W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, jestem i ja w nowym wątku :wit

Podziwiam niebieską brytfankę i pierwsze wysiewy ;:63 Nasiona pokazały się w wielu sklepach, ale ja nie mam coś ręki do wysiewów na parapecie :roll: Wolę wprost do gruntu jak już się zrobi ciepło.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ania, wpisuję się do nowego wątku, bo z moim zapałem wszystko mi poucieka i potem będę szukała wiatru w polu :lol:
Piszesz, że pootulałaś najwrażliwsze róże, a ja jestem załamana temperaturami i tym co widzę za oknem. Niestety pogoda mnie zwiodła i poza kopczykami nie zrobiłam nic. Oby jakoś przetrwały. Rankiem miałam -15. Na dzisiejszą noc straszą mrozami większymi niż -20 :shock: :shock:
Niebieska gęsiarka cuuudo ;:152 ;:152 , bardzo niespotykane znalezisko. Chętnie widziałabym podobną w swojej..kuchni. Uwielbiamy pieczone ptaszyska :D
OOO, zapomniałabym - gratuluję pierwszych wysiewów ;:168
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Mnie też nie kusi sadzenie w butach ;:185 Gdy mój em marudzi "straszę" go zdjęciami, na których pośrodku ogrodu stoi muszla klozetowa z posadzonymi w niej kwiatami ;:306 w podtekście "nie marudź, inni mają gorzej" ;:306
Pomidory z nasion udało się wyhodować nawet mnie, więc ty tym bardziej nie powinnaś mieć problemu. To że bardzo suche lato, a potem wyjątkowo deszczowa jesień ograniczyła zbiory do minimum to już inna sprawa ;:224 :D
Czy udaje ci się lewkonia? Próbowałam w tamtym roku, ale w ogóle nie wzeszła. Może dlatego, że wysiałam prosto do gruntu dość wcześnie, a potem spadł śnieg... W tym roku postanowiłam dać jej kolejną szansę, więc wszelkie rady, aby nie powtórzyła się sytuacja mile widziane ;:108
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Marzec...mamy marzec,czyli coraz bliżej do wiosny ;:138 Dziś pojechałam po ziemię do wysiewu.
W Casto były firmy Compo 5 l po 10 zł,ta sama ziemia w Leroyu 13 zł. W końcu w Brico kupiłam 20 l za 6,50 i w końcu byłam usatysfakcjonowana:) Jutro zaczynam sianie. Mam już przygotowane doniczki z podpisami poszczególnych odmian.

Róże też mi się marzą,oczy wypatruję za Batshebą nowością Austina ;:oj . Nie ma jej w polskich szkółkach,a szkoda,bo miałaby branie. Princesse Anna chyba zamówię i może jeszcze jedną,tylko pomyślę jaką?
Za tydzień u nas ma być już cieplej...hmm czyżby to był pierwszy dzień porządków na działce?
Dziś na taśmę w sklepie postawiłam obornik bydlęcy granulowany,a pan przede mną spojrzał na owy produkt i coś parsknął pod nosem. Brzmiało to tak: - No coś podobnego? Kiedyś po tym się deptało,a dziś płaci się za to pieniądze....No cóż co się nie robi dla róż ?

Wiolu dorwałam facelię,zobaczymy co mi wyrośnie? To mój debiut;)
Krążki torfowe już kiedyś testowałam i dosyć dobrze mi wzeszły nasiona. Potem hyc do doniczki i gotowe,zero brudzenia itd. Ja kupiłam 20 szt za 12 zł .To chyba nie tak drogo?
Z pomidorami jutro zaczynam przygodę. Swoje pomidory z krzaczka wygrzanego w słońcu to niebo na talerzu,więc próbuję i się nie poddam :uszy

Aniu ja to samo dzięki forum i dziewczynom odkryłam gęsinę i mam na nią ochotę.
Naczynie byłoby idealne na taką pieczeń :uszy
W krążkach niby łatwiej i szybciej coś wysiać,ale różnie to bywa. No zobaczymy co mi wyrośnie?
Jutro do kuwetki wysiewam jeszcze floksy Drummonda,które mi się bardzo spodobały:)
Mam 4 kobee,już przepikowane. Pewnie już i Twoje wzeszły?

Ewelinko uwielbiam takie targi,ale nie zawsze coś znajdę. Tym razem się udało ;:108
Cieszę się na Twoje odwiedziny i kroczenie ze mną:)

Basiu ja tez lubię wszelkie niebieskości:) Ale nie tylko,bo róże,morele i nawet żółcie też mi się podobają. Facelię siejesz wprost do gruntu? Chyba coś Wiola pisała,że u Ciebie ją znalazła.
Masz może jej zdjęcie z sezonu jak kwitła?

