Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bazylowo

Post »

Wszystko masz śliczne, ale ten liliowcowy pajączek jest przepiękny ;:oj Muszę na takiego zapolować, bo mój jakiś taki niewydarzony ;:222 Dobre i kilkanaście sztuk warzywek, byle własnych ;:108 Też już zjadamy swoje pomidory, a teraz wysiałam jeszcze sałatę do pochrupania.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

C.D.

Iwonko - jestem, jestem i aż mi głupio, że tyle mnie nie było - ależ ze mnie kiepska gospodyni :oops:
Ale myślę, że mi wybaczycie ;:168

Ten liliowiec to Eight Miles High - też mi się bardzo podoba i podobnie jak Tobie podobają mi się wyraziste kolory w ogrodzie. W domu za to mam bardzo spokojną tonację szarości, czerni, bieli, drewna - i taka dyferencja mi bardzo odpowiada.

Jaka szkoda, że utraciłaś w tym roku kwitnienie martagonów i o ile mróz to jakby siła wyższa, to przy belach drewna serce jakoś bardziej boli. Ja też w tym roku straciłam kwitnienia w trzech liliach - przez ten mokry i zimny maj zagniły mi wierzchołki wzrostu z pąkami i żeby ratować roślinę musiałam je usunąć. Straciłam też kilka kwiatów liliowców przez niezdarność, bo one takie kruche. Mąż też mi skosił jedną kępkę Krasnej Zwiezdy. Ułamałam też dwa dorodne badyle z róży Goldstern - bo chciałam je nagiąć bardziej do poziomu i strzeliły ;:223

Mimo ostatnich opadów i tak muszę podlewać, chociaż trochę mniej intensywnie, bo to, co spada z nieba to wciąż zbyt mało.
Pokazało mi się też trochę mączniaka i musiałam zrobić oprysk bukszpanów bo zaczęła się do nich dobierać ćma bukszpanowa.

Trawnik odżywa, a ja już się martwię, że za chwilę jesień.

Pozdrawiam ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Andrzeju na liliowcowy pokaz liczę za 2-3 lata, ale i tak już mnie cieszą. Twój też zaszczycił mnie kwitnieniem nawet w dniu odwiedzin. Różyczka pretty sunrise też pokazała kwiatuszki. Ta druga różyczka też - tylko mam prośbę żebyś przypomniał mi jej nazwę.

To ja jeszcze raz dziękuję za tak miłe odwiedziny i przepraszam, że moi forumowi Goście musieli sami się zająć moim wątkiem, bo ostatnio jakiś omkły się zrobił, za co Wszystkim serdecznie ;:180 .

Pozdrawiam Was serdecznie ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu - anabuko - dzięki za odwiedziny i miłe słowa.
Ten ułamany liliowiec to Madly Red.

Pozdrawiam ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bożenko - dzięki za miłe słowa i odwiedziny, ten liliowiec to Madly Red.
No mojemu szkodnikowi to inteligencji odmówić nie mogę. I nawet bym z nim nie walczyła, bo te dziury to mi nie przeszkadzają jakoś szczególnie, ale boję się o rośliny, głównie powojniki i lilie. nie dość, że ryje pod nimi uszkadzając im korzenie, to jeszcze jak przyjdzie pora głodówki do nie wiem, czy mi się do nich nie dobierze :evil: .
No jest jeszcze jedno ostateczne wyjście, jak się nie będę mogła pozbyć to pozostanie mi pokochać :lol:

Pozdrawiam ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iguś to powojnik Morning Sky wybrał się na wycieczkę po wierzbie Hakuro wykorzystując ją jako podporę.
Oj takie myszki to niech harcują do woli po moim ogródku, a kot z pąsem na licu będzie miałczał: przepraszam :wink: i dziękuję ;:196

Pozdrawiam ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Martusiu dziękuję za odwiedziny, pochwały i pozdrowienia.
Również pozdrawiam serdecznie ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Beaby - Beciu liliowiec pająk faktycznie piękny i ogromny, kwiaty jakby rozłożyć to grubo ponad 20 cm. I te wspaniałe (jak dla mnie) kolory. A do tego świetnie kwitnie, zaczął jako jeden z pierwszych i do tej pory co chwilę rozwija kwiat.

Oj, oczywiście proszę się częstować do woli, wedle smaku, porcje bezlimitowe, a do tego nie grożą dodatkowymi kaloriami, jakby ktoś liczył :lol: :wink:

Spotkanie było bardzo, bardzo miłe i dla mnie bardzo cenne, nie tylko ze względu na wyśmienitość Gości, ale też na bagaż fachowych informacji, którymi zostałam obdarowana ;:180
Oj mój ogródek też nie był idealnie przygotowany, ale też chyba nie o to chodzi. A poza tym, jak mnie nauczyło to FO, ogród nigdy nie będzie doskonały, bo byśmy nie mieli co robić :lol:
U mnie też to było tak trochę na spontana, na możliwość chwili. Do ostatnich dni nie byłam pewna, czy mi znowu coś nie wyskoczy. Ale na szczęście się udało i to udało się trafić w moment, kiedy z papierówki spadały już najlepsze jabłka, którymi z wielką radością mogłam obdzielić swoich Gości.

Tak, to powojnik całolistny Blue Ribbons. Faktycznie ma przepiękne, urocze te dzwoneczki, jednak zdjęcie nieco przekłamuje kolor, w rzeczywistości jest mocno niebieski. Nie zmienia jednak to faktu, że jest piękny.

Pozdrawiam ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonko - dzięki, dzięki, no nie mogę narzekać na te moje roślinki tak ogólnie, jest kilka niepowodzeń, ale cóż, prawdziwy ogrodnik bez niepowodzeń - chyba takiego jeszcze nie było :lol:
Ja mam sałatę posianą w takich skrzynkach, bo te ślimory wlezą wszędzie. Nie udało mi się z rzodkiewką, ale trzeba będzie spróbować jeszcze raz.

