Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko :wit
Ja nie wiem wydawało mi się, że u Ciebie pisałem a jednak nie ;:124 coś kiepsko z tą moją pamięcią hihi.
Widzę, że powojniki zaczynają szaleć u Ciebie :) przepiękne barwy i ładnie się rozrastają.
Co prawda pogoda nas nie rozpieszcza, u nas tak samo pada i pada, opryski też idą na nic bo zostają zmyte, no ale nic nie poradzimy. Widzę cały czas szalejesz z zakupami :) Działka coś czuję, że będzie pękać w szwach :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, widzę, że Twoje roślinki zupełnie dobrze sobie radzą w tej deszczowej pogodzie. ;:333 Pięknie zakwitły powojniki, nawet łubiny już uchyliły rąbka tajemnicy koloru swych kwiatów, ciekawy kształt pokazał czosnek, a magiczne zdjęcie szafirka robi niesamowite wrażenie. ;:138 ;:138
Gdyby jeszcze szkodniki typu ślimaki, kwieciaki czy poskrzypki tudzież rozmaite choroby typu mączniak czy grzyby zechciały odpuścić, byłoby naprawdę pięknie. ;:108
Niech więc woda z nieba przestanie lać się na Twoją działeczkę, a słoneczko pogoni chmury , ogrzeje i osuszy przemokniętą ziemię i pozwoli Tobie działać w ogrodzie. No i niech nóżka przestanie dokuczać. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beaciu kochanie masz racje w grupie zawsze raźniej zmagać sie z troskami czy radościami ;:196 .Gdyby nie te ślimory na które chyba znalazłam wreszcie sposób to w sumie ten deszcz by mi nie wadził gdyby jeszcze trochę ciepełka zagościło na naszym niebie.Najpierw susza a teraz pora deszczowa ,ale pamiętam ,że u Ani na wybrzeżu też w ubiegłym roku tak lało, a wszystko cudnie rosło i kwitło.Przy wielkim slońcu nie nacieszymy się długo kwiatami tak jak w ubiegłym roku a przy deszczu też nie no chyba ,że panny są wytrzymałe na deszcz co mało się zdarza. Słoneczka wesołego życzmy sobie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, gdy działka jest dalej to przy takiej pogodzie zastanawiamy czy jechać. Ja na szczęście mam ją zaraz po drugiej stronie ulicy. Dlatego nie przeszkadzała mi wczorajsza ulewa. Nawet pracowałem podczas deszczu :wink:
Ponieważ kiedyś posadziłem różaneczniki na rabacie w pełni nasłonecznionej i w tym roku znowu trzy mi wyschły :( zlikwidowałem rabatę przy altanie (siedząc na ławeczce, widziałaś ją pod oknem) i poprzenosiłem tam różaneczniki.
Ten deszcz choć ulewny, nie był jednak zbyt zimny ;:224 Od razu miałem je ładnie podlane :)
W ten sposób jest nowe słoneczne miejsce pod kwiatki, bo te wykopane przeniosłem w puste miejsca wypalonej przez sąsiada rabaty bylinowej.
Życzę poprawy pogody.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bazylowo

Post »

Ale dużo kwitnień brawo. Pomidory i papryki śliczne zieloniutkie, niech dobrze rosną.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko,pogodę masz jak i ja bardzo deszczową ,mnie już zaczyna woda wlewać się do piwnic ,obstawiliśmy dom workami i jakoś jest lepiej ,a w ogrodzie robota stoi ,tylko dynie -2 górki zdążyłam posiać wczoraj i przedwczoraj ,a cała reszta czeka ,powojnik Isago cudowny ,zresztą inne też piękne ,lubię ich kwiaty,przez te deszcze trawa przerasta ,szkodniki w ogrodach grasują ,a my przyglądamy się bezczynnie ,ale roślinki rosną i zakwitają i bardzo chcą się nam przypodobać ,pozdrawiam ;:196 i życzę pięknej pogody ;:196 bo u mnie leje dalej .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko!
Czy irysek jedyny, bo nie koniecznie je lubisz czy początek kolekcji? :D
Powojniki masz nie tylko śliczne, ale odwdzięczają się obfitym i wczesnym kwitnieniem ;:63
Dałam się nabrać z tym szafirkiem...teraz to widać, że to nie ostróżka a ja myślałam kupiona z kwiatostanem i kwitnie już :D Skoro łubiny już kwitną :wink:
Niebieskie maleństwo uwięzione w liściach lilii wyjątkowo ładne :D
Wieczornik damski nie chce u mnie być ani sadzony ani siany, coś mu nie pasuje ;:131
Słoneczka i zdecydowanej poprawy pogody oraz całkiem sprawnej nóżki. ;:196 ;:196 Obrazek
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Fajna różnorodność roślinna, dużo kolorów i zdjęcia dobrej jakości, chętnie zaglądam co jakiś czas by nacieszyć oko i inspirować się do dalszej rozbudowy moich rabat, jako amator - szanuję :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, u mnie tez codziennie coś z nieba doleje. ;:222
ale powojniki masz śliczne ;:215
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, muszę się na Ciebie poskarżyć, tylko nie bardzo wiem komu ;:185 Zaległości w wątkach mam ogromne i to nie tylko w Twoim, ale i we wszystkich innych. Każdy jednak zachował się w miarę przyzwoicie, dwie góra trzy strony do nadrobienia, a u Ciebie sześć ;:202 I jeszcze należałoby wszystko przeczytać i na dodatek ze zrozumieniem ;:202 ;:306
Zimnica widzę, nie ominęła nikogo, chociaż nie u wszystkich spowodowała takie spustoszenie, jak u mnie. Dobrze przynajmniej, że przestało lać, to mogę podgonić robotę na działce, ale teraz z kolei Ty przesiadujesz w domu z powodu deszczu. jakoś ta pogoda nie zna umiaru ;:222
Powojnik z olbrzymi kwiatami przepiękny, ale nazwa jakoś mi umknęła. Wcale się nie dziwię, że czarujesz jego kwiatami w kilku postach. Taka piękność warta jest pokazania ;:215 Pozostałe wielkokwiatowe też kwitną, jakby były z innej grupy, przecież to wręcz nieprzyzwoite :wink: Gdyby tak moje chciały tak rosnąć... Tymczasem mam dwa i oba już uwiędły, jak tylko przekwitną lilie, które rosną im w nogach, to oba wylatują natychmiast.
Wierzby piękne, a na dodatek wyjaśniło się, dlaczego one z daleka są dwukolorowe, czyli biało-zielone
https://images92.fotosik.pl/183/6cd7451db99a30d1med.jpg :;230
Fajne dziwaczki u siebie znajdujesz, a to złotolitkę, spiralnego liliowca i jeszcze na dodatek czosnek z czapeczką ;:138 A cóż to za ślicznotka https://images89.fotosik.pl/182/fb2af03f6b757458med.jpg ?
Współczuję takiej ilości wody z nieba, chorego paluszka i alergii i w związku z tym życzę Ci zdróweczka i słonecznego nieba ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dobry wieczór Kochani ;:4

