Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Elwi :wit w moim Bazylowie.

Masz rację, ja na razie jestem chyba (a raczej na pewno) w fazie fascynacji i zdobywania doświadczeń - metodą prób i błędów ;:108 Z tym większą ciekawością podglądam, oglądam ogrody innych Forumków.

"Pod tym tekstem mogę się spokojnie podpisać :;230 Z jedną różnicą - plewiłam kartofle" - no i szacun ;:180 - nie Wiem jak Ty, ale ja mam dziś za to i za wiele innych wartości, które mi przekazano, a dziś pozwalają mi one patrzeć z podniesioną głową w lustro, wielki szacunek dla moich Rodziców ;:167

Elwi na powitanie dzisiejszy obrazek:

Obrazek

Iwonko1 miło Cię powitać w moich progach ;:168 .

Chyba muszę się zastanowić, czy czasem nie opatentować tych moich lilioczosnków, żeby kto mi ich nie podprowadził z zazdrości :;230

No, może i trochę racji z tą wiosną w naszych ogrodach leży po Twojej stronie.

Ale za to na przywitanie, specjalnie dla Ciebie moje dzisiejsze przebiśniegi:
Obrazek

gosmara
;:168 i zaglądaj, jak tylko będziesz miała ochotę, z przyjemnością Cię ugoszczę :D
A na powitanie:

Obrazek

Marysiu ;:196 ślę do Ciebie ;:3 i ciepełko prosto z ;:167 , niech przegoni te zimowe klimaty. Chociaż zaglądnęłam do Twojego ogrodu i już widzę postępy wiosny, może jeszcze takie ostrożne, ale jednak :D

Marysiu, Elwi Wasi Panowie wydają się potwierdzać starą zasadę w uczuciach, w tym wypadku w uczuciach/odczuciach wobec działki "przez żołądek do serca mężczyzny" :wink: ;:306 Czym działka będzie "bardziej zjadliwa" tym łaskawszym okiem może na nią będą zerkać :lol:

Ale żeby nie było pozdrawiam wszystkich panów eMów, ogrodników i w ogóle płeć przeciwną, cieszę się że są z nami - kobietami.

Na dobranoc jeszcze tylko widoczek dzisiejszy z mojej rabatki. Wydaje się, że krokusiki przetrzymały to zimno bez większych szkód, jednak te, co się wcześniej rozwinęły przez te brzydkie dni były cały czas skulone, a teraz przekwitają, więc jednak trochę ich uroku przepadło:

Obrazek

Życzę Wszystkim udanego piątku i pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, u Ciebie naprawdę tak słonecznie i kwitnąco? Ale masz fajnie! Moje rośliny trzymały się całą zimę bardzo dobrze, ale ostatni miesiąc bezśnieżnych mrozów dał im popalić i teraz... wyglądają licho bardzo...

Obraz Twojego autorstwa? Piękny!
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Wszystkie moje krokusy które szybciej rozkwitły wyglądają jak mokre szmatki, to samo z przebiśniegami i rannikami ;:222 No cóż nie nacieszyłam się nimi tej wiosny ;:174 Beatko ;:3 weekendowego Ci życzę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Bazylowo

Post »

:wit piękne krokusy w tych kępkach ;:108 ale widzę również bratki rozsiane z poprzedniego sezonu ;:215
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dzień dobry, a raczej chyba dobry wieczór Wszystkim :wit

Moniko tak, tak, te zdjęcia to aktualne. Ale czy u mnie tak bezboleśnie przeszła ta zima, to się dopiero okaże ;:131 .
Mnie też się wydaje, że więcej szkód zrobiło teraz to lutowe ochłodzenie, bo pod wpływem wcześniejszej ciepłej aury rośliny zaczęły budzić się do życia. Już widzę, że z pewnością moja róża Redova przemarzła, bo wcześniej zaczęła puszczać pąki liściowe, a teraz jak jeden, wszystkie brązowe. Sympatia i KORresia/Friesia też widzę, że częściowo ucierpiały. - FLAMMENTANZ, Gizelka wydaje się, że wyszły bez szwanku. Jedyna moja hortensja - pnąca, przed zimnym frontem rozwinęła kilka listków i te także zmroziło, ale pozostałe pąki liściowe wydają się ok. Niektóre krokusiki też zwarzyło zimno i wyglądają jak ugotowane, za to przebiśniegi pięknie odżyły.

