W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Hej Aniu. Pospacerowałam sobie po twoich włościach. Powiedz kochana czy klon kupowałaś taki duży? Moje to mikrusy kupione w B. Ciekawe ile czasu minie aż się tak rozrosną jak twój. Prędzej zmarzną bo już dwa mi padły po zimie, chociaż je okrywam. Ale się nie poddaję i dalej próbuję. Miłego dnia kochana.
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu
Cudnie kolorowy masz ogród , sadzonki pomidorów u Ciebie widzę udane nie to co u mnie :roll:
Masz modrzew na pniu okropnie mi się podoba to drzewko ale jak popatrzyłam na ceny to zwaliło mnie z nóg zapłacić tyle i jeszcze się bać czy się przyjmie ;:202 . Piękny :oops:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witam się z rana?słońce za oknem pięknie świeci.Po ostatnich dwóch deszczowych dniach promyki ocieplają glebę.Teraz pomidorki niech ładnie przyrosną ;:108

Kilka dni temu pojechałam do szkółki na polowanie królewskiego różanecznika , a mianowicie Królowej Jadwigi.Niestety tylko Władysława Łokietka mieli na stanie.W innej szkółce też nie mieli.Ludzie kupowali azalie, kolorami kusiły od wejścia.Jeden Pan zachwalał, że ma już w swoim ogrodzie 60 szt i każdego roku nowe dokupuje.Na odchodne kupiłam dwie odmiany Klondyke i Painted Lady, a dwa dni później Mandarin Lights w innym miejscu.Także mam teraz trzy odmiany.Do tego dokupiłam jeszcze jednego Percy Wissmann i hortensję Bombshell do donicy.Także mam nadzieję, że mi na jakiś czas starczy ;:oj
Azalie posadzone już w specjalnej ziemi do kwasolubów, dzisiaj jeszcze tylko rh posadzę i koniec .

Grażynko pomidory posadzone, tyczki zakupione. Oj te wiatry ostatnio hulają i targają tymi roślinami.Oj tak stare dzbany, kanki i wszelakie wanienki i misy, uwielbiam starocie.
W wanience ocynkowanej rosną u mnie zioła i jestem bardzo zadowolona z tego pomysłu ;:108

Piwonia Coral Sunset

Obrazek

Wiolu koszyk kupiłam oczywiście na mojej giełdzie.Wymiary to około 50 na 30 cm.
Rukola jest przepyszna.Mi smakuje ten orzechowy smak, bo lubię wszelakie orzeszki chrupać.Ciekawe, czy u mnie do jesieni będę chrupać rukolę? Kupiłam ją na targu w rozsadzie.Mogłam wziąć więcej, bo jak chciałam dokupić innym razem to na giełdzie nie mieli.
Glicynia ma pełne kwiaty, rozmawiałam z panią ze szkółki i ona też stwierdziła, że to wina przymrozku.Także czekam znów rok na nowe kwiaty :uszy
Na szczęście róże tuż tuż będą kwitły. Jedna już prawie rozwinęła kwiat Jubilee Princesse de Monaco ;:138

Obrazek

Damianie no niestety widocznie kwiaty przemarzły, po prostu smętnie zwisają aż mi przykro się zrobiło jak zobaczyłam ;:222
Piwonię jeszcze jedną dokupiłam, odmiana Sorbet.Spróbuj choć jeden krzaczek posadzić .

Azalia Klondyke

Obrazek

Olu ten klon bordowy kupiłam już dawno temu, ma chyba z 8 lat.Nie zapomnę ,on był taki malutki, wiozłam go na rowerze w koszyku na zakupy.Z roku na rok coraz wyższy :uszy
Z B mam za to Orange Dream, najpierw rósł w doniczce, na zimę powędrował do gruntu, po czym znowu rośnie w donicy i w ogóle nie przyrasta.Nie wiem co z nim nie tak ;:303

Rh królewski Władysław Łokietek ;:167

Obrazek

Joanno pomidory po oprysku drożdżowym nabrały masy i ruszyły. Wiatry ostatnio wieją niemiłosierne, boję się o nie ;:oj
Modrzewie są w różnych cenach, musisz popatrzeć w różnych miejscach.One raczej się przyjmują, mam dwa i super się sprawują.Raz tylko coś oblazło jednego, ale zrobiłam oprysk i wyzdrowiał ;:333

Azalia Mandarin Lights

Obrazek

Irys jako pierwszy ....debiut

Obrazek

Obrazek

Nova Zembla oraz Władysław Łokietek ....

Obrazek

W Brico pojechałam tylko po ziemię, a do koszyka wpadł przypadkowo nowy klon Anne Irene...

Obrazek

Kupiłam tę roślinę od Gosi -clem...nie pamiętam nazwy...?

Obrazek

Pierwsze u mnie epimedium

Obrazek

Lawenda nowa corocznie musi być dosadzona...

Obrazek

Czosnki uwielbiam coraz bardziej...

Obrazek

I ostatni zakup ....pani sprzedawała ostatni egzemplarz w cenie 15 zł, grzech było nie wziąć...ciekawe, czy zakwitnie na wiosnę?

