W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ;:196
normalnie Ci zazdroszczę tej wyprawy do ogrodniczego.
Sama staram się unikać takich sklepów, co jest raczej bardzo trudne, bo pokus wszędzie pełno, nawet w Biedronce. :;230
Mój ogród już trzeszczy w szwach i tylko jak coś wypadnie , to kupuję nowości.
Ale i tak zawsze się na coś skuszę a później kombinuję, gdzie to posadzić. :lol:
Do glicynii nie miałam szczęścia, bo dostałam w prezencie roślinkę z siewu i czekałam chyba 8 lat na pierwsze kwiatki.
W następnym roku przemarzła i wcale nie kwitła a do tego zaczęła schnąć. Postanowiłam pozbyć się tej lichoty i nawet nie musiałam się starać, po prostu wyciągnęłam ją z ziemi i okazało się, że coś chyba jej te korzenie zjadło.
A to podobno takie silne pnącze.
Gdybym miała jeszcze miejsce, to też posadziłabym sobie jakiegoś rodka z królewskiej serii.
Może coś jeszcze znajdę :;230
:wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cudny ten świerk, nic dziwnego, że nawet wysoka cena cię od niego nie odstraszyła :D Jaka szkoda, że u nas w pobliżu nie ma takiej bogatej szkółki...
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Po dość obfitych opadach znów wyjrzało z rana słonko ;:3 Cieszę się, bo jutro planujemy rodzinnego grilla.
Pomiędzy deszczowymi dniami raz był suchy dzień i wtedy odbyło się koszenie trawy.
W niedzielę pojechałam na giełdę i udało mi się za kilka złotówek kupić dwa urocze dzbanuszki, które teraz są ozdobą.W międzyczasie w jednej kwiaciarni upatrzyłam krzesełko na ekspozycji.Tak naprawdę ono nie było w ogólnej sprzedaży, ale pani kwiaciarka zgodziła się sprzedać ;:108

Beatko ja to samo czuję jak oglądam zdjęcia zakupów u innych forumowiczów.Wiem co czują w chwili zakupu owych roślin:)Agrest tak spontanicznie kupiłam, bo mamy na niego apetyt i robimy kompoty pyszne.Może zamień swój na lepszy model?
Dziewanna moja to ponoć wieloletnia, pan bylinowy zapewniał mnie, że to nie ta polna z żółtymi kwiatami.
Teraz jestem spokojniejsza, bo nie chciałabym kolejnej ekspansywnej rośliny.
Glicynii daj czas i obkop tak jak Ci napisałam około 30 cm od podstawy korzenie.To pobudzi ją do wypuszczenia nowych pędów.
Podczas pielenia mój umysł jest taki lekki, wszystkie troski odchodzą w dal, najlepsza terapia :)

Obrazek

Ewelinka
dalej czekamy aż się boję zadzwonić, czy aby znowu nie przełoży terminu.
Zajrzałam na google, ładną kostkę będziecie mieli, my zdecydowaliśmy się na kolory jesieni.

Obrazek

Aniu pomidorki już siedzą w swoich miejscówkach, mam nadzieję, że jak przyjdzie ciepełko to ruszą z pełną parą.
Zupa rabarbarowa to u nas rarytas od zawsze.Rabarbar parzysz, obierasz, kroisz w kostkę.Gotujesz, dodajesz kluski rzucane na wodę.Potem dosładzasz do smaku cukrem i śmietaną.Pycha?


Obrazek

Aniu-nena mam to samo, czas mnie goni, nie nadążam za swoimi myślami.Prasowanie czeka na mnie i woła.
Rydal z Białobokiem hmm no ciekawe połączenie.Akurat Białobok jest w donicy, mój wujek go wykopał.
Mieliśmy niedawno awarię na działce, rura pękła pod ziemią i trzeba było wykopać rosnące obok rośliny.
Orange Dream wygląda na delikatny klonik, na razie mam go w donicy.
U mnie deszcz skończył się lać z nieba, teraz słonko i różyczki.

