Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazylowo

Post »

O ;:oj to już wiem skąd wziął się Twój nick forumowy. ;:215
Bardzo zgrabna jesteś Bazyla. ;:306
Z róży New Dawn będziesz bardzo zadowolona bo jest bezproblemowa ale też niezły jest z niej kolos i potrzebuje " trochę" miejsca.
Czy coś już wysiewasz :?:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

I ja dopisuję się do wątku :wit sama mam działkę na etapie powstawania i lubię podglądać tworzenie u innych ;:108 A do tego ile u Ciebie kolorów ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dobry wieczór Wszystkim miłym Gościom :wit

Lucynko cieszę się, że Ci się podoba mój zamysł z powojnikiem na siatce. Sama jestem ciekawa, co z tego będzie. Kto nie ryzykuje, ten w kozie nie siedzi - jak to mówią, więc ryzyk-fizyk, abo sie udo abo sie nie udo ta kobea w krzewuszkach. Ja kobeę próbowałam wysiać w zeszłym roku, z marnym skutkiem :lol: , na posianych 10 czy 11, wzeszło trzy, a z tego do przepikowania do donicy na balkonie ostała się jedna, ładnie się rozrosła w towarzystwie białego powojnika, ale niestety nie zdążyła zakwitnąć :(

Obrazek

Tak więc, gdyby kto pytał, to chrzest bojowy z sianiem mam już za sobą

Lucynko dziękuję także za miłe słowa uznania pod adresem mojej działeczki, życzę ;:3 i ciepełka ;:168

Seba dzięki za odwiedzinki
Rdest auberta faktycznie ciekawie wygląda, ale mimo, że jest to dość łatwa roślina w uprawie, to jednak swoją ekspansywnością mogłaby mi przysporzyć trochę kłopotu. Tym bardziej, że wzdłuż siatki mam jeszcze żywotnikowy żywopłot i w tej chwili nie jestem przekonana, czy chciałabym mieć aż taki miks do okiełznania :lol:

W zupełności się z Tobą zgadzam, że kupowanie w ten zimny czas zwiastunów wiosny i lata ewidentnie poprawia nastrój, dlatego też postanowiłam sobie poprawić samopoczucie jeszcze bardziej

Obrazek

Marysiu masz rację niby szkód wielkich nie narobił, ale w głowie siedzi. Teraz człowiek myśli, dlaczego się włamał, jaki miał cel i czy nie wróci np. z siekierą ;:223

Myślę, że wszystko ma swoje "plusy dodatnie i plusy ujemne", zarówno mieszkanie na wsi jak i w mieście.

Życzę zdrówka i ;:3 ;:168

Mariusz masz rację, z dwojga złego dobre i to, ale w głowie siedzi i człowiek się zastanawia, czego taki dziad szukał i czy nie wróci np. z siekierą, żeby się włamać ;:223
Miło mi, że Ci się podoba mój klombik.

Czytałam u Ciebie, że już dziś poczyniłeś pewne działania korekcyjne na działce, czekam na fotorelację

Pozdrawiam serdecznie, życzę ciepełka i ;:3

Mariolko-Rodusik
Witam Cię w Bazylowie moją różą - FLAMMENTANZ

Obrazek

Zapraszam, zapraszam - furteczka otwarta ;:168

Elunia dzięki, dzięki - staram się jak mogę, żeby zachować zgrabną figurę :lol: dzieci jem od święta, księżniczek nie trawię a między czasie tylko korzonki więc nie idzie w boczki, jedynie zęby straciłam na kosteczkach ;:306

Posadziłam te moje New Dawn na klombie, ale nie bezpośrednio obok siebie, więc mam nadzieję, że się pomieszczą
A to jeszcze jedno zdjęcie tej ślicznotki

Obrazek

Elu nic nie wysiewam, bo jak wcześniej napisałam jedną próbę miałam w zeszłym roku z kobeą - teraz skupię się na wiosennych nasadzeniach zarówno do gruntu jak i donic i do donic będę wysiewać nasturcję - może od tego zacznę, zanim osiągnę wyższy poziom wtajemniczenia :lol:

