W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu bardzo lubię hosty posadzone w donicach, a Twoja donica jest przepiękna ;:215
Super uchwyciłaś pękający czosnek http://img1.garnek.pl/a.garnek.pl/036/5 ... _800.0.jpg lubię oglądać takie detale, we własnych roślinkach nie ma się czasu na odkrywanie takich momentów.
Nie potrafię Ci pomóc w sprawie cisa, ale myślę że ktoś Ci coś podpowie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, klony masz śliczne ;:215 Napisz jakie odmiany posiadasz? Jesienią zamówiłam ze szkółki jednego, ale nie miał żadnej nazwy. Urósł bardzo ładnie. Zrobię mu zdjęcie i wrzucę u siebie, może ktoś rozpozna. Po obejrzeniu Twoich klonów, mam ochotę na jeszcze jeden :) Tym razem chciałabym takiego o czerwonych liściach.
Odnośnie cisów... Wiosną w sklepie ogrodniczym kupiłam kilkanaście sztuk Wojtków. Niestety z tych kilkunastu, połowa wygląda tak samo jak Twój. Trzy już wykopałam, resztę przycięłam dość mocno, ale widzę, że to chyba niewiele pomogło. Troszkę poczytałam i wydaje mi się, że to jakaś choroba grzybowa. Trzeba by zrobić oprysk Topsinem, ale ostatnio było zbyt gorąco, a teraz od dwóch dni pada. Spróbuję jutro opryskać i zobaczę czy to coś pomoże. Za to bardzo późną jesienią zamówiłam prze internet ponad 30 sztuk Wojtków. Przyszły maleńkie sadzonki, z których śmiał się mój mąż, bo stwierdził, że na dorodne cisy przyjdzie nam poczekać z 10 lat. Nawet przez zimę się troszkę martwiłam o te maleństwa, czy sobie dadzą radę. Nie tylko świetnie przezimowały, ale też wszystkie mają przyrosty i są zdrowe.
PS. Len wysiewałaś, czy kupiłaś gotową sadzonkę? Ja wysiewałam, ale nie umiem rozpoznać siewek, a na tej rabacie wylazły też niestety chwasty i teraz mam problem, bo nie wiem czy nie usunę też lnu :roll:
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu znalazłam metodę na oglądanie i podziwianie Twoich pięknych zdjęć i roślinek cudowne masz to wszystko tak pięknie rośnie i kwitnie. Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia i duzo słoneczka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ;:196
Też z przesadzaniem cisów mam połowiczne sukcesy.
Daw lata temu przesadzaliśmy dwa dorone cisy, nawet przy pomocy specjalnej ekipy,
Niestety , jeden z nich zaczął chorować. Przycinałam go, w nadziei, że coś to pomoże , niestety zasychał
na potęgę i musieliśmy go wykopać. Drugi ma się dobrze . Nie wiem dlaczego, czy temu już byłemu nie pasowało miejsce,
czy miał za mocno uszkodzone już korzenie.
Piękny motylek, super odwiedziny. ;:138
To ciekawa sprawa z tymi wstążeczkami. Muszę kupić taką żółtą wstążeczkę.
Masz prześliczne klony ;:oj
:wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit . Nie ma to jak oczekiwanie na pierwszy kwiat jakiejś nowej roślinki ;:138 . Czekam właśnie na kwitnienie kilku nowych róż i już zacieram rączki ;:224 . Kloniki masz przepiękne ;:138 . Tego roku pokusiłam się jedynie o czysty gatunek w kolorze zielonym . Liście ma przepiękne ale zobaczymy jak sobie u mnie poradzi. Ciekawy patent z tymi żółtymi wstążkami, ciekawe jak się sprawdzi. Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Fajnie ,że paź królowej ciebie odwiedził.
A ja u siebie jeszcze go nie widziałam .
Czosnki są cudne. I bardzo ubogacają nasze ogrody.
Hosta w donicy śliczna. Ja też już kilka host mam w donicach. :)
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit Aniu