PaulaF-Z dokładnie,ja też lubię dodatki w ogrodzie w różnych postaciach.
Koszyczków nigdy nie za dużo ;:215

Dorotko i ja witam Ciebie:) Corocznie wysiewam swoje parapetowce,nawet jeśli mi się nie udaje to nie przejmuję się tym. Ja wiem i roboty później z pikowaniem i bawieniem,ale ja to chyba lubię ? :uszy

Sabinko witaj :) Różom tylko co poniektórym dałam kopczyki,a inne biedne,nieokryte,musiały sobie same poradzić przy minusowej pogodzie ;:124 Jestem ciekawa co zastanę,gdy pojadę już niedługo na działkę? Aż się boję... -20 stopni,no to u Ciebie mroźniej i rzeczywiście można się lekko obawiać...trzymam kciuki za Twoje róże i rośliny.
Gęsiarka na razie w piwnicy,jeszcze nie wiem co z nią pocznę? Teraz mi szkoda jej na rośliny jak mi dziewczyny o gęsinie podpowiedziały;)
Wysiewy zapoczątkowane,a u Ciebie kobea wysiana?

Gosiu co to ludzie nie wymyślą? W klozecie kwiaty ;:202
Na pomidory mam zapotrzebowanie,a jeszcze w tym roku planuję z mamcią tylko z nasion od przemiłej forumki. Rozsad nie kupimy,oby wszystko poszło zgodnie z planem.
Lewkonię sieję po raz pierwszy,wysiałam część nasion do krążków torfowych,takie małe doświadczenie. Widzę,że zaczynają kiełkować,więc będę obserwowała co dalej z tego wyrośnie.
Na opakowaniu tak wdzięcznie wyglądają.

Kobee szt 4 dwie dla mnie,a dwie dla mamci:)

Obrazek

Krążki torfowe zalane i już powoli coś kiełkuje...

Obrazek

Debiut siania w pojemnik po jajach...

Obrazek

Czu u was też koper spełnia rolę wypełniacza ?

Obrazek

Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia w zdrowiu:)
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Właśnie siedzę i wysiewam floksy Drummonda ;:306 i gwiaździste.
Z kobeą wyszło jak zwykle ;:222
Kupiłam nowe nasiona. Pan radził, żeby je ponacinać.
Złamałam się i kupiłam różę w kartoniku. Było ich bardzo dużo i nikt nie kupował, a one już puszczają listki, więc uratowałam jedną, czerwona angielka. Ciekawe co trafię. ;:224
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu floksów gwiaździstych jeszcze nie dorwałam,ale chyba jak na razie na Drummonda poprzestanę :D
Kobea nie wylazła? ;:oj A spróbuj lekko pogrzebać w ziemi? One czasem późno wychodzą. Ja wciskam nasiono od góry na opak,lekko skosem i zawsze wyłazi...Hmm czerwona angielka,no ciekawa jestem co się z niej wykluje? Koniecznie się potem pochwal :uszy
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

W ziemi juž grzebałam, są całe , a jak się naciśnie wylatuje biała maź. ;:145
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu czy wysiewałaś już ostnicę ?
Nie wiem czy już to zrobić czy jeszcze czekać.
Nadszedł gorący czas wysiewów a na parapecie już ciasno.
Krążki kupiłaś w lepszej cenie. Ja już dokładnie nie pamiętam, ale chyba sporo więcej zapłaciłam. Wiem że kupowałam je w Obi.
Koper fajnie wygląda jako wypełniacz. U mnie jednak prawie zawsze obsiadają go mszyce i boję się żeby nie przechodziły np na róże.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu to życzę Ci udanych i owocnych wysiewów :D Widzę, że każdy z nas poczuł już wiosnę a jeszcze nie dawno ostro marzliśmy :) ale taki mamy klimat w Polsce :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, mój teść sieje facelię jako poplon i zawsze sypie ją prosto do gruntu ;:108 Bardzo lubią ją pszczoły, słychać je z daleka :heja Floksów Drummonda nie mogę dostać już drugi sezon, ale znalazłam nasiona sprzed dwóch lat i te posieję. W końcu nic nie tracę, może akurat wykiełkują? Bardzo mi się podobały, to mam nadzieję, że tak właśnie będzie.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cześć Aniu :wit

Spodobał mi się koper miedzy różami u Ciebie :D Chyba też tak zrobię ;:215 Ja sieję aminek - ten koper ozdobny, ale ten jadalny ma chyba ładniejszy kwiatostan - no i w razie czego, można podkraść trochę do ziemniaczków :lol:

Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, melduję się i ja w nowym wątku ;:196
Podziwiam Twoją ambicję i chęć sprostania nowym wyzwaniom ;:180 Myślę tutaj szczególnie o pomidorach i samodzielnym wyhodowaniu sadzonek :D Nie wiem jak normalne pomidory, ale sąsiadka twierdzi, że koktajlowe rosną na potęgę i nie ma z nimi wiele zachodu ;:224
Sama się zastanawiałam, czy takich koktajlowych nie wysiać do donicy ;:24
Dzisiaj już było prawdziwie wiosennie, ;:3 i ciepełko, ach, nogi same poszły do ogrodu, bez udziału głowy :wink: Niestety, tam już głowa się włączyła, szczególnie jak pooglądałam niektóre róże. Wiem, że jeszcze za wcześnie na wyrokowanie, ale część wygląda naprawdę niekorzystnie. Wszystko to za sprawą ostatniego "zlodowacenia" :evil: Początkiem lutego jeszcze nie było tak źle...