Obrazek

Porzeczki czerwone ...czekam

Obrazek

Obrazek

Hosta z Brico...jakieś plamki rdzawe dostała ;:222

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu piwonia Coral Sunset jest piękna, zauroczyłam się nią kilka lat temu w ogrodzie Wioli. Tak bardzo ucieszył mnie jej zakup, teraz będę miała drugi sezon kwitnienia.
Pomidorom potrzeba jeszcze ciepłych nocy wtedy zaczną nam szybko mężnieć.
Tę roślinkę http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/035/9 ... _800.0.jpg dostałam od Lucynki wydaje mi się, że to chyba jakiś przetacznik, ale odmiany nie znam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu, czytam że zakupy fajne poczyniłaś. Piwonii za 15 złotych grzech było nie wziąć. Śliczna jest. Ja już kilka razy chodziłam w sklepie koło piwonii, ale zawsze mi się wydawały zbyt drogie. Muszę poczekać na przecenę. Azalie zakupiłaś piękne. Klondyke cudnie pachnie, Painted Lady ma ogromne bogate kwiaty, a Mandarin Lights jest ... zdecydowanie pomarańczowa. Twoja żółciutka wygląda mi na Anneke, którą u siebie bardzo lubię i dokupię jeszcze drugą sztukę.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Przyszłam pospacerować po Twoim ogrodzie, rabatek nie podeptałam :wink: Śliczne roślinki zobaczyłam, zachwyciłam się śliczną piwonią http://img2.garnek.pl/a.garnek.pl/035/9 ... _800.0.jpg , wiem że nie znasz jej nazwy, kolor ma cudny.
Widziałam też koszyczek z oregano, czy mrozisz go bez żadnych dodatków?
Pytałaś mnie kiedyś o liliowce, tak mam, są to stare odmiany, w tym roku bardzo dużo rozsadziłam, co roku coś dokupuję z nowszych odmian.
Są bezproblemowe, polecam ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Piwonia Coral Sunset przecudnej urody. ;:108 ;:108
No i nowy zakup.Pewnie za 15 zl, też bym nie odpuściła.Obrazek piękny.Oby taka była.
Rodki masz Aniu bardzo ciekawe, piękne kolorki.
I iryski.. i ten piękny klonik.
Czosnki i ja lubię.I chyba na jesieni muszę ich dokupić.
Pozdrawiam ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, glicynia z pełnymi kwiatami ;:oj ? Ależ cudo dorwałaś, widok był niesamowity. Szkoda, że jest taka wrażliwa na mróz, kwitła pięknie ;:63
Żal byłoby nie wziąć takiej piwonii za jedyne 15 złociszy, a nuż zaskoczy wszystkich i będzie kwitła i kwitła? Nie miałam do takiej szczęścia, a za kolejne kilkadziesiąt zł, nie chciałam ryzykować.
Moje pomidorki już też wsadzone do gruntu, jednak zimne noce nie pozwalają im rozwinąć skrzydeł. Jak wsadziłam, tak i stoją ;:222
do koszyka wpadł przypadkowo nowy klon Anne Irene.
Jak ja lubię takie przypadki ;:306
Azalie mają wściekłe, ale jakże piękne kolorki. Energia z nich bijąca wystarczy chyba na cały dzień :tan
Pozdrawiam, Aniu ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Piękna piwonia drzewiasta mi tez się tak udało kupić dwa lata temu po okazyjnej cenie więc wzięłam 3 ale kolory się nie sprawdziły w tym roku chciałam kupić białą i czerwoną ale nie ma szkoda. Kwiaty wspaniale kwitną i nich tak będzie dalej ja będę podziwiała pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, piękna piwonia Ci się trafiła i to w takiej cenie, że grzechem było by nie kupić :lol:
Wiosenna rukola może Ci zakwitnąć latem i raczej na pewno tak będzie. Jeżeli ją pozostawisz to możesz zebrać nasionka i sama pokusić się o wysiew. Możliwe że sama Ci się wysieje, młoda pojawi się jesienią i będzie już bardzo długo. :D
Nowa lawenda cudna. Moje tegoroczne rozmnażanie coś nie bardzo. Z siewu mam aż 2 sadzonki, a z pędów to sama nie wiem. Niby istnieją, ale czy się ukorzeniły czy nie - ciężko stwierdzić. Czekam jeszcze trochę, może zaczną rosnąć to poprzesadzam do osobnych doniczek.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Czerwiec się zaczął i ciepłe dni, prawie jak latem.Zaczynają śmiało róże zakwitać.Pierwsza u mnie to Jubilee Charlene de Monaco. ;:108 Cudny ma zapach, ale jej pierwszy kwiat tylko 3 dni wytrzymał.A to dlatego, że wszędobylskie , fruwające robale czarne w białe kropki , włażą pomiędzy płatki i tam przesiadują.No co za wstręciuchy. ;:134 Też takie u Was występują?
W piwonii też przesiadują, tylko czekają aż róża zakwitnie i dalej ładują się bez pytania ;:124

Wysiałam sobie ostatnio bratki pastelowe ( bynajmniej takie były na opakowaniu)?.w skrzynce oraz łubin i nagietki.Chabry ładnie mi wzeszły.Całą torebkę wysiałam, toteż z sąsiadką się podzieliłam.Kolendrę też do gleby wysiałam i całkiem ładnie mi wyrosła.
Rukola w wanience ładnie przyrasta.Codziennie zrywam, a ona na nowo tworzy kolejne listki.
Wyczytałam, że jest bardzo zdrowa.Nawet pasuje mi jej smak, a kolendra nie za bardzo mi smakuje.

