W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Przez ostatnie dwa dni przeszły znów burze, trawniczki zostały sowicie podlane no i oczywiście wszystkie rośliny rosnące w naszym ogródku :D
Zapowiadali burze, więc szybko zanim nadeszły opady nawiozłam róże nawozem z Lidla do róż i witaminki dostały wszystkie hortensje i różaneczniki.
Z nowych zakupów to dokupiłam powojnika Ville de Lyon, który od zawsze mi się marzył.Tak naprawdę nie mam do nich ręki, ale wciąż próbuję.
Na jesień planuję wykopać dwie azalie, które u mnie straszą ;:124 .Mają biały nalot na liściach i jak szczotki wyglądają.Długo nad nimi nie będę biadolić.Róże ze dwie posadzę.W końcu znajdę miejsce na nowe perełki.

Alicjo witaj miło:)
Wstążki naprawdę zdały egzamin i polecam z czystym sumieniem :uszy
Burze mogą zrobić spustoszenie, najgorzej jak grad z nieba leci.
Na szczęście u mnie tylko mocno padało, szkód brak?

Obrazek

Krysiu ja sceptycznie myślałam o takim rozwiązaniu, zawsze pryskałam róże, a tu taki banał, zawiązać żółte wstążeczki?.pomyślałam, że to czary :D
Moje dwa pustynniki ładnie zakwitły, pomimo moich wcześniejszych obaw, kiedy przy sadzeniu ogołociłam je z korzeni?

Obrazek

Halszko oj tak na różyczki w tym roku nie narzekam, bardzo się starają ;:108
Dalie pomalutku zawiązują pąki, ale jest ich coraz więcej.Czekam obecnie na kwiat Cafe de Leit. Kiedyś miałam ją na działce i pięknie kwitła, a że jestem kawoszką to trzeba ją mieć :)
Dziękuję za info w sprawie irysów. No to będę czekała za rok jak szabelki zawiążą pąki.

Obrazek

Aniu-anabuko ja dosyć wcześnie wysadziłam do doniczek karpy i podpędziłam w domu.Trochę się pospieszyłam, ale na szczęście im nie zaszkodziłam :wink:
Róże na wiosnę dostały wióry rogowe, poza tym w ciągu sezonu wkopuję pod korzenie skórki po bananach.Dwa dni temu podsypałam im nawóz do róż.No i podlewam dość sporo w upalne dni codziennie.
Tydzień temu na giełdzie pani stała z hostami i się skusiłam na kilka, jednak to zwykłe odmiany.Już wanienkę obsadziłam.
No właśnie muszę tego śpiewającego ćwirka upolować. Codziennie wyśpiewuje ballady :)

Obrazek

Gosiu róże przekwitają to prawda, ale wciąż tworzą nowe przyrosty.
Za trzy tygodnie znów zakwitną, no na pewno nie tak obficie, ale zawsze to coś. Gosiu czy ja przegapiłam kwitnienie Twojej cudnej Edenki?

Obrazek


Batsheba angielka

Obrazek

Boscobel rośnie w donicy...

Obrazek

Princeese Aleksandra of Kent

Obrazek

Obrazek

Z nasionek gratisowych z Holandii wyhodowałam taką jeżówkę:)

Obrazek

I liliowce zaczynają pokaz:)

Obrazek

Pustynniki zakwitły ;:138 ( zdjęcie sprzed 3 tygodni)
Obrazek

Miłej niedzieli , a wyjeżdżającym na wakacje udanej pogody :)
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu niektóre odmiany róż mamy takie same, będę porównywała u której z nas lepiej dana odmiana kwitnie. Teraz doczytałam o wstążeczkach na różach, tego magicznego sposobu nie znałam, czas wypraktykować u siebie :lol:
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu te zdjęcia to z działki czy ogrodu z nowego domku? Róże cudowne :D tak jak i reszta! Piękny czas o którym marzyło się w lockdown-ach ! Tylko szkoda że te burze i nawałnice takie niszczące u mnie. Moje angielki nie przeżyły zimy ale one od początku były jakieś słabe...
Ja z kolei zostawiam mlecze i one są takimi odgromnikami na mszyce... są całe w nich a róże nietknięte. No ale u mnie kontrolowana dzikość więc pasuja do niej :D życzę wspaniałego nowego nabytku Ville de Lyon,też o nim myślałam ale nic nie wiem o powojnikach musze sie dopiero dokształcić i zobaczyć jakie właściwie one są w sprzedaży... Niech piękne lato trwa w twoim ogrodzie i daje wam dużo radości i relaksu!!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Dziękuję za te in formacje o pielęgnowaniu róż.
Musze i ja czymś je zasilić.
I podlać.
Przyznam, że ja ich nie podlewaąłm.Bo czasu braknie.
A wiórki rogowe musze nabyć. A to na wiosnę tylko się je daje ??
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, fajna jeżówka z nasionek ;:63 mnie rzadko udaje się wyhodować z nasion jeżowki, a jeśli już to zwykłe różowe. Twoje róże ciągle mnie zachwycają, angielka słodka ;:167
Powiem Ci, że z irysami to tajemnicza sprawa. Dwa lata temu dostałam od kuzynki piękną bulwę kremowo-bordowego pachnącego kosaćca, w ubiegłym roku zakwitł u mnie tylko jednym kwiatem, ale w tym stwierdzilam, że ładnie sie rozrósł, ma trzy kępki dorodnych grubych liści, spodziewałam się kwiatów, a tu zonk ;:131 nie zakwitł wcale. I znów trzeba czekać do przyszłego roku ;:65

