W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, odmalowane rzeczy wyglądają super ;:333 U mnie też jest giełda staroci ale nic ciekawego nie wypatrzyłam a jak już coś się trafia to cenę ma zabójczą. Sadzonki dostałaś wypasione, na pewno ucieszą kwiatem w tym roku. Ogródek ziołowy to świetny pomysł ;:108 Ja w zeszłym roku zbudowałam skrzynie ze stelaża z łóżka. Ktoś wyrzucił a ja przygarnęłam, odmalowałam i zrobiłam skrzynie - naprawdę jasna sprawa. W jednej mamy truskawki, drugiej sadzimy zioła i pomidory.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ojj Aniu, jakie to szczęście mieć wymarzone róże w łapkach, prawda.
Cudowne, niebieskie akcenty, tworzą charakter ogrodu. Magnolie w tym roku są niezwykle piękne, podziwiam je u ciebie również. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit

Mówisz, że nie podobają Ci się rośliny w butach? Mnie też nieszczególnie. A co byś powiedziała na muszlę klozetową obsadzoną roślinami? :;230 Dla mnie to już hardcore, a widziałam taką aranżację w jednym z archiwalnych odcinków Mai. ;:131 O, i Małgosia też takie widziała. :D Trzymajmy się bardziej eleganckich wersji, a Twoje niebieskie łupy do takich z pewnością będą należeć ;:333 Fajnie, że dajesz starociom nowe życie, ktoś inny wyrzuciłby na wysypisko.

Ty też kupujesz spożywkę dla pojemników? ;:306 Ja ostatnio namiętnie kupowałam biszkopty, bo miały fajne pojemniczki do sortowania mieczyków - akurat jedna przegródka na kilka bulwek i dają się super przechowywać na następny raz, bo jeden wchodzi w drugi i można je ładnie poskładać i nie zajmą dużo miejsca. Do tej pory mam ciągle pełno pojemników, pojemniczków, kobiałek.... czas zrobić z tym porządek.

Facelię też kupiłam, o i Wiola też :D No tak, wszystkie lubimy niebieski ;:306

Dla taty dużo zdrówka ;:196

Bardzo ładne sadzonki różyczek dostałaś. U mnie Princess Anne i Anne de Kiev posadziłam jesienią, w końcu w całej mojej gromadce róż doczekałam się swoich imienniczek :D
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Kolejna pokrewna dusza: błękit i starocie ;:138 Też kocham.

Aniu
Ogród masz piękny i dużo jego zakamarków mnie zachwyca. Jednak największy sentyment czuję do magnolii bo kojarzą mi się z okresem studiów i budynkiem wydzialu skrytym wśród magnolii. Zapach i kolor przy szarej ulicy pozytywnie rozpraszały nas na zajęciach :wink:

Nadmienię, że Kolor, ten ulubiony, jak już kiedyś pisałam jest uzasadniony wiejską tradycją nie tylko subiektynym zmysłem estetyki ;:138
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Siewki,kubeczki,pojemniki po śmietanie zawojowały mój cały balkon. Muszę o nich pamiętać,by nie przesuszyć i nie przelać. Pomidorki codziennie doglądam,są coraz większe. Nie wiem jeszcze,kiedy zdecyduję się je przesadzić do gruntu. Muszę poobserwować poczynania innych właścicieli warzywek. To samo tyczy się lobelii,które wyłażą powoli z kubków i wołają o przesadzenie.
Ja tymczasem w sobotę pojechałam do centrum ogrodniczego po nawozy,by zasilić co poniektóre bardziej wymagające krzaczki. Kupiłam nawóz do hortensji,powojników,pomidorów i obornik granulowany.
Jak co roku zapobiegawczo mam już roztwór do róż 2w 1 przeciwko chorobom grzybowym i wszelakim stworzeniom ssącym.

