W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cuudne te twoje róże i zdrowe.I jesz z piękna na pniu ;:215
Pinky Winky zachwyca .Oj kiedy moja będzie taka .
No i warzywka swoje. to bogactwo wielkie. ;:173
A co to za ładna trawa , która zdominowała teren przy oczku ??
Sporo cebulowych i suuper.Będzie kolorowa wiosna ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu zazdroszczę pięknych kwitnień i zdrowych róż. ;:oj Chwasty zima wykończy. ;:173
Moje pomidory w pierwszym roku uprawy podobnie wyglądały, bambusowe kijki nie wytrzymały. ;:306
W cebule już się zaopatrujesz, będzie kolorowo po zimie. ;:215
Zapomniałam napisać, że niestety u mnie rudbekie też się pokładają. Posadziłam po pięć w kępie i w połowie kwitnienia przywiązałam do małego bambusa. Nasiona jednak zebrałam, wylądują w nowej skrzyni z truskawkami. ;:173
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Tak, tak ja też tak sobie zawsze obiecuję , że zajrzę tylko do jakiejś szkółki czy ogrodniczego i NIC nie kupię ;:306
Już kiedyś pewnie pisałam u Ciebie, że też uwielbiam kolor niebieski. A jego połączenie z różem i bielą to już w ogóle. ;:167
Widzę, że u Ciebie też sporo różowych róż. :D Dobrze, że zakupy różane już zamknęłam, bo ta Rosenfaszination... oj kusząca ;:173
Z przyjemnością obejrzałam Twoje trawy i hortensje, tym bardziej, że na taki piękny efekt jeszcze sobie poczekam.
Dojrzałam u Ciebie Sangerhauser Jubilaumrose. Jak się sprawuje?
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ;:196
Chociaż , jak piszesz, nie miałaś czasu zajmować się swoją działeczką, to ona wygląda całkiem porządnie.
Zielono, kolorowo i bujnie. I jeszcze tak zdrowo. ;:oj
A przecież lato miało długie okresy suszy. Czasami nasza nadopiekuńczość wcale nie jest taka dobra.
Rośliny , zdane na siebie, jakoś sobie radzą. Niestety niektóre gorzej. Jednak może warto postawić na terminatorki.
Pięknie wygląda ta trawa , chyba nad oczkiem. ;:138
Fajne zakupy. Super, że masz gdzie to wszystko sadzić. ;:333

Mama pewnie jest szczęśliwa, że już ma zdjęty gips. Życzę Jej szybkiego powrotu do pełnej sprawności. ;:215
Miłego dzionka i .... ;:3 .
:wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Październik przywitał nas sporą dawką deszczu, od tygodnia pada, wieje, pogoda nieciekawa na jakiekolwiek prace ogrodowe. Stoję ze wszystkim w miejscu. ;:224 Ostatnio jakimś trafem pojawiło się więcej roślin czekających na wysadzenie przed zimą.Czekam na troszkę cieplejsze dni, ale w zapowiedziach pogodowych na razie cisza z poprawą pogody ;:47
Pan glazurnik zaczął wykańczanie łazienki, to ja skorzystałam z okazji i poleciałam na ogródek posadzić kilka torebek cebul tulipanów, przebiśniegi, hiacynty.Posadziłam też jednego cisa Fastigiata i kupiłam rudbekię błyskotliwą oraz berberysa Orange Ice. Dzielżan o żółtych jak słońce kwiatach najpierw usechł, ale widzę, że z ziemi wychodzą nowe listki.A już się o niego bałam ;:oj
Ostatnio zamówiliśmy też 4,5 tony ziemi z obornikiem.Trochę rozłożyliśmy, ale widzę ,że to będzie stanowczo za mało.Na wiosnę jeszcze domówimy.To ciężka praca tak taczkami wozić ziemię, ale co się nie robi, żeby roślinki ładnie rosły prawda?
A na działce jak dawno nie byłam, mam kilka fotek sprzed prawie dwóch tygodni? ;:145
Tak żałuję, że nie mam wystarczająco czasu na to, żeby tam jeździć.Mam nadzieję, że od wiosny to się zmieni.