Pozdrawiam ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nadrobiwszy zaległości u siebie teraz czas wybrać się do Waszych ogrodów.

Jeszcze raz dziękuję Wam za odwiedziny i życzę dobrego tygodnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko juz nie musisz uprawiać wężowego aerobiku, bo ogródek sam sie podlewa lepiej niż my byśmy to zrobiły ;:196 kusisz wciąż fotkami tego przecudnego liliowca w realu jest równie piękny. ;:196 ;:196 Gdzie się podziewasz już sierpień do drzwi zapukał, zaraz jego połowa a Ciebie niet myślę ,że u Ciebie wszystko OK
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Jadziu Kochana jestem, jestem. Staram się nadrobić stracony czas chociaż wklejając zaległe i aktualne zdjęcia.
Tzn. stracony na FO na rzecz pracy, rodziny, a szczególnie wnuków, działki i spędzonych na niej godzin podlewania. No i ten upał mnie wykańczał. Ale wydaje mi się, że wraz z nadejściem bardziej umiarkowanej pogody i mnie wraca większy wigor. Z czasem wolnym i tak w najbliższych tygodniach nie będę miała po drodze, bo zaczęła się ostatnia prosta przed ślubem syna, który jest z początkiem września tak więc już trzeba dopinać wszystko na ostatni guzik. Ale będę się starać bywać częściej zarówno u siebie jak i w Waszych ogrodach. Właśnie teraz nadrabiam zaległości.

Faktycznie z podlewaniem mamy teraz trochę oddechu i oby tak dalej, bo dość już tej suszy. Dziś po pracy prosto pojechałam na działkę, było bardzo przyjemnnie, nawet sobie poplewiłam bo ziemia po deszczu zmiękła.
Oglądałam też swoje bukszpany - wydaje się, że Mospilan zadziałał, ale dziś na budlei widziałam dorosłą ćmę, więc za jakiś czas będę musiała chyba jeszcze raz profilaktycznie prysnąć.

Jadziu życzę zdrówka i ślę moc ;:196

A to dzisiejsze fociszki

Obrazek

Obrazek

Tego zobaczyłam dziś pierwszy raz

Obrazek

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Widzę i czytam, że nie tylko ja mam spore zaległości ;:196 A do tego całe tygodnie nieobecności...
Fajnie, że już jesteś i do tego z dużą porcją zdjęć, fantastycznych zdjęć. Twoje liliowce przyprawiły mnie o szybsze bicie serca. Wszystkie cudne, wszystkie mi się podobają. Lilie masz naprawdę okazałe ;:oj Możliwość podziwiania ( i wąchania :wink: ) swoich cudnych kwiatów w dużym stopniu rekompensuje ogrodowe porażki i straty. W ogrodzie jak i w życiu nigdy nie jest idealnie, ani nawet tak dobrze jakby się chciało. Powoli idzie jesień, a z nią więcej czasu na FO. Pozdrawiam serdecznie i życzę samych sukcesów ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Piękne liliowce Beatko ;:138
Ta druga róża to 'rosarium uetersen'
Pozdrawiam serdecznie.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Beatko podziwiam twoje piekne liliowce :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, zgromadziłaś naprawdę pokaźną kolekcję pięknie kwitnących liliowców. ;:63 ;:63
Są też lilie, które najbardziej lubię. ;:138 ;:138
Piękny sierpień w Twoim ogrodzie!!! ;:215
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko no muszę Cię pochwalić :) działka się zmienia z roku na rok a kwitnień coraz więcej. Lilie piękne, ale liliowce które masz mnie zachwyciły ;:138 no co jeden to ładniejszy, a swoje piękno prawdziwe po około 3 latach od posadzenia pokazują, to czas jak się zaaklimatyzują w nowym miejscu, więc nie chcę wiedzieć co będzie później :) Pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza susza u mnie straszna, ale nie podlewam niestety i ogród musi sobie radzić sam, co nie w każdym przypadku idzie mu dobrze. Zdrówka życzę i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko musisz trzymać rękę na pulsie z tymi draniami .Z pewnością czytałaś u Irenki czym zadziałała przeciw tej fruwającej cholernicy. Ona nie ma zamiaru opuścić naszych granic, póki wszystkich bukszpanów nie zniszczy i na to nie można jej pozwolić ,przecież my waleczny naród :) Teraz z pewnościa nie masz głowy do działania na ogrodzie bo już żyjesz weselem syna . ;:196 i zdróweczka dla pana M również
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bazylowo

Post »

Do mnie jeszcze ciągle ćma bukszpanowa nie doleciała. A może tylko ominęła jeden jedyny bukszpan jaki mam, bo szkoda jej było fatygi dla tego jednego :;230 ? Za to osobiście tak go wyrżnęłam, że nie wiem czy nie byłam gorsza od tej ćmy ;:306
Wesele tuż, tuż, to nie dziwota, że czasu Ci braknie. Trzeba się przygotować, suknie, fryzury, pazurki, pantofelki-będziesz tuz za Panną Młodą, na którą będą skierowane wszystkie spojrzenia. Zawsze na ślubach płaczę, chyba z żalu, że nie mogę popłakać sobie ślubie własnego syna. Ale on żyje jak kot....
Waniliowy liliowiec cudnyObrazek
Pozdrawiam i serdeczności wysyłam ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Śliczne masz Beatko te lilie i liliowce. Mają tak ciekawe kolory. Bardzo mi się podobają i te z falbaneczkami i te bez.
Wszystkiego dobrego życzę ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”