W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Hortensja mieni się kilkoma kolorami ;:oj, będzie pięknie się prezentować na działeczce :tan
Ostatnio zachwyciłam się hortensją w ogrodniczym, były dwie i obie sprzedane. Mam na nią ogromną chrapkę i chyba kupię, nie patrząc, że trzeba ją na zimę chować. Zaryzykuję, bo jest tego warta ;:108
Śliczny widoczek http://img1.garnek.pl/a.garnek.pl/035/1 ... _800.0.jpg
Bukiecik zrobiłaś sobie uroczy ;:63 Bardzo rzadko zabieram kwiaty z działki do domu, jazda rowerem im nie służy :;230
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu. Roślinki pięknie Ci kwitną. Bardzo podoba mi się poidełko dla ptaszków. Wydaje mi sie,że wewnątrz gips nie jest niczym zabezpieczony. Zapewne dlatego przemaka.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj piękna jest ta hortensja też kupiłam ją w zeszłym roku posadziłam na jesieni owinięta przezimowała dobrze teraz rośnie, ale na razie same liście ciekawe czy zakwitnie. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu zazdroszczę zakupów, piękne rośliny w nowym i działkowym miejscu zagoszczą. Dobrze, że masz pomoc mamy, pracy masę w ogrodach. Mama perfekcjonistka, to chwaścika już pewnie nie uświadczy. :)
Tawuła i rozchodnik to żelazne rośliny, mam takie same. Będą cieszyć bez szczególnego doglądania. ;:215
Świerk Push, piękny, kupiłaś szczepiony?
Róże znowu zaczynają czarować. ;:oj
Uwielbiam zupy owocowe, ale rabarbarowej nie jadłam.
Pewnie już prace wewnątrz domu się zaczęły. Życzę spokoju, bo to wyjątkowo trudny czas, fachowcy to temat rzeka. :roll:
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, z tego co się orientuję, to Emily Bronte tylko u Austina...Chociaż tak szybko wszystko się zmienia, że trudno nadążyć ;:65 Może jesienią sprowadzi ją do nas któraś z rodzimych szkółek?
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu super zakupy, dziewanna urocza, pozostałe roślinki też pięknie kwitną, a wszystko to uwiecznione na świetnie wykadrowanych zdjęciach, na których każda roślinka wygląda wyjątkowo.
U nas dziś od południa przyszło przyjemne ochłodzenie, które ma potrwać do wtorku. Jest nadzieja, że przez te dni troszkę odetchniemy od tych tropikalnych upałów, zarówno my jak i rośliny.

A i ten bukiet wspaniały - widać, że Masz zdolności florystyczne oraz duże poczucie estetyki - ;:108 ;:215

Umiarkowanej pogody i dobrego tygodnia ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

No i mamy upragnione, gorące dni, które powodują szybkie zakwitanie róż ;:108 W tym roku kwitną dosłownie naraz.Nie nadążam z podziwianiem ich.Musiałabym mieć je pod nosem, a tak zajeżdżam je oglądać co dwa albo trzy dni.Sporo zdjęć pstrykam jak już jestem jakbym chciała na zapas zatrzymać kadry.Tej wiosny słabo przycięłam swoje róże, nawiozłam je granulowanym obornikiem.Może nie są to kwitnienia tak bujne jak u naszej kochanej mistrzyni Dorotki ;:180 , ale i tak się cieszę ,że w ogóle kwitną po zmasowanym ataku mszyc i innych latających stworzeń.
Zostałam zaostróżkowana dosłownie jeśli można tak to nazwać.Bardzo się cieszę, że dobrze czują się u mnie te byliny.Wszelakie kolory się potworzyły.Liliowce mają pąki, niektóre w donicach wywiezione na ogród też będą kwitły.Jestem ciekawa jakie wykopałam, bo nie dawałam znaczników.
Stałam się również posiadaczką nowej róży, a mianowicie Sangerhauser Jubilaumrose z serii Marchen Rosen.Na razie rośnie sobie w nowej donicy.Piękny ma zapach.

