Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  
Autor Wiadomość
Elizabetka
 Tytuł: Re: Bazylowo
PostNapisane: 4 mar 2018, o 16:33 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
O ;:oj to już wiem skąd wziął się Twój nick forumowy. ;:215
Bardzo zgrabna jesteś Bazyla. ;:306
Z róży New Dawn będziesz bardzo zadowolona bo jest bezproblemowa ale też niezły jest z niej kolos i potrzebuje " trochę" miejsca.
Czy coś już wysiewasz :?:

Blueberry
PostNapisane: 4 mar 2018, o 20:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
I ja dopisuję się do wątku :wit sama mam działkę na etapie powstawania i lubię podglądać tworzenie u innych ;:108 A do tego ile u Ciebie kolorów ;:oj

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Bazyla
PostNapisane: 6 mar 2018, o 00:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dobry wieczór Wszystkim miłym Gościom :wit

Lucynko cieszę się, że Ci się podoba mój zamysł z powojnikiem na siatce. Sama jestem ciekawa, co z tego będzie. Kto nie ryzykuje, ten w kozie nie siedzi - jak to mówią, więc ryzyk-fizyk, abo sie udo abo sie nie udo ta kobea w krzewuszkach. Ja kobeę próbowałam wysiać w zeszłym roku, z marnym skutkiem :lol: , na posianych 10 czy 11, wzeszło trzy, a z tego do przepikowania do donicy na balkonie ostała się jedna, ładnie się rozrosła w towarzystwie białego powojnika, ale niestety nie zdążyła zakwitnąć :(

Obrazek

Tak więc, gdyby kto pytał, to chrzest bojowy z sianiem mam już za sobą

Lucynko dziękuję także za miłe słowa uznania pod adresem mojej działeczki, życzę ;:3 i ciepełka ;:168

Seba dzięki za odwiedzinki
Rdest auberta faktycznie ciekawie wygląda, ale mimo, że jest to dość łatwa roślina w uprawie, to jednak swoją ekspansywnością mogłaby mi przysporzyć trochę kłopotu. Tym bardziej, że wzdłuż siatki mam jeszcze żywotnikowy żywopłot i w tej chwili nie jestem przekonana, czy chciałabym mieć aż taki miks do okiełznania :lol:

W zupełności się z Tobą zgadzam, że kupowanie w ten zimny czas zwiastunów wiosny i lata ewidentnie poprawia nastrój, dlatego też postanowiłam sobie poprawić samopoczucie jeszcze bardziej

Obrazek

Marysiu masz rację niby szkód wielkich nie narobił, ale w głowie siedzi. Teraz człowiek myśli, dlaczego się włamał, jaki miał cel i czy nie wróci np. z siekierą ;:223

Myślę, że wszystko ma swoje "plusy dodatnie i plusy ujemne", zarówno mieszkanie na wsi jak i w mieście.

Życzę zdrówka i ;:3 ;:168

Mariusz masz rację, z dwojga złego dobre i to, ale w głowie siedzi i człowiek się zastanawia, czego taki dziad szukał i czy nie wróci np. z siekierą, żeby się włamać ;:223
Miło mi, że Ci się podoba mój klombik.

Czytałam u Ciebie, że już dziś poczyniłeś pewne działania korekcyjne na działce, czekam na fotorelację

Pozdrawiam serdecznie, życzę ciepełka i ;:3

Mariolko-Rodusik
Witam Cię w Bazylowie moją różą - FLAMMENTANZ

Obrazek

Zapraszam, zapraszam - furteczka otwarta ;:168

Elunia dzięki, dzięki - staram się jak mogę, żeby zachować zgrabną figurę :lol: dzieci jem od święta, księżniczek nie trawię a między czasie tylko korzonki więc nie idzie w boczki, jedynie zęby straciłam na kosteczkach ;:306

Posadziłam te moje New Dawn na klombie, ale nie bezpośrednio obok siebie, więc mam nadzieję, że się pomieszczą
A to jeszcze jedno zdjęcie tej ślicznotki

Obrazek

Elu nic nie wysiewam, bo jak wcześniej napisałam jedną próbę miałam w zeszłym roku z kobeą - teraz skupię się na wiosennych nasadzeniach zarówno do gruntu jak i donic i do donic będę wysiewać nasturcję - może od tego zacznę, zanim osiągnę wyższy poziom wtajemniczenia :lol:

Pozdrawiam wiosennie ;:168

Natalio - Blueberry przyjmij na powitanie

Obrazek

Dziękuję za słowa uznania i zapraszam w moje ogrodowe progi serdecznie ;:168

A na zakończenie dzisiejszego posta kilka zeszłorocznych wspomnień:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem, czemu niektóre zdjęcia mi się wykopyrtnęły, ale już tak zostawię, bo muszę uciekać do spania
c.d.n.