Piękne donice bardzo mi się podobają, ja tez sadzę Hosty do nich, świetnie to wygląda ;:138 ;:138
Pazia królowej nigdy u siebie nie widziałam, pewnie u mnie nie mieszkają :( Fajnie że mogłaś go na żywo podziwiać :D
Czosnki pięknie zdobiły Twój ogród, śliczne kloniki, ja mam trzy maleństwa z B, jedna zimę już przetrwały, może będą ładnie rosły.
Ciekawa jestem bardzo tego Irysa, jak się otworzył, Aniu zrobiłaś mu zdjęcie? Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Po wysokich temperaturach nadeszła burza. Strasznie wiało, troszkę połamanych roślin rano musiałam pozbierać.Ostróżki pozginane w pół.
Potem przyszły znów wysokie temperatury i kolejna burza, która na szczęście szkód żadnych nie narobiła.
Róże w tym roku mnie pozytywnie zaskoczyły.Wszystkie ładnie kwitną.Jak na razie nie mają chorób, a żółte wstążeczki naprawdę pomagają w zwalczaniu mszyc. Tej wiosny zanim je kupiłam pryskałam tylko kilka róż.Reszta nie otrzymała chemii, a mszycy zero :uszy
Z prac porządkowych zrobiliśmy z M kostkę wokoło domku narzędziowego i położyliśmy trawę z rolki w drugiej części i to była dobra decyzja.Takie oto mamy wakacje i może dobrze, bo podobno na granicach nie ma spokoju np jadąc do Chorwacji ;:173

Halszko irysy mnie dosłownie zachwyciły ;:167 .Do tej pory na działce miałam takie brązowe zwykłe. Zeszłego lata zamówiłam z internetu od jednego pasjonata kilka odmian. Zakwitły dwie odmiany z pięciu, niestety trzech nie ujrzałam.Same liście powychodziły. Może miały za mało słońca, a może kłącza muszą się troszkę rozrosnąć?
Dziękuję Tobie kochana za nazwanie motyla :tan .Nie wiedziałam , że on tak się nazywa.Tylko raz go widziałam.Czekam na więcej, bo w tym roku zakwitnie u mnie dużo werbeny patagońskiej. Motyle je uwielbiają.
Żółte wstążki kto by pomyślał, że zdziałają cuda. I Ty również potwierdzasz ich działanie ;:215

Obrazek

Soniu iryski mi zakwitły 3 rodzaje, kilku nie ujrzałam, ale poczekam kolejny rok , może się obudzą.
Dziękuję Soniu za wiadomości na temat cisa ;:168 .Niestety cały usechł i musiałam go wykopać.W jego miejsce posadziłam kolejnego Hilli. Niestety, nie już tak okazałego jak Wojtek. Miseczników na nim nie znalazłam.Możliwe, że po przesadzeniu coś mu miejsce nowe nie przypasowało. No trudno, czasami ponosimy porażki w ogrodnictwie.

Obrazek

Grażynko ta donica jest wiekowa, ale ja ją uwielbiam. Przypomina mi moje młode czasy , kiedy ja mała dziewczynka hodowałam z boku donicy, w której rósł fikus pestki cytryny i cieszyłam się jak wyrosły listki.
Czosnki , gdy się otwierają jest to ciekawy obrazek.Obserwowanie takich detali jest bardzo ekscytujące :D
Cis niestety zaliczył śmietnik.Nie zdołałam go uratować.Zrobił się całkiem suchy ;:14

Obrazek

Dorotko mam kilka kloników i wszystkie darzę miłością. Dają wspaniały klimat :D
Mam Little Princesse., Koto-No-Ito, Orange Dream, Princesse Anne Irene oraz jeszcze jednego niedawno zakupionego przez mojego syna.
Wszystkie ładnie rosną i zimują.Polecam Ci z całego serca.Mam jeszcze ochotę na czerwonego tak jak Ty.Jest bardzo wiele odmian, coś na pewno wybierzesz ;:108
Cis niestety już wykopany i zapomniany. Hilli rośnie już na jego miejscu, ale dużo mniejszy. Poczekam aż urośnie, nie mam wyjścia. Cisy wcale tak wolno nie rosną.No na pewno nie tak szybko jak thuje , ale nie jest tak źle ;:224
Len kupiłam na giełdzie u jednego Pana co handluje swoimi bylinkami.
Sama nie wysiewam.Ciekawa jestem czy uda Ci się wyhodować samej.
Trzymam kciuki:)

Obrazek

Alicjo dziękuję za miłe słowa.Cieszę się, że znalazłaś metodę i mogłaś sobie pooglądać moje roślinki:) Pozdrawiam ?.