Spokojnego dnia Aniu :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit . Cudnie zakwitły Ci różyczki ;:138 . Ta jeżówka z nasionka bardzo ciekawa. U mnie tego roku zginęło sporo odmianowych ;:174. Zostało tylko kilka no i szkoda mi bardzo bo bardzo je lubię. Liliowce zaczynają pokaz i jest na czym oko zawiesić. Pozdrawiam i spokojnej pogody życzę bo te burze są okropne ;:174 .
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu cudowną masz kolekcję róż,jest co podziwiać ;:215
Kilka żółtych wstążeczek też ma zawiązanych, ale biedronek coś nie widać , chociaż i róż już mam mało. Powoli wypadają, albo są zagłuszone przez inne rośliny. ;:145 Teraz mszyca atakuje mi clematisy ;:223
Też coś mnie na nie wzięło i wczoraj następne trzy przyszły.Miałam wielką ochotę na Ville de Lyon, ale akurat go nie było w tej szkółce w której kupowałam.
Pozdrawiam serdecznie i miłego weekendu ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Możemy troszkę ochłonąć, ochłodziło się znacznie.Róże odpoczywają, przycięte powoli będą zawiązywały kolejne pąki.A ja poczekam, teraz kwitną liliowce i lilie zaczynają.Hortensje mają coraz większe kwiatostany.Floksy Drummonda w donicy i na rabatach ładnie kwitną, mają różne kolory.No i dalie zaczęły kwitnąć, także teraz je podziwiam ;:108
Mam też jedną od zeszłego roku budleję, ale ona szybko rośnie i nie wiem , czy nie będę jej musiała przesadzić.
Bratki w donicach już przekwitły.Pomidorki już zajadam swoje, ale są pyszne mniam?.

Dorotko z chęcią porównam nasze róże.Jedna odmiana może bardzo różnie się zachowywać u innych. Tak wstążeczki zdały egzamin, tyle lat już interesuję się ogrodnictwem, a dopiero w tym roku się o tym dowiedziałam i zastosowałam z powodzeniem ;:108

Obrazek

Iga witaj:)
To z ogrodu przydomowego, działki już nie mamy :)
Róże u mnie dość dobrze sobie radzą, ale to dopiero drugi rok.Zobaczymy jak po 5 latach o nich się wypowiem.A gdzie swoje kupowałaś? O mleczach nie słyszałam, znów coś nowego się dowiaduję :uszy
Dziękuję, mam nadzieję, że nowy nabytek powojnikowy da mi radość, a nie zwątpienie, tak jak w poprzednich przypadkach.
Ogród to wytchnienie nawet jeśli fizycznie człowiek się napracuje ;:333

Leonardo da vinci mam do tej róży sentyment, bardzo trwałe ma kwiaty...

Obrazek

Aniu ja daję wióry rogowe tylko na wiosnę, one uwalniają przez cały sezon dobre substancje. Po pierwszym kwitnieniu warto je zasilić np jakimś specjalnym nawozem do róż albo gnojówką z pokrzywy :wink:
Ja niedawno zerwałam trochę pokrzywy, w wiaderku z wodą postała ze 3 tygodnie. Jak otworzyłam pokrywkę to mnie odrzuciło.Jakoś przeżyłam, podlałam i czekam na efekty ;:108

Lady Emma Hamilton w tym roku ciągle kwitnie, szalona jest:)

Obrazek

Halszko na wiosnę z Holandii wraz z daliami dostałam torebkę z nasionami. Na zdjęciu widniały cynie, a tu niespodzianka bo jeżówki udało mi się wyhodować. Są niskie ,ale kolory pastelowe. Takich u nas jeszcze nie widziałam.
Angielki to mocarne róże , u mnie jak na razie dają radę, jedynie zawiodła mnie w tym roku moja donicowa Emily Bronte. Miała dosłownie jednego kwiatka i koniec ;:124
Oj te irysy, trzeba na nie długo czekać, no właśnie chciałam zobaczyć te moje piękne irysy, a tu tylko dwa się pokazały. Ja też mam takiego jednego, którego kupiłam w LM i już drugi rok mi nie kwitnie.Szabelki powypuszczał i koniec ech?