Sobota i rodzinny grill tego nam było potrzeba :uszy Wraz z dziatwą,M i moimi kochanymi rodzicami ;:167 spędziliśmy cały dzień na działce. Karkówka i pyszne szaszłyki na świeżym powietrzu,a do tego niezłomne tzatziki to pierwszorzędny zestaw obiadowy. Później musiałam wypróbować nowy leżak zakupiony w Biedronie,bo mamy tylko jeden siedzący,a ten to lepsza wersja z podnóżkiem:)

Maciek dziękuję...skórka banana to wspaniały nawóz,już znów kilka uzbierałam i czekają na wywiezienie.

Obrazek

Aga magnolie mam trzy i chyba się dobrze czują,bo co roku przyrastają i wydają cudne kwiaty lekko pachnące. Skórkę wkopuję blisko rośliny,jak się rozłoży w ziemi to tak czy owak coś tam popłynie do rośliny. Kompot z rabarbaru też lubię,do obiadku wiosennego pycha ;:333

Obrazek

Aniu-anabuko mimo,że w Grecji jeszcze nie byliśmy to podoba mi się ten region.
Santorini podobno jest piękne. Niebieski kolor w ogrodzie powoli wprowadzam,ale staram się nie przesadzić ;:224

Obrazek

Irenka u mnie też ostatnio grzało i to solidnie. W sobotę wieczorkiem,gdy spojrzałam w lustro zobaczyłam ładnie opalone lico ;:215
Princesse Anne tyle o niej czytałam pochwał,że liczę na jej ładne,zdrowe kwitnienie.
Batsheba to moja perełka,zobaczymy co z niej wyrośnie. Będę o nią dbała jak i o inne róże.
Dziękuję za pochwałę odnowienia starych bambetli,ale ja to lubię robić i sprawia mi radość,jeśli mogę coś przemalować ;:oj

Obrazek

Wiolu a ja lubię u siebie gościć tak szczerych,cudownych ludzi jak Twoja osoba:)
To się czuje przez ekran komputera:) Miło mi,że moja pisanina i wyrażanie uczuć w prosty sposób może sprawić radość. Giełda staroci taka z prawdziwego zdarzenia mi się marzy. Ciągli stoi coś na przeszkodzie,by tam pojechać,po prostu brak czasu,ale może kiedyś się tam wybiorę ;:170
Może jeszcze trafisz na podobny stolik,ja też nie mogę odżałować poidełka starego żeliwnego,za długo się zastanawiałam. Było bardzo ciężkie i go nie kupiłam,a jak przyszłam ponownie już nie było.
Batsheba posadzona,liczę na nią,ładny krzaczek przyjechał,jestem pocieszona i mam nadzieję,że choć z kilka kwiatów pokaże?

Obrazek

Beatko powera mam to muszę to wykorzystać,jakaś energia ostatnio mnie rozpiera,wszystko chcę mieć wcześniej zrobione,pomalowane,odnowione i wysprzątane. Nie lepiej wszystko powoli?
Sadzonki miały spore korzenie,bardzo dobrze rokujące ;:108

Obrazek

Małgosiu niebieski to takie małe doświadczenie u mnie,zobaczymy na jak długo. Zawsze można na liliowy przemalować jak mi się znudzi:)
Magnolie mimo,że krótko kwitną to i tak lubię,niedługo po kwitnieniu pojawiają się liście i nie jest nudno. Pod koniec lata znów tworzą się pąki kwiatowe. Co ciekawe można wtedy policzyć ile kwiatów będzie miało drzewko wiosną.

Obrazek

Anetka magnolia to królowa tej wiosny,naprawdę zachwyca ;:108
Miłego i udanego pobytu kochana:) Wrócisz to coś dokupisz...

Obrazek

Ewa a to ciekawe co piszesz ;:224 Zmarzły Ci kilkuletnie drzewka,czy początkujące? Szkoda każdej jednej,jakie odmiany wypadły?