Nareszcie, nareszcie dzień bez deszczu, a do tego ciepły i w większości słoneczny :heja :tan ;:138
Po pracy pojechałam prosto na działeczkę i wróciłam dopiero po 21-ej - ależ to było cudowne.
Dlatego wybaczcie proszę, ale dziś tylko krótka relacja, a na posty odpowiem później, bo jestem trochę zmęczona.

Działeczka zaskoczyła mnie pozytywnie, bo myślałam, że przez te deszcze będzie gorzej. No, całkiem dobrze to też nie było. Najbardziej deszczem oberwały bratki oraz petunie i dwie pelargonie. Tulipanowe liście też sparchaciałe. Ślimorów obfitość, ale jakichś większych zniszczeń jak na razie nie poczyniły. Z resztą każdy, który wpadnie mi w oko kończy swój żywot na tym łez padole. Gąsienic niewiele, zwiota też, za to szaleje kwieciak ;:223 Uzbierałam dwie garści uciętych pąków różanych, a kilka tych dziadów ubiłam własnymi rękami.

No i nareszcie przyszedł ciepły, bezwietrzny, bezchmurny wieczór, więc mogłam zrobić oprysk mospilanem - ciekawe, jaki będzie tego efekt, bo robiłam to pierwszy raz i mam szczerą nadzieję, że nie zniszczyłam sobie roślin ;:202 Ale musiałam, nie ze względu na mszyce,gąsienice czy nawet zwiota, bruzdownicę, ale ze względu na tego wstrętnego kwieciaka - no płakać mi się chciało jak zbierałam te poucinane pąki ;:145

Ale żeby jak najmniej zaszkodzić faunie pożytecznej robiłam to już po zakończeniu wieczornego oblotu przez owady.

A oto kilka dzisiejszych fociszek:

Zaczynają kwitnąć krzewuszki
Obrazek

Obrazek

Taki bratkowy dziwaczek variegata
Obrazek

Moje Lidlowe nabytki chyba się przyjęły, bo ruszają do przodu - porzeczka krwista i jaśminowiec wonny

Obrazek

Obrazek

Moje lilijki doniczkowe

Obrazek

Obrazek

No i kolejne moje miłości szykują się do prezentacji

Vyvyan Pennell

Obrazek

Obrazek

Veronica's Choice

Obrazek

Jeszcze raz Isago, który z każdym dniem wygląda inaczej

Obrazek

Maczek puszcza do nas oczko

Obrazek

Było coś dla ducha, teraz coś dla ciała - pierwsze zbiory

Obrazek

I na dobranoc ogródeczek z innego punktu widzenia

Obrazek

Dobrej nocy Wszystkim Miłym Gościom
:wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Wczoraj Beatko zabierałam sie do pisania u Ciebie, a tu ciach forum zamknęli ,ale już furtka otwarta wiec szybciutko odpisuję.jak to cieszy 2 dni bez deszczu a raczej z dzisiejszym 3 Jednak znów zapowiadają deszcze, gradobicie i trąby powietrzne.Wczoraj syn z synową siedzieli przy grilu, a tu jakieś niezidentyfikowane odgłosy słychać przy altance .Patrzą a tam do Zuzinej karmy przytuptał sobie jeż i to taki wielki .Fajnie a byłam ciekawa kto tak opróżnia pojemniczek tylko z jednej strony a to pan jeż :heja Fajny variegatowy bratek taki ewenement cudny ten Isago inne również nie próżnują, Vyvyan Pennell zapowiada sie fajnie .Hmmm nie ma to jak własne owoce ;:303 ja niestety muszę jeszcze długo na nie poczekać, na razie mogę delektować sie tylko rabarbarem :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Śliczne krzewuszki Beatko.Lilie zaraz będą kwitły.kocham te kwiaty. ;:173
Na porzeczkę krwista i ja mam jeszcze ochotę.Ale nigdzie jej jeszcze nie trafiłam.
Powojniki ruszyły..Twoje prześliczne ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”