Obrazek

Wiolu dziewanna podobno nie jest polną, pan sprzedający zapewniał mnie, więc mu zaufałam.
Rydala chyba w rogu działki posadzę, tylko czekam aż zrobią obrzeża pod płotem ;:65
Wszystko stoi w miejscu, balkon zawalony, a ja czekam.Cieszę się jedynie z wykonanej przez spawacza furtki na wymiar.Bardzo ładnie mu to wyszło ;:oj

Obrazek

Basiu podobno ta moja dziewanna nie jest polną.Ma mieć chyba różowe kwiaty, sama jestem ciekawa co to wyrośnie.
Zupa rabarbarowa pycha, polecam, mogłabym jeść bez końca.

Obrazek

Krysiu ja pojechałam tylko po różanecznika, a wyjechałam z kilkoma okazami.I tak długo wytrzymałam, bo od zeszłego roku ani razu nie pojechałam :uszy
Glicynię kupiłam właśnie w tej szkółce, spore sadzonki z etykietą.Jedną dla nas, a drugą dla cioci.Obydwie pokazały kwiaty po dwóch latach.Może warto zainwestować w większe, już podrośnięte?
Królewska seria rodków bardzo ciekawa.Mam na razie jednego, ale jak się będzie dobrze spisywał, to dołączy do niego świta?

Obrazek

Małgosiu Rydal przywitał mnie na samym wejściu.Zobaczymy jak się u mnie przyjmie ;:224
Szkółka jest bardzo dobrze zaopatrzona.Praktycznie kupić można wszystko.
Jedynie kwiatów jednorocznych nie sprzedają.

Obrazek

Azalii czas ;:224

Obrazek

Żywokost ma ładne, fioletowe kwiatki

Obrazek

Moja jedna jedyna gałązka glicynii przetrwała po przymrozkach i mnie zachwyciła ;:167 Uwielbiam to połączenie fioletu z bielą...

Obrazek

Dostałam od mojego wuja stary kosz, kupiłam spray i gotowe jak nowy:)

Obrazek

Biała pelargonia w nowej doniczce...

Obrazek

Pelargonia zwisająca koło huśtawki...

Obrazek

Poidełko odnalezione i ma już swoje miejsce...

Obrazek

Owe garnuszki za kilka złociszy :tan

Obrazek

Powojnik przeniesiony jako jedyny w nowe miejsce.Zobaczcie ile mam chwastów :oops: Po niedzieli planuję pojechać się z nimi rozprawić ;:134

Obrazek

Miłego week, słonka i ciepełka ;:3
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Oj tak Aniu słonko bardzo wyczekieane.
Super że jednoroczne posadzone. Takie same donice mamy, tylko ja mam jaśniejsze...
Chwasty u mnie identyczne. Jedną rabata czeka na pielęgnację i doczekać się nie może. A po tych deszczach to i poprzednio wyplewione już zarastają....
Miłego dnia kochana. Ze słoneczkiem.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ale pięknie u ciebie wszystko kwitnie aż radość oglądać :) Garnuszki przeurocze i świetnie pasują do twojej blue-kolekcji.
Twoje chwasty to są mikruski w porównaniu z moimi; woda mi stoi po tych okropnych ulewach i nie mam szans na plewienie.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, odmianowe dziewanny wcale nie muszą być drogie i ta Twoja na pewno taka jest, bo ma inne listki, niż ta polna. Ja mam takie dwie, każdą inną. Jedna jest ciemnofioletowa i jest niziutka, a druga austriacka, biała, przepiękna jest wysoka, ale nie tak jak polna. A właśnie dzisiaj wypatrzyłam różową, chyba musiała się od kogoś wysiać i wyrosła sobie pod płotem. Zaczekam aż przekwitnie i przeniosę do swojego ogródka ;:108
Taka wizyta w dobrze zaopatrzonej szkółce, to raj dla ogrodowego smakosza. Sama z chęcią pobuszowałabym w takiej, ale źle by się to dla mnie skończyło. Unikam takich pokus jak ognia :;230
Balkon aż się ugina od wszelkich zielonych dobroci, oba świerki , które kupiłaś są cudne, Puscha widziałam w ogrodzie u siostry uroczy ;:oj
U mnie z kolei jada się taką zupę, ale wiśniową, też pycha.
Dzbanuszki-cacuszki ;:215
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit Aniu śliczne kolory Rododendronów ;:138 , Azalia kwieciem pięknie obsypana ;:333 Na działce ładnie wszystko rośnie, pewnie jest i podlewanko i słoneczko, u mnie przez cały tydzień tylko podlewanko, chwast rosną i ślimaki buszują ;:oj