Obrazek

Basiu krzesło ma dla mnie szczególną historię. Moja mama powiedziała,że u nich w domu kiedyś stało takie samo krzesło ;:224
Moja wymarzona angielka ma za zadanie wydać kilka kwiatów,to wtedy chyba padnę z wrażenia.

Obrazek

Mariusz z tym niebieskim to w tym roku szaleję,ale wszystko zdroworozsądkowo :wink:
Deszcz padał w nocy,właściwie to była burza,także podlało roślinki .

Obrazek

Marlenko masz rację,że jak znajdę fajną rzecz na giełdzie to szybują ceny w górę ;:108
Raz była taka brzydka pogoda,deszcz padał i jedna pani sprzedająca chciała się szybko pozbyć towaru i sprzedała mi wtedy donicę ciężką za kilka złociszy.
Czytam,że i Ty masz świetne pomysły z tym stelażem od łóżka. Masz może fotkę po liftingu?

Obrazek

Moniko jak dostałam róże to cały dzień byłam w skowronkach,nikt i nic nie popsuło mojego humoru,wspaniały balsam ana duszę,pomimo,że kaleczy ręce:)
Magnolie mają w tym roku swój czas,nie zmarzły pąki tak jak w roku ubiegłym.
Yellow Bird na żywo wygląda jak lampa.

Obrazek

Aniu-Minnie widziałam muszlę z kwiatami i wiesz co o tym myślę? Profanacja ;:222
Są ładniejsze i ciekawsze przedmioty,do których możemy posadzić wymarzone kompozycje.
Mam jeszcze jedną wizję ze starym krzesłem bez siedzenia,na to miska i morze kwiatów wylewające się na zewnątrz. Marzy mi się jeszcze stary rower,szukałam na olx i all,ale jak na razie nie trafiłam na eksponat. Czym starszy rower tym droższy ech...trochę staroci już uratowałam przed degradacją i jeszcze za nie zapłaciłam. Mam drewnianą skrzynię,bardzo starą,a tam trzymam swoje farby,pędzle,serwetki i kleje. To moja radość,by czasem oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w inny wymiar,tylko mój czas i moja wyobraźnia:)
O tak ja też jak mam jakiś pojemnik,czy też ładny słoik po dżemie to zaraz myślę jak go wykorzystać. W tym roku po raz pierwszy chcę sama zaprawić sok z malin,jagody itd.
Ja i przetwory to dla mnie nowa przygoda. I kiszonki,bardzo zdrowe,nie trzeba probiotyków zażywać. Zaczęłam się interesować zdrowym odżywianiem, naturą i ziołami.
Od kilku lat nie brałam antybiotyku,także coś w tym jest i dlatego się wkręciłam na dobre ;:333
Facelię już siałaś może? Zdziwiłam się,że niektórzy sieją ją na poplon,a ja na ozdobę.
Tatko się trzyma,dzięki za życzenie zdrowia,to najważniejsze,by mieć siłę.
Imienniczki w ogrodzie super sprawa,mam już mojego dziadziusia Leosia,tulipany Princeese Irena babuni,a teraz moja róża Princesse Anne. Powoli zmierzam do zakupu całej ogrodowej familii.

Obrazek

Asiu witaj,niebieski i starocie oraz biel to jest to:)
Niebieski to kolor nieba i wody,to co kocham:)Fajnie,że masz tam miłe i dobre skojarzenia ze studiami dzięki magnolii,to musiał być kojący widok za oknem.

Obrazek


Karkówka była pyszna

Obrazek

Szaszłyki robiła córka z babcią...

Obrazek

Sok z buraka,pomarańczy i jabłka pycha...

Obrazek

Nowy leżak z Biedrony przetestowany

Obrazek

Magnolia Yellow Bird

Obrazek

Z bliska

Obrazek

American Dream żywe pochodnie

Obrazek

Ta kompozycja jest najbardziej wytrzymała

Obrazek

Rosenfaszination ładnie się rozkręca

Obrazek

Golden Zest to porażka jak na razie,ale żyje...dostanie algi to się ruszy z miejsca mam nadzieję...

