Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko podziwiam wyrywne roślinki i trzymam kciuki, żeby osłona i wystawa ogrodu osłoniła je przed zbliżającym się mrozem. Nie lubię jak roślinkom dzieje się krzywda wolę podziwiać ich urodę :D
Moje tulipany tez z dnia na dzień coraz wyższe i gdyby dalej było tak ciepło w kwietniu już by pewnie przekwitły :D
Życzę zatem poduszki chmurki nad krokusami i żeby minusy nie rozpędziły się, dobrego dnia ;:196
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Bazylowo

Post »

Bardzo się cieszę, że masz w ogrodzie hotelik dla owadów !
Ja też planuję taki mieć, sam spróbuję zrobić.
U Ciebie już prawdziwa wiosna ;:173
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Bazylowo

Post »

Beato podziwiam Twój ogród ;:180 Jest przecudowny ;:108 Zauroczyły mnie te piękne kwiatowe donice z pierwszej strony wątku, a zwłaszcza ta z lobelią ;:167 Jak uzyskałaś taki efekt? Ile posadziłaś tam sadzonek? Śliczne krokusy, wiosna była ale się na chwilę zmyła i mam nadzieję, że szybko powróci ;:3 Ale grubaśne kły tulipanów ;:oj Będą piękne i potężne kwiaty ;:333
Pozdrawiam :wit
XENOFOBIA25
50p
50p
Posty: 63
Od: 23 lut 2018, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Bazylowo

Post »

Fajnie się czyta Twój wątek..Jak dobrą książkę:-) widać pasję..
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Betko wiosna na całego, musimy mieć nadzieję, że zima która wróciła nie popsuje tego :) u mnie tulipanki też noski powystawiały mam nadzieję, że dadzą radę :)
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam Wszystkich serdecznie :wit

Ponieważ na dworze biało, szaro, wietrznie i mroźno, to na przywitanie coś z wazonika:

Obrazek

Maćku fajnie, że do mnie zaglądnąłeś, bardzo się cieszę i zapraszam w odwiedziny ;:108
A to na przywitanie. Mam nadzieję, że lubisz bratki - bo ja uwielbiam, a te w trawniku samosiejki szczególnie :

Obrazek
Zdjęcie niestety zeszłoroczne.

Jadziu to widzę, że uczysz moresu swoje tulipanki i nie pozwalasz im zadzierać nosa/ów ;:306 Jak widać moje są wychowywane bezstresowo i nic a nic nie chcą się mnie słuchać :;230

Przez okno nawet się nie chce patrzeć, jakoś tak depresyjnie. Nadzieja tylko w tym, że mówią o ociepleniu już od wtorku.
Życzę ;:3 i ślę ;:196

Marysiu ;:168
Ta pogoda jakoś mnie zdołowała, a szczególnie te jej wahania. Dlaczego nie ma tak jak kiedyś - zima, przedwiośnie, wiosna itd. Teraz wiosna w zimie, zima na wiosnę, jesień w lecie, lato na jesieni - pomieszane z poplątanym - brrr.
U nas napadało troszkę śniegu, może ze 2-3 cm, nieco okryło ziemię, ale jest nieprzyjemnie, bo wiatrzysko zimne wieje :evil:
Tobie też życzę ;:3 i ciepełka ;:196

Hej Seba- ja też w ambitnych planach mam zrobienie własnoręczne hotelu dla owadów i innych stawonogów, ale zaczynam od takiego mini gotowca. Będę podglądać u Ciebie, jak Ci idzie budowa, to najwyżej trochę odgapię :wink: :lol:
Pozdrawiam

Julianie ;:180 za komplementy na temat ogrodu, cieszę się, że Ci się podoba i zawsze zapraszam w odwiedziny.
Na przywitanie
Obrazek

Pytasz o lobelię - ja kupiłam i sadziłam gotowe już kępki w takich wielopakach. Na tę donicę (z aksamitką w środku) poszło gdzieś 6-8 takich pęczków. Faktycznie wyglądało to super, na żywo chyba jeszcze lepiej niż na zdjęciu.
Ta donica z kordyliną też wyglądała obłędnie z lobelią w koło, a to zdjęcie z pierwszej strony to już jesienne, więc to była końcówka kwitnienia.

