W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, według mnie to Ty właśnie mogłabyś uczyć jak fotografować. Twoje zjęcia są tak ładne, że nie wiadomo już na czym oko zawiesić. No, ja w każdym razie w Twoim wątku czuję się jak dziecko w sklepie z cukierkami :lol: . Ale i ogród taki masz, że nie trzeba długo szukać korzystnego kadru.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, przyszłam zobaczyć pierwszy kwiat Bathsheby, a tu cisza :roll: Mam nadzieję, że zrobiłaś jej zdjęcie i pokażesz jak zakwitła? Ciekawa jestem Twojej opinii ;:65
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu podziwiam rondko i kwitnienia różane ;:196 Teraz trochę u mnie pada to mam chwilkę czasu, a tak to trochę zabiegana ostatnio :D Głównie z wężem :roll:
Miłego wekendu w ogrodzie ;:47 ;:47 ;:196
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu przepiękne rabaty u Ciebie :) róże niesamowite, kwitną wspaniale ;:63 ale Jalitah faktycznie jest urzekająca ;:215
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Trochę mnie nie było...doba ma za mało godzin,dlatego ostatnio nie ogarniam wszystkiego ;:222
W tym roku nie planowaliśmy żadnego wyjazdu,jednak stało się inaczej. Na ostatnią chwilę zabukowałam termin,auto stało u mechanika,pojawiło się pytanie,czy wszystko się uda?
Na szczęście wszystko się ułożyło,a ten tydzień wakacji w Chorwacji dał wytchnienie i spokój ;:215 Inspiracje,które tam znajduję mogę czerpać bez końca.Pomysły zrobienia czegoś z niczego,wykorzystywanie starych przedmiotów z duszą i przerabianie ich na cudeńka.Mój aparat był gorący ;:303
Miało być inaczej,chciałam poobserwować róże przez całe lato. Wysokie temperatury przyspieszyły kwitnienia i tak naprawdę większość z nich zobaczyłam w rozkwicie. Jedynie Batsheba wciąż tworzyła pąki,a ja tak na nią czekałam ;:65 Dzień przed wyjazdem zrobiłam jej fotkę,ale pierwszy kwiat nie powalił mnie na kolana. Podczas mojej nieobecności zaczęły rozkwitać kolejne,na żywo jeszcze nie widziałam kwiatów,jedynie na fotkach,które moja mamcia mi przesłała ;:224
Jutro czeka mnie koszenie trawy i ścinanie pewnie przekwitniętych kwiatów. Podobno pomidory urosły do samego nieba.
Mam troszkę zaległych zdjęć z działki. Postaram się je powstawiać,10 czerwca to był najlepszy okres dla róż,wszystkie w pąkach z zielonymi,błyszczącymi listkami.

Aguś moimi faworytkami są właśnie róże z napakowanymi płatkami. Dobrze zauważyłaś:)
Zapachy w czerwcu niosące się po działce to jest coś pięknego:)

Anahe piękny ma kolor inny niż wszystkie

Obrazek

Marlenko właśnie gdzieś mój najlepszy sekator zapodziałam ;:oj Na pewno jutro będzie mnie czekało dużo cięcia. ,że ostróżki samoistnie zaginęły? To niebywałe,ja mam wrażenie,że jest ich coraz więcej,ciekawa jaka jest tego przyczyna?

Chippendale w rozkwicie,jeden a taki piękny

Obrazek

Moni busz jest coraz większy,mój syn ostatnio stwierdził,że nie ma jak się ruszyć na działce i trzeba się przeciskać ;:303 No co ja poradzę jak rośliny w takim tempie rosną? Ostatnio nic już nie dokupuję,a tu coraz bardziej zielono:)
Róże przy nogach huśtawki nie przeszkadzają,moja młodzież nie korzysta już z bujania,więc wykorzystałam dwa skrawki ziemi. Trzeba sobie jakoś radzić .

Jalitah z lobelią

Obrazek

Małgosiu kiedy mnie nie było podobno dwa razy padał deszcz,także na szczęście rośliny dostały wody. Nie mam specjalnego sposobu na wysianie lewkonii,to moje pierwsze doświadczenie ;:108
Jakoś wyszło kilka ogonków,podrosło,przepikowałam do osobnych kubeczków. Jak wysadziłam później do gruntu klapnęły,myślałam,że to koniec i nici z kwiatów,ale po paru dniach wróciły do swojej świetności.