Grażynko piwonia Coral Sunset miała jeden kwiat, ale za to jakie cudo.Ciekawe, czy za rok mi zakwitnie? Na działce nasze długowieczne piwonie kwitną albo wcale albo jednym kwiatem.
Ani nie pomógł jesienią dany kompost, ani nic?.Sama nie wiem co im dolega?
Pomidory coraz ładniejsze.Dwa dni temu podlałam miksturą drożdżową ;:215
Tn przetacznik to pagórkowaty, już ktoś napisał w innym wątku:) Cudo niebieskie :)

Pierwsza dama zakwitła...

Obrazek

Wandziu no udało mi się kupić piwonię za kilka złotych, nawet żal mi nie będzie jakby z niej nic nie wyszło.Powiem szczerze, że hodowanie róż mam we krwi ,a z piwoniami jakoś gorzej mi wychodzi ;:oj
No właśnie ta moja nowa azalia Mandarin Lights powinna być pomarańczowa. Chyba etykiety ktoś przy znakowaniu pomylił. Anneke mi się spodobała, taka radosna i słoneczna ;:3

Obrazek

Daysy miło Cię widzieć:) Piwonia już ma nazwę .To odmiana Coral Sunset :D
Oregano mrożę bez dodatków, a potem pakuję wszędzie do zup, sosów.Uwielbiam jego smak.
Liliowce też uwielbiam, jak już zaczną kwitnąć to oczu nie można oderwać. Niby taka trawka, a tworzy piękne kwiaty w różnych kolorach.

Rosarium Uetersen

Obrazek


Aniu no właśnie na obrazku ta piwonia cudnej urody, a jaka będzie naprawdę to przekonamy się za rok na wiosnę.
Troszkę nakupiłam tej wiosny roślin.Na razie muszę zastopować.Chwilowo jestem bez pracy.
Roślinki kosztują i to sporo idzie na kwiaty. Do tego nawozy?itd
Ale co się nie robi dla tych naszych roślinek?

Piwonia Sorbet

Obrazek

Iwonko kupowałam glicynię z etykietą, bez kwitnących kwiatów. Dopiero w zeszłym roku zakwitła jednym kiściem.I wtedy nie zwiędła.Najgorsze jest to, że oprócz kwiatostanów to liście mi też marnieją.Nie wiem co jej dolega? Czyżby umierała? ;:303
Piwonie drzewiaste też zawsze omijałam, ceny spore, a tu taka niespodzianka. Pani po prostu chciała jej się pozbyć.
Pomidorki coraz grubsze łodygi mają.Czekam na podrośnięcie i kwiaty, a potem na owocki:)
Wściekłe azalie to jest to?.trochę kolorów wiosną nam trzeba, a one mi to zagwarantują :)

Cukinie 3 szt już posadzone na działce...

Obrazek

Alicjo wszystkie trzy piwonie Ci zakwitły? To dobry prognostyk. ;:215 Będę na nią czekała.
Jakie zatem trafiły Ci się kolory?

Groszek szerokolistny wysiany przy siatce...

Obrazek

Wiolu piwonia przypadkowo zakupiona, może się sprawdzi .Różowe kwiaty jak róże.No zobaczymy co z tego gagatka wyrośnie ;:oj
Rukola już miała kwiatki ze dwa, ale od razu oberwałam. Chyba dobrze zrobiłam?
O jak ja bym chciała, żeby coś samo się siało? A jeszcze taka pychota ?
Lawendy jeszcze nigdy nie odważyłam się sama wysiać.To chyba trudne zadanie ;:124
Jakoś nie mogę się oprzeć jak w sklepie stoją gotowe doniczki z kwitnącą lawendą.
A ceny jakie ?.138 zł za taką wyrośniętą?to już wolę kilka małych kupić?

Cudnie pachnie pierwsza różyczka ....

Obrazek

Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj :wit Tak kochana zakwitły mi wszystkie dwie różowe takie jak kupiłaś i jedna żółta. Kupiłam jako czerwoną żółtą i różową. Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu większość rododendronów ładnie kwitnie. W. Łokietek cudny, mój ulubiony bledziuch. :) Jeden może sobie pokaprysić, jak inne czarują kwiatami. :wink:
Azalia Klondyke ma niesamowity kolor, piękna żarówa. ;:oj
Róże już kwitną, jednak mieszkasz na biegunie ciepła. U mnie zielone pąki.
Muszę poczytać o drożdżach dla pomidorów. Mokro i nadchodzi ciepło, więc choroby grzybowe już się czają.
Pozdrawiam ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”