Charlene de Monaco, cudna róża, ma ogromne kwiatostany...

Obrazek

Ewelinko witaj :)
No tak z jeżówkami to dziwna sprawa, ja na działce jednego roku miałam z 8 nowych odmian.Przyjechały piękne dorodne, pozachwycałam się jeden rok, a po zimie niektóre nawet nie wyszły na powierzchnię. Dwa dni temu kupiłam sobie jeżówkę pomarańczową na giełdzie.Właśnie muszę ją posadzić.Ciekawe jak ta będzie rosła?
Nie kupuję już odmianowych, bo nie chcę się sparzyć ;:303
Burze u nas przechodzą, ale jak na razie bez większych zniszczeń i bez gradu.

Emilie Bronte zakwitła jednym kwiatem, słabo w tym roku...

Obrazek

Halinko dziękuję za pochwałę, teraz mam namiastkę róż, ale mam nad nimi większą kontrolę, bo jest ich dużo mniej ;:215
Żółte wstążeczki nadal u mnie wiszą, jak na razie mszycy nie widać.
Może biedronki w nocy grasują? Muszę zgłębić temat ;:224
Czemu wypadają Ci róże? Gdzie swoje kupowałaś? ;:218
Spróbuj na clematisach też zawiesić wstążeczki. Ciekawe jakie odmiany zakupiłaś. Trafisz na Ville de Lyon , bo to znana odmiana.
Pozdrawiam:)

Różyczka na pniu kwitła do wczoraj od połowy czerwca czyli równy miesiąc czasu...

Obrazek

I parę kadrów...

Obrazek

Obrazek

Lawenda już do przycięcia...

Obrazek

Powojnik Kermesina z Biedronki

Obrazek

Skromna kompozycja z moimi różyczkami pływającymi w wodzie...

Obrazek

Dalia

Obrazek

Werbena patagońska

Obrazek

Czosnki

Obrazek

I się doczekałam Cafe au Lait ma ogromne kwiaty...

Obrazek

Liliowce czarują...

Obrazek

Jeżówka z Leroya ma drugi rok i daje radę...

Obrazek

Perovskie

Obrazek

Dalie
Obrazek

Takiej dalii nie zamawiałam, chyba jakaś pomyłka... :lol:

Obrazek

Pomidorki pyszne już spożywamy...

Obrazek

A na śniadanie ostatnio zajadam ....owsianka z żurawiną, sezamem, nasionami chia, migdałami, orzechami brazylijskimi ,troszkę miodu i borówkami albo malinami...
Ta owsianka to najlepszy Red Bull, polecam ;:oj

Obrazek

A na koniec bukiecik Lady Emma Hamilton...

Obrazek

Miłego ogrodowania i zdrówka życzę wszystkim.... ;:3
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu mimo to, to imponująca ta Twoja namiastka róż ;:215
Dalie i liliowce też są śliczne. ;:138 Ja ich nie mam wcale i tylko podziwiam je w Waszych ogrodach ;:oj
Jak zaczęłam tworzyć ogród pięć lat temu to pierwsze zakupy robiłam na Allegro i w Biedronce.Wówczas nie przyszło mi nawet do głowy, aby zapisywać nazwy.Dopiero po roku zaczęłam zapisywać wszystko w zeszycie, ale to już były tylko hosty,żurawki i hortensje. Teraz doszły jeszcze piwonie. :tan Myślę, że moje róże giną ponieważ są zagłuszone przez hortensje i jeżówki ;:145
Pozdrawiam cieplutko i miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ja jakoś nie mam gdzie popędzać tych dalli.
Piękne twoje.
I róże piękne. Jeszcze muszę nad swoimi popracować.
Pomidorki na pewno pyszne. My też już swoje jemy ;)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit
Aniu zapytam cię o Lady Emma Hamilton .dobrze ci rośnie ?Są z nią jakies problemy ?
Mam na nią ochotę .
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, aż mi ślinianki zaczęły intensywniej pracować na widok tej Twojej owsianki ;:92
Roze, dalie, liliowce i wszystko inne równie apetyczne jak owsianka :lol:
Pięknie masz ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu pięknie Ci kwitną kwiaty, a róże to jedne z moich ulubionych choć mąż narzeka bo go już nie raz pokuły. Na działce choć jest sporo pracy to cieszy jak się widzi takie efekty jak u Ciebie. Pozdrawiam życzę miłego dnia i dużo słoneczka. Przesyłam moc ;:168 ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”