Obrazek

Krysiu ja podejrzewam, że nasz cis wykopany miał za mało korzeni ;:224
Główny korzeń mąż odcinał siekierą, niestety większa część pewnie w gruncie została i to przyczyniło się do zamierania cisa.
Klony są piękne i zaczynam mieć do nich słabość;)

Obrazek

Ewelinko co roku czekamy na kwitnienie róż i co roku jest to zawsze ekscytujące przeżycie.Moja Charlotte chyba najbujniej zakwitła.Ciągle ma kwiaty, jest niesamowita ;:167
Klony są bardzo wciągające, zawsze dobrze wyglądają, nie potrzebują praktycznie żadnej pielęgnacji.Jedyna rada jaką usłyszałam w szkółce od pani to ,żeby na jesieni podlewać klony.Ludzie zapominają o podlewaniu i one po prostu usychają.
Żółte wstążki taki banał, a jak działa :)

Obrazek

Aniu odwiedził mnie ten kochany motylek, a powiem Ci, że bardzo rzadko mnie odwiedzają skrzydlaci przyjaciele. Ale jak już do mnie ktoś przyleci, to zachwycam się z uśmiechem na ustach. Codziennie odwiedza mnie ptaszek ;:303
Wiem, kiedy przylatuje, bo wydaje takie dwa krótkie ćwirki. Siedzi sobie zawsze na antenie sąsiadki. Może jak uda mi się zrobić zdjęcie to wstawię jego portrecik.
Aniu mam ochotę na więcej host. Chcę je posadzić w ocynkowanej misie.
Może Ty będziesz sprzedawała swoje sadzonki to chętnie kupię?

Obrazek

Krysiu Hosty w donicach to dobry pomysł.Mogę je ustawić gdzie chcę, jedynie trzeba pamiętać o podlewaniu ;:108
Paź królowej mnie odwiedził, ale się cieszę, nie wiedziałam , że jest taki magiczny :tan Może jeszcze kiedyś przyleci na jedną z werben, które rosną i niedługo będzie ich całkiem sporo?
Klon Orange Dream mam właśnie z Biedronki.Szkoda, że nie kupiłam wtedy więcej. Z nim to mam przygody.Nie chciał rosnąć jako maleństwo w gruncie, ale po przesadzeniu do donicy całkiem dobrze sobie radzi.

Tak kwitła piwonia Coral Sunset ;:167

Obrazek

Debiut irysa Wonder Never Case ;:138

Obrazek

Stephanie Baronnie zu Gutteneberg przesadzona z działki ładnie się zadomowiła:)

Obrazek

Princesse Charlene de Monaco

Obrazek

Artemis
Obrazek

Mary Ann

Obrazek

Różyczka na pniu...

Obrazek

Lady of Schalott

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę tylko zdrówka :uszy
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu witaj skarbie ;:167
ja się też zastanawiałam nad tymi wstążkami żółtymi jeśli faktycznie się sprawdzają to też sobie kupię. Te burze z gradem paskudne mi oprócz kwiatów to posiekało sałatę i kwiaty z pomidorów mam nadzieję, że to tylko raz i będzie koniec tego co i Tobie życzę. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ;:196
Trzeba częściej do Ciebie zaglądać. Już raz o wstążeczkach czytałam i zapomniałam zastosować u siebie.
Zawsze to lepiej zawiązać wstążeczkę niż na okrągło pryskać po kwiatkach, niszcząc przy okazji pożyteczne owady i roślinkę.
Prześliczny ten irys Wonder Never Case ;:138 ;:138 ;:138
A jak Ci wypadły kwitnienia pustynników ?
Moje mnie nie zawiodły.
Pozdrawiam cieplutko i pogody dobrej życzę. ;:79
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu :wit
Prześliczne masz różyczki ;:138 mnie wpadła w oko ta morelowa Lady of Schalott. A różowa pomponikowa dalia - cukiereczek ;:167
Irysy śliczne. Mnie też czasem nowo kupione nie kwitną, uważam, że zbyt małe kłącza. Na drugi rok już zakwitną ;:108
Miłego dnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu!!!
Ale piękna dalijka. ;:215 Moje jeszcze nie kwitną.W tym roku trochę mi nie wyszło, nie wiem czemu.
Róże masz przecudne.Wszystkie.Czymś je zasilasz ??

Ja w ubiegłym sezonie posadziłam 3 hosty w donicach.Sprawdziły się. Na przyszły rok więcej takowych donic posadzę.
W tym roku już sporo sprzedałam. Nie wiem jakie cię interesują. Może jeszcze coś by się znalazło.
Jak coś to pisz na PW.
Pozdrawiam serdecznie i udanego polowania na ptaszka z aparatem oczywiście :wink: ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Róże przepiękne. U mnie powoli przekwitają, a deszcz dopełnił dzieła.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”