Olivia R cudna porcelanowa piękność

Obrazek

Ewelinko no właśnie teraz jest czas podziwiania kolczatek,można oczopląsu dostać przy okazji ;:65
Trzy sztuki Stefanii wow...ja mam jedną i chwalę ją co roku:) Chciałoby się więcej,ale za nic już nie wcisnę. Poza tym jednak koło róż trzeba się nachodzić.

Hot Chocolate mocno zmarzła tej zimy,ale dobrze sobie poradziła i odbudowała

Obrazek

Dorotko pewnie i u mnie stosy przekwitniętych kwiatów na mnie czeka. Będę miała co robić ;:108
A kiedy znaleźć czas na podziwianie?

Chippendale

Obrazek

Aniu -anabuko Chippendale się spisuje na medal,ładnie trzyma kwiaty. Szałwie dają klimat w ogrodzie,mogłabym mieć ich jeszcze więcej...

Pashmina z ostnicą lubię to zestawienie

Obrazek

Beatko kilka dni mnie nie było na działce i już jestem bardzo ciekawa co zastanę po przyjeździe ;:65
Na pewno kwitną liliowce,szkoda,że mam tak mało lilii,lubię jak kwitną. Większość nie powychodziła.

Obrazek

Alu ksieżniczka Anna mnie zauroczyła,zdążyła zakwitnąć i skradła tym moje serce. Ma cudny kolor i kwiaty ;:167

Princesse Anne mnie zauroczyła ;:97

Małgosiu-Pepsi oj o różach mogłabym opowiadać bajki:)Szałwie bardzo mi pasują do róż,choć trzeba je przyciąć po pierwszym kwitnieniu,ale ładnie odbijają na nowo,więc nie martwię się o nie.
Deszcz to w tym roku skarb,u mnie troszkę ostatnio popadało,oby tak dalej.

Foxy Flower Circus

Obrazek

Iza Jalitah warto kupić,martwiłam się,że po zimie mi nie zakwitnie,czytałam w kilku wątkach u dziewczyn,że po pierwszym roku im podmarzła ta odmiana,a ta mnie pozytywnie zaskoczyła ;:333

Lavender Ice

Obrazek

Soniu dziękuję za miłe słowa,staram się i chciałabym ująć w kadrze piękno,które róże nam przekazują. Lustrzanka to wyższa szkoła jazdy,nie wiem co ja myślałam? Tu trzeba edukacji,nie chciałabym korzystać z automatu,a bardziej wgłębić się w temat robienia manualnych zdjęć.
Pająków i robaków nie lubię fotografować,więc dlatego wolę robić zbliżenia kwiatów.
Deszcz uspokoił rabaty i się trochę zazieleniło. Tobie Soniu też życzę deszczu :)
No to teraz się zmartwiłam,boję się czarnej plamistości,tego nie lubię najbardziej,nawet kwieciaka przeżyję i bruzdownicę,ale jak widzę listki z czarnymi kropkami to humor popsuty na resztę dnia.

Obrazek

Ewa Lavender Ice ma cudny kolor,jak zakwitnie to można podziwiać bez końca:) Róże pewnie już przekwitły,część obcięłam przed wyjazdem. Liczyłam na to,że jak wrócę to szybko znów zakwitną. Lewkonie miały być w różnych kolorach,a są w jednym. Bardzo ładnie pachną. U mnie dziś lekko pokropiło,jutro ma być 30 stopni.

Piano

Obrazek

Iwonko cieszę się,że podzielasz ze mną opinię na temat Rosenfaszination. To róża nie do zdarcia ;:333
Wciąż tworzy nowe pąki,taka róża to skarb. Ty u mnie zachwyciłaś się ta odmianą,a ja zachorowałam na Jalitah jak dwa lata temu pokazywałaś jej fotki. Zaraz lecę do Ciebie na zwiady. Pewnie będę miała sporo do nadrobienia.

Guernsey Cream

Obrazek

Wiolu mam taki zamiar,bo nowy aparat tego ode mnie wymaga. Powinnam poznać część tajników z tej dziedziny. Na razie szukam jakiegoś niedrogiego kursu ;:37
Rosenfaszination to róża,która wciąż zachwyca,zdrowa,silna i nie szczędzi kwiatów,lubię takie krzaczyska. U mnie ma około 1 metra,jutro zmierzę ją dokładnie:) Iwonka już wpadła w jej sidła.

Obrazek

Alicja uważaj ,bo jak kupisz pierwsze róże i do tego będą Tobie pięknie rosły to na tym się nie kończy. Chce się coraz więcej i więcej. Fajnie,że myślisz nad zakupem nowych różyczek.