Co trzy dni nawiedza nas burza i porządnie podlewa działkę, także nie muszę latać z wężem.
Znów mają być upały od środy.Na razie lekkie ochłodzenie.

Wandziu tak to zwykła hortensja ogrodowa.Mam kilka u siebie i niestety majowe przymrozki zmroziły młode pędy.Mimo tego hortensje na nowo wypuszczają liście także dadzą radę.Na razie mam ją w donicy, ale na pewno niedługo ją przesadzę, zaobserwowałam, że tworzy nowe przyrosty liściowe ;:108

Obrazek

Iwonko ja mam kilka hortensji ogrodowych i wszystkie pięknie kwitną co roku, nie okrywam ich w ogóle.
Bukieciki rzadko tworzę, bo lubię kiedy są kwiaty na działce, jednak czasem pozwalam sobie na stworzenie kompozycji do bukietu ;:224

Obrazek

Ewa no właśnie muszę czymś zabezpieczyć poidełko?.coś wymyślę? :uszy

Obrazek

Alu na pewno zakwitnie, trzymam kciuki ;:215

Obrazek

Soniu jak dobrze Cię widzieć:)Moja mama to rzeczywiście perfekcjonistka, jej warzywniczek jest wzorcowy.Musi być zagrabione zawsze i nie wolno podeptać?.
Push niestety nie jest szczepiony, tylko ten niski.
Remont stoi dalej i czeka?siedzę jak na szpilkach, zbieram kolejne kontakty, ale jak przychodzi do ustaleń i konkretów to cisza ech? ;:124 na początku lipca wyruszamy na kilka dni tam gdzie resetujemy się całkowicie.Tego nam potrzeba.Po powrocie mam nadzieję ,że wszystko przyspieszy.Na szczęście jedyny stolarz nie robi sobie żartów i pod koniec czerwca montaż schodów będzie?hurra ;:138

Obrazek

Dorotko Emily Bronte u Austina ech ;:226 ?no ale może jakaś szkółka się postara o nowy nabytek? Sporo ludzi ją na pewno zakupi, także jak czyta to ktoś ze szkółki to proszę się zastanowić?

Obrazek

Beatko miło czytać, że podoba się innym to co robisz?tworzysz?kocham ogród ;:167 i ozdoby,to moja pasja odnaleziona po trzydziestce?i niech tak będzie:)
U nas też nastąpiło ochłodzenie i tak ma być do wtorku ,a ja mam w środę wolne i ma być 30 stopni.
Bukiety rzadko tworzę, zawsze szkoda mi ściętych kwiatów.Dzięki za odwiedziny:)

Obrazek

Princesse Anna ;:167

ObrazekPrzepraszam wszystkich za brak wpisów w waszych wątkach.Odwiedzam w miarę możliwości.

The Weddgwood Rose

Obrazek

Geoff Hamilton
Obrazek

Anna S z Czech
Obrazek

Agness Schilinger cudne ma te koronki...
Obrazek

Maria Theresa jak zawsze cudna...

Obrazek

Leonardo z Eden ;:303
Obrazek

Gertrude Jekyll

Obrazek

LO tydzień temu przy oczku
Obrazek

Hot Chocolate

Obrazek

Queen of Sweden

Obrazek

Eden kochany bardzo się stara i ma ogromne kwiaty...
Obrazek

Pompadoure ma ogromne, ciężkie kwiaty...

Obrazek

Obrazek

Veichenblau ;:303
Obrazek

RU na pniu
Obrazek

Chippendale ten kolorek...
Obrazek

Novalis
Obrazek

Leonardo da Vinci

Obrazek

Miłego tygodnia ;:215
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu :wit
No to sobie pooglądam twoje różę, pozachwycałam. ;:108
Masz bardo duzi ich i slicze odmiany i kwitnienia. ;:173
Princesse Anna bardzo i m i się spodobała i Hot Chocolate , one powtarzają kwitnienia ??
pozdrawiam Aniu ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

To jest rok róż.
Chyba u wszystkich przezimowały rewelacyjnie.
A teraz kwitną na potęgę. U mnie tez.
Jestem bardzo ciekawa co wymyslisz na nowej działeczce
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit Aniu

