Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dzień dobry :wit

Na przywitanie dla Wszystkich takie oto ;:3 - mój mini narcyz z donicy, biedaczek przymroził sobie listeczki ale walczy dzielnie :D
Obrazek
Zdjęcie z lewej z poniedziałku, z prawej dzisiejsze.

Moniko miło Cię gościć ;:168
Bardzo się cieszę, że moje zdjęcia przynoszą radość ;:108
Co do niedzieli na działce, to czułam się fantastycznie i nie mogłam się napatrzeć na te moje kwiatuszki ;:oj. Aż szkoda, że nie mam ich pod domem, żeby zaglądać do nich jak tylko przyjdzie ochota.
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Obrazek
Niestety dziś pochmurno i wszystkie kwiatuszki tulą płatki

:wit Mariusz, dzięki za pochwały. Sezon otwarty, tylko czym więcej u mnie oznak wiosny, tym bardziej się stresuję, bo zapowiadają mrozy nawet do -15/-17 -brrr. A teraz narobi szkód jeszcze większych, bo przez te kilka ciepłych dni wszystko u mnie jakby oszalało i rozwija się w zawrotnym tempie, co na tą chwilę mnie niezbyt cieszy.
Pozdrawiam i też życzę żeby nadchodzące ochłodzenie ominęło Twoją działkę szerokim łukiem

Obrazek

Izo dziękuję za odwiedziny i pochwały ;:196
Faktycznie nie dość, że mieszkam na południu, to jeszcze działkę mam usytuowaną w przewadze w stronę południową, a do tego oprócz dwóch starych papierówek, które teraz i tak nie dają cienia, to nie mam więcej dużych drzew. Oczywiście punktowo mam cień rzucany przez pergole czy moje iglaki. Permanentny cień mam tylko za altanką, ale jest to pas szerokości ok 1 m i obsadzony jakżeby inaczej żywotnikami :lol:
Na temat tego kleszcza to mam teorię, że spadł z gołębia, bo znalazłam go na ziemi, koło altany, miał świeżą plamę krwi koło aparatu gębowego, a chwilę przed tym z tego miejsca dosyć energicznie odfrunęły dwa gołębie. Przylatują one zjadać resztki pokarmu dla ptaków, który spada z karmnika i kul tłuszczowych. Jakby nie było skończył pod butem ;:108 , ale za to z całym szacunkiem :lol:

Izo co do tych krokusów, to w tym miejscu sadziłam jesienią tylko dwie żółte odmiany GOLDILOCKS i ROMANCE. Wygląda on mi na tego pierwszego, ale głowy nie dam, a z pewnością nie zamawiałam pełnych, bo takich zwyczajnie nie widziałam.
Za to są przeurocze, jak miniaturowe różyczki

Obrazek
Pozdrawiam i życzę ;:3

Marysiu witaj ;:196
;:180 za miłe słowa.
Co do kleszczora to zginął śmiercią tragiczną pod moim butem :twisted: , za to zrobiłam to z szacunkiem :lol: . Z dwojga złego to ja też wole ślimory, jednego i drugiego nie znoszę, ale bardziej się boję kleszczy, bo roznoszą paskudne choróbska ;:223
Prawda, że ten brateczek ma w sobie jakąś siłę ?

A to krokusik bliźniak syjamski
Obrazek
Marysiu życzę zdrówka, ;:3 i oby ochłodzenie nie narobiło szkody twoim roślinkom ;:10

I jeszcze kilka dzisiejszych fotek:

Obrazek

Moje lilie drzewiaste

Obrazek

Pąki liściowe na porzeczce czarnej

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie i życzę ciepełka
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

No dobra! a teraz pokaż te baterie słoneczne nad ogrodem ;:306
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko masz cudowne początki wiosny :wink: moje krokuski ledwie co z ziemi wyłażą.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Maska pisze:No dobra! a teraz pokaż te baterie słoneczne nad ogrodem ;:306
:;230 - Marysiu uwielbiam Twoje poczucie humoru ;:167

Pytasz o baterie - moim roślinom chyba nie potrzeba baterii bo ja tak latam po tym ogrodzie, że od tego mojego latania robi im się gorąco ;:306 Mój M jak wróci z pracy to mnie przechrzci za zadeptany trawnik :lol: bo latam po nim jak wiecznie uśmiechnięta :wink: Ale akurat ten rodzaj dziwactwa wcale mi nie przeszkadza, niektórzy działkowicze tylko zerkają na mnie czasem z zaciekawieniem i wręcz widzę w ich oczach pytanie "A ta co? Czego ona tam tak szuka?" ;:7
;:168

Aniu nie bój nic i na Ciebie przyjdzie czas :wink: jak zakwitnie Twój ogród, to nie będziesz wiedziała do którego kwiatka ;:65 najpierw.
A ja będę wtedy podziwiać pełnię kwitnienia u Ciebie
;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

To są minusy mieszkania w chłodniejszej części kraju, ale u mnie chyba chociaż powietrze czystsze ;:173
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Bazyla pisze:zadeptany trawnik, bo latam po nim ...niektórzy działkowicze tylko zerkają na mnie czasem z zaciekawieniem
Poczekaj jeszcze trochę Beato, aż zaczniesz na leżąco zdjęcia robić dla lepszego ujęcia :;230
Do mnie już się przyzwyczaili, tym bardziej, że zawsze ciekawskim odpowiadam - w internecie prowadzę stronę o roślinach i dla telewizyjnych ogrodniczych programów zdjęcia robię, to muszą być specjalne ujęcia ;:306
Doszło do tego, że najbliżsi sąsiedzi nieraz mnie wołają - weź aparat i przychodź, bo ładny kwiatek, czy robaczek jest :D
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