Życzę Ci udanych zasiewów, szybkich wschodów oraz mocnych sadzonek ;:215
Planowałaś jakieś zakupy różane na wiosnę? ;:183
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Dziś już od rana myślę o działce,to nic,że niedziela,w końcu z mamcią wybierzemy się w nasze ulubione miejsce... ;:224 gdzie spokój i cisza,ptaszki śpiewają,natura otacza nas wkoło. Tego od dawna nam trzeba ;:108
Jestem bardzo ciekawa jak poradziły sobie róże po ostatnich mrozach. Czy ranniki się pokazały,a może krokusy niektóre zakwitły? Tyle pytań,dzisiaj znajdę odpowiedź ;:333
Sieję,będę pikować lobelię,bo się rozrosła. Nawet ładnie wykiełkowała i się zagęściła.
Moja mamcia u siebie na parapecie tez wysiała te piękne,niebieskie kwiatuszki.
Teraz czekam na bratki...kolorowe buźki,które dają mi tyle radości,kiedy na nie spoglądam:)
Różyczki jeszcze żadnej nie zamówiłam. Chyba skupię się na razie na te co już mam i zaopiekuję się nimi. Kilka pożegnam bez żalu,bo tylko miejsce zajmują. Pierwsza do odstrzału to będzie zapewne Larissa, Dr.Jamain też wciąż choruje. Pastella również do wykopania. Pomimo zmiany miejscówki nie radzi sobie i stoi w miejscu.

Aniu oj to chyba miały za mokro...też taki kiedyś miałam ;:224

Wiolu wysiałam na początku marca ostnicę ze swoich nasion i wyszło jedynie pięć nitek,coś słabo tym razem mi wschodzi...U mnie na parapetach też już ciasno,przydał by się regał składany jaki widziałam u innych forumowiczek.

Piotr dziękuję,no ja myślę,że uda mi się zjeść pomidorka z własnego krzaczka wyhodowanego od nasionka :uszy

Iwonko tak facelię wysieję prosto do gruntu,czekam tylko na dogodny moment ;:108
Dobrze,że piszesz o pszczołach, znajdę jej miejsce,dalej od ławeczki,by moja córcia nie piszczała jak zobaczy stado fruwających...Floksy Drummonda kupiłam w Lidlu tzn nasiona:) Spróbuj posiać ,a nuż widelec wyjdą...

Dominika koper sieję na oko gdzie popadnie,po prostu rozrzucam wkoło i potem fajne kompozycje wychodzą:) Do ziemniaczków mniam uwielbiam koper:)

Elwi jak dobrze,że się odzywasz:)
Nie wiem,czy się nie porywam z motyką na słońce w uprawie pomidorów,ale skoro ludzie piszą,że to nic trudnego to pozytywnie nastawiona wciąż jestem i liczę na pomidorowe szaleństwo.
Ostatniego lata sąsiad obok stał i przyglądał się często krzaczkom pomidorów,którymi opiekuje się moja mamcia,a że były oblepione owocami z góry na dół to wciąż podziwiał :D
Zobaczymy,czy tym razem będzie na czym oko zawiesić. Koktajlówki podobno zawsze się udają.
Na youtube oglądałam filmiki jak siać,kiedy uszczykiwać listki itd.
Raz miałam na balkonie w donicy,ale miałam kilka kulek,to stanowczo za mało ;:124
Dziś jadę na rekonesans i zobaczę jak się miewają moje róże po zimie i też się obawiam o ich stan pozimowy. Z dozą niepewności będę szła na działkę. No trudno najwyżej będzie niskie cięcie.
Zakupy różane zeszły na dalszy plan,ale wciąż myślę o nowych różach i kto wie może coś na wiosnę zamówię,ale najpierw zobaczę,czy coś nie wypadło po zimie. Ciekawa jestem,czy masz plany różane i już nie mogę się doczekać Twoich tulipanów....

Sianie pomidorków już poczynione...

Obrazek

Ziemia do wysiewu zakupiona...

Obrazek

Krążki się zielenią...

Obrazek

Różyczki na dzień kobiet ;:215

Obrazek

Miłego weekendu,znalezienia wiosny,koniecznie pochwalcie się u Was w wątkach ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”