Pozdrawiam wiosennie ;:168

Natalio - Blueberry przyjmij na powitanie

Obrazek

Dziękuję za słowa uznania i zapraszam w moje ogrodowe progi serdecznie ;:168

A na zakończenie dzisiejszego posta kilka zeszłorocznych wspomnień:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem, czemu niektóre zdjęcia mi się wykopyrtnęły, ale już tak zostawię, bo muszę uciekać do spania
c.d.n.
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko bardzo ładnie poprawiłaś sobie humorek :D Kobea nie zachęciła Cie do dalszych siewów ale weź pod uwagę, że nie zaczerpnęłaś doświadczeń z FO co do siania tego pięknego kwiatka, ale himerycznego. Poza tym jak posiejesz kilka razy i po latach niepowodzeń obsypie Ci ogrodzenie cudownymi dzwonkami to jest dopiero duma! ;:306 Rdest wprowadzałam do swojego ogrodu parę razy tak jak i hortensję pnącą i za każdym razem klapa, an i jedno ani drugie u mnie nie rośnie ;:223
Postaraj się wyrzucić z pamięci ostatnie wydarzenia na działce i zaraz ogródki się zaludnią i amatorzy darmowych zysków będą się trzymać na dystans ;:333
No teraz życzenia, żeby wszystkie roślinki z kapersów ładnie się przyjęły, rozrosły i zakwitły w letnim słońcu ładnie wyglądały ;:168
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam wszystkich :wit

Dziś po pracy zajechałam na działeczkę a tam:

Obrazek

:tan :heja ;:oj

Marysiu ;:168
Kobeę podziwiam i może faktycznie dane mi będzie osiągnąć kiedyś jej pełnię kwitnienia :lol:
Hortensję pnącą posadziłam na wiosnę zeszłego roku, w tym roku, jeszcze przed mrozami wyglądała tak:

Obrazek
Zdjęcie może niezbyt udane, ale mam trochę do niej utrudniony dostęp. Dlaczego - opowiem innym razem, bo to jest związane z kolejnymi naszymi pergolowymi poczynaniami na działce, o których jeszcze nie pisałam :lol:

Posadzona w półcieniu, wszystkie te boczne odrosty to przyrost zeszłego roku. Zaczęła już puszczać listki, ale niestety przyszedł ten diabelnie zimny front no i zostaje mi czekać, co z tego będzie ;:131

Co do altany, to aż tak się nie przejęłam samym faktem wtargnięcia bo gdyby co, to mamy ją ubezpieczoną (oby nie trzeba było jednak z ubezpieczenia korzystać), ale do szału mnie doprowadza nieposzanowanie cudzego :evil: ;:223 od razu mam ochotę ;:134

Dziękuję pięknie za życzenia i vice versa, oby Twoje wszystkie roślinki, nie tylko pomidorki, miały szczęśliwe lądowanie w ogródku :wink: ;:196

P.S. U nas dziś było 7 st. C., rano smog jak czort :evil: , ale przyszedł wiatr, rozgonił te smrody i teraz jest względnie dobrze. Widzę to też po wskaźniku na moim domowym oczyszczaczu powietrza. Tereniu jakbyś miała na zbyciu trochę świeżego, pachnącego rozmarzającą ziemią, powietrza to proszę, dmuchnij w moją stronę :wink: :lol:
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

:wit Beatko! Patrzę i oczom nie wierzę. :roll: Te wczesnowiosenne obrazki to na pewno tegoroczne?! :roll: :roll:
Jejku, wygląda na to, że Twoja działeczka to na jakimś biegunie ciepła położona. ;:303
Tak bym chciała, by na mojej dało się już jakiś - choćby jeden jedyny - kwiatuszek zoczyć.....Marzenie ściętej głowy, niestety i raczej jeszcze dość długo, nie mniej w piąteczek zajrzę tam i podejrzę, bo a nuż, a widelec ...coś... tam...w y ł a z i..... ;:109

