W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, Charlesa Austina mam znacznie krócej od Ciebie, ale wrażenia podobne. Dziwnie jakoś rośnie i podobnie kwitnie. Wypuszcza jeden, dwa nowe pędy i na tych pędach, na samym czubku daje po kilka kwiatów. Na razie go trzymam, bo rośnie w takim miejscu, że braku kwiatów nawet nie widzę. Ale jeśli nadal będzie tak marnie wyglądał, to też go pożegnam.
Wyobraź sobie, że do B nie dotarłam i nie wiem czy w ogóle coś jeszcze zostało. Trudno, najwyżej w tym roku nie posadzę nic nowego...
U Ciebie piękna jesień ;:215 Pogoda nadal sprzyja różom. U mnie sporo jeszcze kwitnie. Oby jak najdłużej było tak ładnie i ciepło.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit
Przepiękny ogród pełen tego co tygryski (ja) lubią najjjbarrrdziejObrazek RÓŻE przecudowneObrazek, trawy, dalie, hortensje także. Będę podglądać, aby czerpać inspirację do meblowania mojej pustej jeszcze działki ;:108
Jako królowa hortensji, czy podpowiesz co mam zrobić na zimę z jednym wielkim krzakiem hortensjowym? Rośnie sobie u mnie a to moja pierwsza zima jako działkowca i nie wiem, mam go jakoś obwinać fizelina (wielkości spadochronu musiałaby być), podciać? Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit Aniu piękne widoczki jesienne pokazujesz ;:138 ;:138 I doczytałam jakie Róże zamówiłaś, Artemisa mam szt 2 jest to śliczna i mocarna róża, a bukieciki kwitnących kwiatów niejedna panna młoda mogłaby do ślubu nieść ;:167 Dwóch pozostałych nie mam ale ze zdjęć wiem że są piękne, przyjechały już do Ciebie? bo ja dziś właśnie sadziłam :D Jakie fajne jest tworzenie ogrodu przy domku, widzę że się o tym przekonujesz:odwiedzanie szkółek, kupowanie i sadzenie to taka radość... tylko jakby tych złotówek było trochę więcej ;:224 Super zakupy, pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, piękne kolory jesieni ;:215
I trawy takie zwiewne, magiczne i delikatne. ;:173
I hortensje jeszcze ładnie ci się trzymają. I róże pięknie kwitną. i nowe jeszcze ..
ciągle coś dokupujemy, ciągle coś zmieniamy i ulepszamy. ;:108
Pozdrawiam cieplutko :wink:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Mamy jesień, słoneczne dni przed Nami, a ja cały weekend w pracy będę? ;:222
We wtorek przyjdzie już znaczne ochłodzenie.Dalie jeszcze nie wykopane, ale na szczęście trawa skoszona.W tym roku mój syn ma skopać maminy kawałek warzywnika.Mama ma rehabilitację i z dnia na dzień nogi wracają do sprawności :tan
Dzisiaj odebrałam meila z wiadomością, że moje różyczki zostały nadane.Pewnie jutro przyjadą, a ja mam dopiero jeden dół wykopany ;:65
Przed domem posiałam trawę na takim małym kawałku.Minęło kilka dni ,ale jeszcze nie kiełkuje ,czekam z niecierpliwością ;:65 i wyglądam kiełków.Kupiłam Substrala samozagęszczającą ;:224
W międzyczasie kupiłam w szkółce 4 berberysy i posadziłam je w szpalerze.
Docelowo ma być mały żywopłot od strony sąsiada. Dziś wysadziłam 100 szt krokusów, aby na wiosnę było kolorowo ;:333 To tak w skrócie.

Alicjo owoce berberysów u mnie wiszą jako ozdoba, ale wyczytałam,
że są skarbnicą wit C.

Chippendale jaki rumiany ...

Obrazek

Iga smagliczka daje radę jak widać:)

Drobne,a jakie piękne...

Obrazek

Krysiu
Dawno nie sadziłam róż z gołym korzeniem.Powoli tworzę swój ogród, ale czeka mnie sporo pracy ,aby nadać mu charakter i styl. Nie mam dużo miejsca, więc nie poszaleję ,ale mam jeszcze działkę ,więc tam na pewno róże zostaną.
Zakupy nowych roślin to ekscytująca chwila, chyba wszyscy ogrodnicy to lubią prawda?
Pozdrawiam Krysiu miło:)

Mariatheresa nie czuje chłodu...

Obrazek

Aniu trawy jesienią potrafią zdobić, są magiczne, a promienie słoneczne podświetlają je tworząc niesamowite obrazy.
Róże przyjadą, czekam na nie.Potem tylko zimę przeżyć i jakoś dokulamy się do wiosny?

Ostróżka jeszcze zdobi...

Obrazek

Aniu a zamówiłam trzy różyczki.Zrobię eksperyment jak będą rosły u mnie.
Mam w niektórych miejscach gliniastą glebę.Mam nadzieję, że będą rosły i będzie co oglądać.