Aniu niestety róża na pniu ma listki z czarną plamistością.Kolor kwiatów ma cudny, dlatego ją kupiłam.Może na wiosnę coś wzmacniającego jej zaaplikuję.
Moja Pinky Winky ma już sporo lat, to pokaźny krzew.Z kolei przy ogródku przydomowym ja mam młode hortensje ,trochę czasu minie zanim się rozrosną.
Nie pamiętam nazwy trawy przy oczku, ale to na pewno jakiś miskant. Muszę poszukać w starych zapiskach.

Obrazek

Soniu cebule niektóre już posadziłam, ale jeszcze trochę mi zostało do wkopania.Jestem ciekawa jak na wiosnę będą rosły w nowym miejscu.
Pomidory na krzakach zielone wiszą, nie zdążyły dojrzeć.Tata mój pewnie jak pojedzie to zerwie.
Aronia z dwóch krzaków już oberwana, będą soki na zimę.
Rudbekia Charry Brandy jest cudna, muszę zebrać jej nasiona.Obym zdążyła?

Obrazek

Narine ja będąc w szkółce to czuję się wyjątkowo, bo za chwilę stanę się posiadaczką kolejnej roślinki.Uczucie oszałamiające, osoba która nie zna się na ogrodnictwie niestety nie zrozumie o czym mówię.
Oj tak na początku ogrodowania sprawiłam sobie sporo róż w odcieniach różu, potem przyszedł czas na oranże.Mam wiele kolorów, najmniej żółtych .Zakupy różane?hmm właśnie dziś zajrzałam na stronę Florib i już miałam kliknąć Lady Emma angielkę, która od dawna jest na mojej liście .Pewnie ją kliknę, ale nie opłaca się jednej róży zamówić, więc jeszcze coś dokupię.
Sangerhauser Jubilaumrose rośnie w donicy i czeka na wysadzenie do gruntu.Mam ją od tego lata, więc nie za bardzo mogę się o niej wypowiedzieć.jest zdrowa to fakt co mnie cieszy.Liście całkiem zielone, a to dobry znak.Zobaczymy jak w gruncie będzie rosła to wtedy Ci powiem co o niej myślę.
Trawkę ostatnio jedną też zakupiłam, zapomniałam oczywiście nazwy.

Obrazek

Krysiu no właśnie działka dobrze sobie radzi bez Nas, ale smutno mi, bo jest coraz chłodniej ,a lubię jesienią przebywać, kiedy świeci słonko.W poprzednim roku październik był piękny, więc mam nadzieję, że jeszcze kilka dni będzie względnych i naciesze się moją oazą.
Bujnie u mnie się robi, rośliny coraz większe.Muszę na wiosnę je bardziej poprzycinać.
Mamuś ma teraz rehabilitację, codziennie tata ją wozi i jest z dnia na dzień lepiej co budzi nadzieję na szybsze dojście do sprawności.Tak powolutku sobie tupta, bo lekarz kazał się oszczędzać.

Sweet Juliet


Obrazek

Dalie niektóre jeszcze w pąkach...

Obrazek

Obrazek

Rudbekia Charry Brandy ładnie się wybarwiła

Obrazek

Czerwona dalia ładnie kwitnie co roku...

Obrazek

Obrazek

Rozchodnik

Obrazek

Rudbekia nowy nabytek

Obrazek

Koszyk cebul

Obrazek

Pierwsze cebule posadzone...oby do wiosny :D

Obrazek

Pozostałe czekają...

Obrazek

Lilia wodna

Obrazek

Aronia się przebarwia

Obrazek

Dalia pomarańczowa...

Obrazek

Berberysy są dobre przed dom...więcej zakupię...

Obrazek

I coś na rosołek...

