W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Kilka dni temu pojechałam z moją mamcią na działkę.Pochowałam ozdoby, a trochę się ich nazbierało.Kilka worków liści wysprzątałam.Najwięcej liści zrzuciły magnolie.
Jedną jeszcze dalię wykopałam.Ogród o tej porze wygląda smutno.Wszędzie brązy zamiast kolorów.Jedna tylko róża uratowała sytuację, a mianowicie Piano w kolorze ogniście czerwonym z daleka dała znać o swoim istnieniu.Trawy robią wrażenie, puchate kotki falują na wietrze.

Krysiu dobrze, że dałaś mi znak i uspokoiłaś z tym świerkiem. Myślałam, że będę musiała go zawczasu usunąć, ale jak piszesz, że nie jest potworem to na razie go zostawię.
Rzeczywiście róże nowoprzybyłe mają korzeniska jak kożuchy takie gęste.Nie wiedziałam, czy mam je w ogóle przyciąć i wcale ich nie skróciłam.Zobaczymy, czy na dobre im to wyjdzie.

Obrazek

Justynko Palbina kupiłam na wyprzedaży w Leroy M :uszy

Obrazek

Alicja ten program nadają na Domo TV.Warto obejrzeć, nadają o różnych porach dnia i nocy.Ja sobie nastawiam, a potem oglądam w wolnej chwili ;:108

Obrazek

Katiusha też jestem zaskoczona takimi korzeniami gęstymi ;:oj .Ciekawe,czy przełoży się to na mnogość kwiatów latem?

Obrazek

Aniu co nieco jeszcze kupuję, bo w prognozach jeszcze na plusie.jeszcze rozglądam się za porzeczką czerwoną na pniu, pewnie jak się uprę to kupię i posadzę.Biała już siedzi w glebie:)
Program nadają na kanale Domo TV:)

Obrazek

Kasiu hehe no rzeczywiście korzeniska mają wielkie. Mam nadzieję, że będą mi ładnie kwitły :uszy
Róże przyjechały ze znanej nam szkółki Rosap?..
Fachowcy potrafią zepsuć mi radość?normalnie na porządku dziennym się z nimi zmagamy.
Wszystko się przeciąga.Chyba nie ma szans, aby zamieszkać w czyściutkim miejscu.
Czas biegnie, a roboty idą za wolno ;:131

Obrazek

Wisteria nas zasypała....

Obrazek

Jesienny ogród...

Obrazek

Owoce berberysu...

Obrazek

Mój tato tak jak ja uwielbia starocie ;:167 Zdobył dla mnie taki oto rower ;:303

Obrazek

Wracając z działki naszym oczom ukazały się piękne obrazy...

Obrazek

Czas wracać...

Obrazek


Miłego i udanego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit . Nigdy nie widziałam takich korzeni u róży :shock: . Fajnie, że przeprowadzka jednak się uda mimo opóźnień. Czyli święta szykują się w nowych czterech kątach ?? Cudowny ten rower ;:oj . Pewnie masz już w głowie kilka pomysłów jak go wykorzystać co ;:183 ?? Działka w jesiennej szacie , u mnie jest tak samo bo koloru mało. Zdobią tylko zbrązowiałe kwiaty hortensji i trawy ;:108 . Niedługo zima i oby przynajmniej trochę śniegu było ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Monty Don to mój ulubieniec. Ogladam go już od kilku lat.
I mimo to za każdym razem program jest bardzo ciekawy i dowiaduję się czegoś nowego.
Aż mi się nie chce wierzyć, że budowa trwa tak długo.
Moja siostra miała w takim razie szczęście.
Mieszkanie w stanie deweloperskim zrobiła w miesiąc.
Fakt, że to tylko 60 m, ale jednak i tak wydaje mi się, że udało się jej.
Wiem jak to jest kiedy wykańcza się dom. Każdy grosz się liczy.
Ja swoje miniaturowe iglaczki kupowałam pod Piotrkowem Trybunalskim. Kosztowały od 20 do 50 zł.
Ale to był producent, pasjonat.Tylko, że nie wysyła. Trzeba do niego jechac
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Powiedz mi Aniu, jakie masz wrażenia odnośnie swojego rododendronika Władysław Łokietek. Nie mam jeszcze u siebie tego małego "króla", a właśnie zwolniło mi się miejsce na rabacie. Czy Twój miał ładne kwiaty? A liście, czy nie zwisają w dół? Czy wykształcił teraz nowe pąki do wiosennego rozkwitnięcia?

Apropos, jaki to RH na piątym zdjęciu od końca?
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Berberysowe koraliki bardzo twarzowe ;:167 Rower jest ZAWODOWY ;:oj Piękna ozdoba i stojak kwiatkowy w jednym ;:138
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu te Twoje trawy są wspaniałe piękna ozdoba na jesienne dni. Widzę, że wracasz z działki jak ciemno się robi podobnie jak ja zawsze coś jest do zrobienia. Ładne widoczki i okolice. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu trawy przepięknie się prezentują ;:oj jest co podziwiać, staroć rowerowy bardzo fajny, na pewno będzie się pięknie prezentował w ogrodzie :) No liście teraz niestety to wszyscy chyba grabimy hehe a najgorsze, że nie chcą wszystkie na raz spaść :)
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit Aniu, widzę, że ciągle dokupujesz róże. Z takimi korzeniami jeszcze nigdy nie dostałam. Wyglądają jakby były wyciągnięte z doniczki. Właśnie wczoraj sadziłam Zośkę, która półtora roku spędziła w donicy i miała mnóstwo korzeni. Dlatego dziewczyny jak ratują jakąś różę wsadzają ją do donicy.
Na jakim kanale oglądacie Montiego :?:
Czy kompostujesz liście magnolii :?:
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ania, zaglądam do ciebie po dłuższej przerwie (ostatnio to standard) i nadrobienie zaległości to sama przyjemność. Szczególnie jak wieczory długie i nie ma żadnego pośpiechu. Róże cudo, ale hortensje, trawy w tak dużych kępach i oczko wodne z liliami ;:167 Wszystko mi się podoba i jestem pod wrażeniem, że tyle fajnych rzeczy zmieściłaś, a ja wciąż psioczę o braku miejsca ;:224
Przyznam się, że wyszukiwałam fotek Bathsheby, a twoje zdjęcia utwierdzają mnie tylko, że mój jesienny zakup był słuszny. Dopisałam sobie też w zeszycie, że koło Novalisa muszę koniecznie zainstalować naparstnice - świetne zestawienie.
Koniecznie ruszaj ze zdjęciami wspominkowymi. Znając twoją ogrodniczą duszę masz jeszcze zapas ;:168
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu. Nadrobiłam zaległości i była to dla mnie czysta przyjemność. :D
Sporo jesienią zakupów poczyniłaś, cebulkowych, ale i nie tylko. No i różyczki też obowiązkowo się znalazły. :D Duzo ich chcesz mieć w nowym ogrodzie ?
Rower od taty wspaniały ;:138 Fajnie będzie się prezentował z koszem przewieszających się kwiatów :lol:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit w oczekiwaniu na nowy sezon z przyjemnością dopisuję się do wątku, masz przepiękne rośliny ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, ciekawa jestem czy udało się Wam już przeprowadzić do nowego domku? Daj znać, co słychać ;:196
Wspaniały rower dostałaś od taty ;:333 Na jaki kolor chcesz go pomalować? A może zostawisz tak jak jest?
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Brakuje Twojego ogrodu i spacerów po nim ;:196
Ruszam jutro na zwiedzanie Afrykanarium do Wrocławia ;:196
Pozdrawiam ciepło ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”