Obrazek

Zestaw ogrodnika na wiosnę...trzeba mieć pełną kieszeń moniaków,na każdym kroku kuszą sklepy ogrodnicze.a rośliny domagają się witamin...

Obrazek

Nowa dalia

Obrazek

Powoli wywożę z parapetów mini siewki floksów,ostnicy i ostróżki

Obrazek

Miłej nocy i całego udanego tygodnia...
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Szaszłyki wyglądają apetycznie, mniam :)
Nowy leżaczek extra, modne teraz są te liście :lol:
Zestaw ogrodnika zacny, teraz to roślinki muszą pięknie rosnąć, nie mają innego wyjścia ;:108
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

;:oj Ojoj, ale pięknie i jakie smaczne widać że sobota udana ja niestety spędziłam 2 godziny na zebraniu działkowców i resztę na pracach działkowych dopiero w niedziele miałam gości i trochu posiedziałam. Pozdrawiam życzę miłego tygodnia :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu smaka mi narobiłaś tymi pysznościami.....mniam , mniam... ;:108
Leżaczek od razu poznałam , że to Biedronkowy.... ;:333 Fajny bo ciemny a przez te liście wesoły, może nie będzie ci się tak brudził. Ja u swojego już wymieniałam dwa razy poduchę bo brzydka. W przyszłym roku chyba znów będę musiała. Wszystko super ci kwitnie, tulipanki tylko patrzeć i zakończą swój czas. Zaraz przyjdzie pora na róże. U mnie pnąca już ma pełno pąków... :tan
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu jest co chwalić!
Jedzonko smakowite, rozsady rosną, zakupy genialne, a tulipanki urocze. Zaświtało mi w głowie po forumowych inspiracjach i takie właśnie cukierkowe róże, ciepłe pomarańcze, limonkowe, delikatne różowe, łososiowe i amaranty mi chodzą po głowie w zestawieniach.
Ja obornik kupuję od pana z auta pod działkami- tez mam w zapasie.
Magnolia jak ci uroczo zakwitła.

Zmieniaj drzwi i zobaczysz jeszcze lepszą stronę działkowania. Wieczór na tarasie i pobudka w ptasim koncercie to bezcenne chwile. ;:167
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Annes 77 pisze:
Zestaw ogrodnika na wiosnę...trzeba mieć pełną kieszeń moniaków,na każdym kroku kuszą sklepy ogrodnicze.a rośliny domagają się witamin...


Aniu i dlatego ja nie używam w ogrodzie sztucznych nawozów tylko kompost, ZNACZNIE tańszy i zdrowszy dla roślin.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Strasznie mnie denerwują takie znikające tulipany, nie cierpię ich sadzić, za to kocham kwitnące, więc gdy już raz się poświęcę to chciałabym, żeby pozostały na dłużej... Masz śliczne odmiany u siebie. A magnolie wręcz zjawiskowe ;:173 Długo się przed nimi broniłam, bo naczytałam się, że lubią przemarzać i w ogóle, jednak dwa lata temu dostałam jedną od brata w prezencie, w tym roku tak się postarała, że najchętniej posadziłabym w ogrodzie wszystkie jakie tylko są dostępne :;230
Krzesło wyszło super ;:oj Pozostałe rzeczy też bardzo fajne.
Sunia zaakceptowała sadzonkę róży? :wink:
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, super weekend spędziłaś na działce. Jedzonko z grilla wygląda bardzo smakowicie i pewnie takie było.
Tulipanów masz dużo, i taką różnorodność i wszystkie piękne :D
Leżaczek wygodny ? Oglądałam je ostatnio w b. ale nie zdecydowałam się.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, nawet nie pamiętam nazw magnolii. Padały mi młode egzemplarze. Twoja magnolia to Yellow River.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”