Obrazek

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu,u mnie też pada , na działce byłam w sobotę,coś tam porobiłam , a jeszcze masę planów miałam ,ma się ochłodzić ,z żalem ale coś czuję ,że to koniec sezonu
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, a co na wiosnę zaaplikujesz swoim różom ??
Dalijki masz piękne.A ta dalia pomarańczowa śliczności. ;:215
Piękny berberys. A jeszcze przed dom idzie. to fajny pomysł.Zawsze będzie piękny akcent.
Ja już cebulowe posadziłam.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Zobaczysz jak to fajnie mieć działeczkę przy domku
Można wyskoczyć do ogródka w każdej chwili, wykorzystując każdą wolną chwilę.
Dzięki temu nie będzie Ci tak przykro, że nie możesz pojechać na swoją starą działeczkę.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, super zakupy cebulowych ;:215 Ja w tym roku nie kupiłam ani jednej sztuki... :roll: Ale jak popatrzyłam na Twoje torebki , to muszę chyba jednak zajrzeć do B. Może jeszcze coś zostało?
Widziałam u Ciebie zdjęcia Charlesa Austina. Ciekawa jestem jak długo go masz i jak rośnie u Ciebie? Ze swojego jestem bardzo niezadowolona i teraz żałuję, że go kupiłam ;:222
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Pięknie to wszystko wygląda, ale żal lata ;:145 . Pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Październik już mamy, liście spadają z drzew.Przymrozek zmroził na działce dalie i pelargonie ;:131 .Wszystko do usunięcia.Nie nacieszyłam się w tym roku tymi pięknymi kwiatami.Poobcinałam pędy i karpy czekają do wykopania.Może jutro pojadę, tylko wiadra mi potrzebne, bo gdzieś wyczytałam ,że większe karpy w wiadrach się przechowuje. Zamówiłam na wiosnę 13 nowych karp z naszego forum i już się cieszę :uszy
Czekam też na 3 róże ?Artemis, Lady Emma Hamilton i Charlotte (jednak nie Vanessa Bell) :oops: ?.pomyliłam się w ostatnim wpisie.Vanessy nie ma chyba w polskiej szkółce.

Ostatnio troszkę zostawiłam złotówek będąc w szkółce pobliskiej ;:224
Kupiłam kilka berberysów kolorowych, thuję formowaną w takie kulki i cyprysika.
Zamierzam posadzić przed wejściem.Jeszcze teraz zamierzam wysiać kawałek podjazdu trawą, tylko nasiona muszę zakupić.Walec pożyczy mi sąsiadka.

Dorotko u mnie najpierw tydzień padał deszcz ,a potem przyszedł mróz i wszystko zmroził.Liści coraz więcej ,jeszcze jedno koszenie przed nami ;:108

Chopin ma pąka i zamierza zakwitnąć...

Obrazek

Aniu-anabuko ja ostatnio daję różom obornik granulowany i troszkę nawozu do róż :)
To wszystko z mojej strony. Pierwsze kwitnienie czerwcowe uwielbiam.
Dalie to już historia, późno zakwitły, a szybko mróz je złapał.Zresztą u Ciebie to samo.
Cebulowe jeszcze sadzę, aby na wiosnę było kolorowo. Nie mam jeszcze wysianej trawy na ogrodzie, a tak bym krokusy w trawę powciskała.

Obrazek

Gosiu na pewno będzie fajnie, już nie mogę się doczekać ;:65

Obrazek

Dorotko ja nie mogę się oprzeć jak cebule czekają na półkach sklepowych i kuszą tymi kolorami.Ciekawe czy coś jeszcze wybrałaś w B? ;:224
Charles Austin rośnie u mnie od początku działki, czyli jakieś 10 lat. Z roku na rok mizernieje.Na początku ładnie kwitł, ale to dziwna róża, już nie zachwyca ;:222
Wypuści jeden pęd z jednym kwiatem ,chyba go niedługo się pozbędę?

Lady of Schalott zaszalała jeden kwiat

Obrazek

Alicjo lato przeszło mi obok nosa.Nie nacieszyłam się w tym roku działką.
Może w przyszłym roku będzie lepiej?

Jeszcze kwitnie....

Obrazek

Limelight

Obrazek

Rozchodnik między lawendami...

Obrazek

Jesienne żurawki...

Obrazek

Glicynia jesienna

Obrazek

Kolory jesieni...

Obrazek

Obrazek

Trawa nad oczkiem i glicynia

Obrazek

Splecione konary glicynii...

Obrazek

Obrazek

Smagliczka zawsze urocza...

Obrazek

Owoce berberysa podobno zawierają spore dawki wit C, ale wszystko z rozsądkiem...

Obrazek

Miłego dnia wszystkim życzę:)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj ty robisz coś z tych owoców berberysu? u mnie też są pierwszy rok? Piękna polska jesień i tyle kolorków śliczne. ;:196 Pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cudne jesienne zdjęcia :D A smagliczka taka terminatorka?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”