Obrazek

Dorotko Charles Austin ma dziwne zwyczaje, już się nim nie zachwycam.
Kwitnie na czubku, a dół łysy. Chyba wiosną go nisko przytnę.
Cebul w B u nas już nie uświadczysz.Ja już zakończyłam sadzenie cebulowych.

Annabelle

Obrazek

Katiusha witaj u mnie:) Tak róże to mój konik, ale i hortensje dają mi dużo satysfakcji.Oj królową nie jestem, ale kilka rośnie u mnie i uważam, że one są naprawdę bezproblemowe.
Lubią wodę to na pewno.Ja swoich w ogóle nie okrywam.Wstawisz fotkę Twojego olbrzyma?

Obrazek

Krysiu Artemis u mnie dobrze się sprawuje i jest dość wysoki.Posadzę przy płocie.
Bukieciki kwiatów ma cały czas i ten budyniowy kolor pąków.
Róże chyba do mnie jutro dojadą, muszę jeszcze doły wykopać ;:173

Trawy ...

Obrazek

Aronia gubi liście...

Obrazek

Pióropusze
Obrazek

Glicynia zmienia kolorki...

Obrazek

Krzewuszka w słońcu...

Obrazek

Mini marchewki ale swoje, brudne i pachną marchewką...
Obrazek

Pieskie życie...
Obrazek

Miłego, pracowitego i słonecznego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Dziękuję za poradęObrazek.
Kwitnąca i barwna jesień w twoim ogrodzie. Zmieniające barwę trawy obsypane kolorowymi listkami wyglądają bardzo urokliwie Obrazek W swej niewiedzy stwierdziłam, że na sadzenie już pewnie za pozno, ale widzę, że wcale nie, więc wybiorę się dziś na małe zakupy ;:224

Proszę bardzo, oto omawiana hortensja, którą nabyłam z działką, zdjęcie z sierpnia:

Obrazek

Jutro zobaczę jak obecnie wygląda Obrazek.

Psina wygląda na bardzo szczęśliwą. Piękne to pieskie życie ;:oj ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj :wit . Ależ kolorowo u Ciebie i pięknie ;:215 . Czytam, że posadziłaś krokusy a ja tego roku nie zakupiłam ani jednej cebulki ;:131 . W ogóle nie mam czasu na ogród i nie wiem czy będę miała czas na jesienne porządki . No cóż, najwyżej wszystko zostawię sobie na wiosnę. Szkoda, że ta piękna pogoda już się kończy ;:222 . Miejmy nadzieję, że pogoda będzie jednak dla nas łaskawa. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, róże w gliniastym podłożu świetnie rosną, lubią taką ziemię. Moje mają się dobrze w takim podłożu...na zimę po pierwszych przymrozkach krzaki zawsze otulam suchym obornikiem bydlęcym. Korzyść jest podwójna, ziemia na wiosnę robi się sypka, zasobna w składniki pokarmowe. Więc się nie martw, róże będa rosły i kwitły bez problemu :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu :wit
Piękna ta twoja jesień :)
Trawy bardzo urokliwe ,,,
Ja już nic nie kupuję i nie sadze ;:173
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ale masz pięknego, uśmiechniętego pieseczka. Słodki przytulasek. :D
Glicynia ładnie przebarwiona, krzewuszka także. Moje krzewuszki już zrzuciły listeczki i stoją łysiutkie.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu co to masz za małe kwiatki białe z żółtym środkiem na drugim zdjęciu, jak się nazywają, znasz może nazwę. Bardzo mi się podobają poszukuje takich tylko nie wiem jak się nazywają. Mam pytanko jeszcze jedno cz ty podcinasz hortensję Anabel. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj, Aniu ;:196 Jeszcze zdążyłaś piękną jesień zobaczyć na działeczce ;:oj Nic tak bardzo nie cieszy, jak własnooczne dostrzeganie tych wszystkich cudów, jakie nas otaczają. Różyczki śliczne zamówiłaś, a te dwa brakujące dołki na pewno szybko wykopiesz ;:108 Przymierzalam się do Chorlotty, ale w końcu nie zamówiłam, bo właśnie, tak jak piszesz, jednej się nie opłaca. Alemoże jeszcze kiedyś wpadnie wmojeręce, ana razie u Ciebie będę się nią zachwycać. Nie próżnujesz, ciągle coś robisz, dosadzasz, tylko czekać wiosny, żeby zobaczyć te wszystkie zmiany. Najbardziej jestem ciekawa Twojego nowego ogrodu i po cichu Ci zazdroszczę, że już niedługo będziesz mogła na niego "rzucić okiem" w każdej chwili. Mnie już od dawna pogoda uziemiła w domu, ale co zrobić....
Zdróweczkaży życzę i jeszcze chociaż przyzwoitej pogody, na realizację planów ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, a wiesz już dokładnie kiedy sie wprowadzasz?
Zimą fajnie, żebyś patrzyła na coś zimozielonego. Koniecznie kup rodki. Albo iglaczki.Albo i to i to.
Ja na zimę nie usuwam niczego, bo lubię jak coś wystaje z ziemi. Wszelkie patyczki, suszki czekają do wiosny.
Ciekawe, czy Ty będziesz robiła jesienne porządki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”