Te cacuszka to umiesz wyszukiwać ;:138 i znalazłaś poidełko ;:167 ślicznusie ono jest, bardzo mi się podoba.
Nowa działka będzie pięknie ubrana w nowe nasadzenia, Rydal i mi się marzy ;:108 Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu wpadłam na przepracowy spacerek z kawusią, piękne zdobycze nie tylko roślinne i ten koszyk ;:167 Glicynie masz... widziałam duże sadzonki u Kapiasa ale się bałam :oops: Balkon obfitości ;:167 W końcu w wekend nie padała to poza imprezą seniorki rodu M, kosiłam i pieliłam :wink: Był też piknik rodzinny z koncertami i rzucaliśmy się proszkami kolorowymi holli :heja Bawiliśmy się jak 5 latki :oops: Pomidorki dorodne ;:333 Psinka ;:167

Pozdrawiam ciepło ;:196

Ps W tym roku też Chorwacja? My za 19dni... do Drage i dziennie rejsy po wyspach ;:167
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, ale się u Ciebie dzieje :D Tyle nowych zakupów. Ja staram się unikać szkółek i w ogóle sklepów ogrodniczych. W tym roku skusiłam się na kilka jednorocznych, jedną Austinkę w donicy i jednego rododendrona. Miejsca brakuje i ciasno się zrobiło okropnie, więc już nie szaleję z zakupami :roll:
PS. Śliczne te garnuszki w kropeczki ;:333
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, zazdroszczę Ci, że w pobliżu masz tak fajną i dobrze zaopatrzoną szkółkę. RAz na jakiś czas wspaniale odwiedzić takie miejsce. Człowiek lata jak na skrzydłach i zapomina o wszelkich troskach. Lepszej terapii nie trzeba.
Ale urocze dzbanuszki zdobyłaś ;:167 Koszyczek po lekkiej metamorfozie jak nowy .
Widok azalii odbiera mowę :shock: :D
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu jakoś dawno Cię chyba nie odwiedzałam, nie wiem dlaczego, wybacz proszę. :oops:
Czytam, że masz już swój własny kawałek gruntu do tworzenia swojego świata i bardzo Ci gratuluję.
Widoczki roślinne jak zawsze przepiękne, dzbanuszki pięknie wpisują się w trend niebieskich impresji. Jestem ciekawa, jak je zaaranżowałaś. Może lobelię w nich trzymaj?

Pozdrawiam serdecznie! :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Piękne rodki i azalie ;:215 Glicynia jest przecudna, taka jakby pełna?... Nowe ozdoby jak zawsze fajne wypatrzyłaś, przypomniałaś mi tym samym, że u mnie kilka tego typu nabytków czeka na swoje miejsce w ogrodzie kurząc się póki co w szopie ;:224
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Nadeszły gorące dni i codziennie temperatura wskazuje w południe 29 stopni ;:3 .Dzisiaj koniecznie po pracy muszę pojechać podlać pomidory i inne roślinki, bo padną i nic nie będzie do pojedzenia ;:224

Kilka dni temu pojechałam na działkę i mogę stwierdzić, że taki skok ciepła pobudził maksymalnie róże i sporo zaczyna już kwitnąć.Nie wiem, czy to dobrze.Oby tylko szybko nie przekwitły.
Trawa też szybko rośnie po zaserwowanym nawozie ,ale z tego to się cieszę ;:333

Ola tak bardzo słonka wyczekiwałam, a teraz aż go za dużo jest.Ciężko dogodzić?
Teraz z kolei na deszcz czekam i tak w kółko ;:108

