W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu !
Coś wcześnie ta hosta wypuściła kły.
Wiosna zaczyna witać świat. Mam nadzieję że zimy już nie będzie.
Ja berberysy też dopiero zaczynam sądzić.
Ale dopiero mam ze 3 czy 4 małe. Ale urosną. ;:108
Masz rację już drepczemy nogami. I w głowie nam wiosna . :D
Fajnie że już nasionka kupiłaś.
Ja jeszcze nic nie kupowałam.
Pozdrawiam Aniu ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Zapamiętałaś sen z pierwszej nocy spędzonej w nowym domu? Takie sny podobno się sprawdzają....
Nowy dom, nowe miejsce, nowy ogród.....Ale fajnie masz ;:oj Tyle wrażeń, nawet jak czasami dominuje zmęczenie, to i tak jest to dla Was wspaniały czas. I będziesz mogła patrzeć na swój ogród przez okno. To podoba mi się najbardziej :heja Gratuluję Aniu ;:196
Rower czadowy ;:63
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu. Cieszę się ze i Ty się odezwałaś i to z nowego domku. Cieszę się razem z Tobą z przeprowadzki i z niecierpliwością czekam na relację z urządzania ogrodu.
Ciekawa jestem mnie ten szpaleru z berberysów, jak będzie to wyglądało gdy urośnie :wink:
A powiedz, czy ty masz taką ziemię jak widać na tym zdjęciu z berberysami, czy to tylko pozostałości budowlane.
Z nasionkami szalejesz i za bylinami się rozglądasz. Zdradzisz, co konkretnie chodzi Ci po głowie ? :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu jak już ładnie koło domu. ;:oj Trawa ładniejsza niż moja z rolki. ;:108 Berberysy nie za blisko krawężnika?
Wypatrzyłam ładny panel w szarym kolorze. ;:215
Torebki z nasionami kuszą. :) Tylko cynie tradycyjnie kupiłam, ale swoich nasion też trochę pozbierałam. Na razie dzielnie walczę z pokusami wczesnych wysiewów. :roll:
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Berberysy ładnie się rozrosną, to bardzo wdzięczne i wytrzymałe rośliny ;:333 sama planowałam zrobić z nich żywopłot, ale zrezygnowałam, jednak na pewno posadzę chociaż jednego jako solitera ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ania, fajnie, że i tobie udało się znaleźć chwilę żeby zajrzęć na forum. Przy takiej przeprowadzce to wszystkiego jest zawsze pełno na głowie, tylko czasu zbyt mało.
Berberysy zapowiadają się pięknie. A hakuro to szaleństwo, ani się obejrzysz a będzie mieć fajną, bujną czuprynę.
Kochana, u mnie nie trójka, ale czwórka łobuzów walczy o mój czas. Dajemy radę ;:108
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Fajnie, że już mieszkasz.
Z majstrami to tak już jest. Często zbyt wolno działają.
Nie wiem, czy na tak małej przestrzeni żywopłot z berberysów to dobry pomysł.
One są kolczaste. Pomyśl jak urosną ile będziesz miała problemu z cięciem.
Ja tak miałam.
Co do Montiego, to jest na Domo.
W czwartki po 21.30
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witajcie kochani w sobotni dzień :wit .Ja właśnie skończyłam wybierać z listy odmiany pomidorów, które zamierzam posiać w tym roku.Kupiłam już paletkę do wysiewu.Kobea i lobelia też czekają, tylko zabrakło mi pojemników, a najlepsze są po pampuchach ;:108

Ostatnio byłam na działce w pogodny dzień, trochę wiało, ale trzeba było obejrzeć czy jakieś krokusy już nie wyłażą na powierzchnię.No niestety u nas nic się nie pokazało.Jedynie jedna prymulka zakwitła i stokrotka, którą wysadziłam po przekwitnięciu w zeszłym roku.
Dzik sobie urządził przechadzkę i kopał jak dziki.Musiał się przedostać pod siatką sąsiadów ;:124
Możliwe, że kopał w huśtawkę ,bo pęknięta, a może po prostu zgniła.

Aniu hosta w lutym kły pokazała i na razie stoi w miejscu.Chyba się zdziwiła, że to jeszcze za zimno jest na rośnięcie.Ja też czekam na wiosnę, zimy nie lubię i odliczam już dni.
Nasionka mam, ale nie pomyślałam o pojemnikach.Na razie zbieram kubki po śmietanie.Już mam kilka, tam potem pomidory będą rosły.

Iwonko nic mi się pierwszej nocy nie śniło, może i dobrze?
Dziękuję za miłe słowa, Tobie Iwonko również życzę, byś mogła w przyszłości cieszyć się swoim kawałkiem szczęścia.Tak naprawdę masz swoją cudną działkę, gdzie wszystko rośnie bujnie.Do tego masz wspaniały dar do robienia zdjęć.Normalnie podziwiam .

Wiolu tak ta ziemia z przodu domu jest jak piach.W sumie to piach.Bardzo dużo zebraliśmy.
Przed posadzeniem berberysów wymieniłam ziemię na ogrodową.Mam nadzieję ,że urosną.
Byliny są samoobsługowe, bezproblemowe, dlatego warto je sadzić.Na razie przeglądam co by tu nowego posadzić. Masz u siebie Barbulę? Posadziłam jedną sadzonkę i jestem ciekawa jak sobie u mnie da radę?