Co do tulipanów, to faktycznie wyglądają zdrowo, o ile ich nie posadziłam zbyt płytko, bo wtedy mogą urządzać zawody w fikaniu koziołków ;:306
Pozdrawiam

XENOFOBIA25 witam Cię w moich działeczkowych progach. Cieszę się, że dobrze się u mnie czujesz, zapraszam i furteczki uchylam :D
A na przywitanie:
Obrazek

Hej Mariusz - jak to mówią "w kupie siła" :;230 więc jak się do kupy zbierzemy, zaczniemy dmuchać, chuchać na tę zimę, to może w końcu ją od nas wygonimy. Ale jak na razie to ona, przynajmniej u nas, nieźle dmucha :lol:
A tak poważnie, to zapowiadają, że od wtorku ma być już ocieplenie, wiec i Tobie życzę ;:3 i ciepełka.
Pozdrawiam


A teraz, jak już przywitałam miłych gości, a na dworze zimno i ćma - więc brak bieżących fotorelacji, to powrócę do tematu wprowadzania Was do mojego ogrodu.
Oto kolejna odsłona:

Obrazek
Tak było na początku - na zdjęciu drugi z moich klombików
Teraz jest tak:

Obrazek

Jak widać, został postawiony panel pergoli od strony wschodniej oraz przeniesiony kompostownik.
Wzdłuż pergoli posadzone są dwie róże : gizelka i redova na przemian z powojnikami. Na końcu posadzona jest hortensja pnąca i jeszcze kilka niskich roślinek, o których napiszę innym razem.

Obrazek

A to moja rabatka, a raczej jej początek, bo w planach mam jej powiększenie i zmianę kształtu na nieregularny. Ale żeby mojego M nie stresować, to muszę wszystko robić stopniowo

Obrazek

Mam na niej posadzonych trochę cebulowych, w tym narcyzy, krokusy, tulipany i inne, o których mam nadzieję pisać w miarę ich pojawiania się, do tego 3 piwonie (biała, żółta i czerwona), perowskie, ostróżkę, odętkę, szałwię omszoną, lawendę, kilka lilii drzewiastych, szczepione na pniu porzeczki - czerwoną, czarną i białą oraz agrest. Przynajmniej to wszystko (i nie tylko to) tam sadziłam, a czy wyrośnie mi w tym roku ;:131 zobaczymy.

Obrazek

Obrazek

Na dzisiaj tyle c.d.n.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i nadchodzącego tygodnia

P.S.
A może ktoś by chciał kupić, znam właściciela :wink:

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko wiem co to znaczy robić coś stopniowo by M nie dostał zawału 8-) mam już to dobrze opanowane, dobrze, że nie zna wszystkich moich planów bo jak stopniowo mu coś mówię o jakoś bardziej bezboleśnie to przechodzi :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Uszanowany ten czerwony egzemplarz :wink: jak można mu się oprzeć jak tak uwodzi swoja posturą :;230 Dobrze ,ze nie muszę nic podstępnie robić, bo jestem panią na włościach :;230 Mnie najbardziej smakuje ta biała porzeczka ma wspaniały smak też taką mam .Ona niby biała, a jest różowa i obficie owocuje.Czerwona bardziej kwaśna i jako ostatnia idzie pod młotek :wink: późną jesienią. Beatko dzięki za cudny różany bukiet oby to białe zniknęło do grudnia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

agniesz-ka i Maciek13 co ze mnie za gapa :oops: , dwa razy Was witałam w moim ogródeczku. Mam nadzieję, że mi przebaczycie to faux pas, bo witałam ze szczerego serca ;:167 , a lepiej przywitać dwa razy niż wcale ;:196

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam - ech to moje roztargnienie :roll:
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Aniu, Jadziu witajcie ;:196