Obrazek

Iga garnuszek jeden pęknięty, nie wiem co się stało? Ale najwyżej go skleję :uszy
Ostatnio z moją kochaną mamcią wyplewiłyśmy resztę przyszłego ogrodu.Kupiłam wory ziemi dla różaneczników i iglaków i posadziłam Novą Zemblę oraz Władysława Łokietka. Rydal znalazł swoje miejsce pod płotem na reprezentacyjnym miejscu :uszy

Lady of Schalott

Obrazek

Iwonko dziewanna zakwitła na różowo, śliczna jest, ma takie małe, drobne kwiatuszki ;:215
Push jeszcze siedzi w donicy, na niego też przyjdzie pora, bo Rydal już rośnie w docelowym miejscu.
Część roślin wyjechało z balkonu, strasznie się męczyły w donicach, jak wyjęłam z donic to korzenie miały takie ściśnięte.
Nie lubię wiśni ,no nie smakują mi,ale moja mamcia uwielbia.Pamiętam na stołówce szkolnej wiśniową z kluseczkami.Rabarbarowa wygrywa, bo nie trzeba pestek wypluwać ;:oj

Gertrude Jekyll

Obrazek

Krysiu poidełko jest chyba dziurawe, bo woda ucieka i ciągle jest suche ,najwyżej zalepię dziurę jakimś gipsem.Uwielbiam wyszukiwać ciekawe, stare przedmioty z duszą.Nie lubię w ogrodzie świecidełek i w domu też nie :uszy

Obrazek


Anetko glicynia nie jest wcale taka straszna, skuś się, jak masz podporę to nie zastanawiaj się ;:333
I tak trzymać, trzeba cieszyć się życiem i spełniać swoje marzenia.
Anetko jak się cieszę, że jedziesz do Chorwacji.Kochamy ten kraj ;:167 i tęsknimy.Może uda nam się w lipcu na tydzień pojechać?myślimy nad tym.My rejony Zadar,Pag?Będziecie na wyspach? Hvar cudo? ;:167

Princesse Anna

Obrazek

Dorotko długo trwałam w postanowieniu ,że nie kupuję roślin, ale jak tu wytrzymać? ;:303 Wiosna, wszędzie buchają kolory, kuszą w każdym sklepie.Mam jeszcze w planie klona szczepionego .Ostatnio w LM byłam i wystawili partię róż z licencją takie jak Novalis i inne.Jedną sobie odłożyłam i posadzę w donicy.Marzy mi się Emily Bronte?.zachciewajka i gdzie ją kupić? Chyba jeszcze w naszych szkółkach nie mają?

Therese Bugnet

Obrazek

Wiolu dokładnie takie miejsce jak szkółka potrafi wyleczyć z bólu głowy.Człowiek czuje, że lata heh ;:170
Odczuwam to w pewien sposób, że to miejsce jest dla wybranych, typowych ogrodomaniaków?Tam nie ma roślin jednorocznych.
Dzbanuszki są urocze i jak widzę takie skarby to cieszę się jak dziecko.Najczęściej kosztuje to kilka złociszy.

Goździki

Obrazek

Monika wybaczam no przecież ja mam to samo, nie nadążam za własnym ogonem:) Nie mam czasu wpisać się do każdej z Was i z góry przepraszam?Fajnie, że znalazłaś chwilkę dla mnie;)
Garnuszki stoją jako ozdoba na podeście od huśtawki...

Obrazek

Gosiu glicynia jest pełna, kupując nie wiedziałam o tym.Oby za rok zakwitła większą ilością kwiatostanów.
Ciekawa jestem jakie ozdoby zakurzone posiadasz, pochwal się koniecznie w swoim wątku ;:oj

Obrazek

Dziewanna bylinowa wieloletnia(podobno) ;:173

Obrazek

Mydlnica...

Obrazek

Bukiet do wazonu naprędce zebrany...

Obrazek

LO przy oczku

Obrazek

Mój nowy nabytek z kwiaciarni...

Obrazek

Miłego dnia :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”