Maska
PostNapisane: 6 mar 2018, o 09:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Beatko bardzo ładnie poprawiłaś sobie humorek :D Kobea nie zachęciła Cie do dalszych siewów ale weź pod uwagę, że nie zaczerpnęłaś doświadczeń z FO co do siania tego pięknego kwiatka, ale himerycznego. Poza tym jak posiejesz kilka razy i po latach niepowodzeń obsypie Ci ogrodzenie cudownymi dzwonkami to jest dopiero duma! ;:306 Rdest wprowadzałam do swojego ogrodu parę razy tak jak i hortensję pnącą i za każdym razem klapa, an i jedno ani drugie u mnie nie rośnie ;:223
Postaraj się wyrzucić z pamięci ostatnie wydarzenia na działce i zaraz ogródki się zaludnią i amatorzy darmowych zysków będą się trzymać na dystans ;:333
No teraz życzenia, żeby wszystkie roślinki z kapersów ładnie się przyjęły, rozrosły i zakwitły w letnim słońcu ładnie wyglądały ;:168

Bazyla
PostNapisane: 7 mar 2018, o 16:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witam wszystkich :wit

Dziś po pracy zajechałam na działeczkę a tam:

Obrazek

:tan :heja ;:oj

Marysiu ;:168
Kobeę podziwiam i może faktycznie dane mi będzie osiągnąć kiedyś jej pełnię kwitnienia :lol:
Hortensję pnącą posadziłam na wiosnę zeszłego roku, w tym roku, jeszcze przed mrozami wyglądała tak:

Obrazek
Zdjęcie może niezbyt udane, ale mam trochę do niej utrudniony dostęp. Dlaczego - opowiem innym razem, bo to jest związane z kolejnymi naszymi pergolowymi poczynaniami na działce, o których jeszcze nie pisałam :lol:

Posadzona w półcieniu, wszystkie te boczne odrosty to przyrost zeszłego roku. Zaczęła już puszczać listki, ale niestety przyszedł ten diabelnie zimny front no i zostaje mi czekać, co z tego będzie ;:131

Co do altany, to aż tak się nie przejęłam samym faktem wtargnięcia bo gdyby co, to mamy ją ubezpieczoną (oby nie trzeba było jednak z ubezpieczenia korzystać), ale do szału mnie doprowadza nieposzanowanie cudzego :evil: ;:223 od razu mam ochotę ;:134

Dziękuję pięknie za życzenia i vice versa, oby Twoje wszystkie roślinki, nie tylko pomidorki, miały szczęśliwe lądowanie w ogródku :wink: ;:196

P.S. U nas dziś było 7 st. C., rano smog jak czort :evil: , ale przyszedł wiatr, rozgonił te smrody i teraz jest względnie dobrze. Widzę to też po wskaźniku na moim domowym oczyszczaczu powietrza. Tereniu jakbyś miała na zbyciu trochę świeżego, pachnącego rozmarzającą ziemią, powietrza to proszę, dmuchnij w moją stronę :wink: :lol:

plocczanka
PostNapisane: 7 mar 2018, o 16:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
:wit Beatko! Patrzę i oczom nie wierzę. :roll: Te wczesnowiosenne obrazki to na pewno tegoroczne?! :roll: :roll:
Jejku, wygląda na to, że Twoja działeczka to na jakimś biegunie ciepła położona. ;:303
Tak bym chciała, by na mojej dało się już jakiś - choćby jeden jedyny - kwiatuszek zoczyć.....Marzenie ściętej głowy, niestety i raczej jeszcze dość długo, nie mniej w piąteczek zajrzę tam i podejrzę, bo a nuż, a widelec ...coś... tam...w y ł a z i..... ;:109

Zakupy poczyniłaś kolorowe, ;:333 niech więc takimi samymi kolorami ucieszą Twoje piękne oczęta, gdy zakwitną feerią barw na rabatkach. ;:138 ;:138

Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Elizabetka
PostNapisane: 7 mar 2018, o 16:54 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Dzięki za letnie widoczki Beatko. ;:196
Jadłospis masz nader wyszukany i dlatego takaś zgrabniacha. ;:138
Kobeą się nie przejmuj tak jak ja zeszłorocznymi nasturcjami, które mi zrobiły psikusa i nie wyrosły....a co tam. Nowa wiosna nowe plany. ;:306

