w jednym numerze działkowca znalazłam artykuł o pustynnikach jak je sadzić.Dołek ma być dość szeroki i te wąsy się rozkłada jak ośmiornicę.
Pewnie zniszczyłam moje, tak to jest jak się nic nie wie o roślinie i nie przeczyta przed sadzeniem:(

Obrazek

Królowa Jadwiga przed posadzeniem

Obrazek

Rosną cynie...

Obrazek

Pomidorki w donicach ...

Obrazek

Tulipanek ...

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit . Cieszę się, że udało Ci się dorwać Królową Jadwigę ;:215 . U mnie w szkółkach nie ma w ogóle serii królewskiej ale na razie nie mam "parcia" . Poczekam jak sobie w ogóle poradzą u mnie kwasoluby i jeśli będzie dobrze to jeszcze w przyszłym roku zrobię sobie taką rabatę :lol: . W Bricomarche można czasem kupić fajne i niedrogie rośliny ;:108 . Ja kilka dni temu zakupiłam judaszowca kanadyjskiego :tan . Na razie siedzi w donicy bo mam dylemat co do miejsca posadzenia ;:224 . Pięknie prezentuje się Twoja wiosna ;:138 . Liście kloników palmowych są zjawiskowe. To rośliny, których też nie mam ale chyba trzeba będzie to zmienić. Pozdrawiam serdecznie i udanego weekendu życzę :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Pąki kwiatowe u pustynników pojawiają się dość szybko i dalej rosną razem z liśćmi. Częściowe zniszczenie ich korzeni nie powinno im zaszkodzić, ale nie wiem ile tych "wąsów" im urwałaś? Przy pieleniu, lub sadzeniu innych roślin, zawsze coś im tam utnę, ale rosną dalej. Pod korzeniami muszą mieć drenaż, bo nie znoszą stania w wodzie i na zimę trzeba je przykryć, żeby miały sucho. Chociaż akurat w tym roku tego nie zrobiłam, a śniegu było przecież dużo. Na szczęście mają się dobrze ;:108 Ogródeczek niby niewielki, ale zawsze coś ze sklepu do niego przytargasz, skąd ja to znam ;:306
Pomidorki już rosną w siłę, a tulipanki mają śliczne, nietypowe płatki ;:oj
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Piękny ten rododendron, taki dorodny i odmiana cudna. Miałaś szczęście Aniu ;:138
Pomidorki też wreszcie wsadziłam do doniczek, ale cynie jeszcze tkwią w pojemniku w odległości 2-3 cm od siebie ;:223 Przez ten deszcz padający co chwilę jest tak mokro, że nic nie chce się sadzić ;:174
Pozdrawiam cieplutko :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”