Obrazek

Kasiu miło mi czytać,że moje zdjęcia się Wam podobają. Robię ich setki,tak naprawdę niespecjalnie się staram,dopiero teraz widzę,że lustrzanka stawia przede mną wyzwanie.
Tu nie wystarczy nacisnąć migawki spustu,ale trzeba znać się na przysłonach,czasie naświetlania,obiektywach i wielu innych tajników,które chciałabym choć w małym stopniu poznać.
Ogród coraz bujniejszy w rośliny,rozrosły się po 9 latach działkowania ;:202

Obrazek

Dorotko tak długo czekałam na kwitnienie Batsheby,ale ona postanowiła mi zrobić psikusa ;:oj
Pąków sporo naprodukowała,ale nie zamierzała ich tak szybko otwierać. Mam kilka fotek od mojej mamy,która miała za zadanie zrobić fotki. Przesłała mi zdjęcia telefonem. Jutro ją dokładnie obejrzę. Już nie mogę się doczekać.

Novalis w tym roku mnie zachwyca tak jak dawniej

Obrazek

Anetko ja tez wciąż zabiegana,nie nadążam ze wszystkim,chyba za mało zorganizowana jestem...

Lady of Schalott

Obrazek

Mariusz Jalitah to modelka i potrafi się zarumienić:)

Batsheba w pąku dużo obiecuje....

Obrazek

Malinki dojrzewają

Obrazek

Nawóz zdziałał cuda,malin zatrzęsienie ;:215

Obrazek

Pelargonia nad oczkiem

Obrazek

Batsheba 17 czerwca

Obrazek

Tydzień później

Obrazek

Sporo miała pąków

Obrazek

Princesse Anna pierwszy rok i juz mnie rozkochała

Obrazek

Szałwia to ozdoba róż bez dwóch zdań

Obrazek

Floks Drummonda porcelankowy

Obrazek

I w mocniejszym wybarwieniu

Obrazek

Sorbet różany Lavender Ice plus pomarańczowy coctail Dolce Vita

Obrazek

Miłego wieczoru i zbliżającego się weekendu ...
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu cudeńka u Ciebie widzę na niezmiennie ładnych fotografiach ;:215
Gratuluję udanego wypoczynku i czekam niecierpliwie na fotorelację, bo jak zrozumiałam flora i krajobrazy Chorwacji obfocone :)

Szkoda, że za fauną ogrodową nie przepadasz, ale mam nadzieję, że Cię to nie zrazi do odwiedzin u mnie, bo ja odwrotnie uwielbiam obserwować wszelkie robalki i wstawiać z nimi zdjęcia.

Życzę przyjemnego nadrabiania zaległości na działeczce i pozdrawiam ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu dobrze,że odpoczęłaś, teraz masz siły do pracy w ogrodzie. Zdjęcia cudne. Jalitah Faktycznie jest przepiękna. Mam ją od tego roku i jestem nią zachwycona.
Piękne rondo Ci wyszło. Jest na nim co podziwiać. ;:138 Szałwie bardzo ładnie prezentują się z różami.
A na tym 2 gim zdjęciu w paseczki to na pewno Chipek???
Napisz jak masz wysoką Hot Chocolate? POdziwiam też Lavender Ice. ;:3
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, Twoje kompozycje różane pięknie pokazujesz i cieszysz nasze oczy. Piszesz o przesłonach i innych niuansach technicznych poza moim zasięgiem a ja na działce wpadam w wir prac i zdjęcia robię szybko. Tak, masz rację, często nie mamy czasu podziwiać naszych roślin. Wyobrażam sobie z jaką radością odwiedzisz swój ogród po dłuższej nieobecności :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu cudne zestawienie. ;:oj Szałwia tak prosto trzyma kłosy. ;:215 Moja różowa za bardzo się rozkłada na boki.

Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Mnie też podoba się to zestawienie róży z szałwią.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit Aniu

Fajne wakacje miałaś :D Ja też się zakochałam w Princesse Anna- jest śliczna ;:167 posadziłam wiosną, a krzaczek nie próżnuje tylko ładnie się rozrasta, widać że będzie to porządna różyczka, bo po przekwitnięciu już tworzy nowe pąki :tan

Piękne ujęcia księżniczek ;:138
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Podpisuje się pod tym co napisała Sonia i Ty Aniu... cudowne zestawienie róż i szałwii. W ogóle uwielbiam szałwie! :)
Anahe zachwycająca, możesz Aniu coś więcej o niej powiedzieć?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj ależ masz piękne i zdrowe róże moje przez te ostatnie deszcze i gradobicie strasznie zmarniały. Ogródek wspaniały życzę słoneczka i udanej niedzieli pozdrawiam. :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”