Mój M lubi działkę, ale tak bardziej technicznie i trawnikowo :lol: nie wzrusza go zbytnio urok kwiecia. Ale ponieważ jest moim podstawowym wsparciem w pracach fizycznych, a właściwie głównym wykonawcą , to muszę dbać o jego dobre nastawienie do moich pomysłów :wink:
Aniu widzę, że się dobrze rozumiemy :lol:

Jadziu, ja też wolę białą porzeczkę, nie odmówię oczywiście czerwonej i czarnej, bo każda z nich jest inna w smaku. Moje posadzone na wiosnę 2017 dopiero miały po kilka kiści, a czarna słownie 3 owocki.
Agrest był oblepiony kwieciem, ale wszystko się obsypało. Nie wiem, czy winą nie były te późne przymrozki. Tak, że owoce na nim to będzie niespodzianka.
Czarną i białą zamawiałam i są to:
Porzeczka biała Weise Versail pienna
Porzeczka czarna Titania pienna

Natomiast z czerwoną było tak, że będąc w OBI były krzaki, m.in. porzeczek. Mnie się ubzdurało, że mam posadzoną czarną i czerwoną i do szczęścia mi brakuje tylko białej. Więc wybrałam sobie ładny krzaczorek i jakież było moje rozczarowanie, gdy na działce zobaczyłam, że ja już mam białą, a brakuje czerwonej ;:185 . Cóż było robić, postanowiłam posadzić i tę drugą białą.
W związku z powyższym, tym większe było moje zaskoczenie, kiedy to się okazało, że biała z OBI tak naprawdę jest czerwona ;:oj

I tym oto sposobem mam komplet kolorów ;:306 , jedynie nie znam odmiany tej czerwonej, ale to się da przeżyć :wink:

Pozdrawiam ;:3 i ciepełka życzę
;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko :D Z przyjemnością przeczytałam wątek wartko rosnący,bardzo ciekawy.Roślin przybywa ci w ostrym tempie,urzekły mnie nowo zakupione nasturcje,będę u siebie ich wypatrywać. A wiesz,że ich nasiona są pyszne z duszonymi maślakami w śmietanie? Jak kapary smakują ;:173 Czy ja dobrze doczytałam,że kordylinę trzymasz na działce? Rozumiem,że w altance? Powojniki chyba cię polubiły,bo rosną pięknie,w ogóle dorodne masz wszystko.Uwierz mi,doczekasz czasów,że i mąż zachoruje i nie raz sam zaprowadzi cię w regały z roślinami ;:306 Ja też na początku rozpakowywałam samochód po 2-3 godzinach,kiedy mąż się oddalił i mogłam spokojnie wszystko wyjąć.Z troski o jego serce oczywiście ;:108
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Nazw swoich porzeczek nie znam, bo kupowałam je na targu w Chorzowie od hodowcy i kupiłam tam wszystkie 3 kolory jakieś 3 lata temu .Jednak nie narzekam bo czarna też super obrodziła w ubiegłym sezonie .Mam nadzieję ,ze i w tym roku nie zawstydzi sie owocowaniem .Moje pienne agresty rosną w osłoniętym miejscu dlatego nic im nie było, natomiast u brata było to samo co u Ciebie z agrestami - bez owocowo. Tobie też miłej niedzieli a niebo u nas czerwone groźne czyli mroźno brrrrrr
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Bazyla pisze:...
Moje lilie drzewiaste

Obrazek...
Dobrze, że podpisałaś to zdjęcie. Na pierwszy rzut oka powiedziałabym, że to jakieś czosnki wschodzą ;:24 Takie lilie o tej porze to chyba ewenement. Mam nadzieję, że okryłaś je przed tym atakiem zimy.
Z tym "zachorowaniem" mężów na działkę to bywa różnie. Ja już 10 lat czekam i chyba się nie doczekam..., bo z roku na rok coraz rzadziej się na niej pojawia. Może to i lepiej ;:224
Ciekawa jestem jakie powojniki posadziłaś. Ja na siatce zamiast tanguckiego (szalał ) posadziłam kilka wielkokwiatowych. Niestety szału nie robią. Liczyłam na ścianę kwiatów, ale chyba nieodpowiednie odmiany wybrałam :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”