Maska
PostNapisane: 7 mar 2018, o 21:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Beatko te krokusy to teraz już tak kwitną ;:202 o rany! to pewnie ten smog im tak dobrze robi, bo w gęstym powietrzu cieplej ;:306 Śnieżynki to u mnie na 2 cm wyłażą i w listkach można rozróżnić pączek kwiatowy, ale żeby takie kwiatki w najczystszej postaci to ;:185 ;:185
Nie wiem dlaczego u mnie niektóre rośliny po prostu nie chcą rosnąć i nie pomaga nawet rozluźnienie gleby.
Ja też w ubezpieczeniu mam różne dodatki i m.in ewentualne szkody wyrządzone innym. Jak nasz husky podusił sąsiadce 10 kur to poszłam do niej z polisą ale to ona musiała wystąpić o to odszkodowanie (PZU)...popatrzyła na mnie i powiedziała wsadź se pani w d....tą polisę ;:306 ;:306

p.s. jeżeli Terenia to ja to dmucham Ci to świeże górskie powietrze (mam na 3-cie Teresa) ;:196

Bazyla
PostNapisane: 7 mar 2018, o 23:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dobry wieczór Wszystkim odwiedzającym i zaglądającym do mnie :wit

Lucynko, Elu, Marysiu jakem była harcerka daję słowo, że to dzisiejsze zdjęcia ;:108 , co do krokusów to sama byłam w szoku ;:oj , przebiśniegi powychodziły mi jeszcze przed tymi mrozami i byłam przekonana, że ich kwiaty nie przetrwają, a tu taka niespodzianka :tan

Lucynko żeby to był biegun ciepła to bym się też nie pogniewała, ale niestety widzę, że trochę szkód to mrozicho narobiło, w jakim stopniu to dopiero się okaże.
Życzę Ci, abyś w piątek na swojej działeczce też znalazła kwietną niespodziankę
Ślę pozdrowienia i ;:196

Eluś pobuszowałam dziś po Twoich wątkach no i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobało a do tego zgłodniałam ;:306
Masz rację, nie ma co się przejmować tym, co było, lecz podejmować kolejne wyzwania - WIOSNA przed nami :tan
Przesyłam ;:196

Marysiu bo jakem Bazyla to znam się na czarach i właśnie dziś wyczarowało mi jak masz na trzecie imię ;:306
Oczywiście przepraszam za lapsus, chociaż okazuje się, że nie taki do końca ;:168
Z tym smogiem to może i jaka racja, bo w spalinach zawsze cieplej :lol:

Pozdrawiam i ;:196

TROJA
PostNapisane: 8 mar 2018, o 11:06 
500p
500p

1 szt.
Beatko widzę, że cierpisz na te same choroby co ja :wink: razem raźniej jest chorować i zawsze można jakieś lekarstwo znaleźć. A trawnik będzie ubywał, bo po co się męczyć z koszeniem :wink:

Blueberry
PostNapisane: 8 mar 2018, o 14:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Beatko niesamowite widoki ;:oj szaleje już u Ciebie wiosna, oj szaleje ;:63
Śliczny ten krokus ;:167

Bazyla
PostNapisane: 8 mar 2018, o 16:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wpadam teraz tylko na chwileczkę aby podarować wszystkim Kobietkom, a w tym moim imienniczkom ten oto bukiet kwiatów.
Proszę dla Każdej z Was :

Obrazek

A oto dzisiejsze fotki z mojej działeczki, bo znowu po pracy tam poleciałam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego popołudnia i już muszę uciekać ;:65

plocczanka
PostNapisane: 8 mar 2018, o 18:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Beatko, aczkolwiek jestem zdeklarowaną przeciwniczką świętowania tzw. 'Dnia Kobiet', to Tobie dziękuję za tulipanka, ;:180 a kwitnące krokusy wprawiły mnie w prawdziwy zachwyt! ;:33
Kiedy u mnie te cudeńka pokażą swoje buziaczki?! ;:218

Maska
PostNapisane: 8 mar 2018, o 21:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Beatko z okazji imienin dużo zdrowia i wspaniałych ogrodowych sukcesów ;:196 Obrazek
Dzisiaj wypatrzyłam parę wychodzących kwiatuszków, ale daleko im do Twoich. Masz ogród w innej strefie klimatycznej :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 889 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Annes 77, ewazawady, FreGo, kaarol i 47 gości