Zakupy poczyniłaś kolorowe, ;:333 niech więc takimi samymi kolorami ucieszą Twoje piękne oczęta, gdy zakwitną feerią barw na rabatkach. ;:138 ;:138

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazylowo

Post »

Dzięki za letnie widoczki Beatko. ;:196
Jadłospis masz nader wyszukany i dlatego takaś zgrabniacha. ;:138
Kobeą się nie przejmuj tak jak ja zeszłorocznymi nasturcjami, które mi zrobiły psikusa i nie wyrosły....a co tam. Nowa wiosna nowe plany. ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko te krokusy to teraz już tak kwitną ;:202 o rany! to pewnie ten smog im tak dobrze robi, bo w gęstym powietrzu cieplej ;:306 Śnieżynki to u mnie na 2 cm wyłażą i w listkach można rozróżnić pączek kwiatowy, ale żeby takie kwiatki w najczystszej postaci to ;:185 ;:185
Nie wiem dlaczego u mnie niektóre rośliny po prostu nie chcą rosnąć i nie pomaga nawet rozluźnienie gleby.
Ja też w ubezpieczeniu mam różne dodatki i m.in ewentualne szkody wyrządzone innym. Jak nasz husky podusił sąsiadce 10 kur to poszłam do niej z polisą ale to ona musiała wystąpić o to odszkodowanie (PZU)...popatrzyła na mnie i powiedziała wsadź sobie pani w d....tą polisę ;:306 ;:306

p.s. jeżeli Terenia to ja to dmucham Ci to świeże górskie powietrze (mam na 3-cie Teresa) ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dobry wieczór Wszystkim odwiedzającym i zaglądającym do mnie :wit

Lucynko, Elu, Marysiu jakem była harcerka daję słowo, że to dzisiejsze zdjęcia ;:108 , co do krokusów to sama byłam w szoku ;:oj , przebiśniegi powychodziły mi jeszcze przed tymi mrozami i byłam przekonana, że ich kwiaty nie przetrwają, a tu taka niespodzianka :tan

Lucynko żeby to był biegun ciepła to bym się też nie pogniewała, ale niestety widzę, że trochę szkód to mrozicho narobiło, w jakim stopniu to dopiero się okaże.
Życzę Ci, abyś w piątek na swojej działeczce też znalazła kwietną niespodziankę
Ślę pozdrowienia i ;:196

Eluś pobuszowałam dziś po Twoich wątkach no i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobało a do tego zgłodniałam ;:306
Masz rację, nie ma co się przejmować tym, co było, lecz podejmować kolejne wyzwania - WIOSNA przed nami :tan
Przesyłam ;:196

Marysiu bo jakem Bazyla to znam się na czarach i właśnie dziś wyczarowało mi jak masz na trzecie imię ;:306
Oczywiście przepraszam za lapsus, chociaż okazuje się, że nie taki do końca ;:168
Z tym smogiem to może i jaka racja, bo w spalinach zawsze cieplej :lol:

Pozdrawiam i ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko widzę, że cierpisz na te same choroby co ja :wink: razem raźniej jest chorować i zawsze można jakieś lekarstwo znaleźć. A trawnik będzie ubywał, bo po co się męczyć z koszeniem :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko niesamowite widoki ;:oj szaleje już u Ciebie wiosna, oj szaleje ;:63
Śliczny ten krokus ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Wpadam teraz tylko na chwileczkę aby podarować wszystkim Kobietkom, a w tym moim imienniczkom ten oto bukiet kwiatów.
Proszę dla Każdej z Was :

Obrazek

A oto dzisiejsze fotki z mojej działeczki, bo znowu po pracy tam poleciałam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego popołudnia i już muszę uciekać ;:65
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, aczkolwiek jestem zdeklarowaną przeciwniczką świętowania tzw. 'Dnia Kobiet', to Tobie dziękuję za tulipanka, ;:180 a kwitnące krokusy wprawiły mnie w prawdziwy zachwyt! ;:33
Kiedy u mnie te cudeńka pokażą swoje buziaczki?! ;:218
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”