Piękne kwitnienie róż ;:138 ;:138 Eden i u mnie ma olbrzymie kwiaty i te muśnięcia różem, cudowna różyczka, Novalis u mnie dopiero małe ma pączuszki, zawsze później i kwitnie jak inne odpoczywają. Każdy chyba teraz ma mniej czasu na odwiedzanie innych wątków, nadrobimy zimowymi miesiącami. Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Upalne dni wciąż trwają ;:3 .Róże bardzo szybko zakwitły i niestety za szybko przekwitają.Mdleją w te upały ;:303
W miarę możliwości jeżdżę na działkę podlewać ,ale deszczu na horyzoncie nie widać.Już powoli zaczynam się martwić.Dzisiaj niestety pracuję i nie mogę pojechać, jest lekkie ochłodzenie.Chociaż na chwilę przestało smażyć.
Niestety moje lilie słabo zakwitną w tym roku, większość pąków zżółkło i opadły ;:124
Za to na liliowce zawsze można liczyć.Czekam teraz na nie :tan

Aniu trochę tych róż mam i cieszy mnie prawie każda ,bo mam też marudery jak każdy.
Tak obydwie róże, które wymieniłaś kwitną wielokrotnie.Hot Chocolate to mistrzyni w tworzeniu pąków.Marzy mi się jeszcze Princesse Anna na pniu, ale u nas chyba nie można jej dostać :wit

Marc Chagall zakwitł jednym kwiatem, ale za to jakim :)

Obrazek

Gosiu dokładnie, róże w tym roku bujnie kwitną chyba u każdego ;:108
Co do nowego skrawka to jeszcze nie mam koncepcji jak go poprowadzić. Metrów niewiele,ale coś wymyślę.
Kupiłam ostatnio 4 większe lawendy, posadzę sobie koło domku, aby komary nas nie zjadły.

Novalis i jego jagodowy kolor

Obrazek

Krysiu Eden robi wrażenie jak zakwitnie, ja nadal uwielbiam jego kwiaty. ;:167 Muśnięcie różem ładnie to nazwałaś:)Novalisy mam dwa i naprawdę ładnie kwitną.Jeden spotkał się na randce z naparstnicą i pozują w miłosnym uścisku ;)
Każdy lubi jak jego wątek jest odwiedzany, ale wiadomo jak jest latem, no brak czasu kompletnie. Krysiu dziękuję, że znalazłaś chwilkę i do mnie skrobnęłaś? ;:196

Batsheba ma cudne kwiaty, pełne płatków...
Obrazek

Guernsey Cream

Obrazek
Jalitah


Obrazek

Novalis z naarstnicą

Obrazek

Leonardo z Edenką

Obrazek

Celebrating Life spieczone kwiaty od słońca

Obrazek

Anahe też ma tylko jeden kwiat, ale bardzo mi się podoba kolor, taki masełkowy...

Obrazek

Aspiryne Rose

Obrazek

Rosenfaszination

Obrazek

Maria Theresa

Obrazek

Aachener Dom

Obrazek

Jakaś lilijka zakwitnie...

Obrazek

Piano
Obrazek

Pierwszy liliowiec
Obrazek

Novalis w promieniach słońca...

Obrazek

Miłego weekendu życzę :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit . Nie było mnie chwilkę i akurat zjawiłam się na różany spektakl :lol: . Leonardo z Edenką polubili się i fajnie sobie towarzyszą . Z tymi upałami to niestety tak jest, że jak przyjdą to sporo róż mdleje. U mnie niektóre po dniu były spalone do cna ;:222 . Tego roku pierwszy raz poczułam co to znaczy nie mieć czasu na forum. Prawdę mówiąc nie mam nawet czasu na robienie zdjęć więc mam ich mało :( . Oby ten rok zakończył się tym co sobie zaplanowałyśmy a od wiosny będziemy szaleć tworząc nowe rabaty. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj :wit U mnie też upały dają się we znaki. Piękne zestawienie Novalis z naparstnicą. Zresztą teraz jest różany spektakl ;:167
Pozdrawiam - Justyna
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”