No tak Beatko ja nie latam tylko chodzę pomalutku, bo wiek i błoto mnie powstrzymuje :;230 Mam nadzieję, że tutaj nikt nie przeczyta moich słów i nie będę upominana ;:306 A tak na poważnie masz chyba najwięcej wiosny w ogrodzie spośród ogrodników, których odwiedzam :D Też bym tak chciała, ale u mnie robi się coraz zimniej i będę musiała jeszcze poczekać, ale wiem gdzie zawsze znajdę piękną wiosnę ;:4
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Aniu 100% racji, powietrze u nas szpetne i prawdę mówiąc chyba wolałabym późniejszą wiosnę z czystym powietrzem, niż odwrotnie, ale cóż - takie układy :D

Andrzeju jeżeli tylko Bozia pozwoli zdrowie, to pewnie skończę w pozycji horyzontalnej starając się coś obfocić, oby tylko potem do pionu się pozbierać :;230
Uwielbiam obserwować naturę, a fotki to przy okazji.

Marysiu no Wiesz, jak na Bazylę przystało miotła to mój nieodłączny atrybut, dlatego latam jak ta latawica :;230
Dziękuję za miłe słowa ;:167 , zapraszam, zapraszam w gościnę ;:108
Niestety u nas też coraz zimniej, teraz jest 3 stopnie, a ma być 1 i deszcz - brrr
Ale cóż, jeżeli wróci zima postaram się pookrywać co mogę, a reszta - "niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba"
;:196

Pozdrawiam Wszystkich cieplutko

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

No popatrz Beatko takiego krokusika też u siebie wypatrzyłam taki biedny rodzynek .Niedługo dołączą do niego inni jednak z powodu pogody trzeba będzie poczekać.Fajnie mieć taką Bazylową miotłę w ogródku, wtedy można szybciej wszystko oblecieć :;230 Widzę ,że nawet narcyz zakwitł moje dopiero sie budzą z ziemskich czeluści ;:174 No tak jak wciaż przelatujesz to powietrze szybciej sie nagrzewa ;:306
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Jadziu ten narcyzek to jak wspomniałam w donicy zimował, a donica osłonięta od wiatrów na tarasie altany. Na czas mrozów zabezpieczyłam jeszcze agrowłókniną, ale niestety te większe poległy i przegrały walkę z mrozem :(

Obrazek

Tak więc proszę "nie miej stresa" :wink: bo pozostałe gruntowe jeszcze też w początkowej fazie, chociaż niektóre faktycznie trochę rwą do przodu

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie i ;:65 ;:41
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko nie mam stresa ;:168 ,bo wiem ,że w słonecznym ogródku taki z pewnością jest Twój, rośliny szybciej zaczynają się bujać .Dzisiaj ponakrywałam wychodzące tulipanowe noski liśćmi to samo zrobiłam ciemiernikom .Niestety nie wiemy co czas przyniesie ,więc lepiej dmuchać niż potem płakać.Mam nadzieję ,ze mój cudny biały wawrzynek nie ucierpi w najbliższych dniach
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Patrzę i własnym oczom nie wierzę. :roll: :roll:
Beatko, toż u Ciebie już prawdziwą wiosną zapachniało i zabarwiło się. ;:138 ;:138 ;:138
Niech ten mróz, przed którym tak nas ostrzegają, będzie jak najmniejszy i jak najkrótszy, ;:204 bo żal byłoby takich pięknych wiosennych kwitnień. ;:108
Słoneczka i ciepełka życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

:wit

Jadziu ja wybieram się jutro do okrywania tego, co się da okryć, bo mówią, że mróz ma być z piątku na sobotę.
Moje tulipanki też wystawiły noski, a raczej nochale - teraz nie wiem czy mam się ;:306 czy ;:144

Obrazek
Pewnie je za płytko posadziłam to jedno, a drugie, że tam mają zacisze. Jak były te mrozy, to akurat ten fragment grządki przysłoniłam agrowłókniną i oprócz pojedynczych uszkodzeń chyba większej krzywdy nie doznały.
Trzymam kciuki za Twojego wawrzynka Jadziu
;:3 i ;:196

Lucynko ;:196
Jak pisałam, ten pęd moich roślinek to faktycznie z jednej strony zawdzięczam położeniu geograficznemu, z drugiej wystawie mojej działki na południe i być może temu, że chociaż ja nie mam dużych drzew, to żywotnikowy żywopłot, osłonięcie altaną i kilkumetrowymi żywotnikami sąsiadki od wschodu oraz kilka innych czynników powodują, że robi się u mnie taki mikroklimat.

Lucynko Tobie też życzę ;:3 i ciepełka
;:168

Dzisiaj zaglądnęłam na działeczkę, coraz więcej krokusików, ale wszystko skulone bo pochmurno i chłodno.
Jeden narcyz tak się wyrywa:

Obrazek

I odętka wirginijska pokazała listeczki

Obrazek

Życzę wszystkim ;:3 i pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”