Soniu trawa ma jeszcze prześwity, ale podobno sama się zagęszcza, tam gdzie łyse placki.
Berberysy ciasno posadzone, ale nie miałam wyjścia, wszędzie ścisk, za chwilę skrzynka gazowa i elektryczna.
Ten panel to furtka do ogrodu, ślusarz na zamówienie nam wykonał:)
Cynie bardzo polubiłam, ale nasionka jeszcze zakupię.

Natalia zobaczymy, czy żywopłot kujący urośnie.Bardzo lubię ogniste kolory berberysów.
Ciekawe jakiego Ty posadzisz?

Sabinko na szczęście już mieszkamy, powoli ogarniam bałagan wszelakich worków, pudeł i kartonów.
Hakuro liczę na nią i na burzę różowo-zielonych przyrostów.
Masz wesoło i gwarno:) Moje to już nastolatki, ale zobaczysz jak szybko to minie.

Gosiu ja eksperymentuję z tymi berberysami, najwyżej przytnę albo przesadzę.
Dzięki za info o programie moim ulubionym.Uwielbiam oglądać ,no pełnia szczęścia.
A ile pomysłów do głowy wchodzi?

Krokusy w przydomowym się pokazują ;:oj

Obrazek

Obrazek

W donicy przezimowała roślina i już puszcza śmiało pączki....

Obrazek

Tulipanek
Obrazek

Prymulka
Obrazek

Hiacynt z B zakwitł...
Obrazek

Uwielbiam i wyczekuję nowych numerów czasopism z Deutsche...

Obrazek

Taką wanienkę przytargałam ostatniej niedzieli z giełdy. Zamierzam posadzić w niej albo zioła albo bratki...

Obrazek

A na działce bukszpan się rozrósł...trzeba go ładnie przyciąć...

Obrazek

Złocień Maruna cały zielony...

Obrazek

Ciemierniki mają pąki
Obrazek

Stokrotka

Obrazek

Prymula
Obrazek

Róże w takim stadium

Obrazek

Bez pączkuje
Obrazek

Wisteria i warkocz

Obrazek

Czyżby nasza huśtawka skończyła swój żywot?

Obrazek

Drzewko od dołu ogolone i od razu więcej światła...

Obrazek

Miłego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Huśtawka chyba po prostu zgniła ;:185 Zawsze to przykre kiedy są jakieś zniszczenia, ale tym razem to chyba czas zrobił swoje...
Śliczne prymulki, szczególnie ta różowa wygląda jak mała różyczka :D ;:167
Berberys nie wiem jeszcze jaki posadzę - pewnie będę szukać czegoś ciekawszego niż zwykłe "żywopłotowe" odmiany, ale kupię na miejscu, więc to zależy od tego co znajdę... ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu nie mam barbuli i nigdy nie miałam, więc nic nie doradzę co do uprawy.
Wiosenka już powoli przybywa. optymistycznie wyglądają te wszystkie kiełki :D
Fajna ta wanna. Ja w podobnej, tylko bardziej podłużnej mam miętę, ale już tak bardzo ma tam ciasno że zaczęła mi marnieć. Chyba muszę pomyśleć dla niej nad miejscem w ogrodzie. A nie łatwe to, bo mięta potrafi być ekspansywna.
Huśtawki szkoda, ale najprędzej drewno przegniło. To niestety wada tego surowca.
Nie do wiary, że tak obficie kwitną już pierwiosnki. Ja byłam nawet dziś na obchodzie i nawet jedynego kwiatka nie ujrzałam.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, dziki niestety potrafią wyrządzić wiele szkód. ;:222 Huśtawka jak wszystko, dokonała żywota, ale chyba da się uratować?
Barbulę mam kilka ładnych lat. Wiosną ścinam jej pędy krótko, kwitnie pięknie późnym latem jesienią. Na zimę robię jej kopiec. Teraz zimy ciepłe, ale jak kupowałam to sprzedająca kazała mi ją na pierwsze zimy okryć stroiszem. Potem już nie okrywałam.
Wanienka cudo ;:333 Chętnie bym przygarnęła i ja.... :D Już widzę jak ją cudnie obsadzisz.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu juz pierwsze kwiatki zawitały do Twojego ogródka śliczne teraz z dnia na dzień będzie ich więcej. Kiedy będziesz brała sie za siane pomidorów mnie juz korci zeby siać, ale za wcześnie trochu. Pozdrawiam Miłego dnia życzę ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit . Zapowiada się fajny sezon w nowym domu i ogrodzie . Super sprawa ;:215 . Piękne wiosenne akcenty można u Ciebie podziwiać ;:138. Wanienka bardzo fajna i można ją ciekawie zaaranżować. Pogoda od niedzieli dokucza ale liczę na poprawę. Hakuro mam i mocno ją przycinam i tak dla sprostowania to ona nie kwitnie tylko ma takie przebarwienia na młodych przyrostach ;:108 . Pozdrawiam i ładnej pogody życzę :wit.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”