Co do obrazu, to jedynie - jak napisałam, to moja własność, ale autorstwo koleżanki. Mam go w pracy i uwielbiam się na niego patrzeć - ten wiosenno-letni bukiet rumianków z krwawnikiem naprawdę emanuje pozytywną energią. Wyobrażam sobie, że stoi on(ten bukiet) na wiejskim stole, w wiejskiej, białej chacie, krytej strzechą, z bielonymi wapnem ścianami, piecem chlebowym, glinianymi dzbanami z zsiadłym mlekiem, malutkimi oknami, pod którymi kwitną cudowne kwiaty.
A czasami po prostu patrząc na niego myślę nad zawodowymi sprawami.

Ciesze się, że Ci się także podoba.
Pozdrawiam i życzę, aby strat w roślinkach u Ciebie było jak najmniej ;:196

Jadziu jak napisałam powyżej, moje krokusy też niektóre jak ugotowane, ale na szczęście nie jest ich dużo, przebiśniegi wyszły obronną ręką. Przykro mi, że nie nacieszyłaś się nimi ;:168 Ale z przyjemnością będę się dzielić swoimi widoczkami z Tobą - ku pokrzepieniu ;:167 naszych. Życzę, aby obecne straty wynagrodzone zostały Tobie w dwójnasób w innych kwitnieniach ;:108

Jadziu, mam pytanie, czy uschnięte, zeszłoroczne liście na krzakach róż mogę poobrywać/poobcinać teraz ?

Pozdrawiam ;:196 i życzę ;:3

Maciek :wit
Dzięki za pochwałę krokusów i za bystre oko do bratków. Faktycznie, jest ich trochę, z czego się niezmiernie cieszę i jak podrosną, to albo je zostawię, albo znowu będę biegać po ogrodzie jak kot z pęcherzem, żeby znaleźć dla nich dobre miejsce :lol:

Małgosiu miło mi, że sprawiłam Ci przyjemność. Mam nadzieje, że jeszcze nie raz Twoja buzia się uśmiechnie podczas wizyty w moim Bazylowie ;:168

A oto krótka fotorelacja z dzisiejszego pobytu na mojej kochanej działeczce.

Moja, jedna z kilku kępek przebiśniegowych po powrocie "ze stanu śmierci klinicznej"
Obrazek

Krokusowy czar
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jak tu się nie zachwycać stokrotkami?
Obrazek

Flammentanz budzi się do życia
Obrazek

Liliowce i dzwonki kropkowane witają się z wiosną
Obrazek

Jedna z trzech moich budlei - dzisiaj przyciętych
Obrazek

I na zakończenie taki miksik dziewanny z naparstnicą - aż jestem ciekawa, czy to się uda ;:131

Obrazek

Życzę Wszystkim miłej, wiosennej niedzieli :wit

Ponoć coś się tam w pogodzie pomieniło i jest szansa, że święta będą ciepłe :heja
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Aż miło się patrzy na takie słoneczne fotki. U mnie powoli zima odpuszcza, ale słońca brakuje. Na szczęście ptakom to specjalnie nie przeszkadza w zalotach i śpiewem obwieszczają wiosnę.
A co do tych lilioczosnków to wygląda, że wszyscy widzieli tylko ja taka wyrywna by pisać ;:224
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko słoneczko doszło i od paru dni pomaga w porządkach ogrodowych :D Mało tego nawet krokusy nieśmiało ale wychodzą gromadnie i jeszcze nie w pełni wylazły ale już je fotografuję na wszystkie sposoby Obrazek Róże i u mnie już przed ostatnim atakiem próbowały się puszczać, ale po mrozach mimo okrycia parę kiełków straciły ;:222
Dobrze byłoby, żeby już bez szoków pomału ta wiosna przyszła i nie robiła szkód nam i roślinom.
Przesyłam serdeczności na niedzielę ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Przy dzisiejszej słonecznej pogodzie moje mini krokusowe łączki zakwitły w pełnej krasie ;:167 ;:167 .Fakt to na razie tylko botaniczne krokusiki ,ale wśród nich sporo uganiało się bzyczków ;:167 Nawet ranniki które wyglądały na zmaltretowane również podźwigały główki w stronę słonka. ;:167 Widok był przecudny achhhhhh u siebie złożę relację fotograficzną
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Ach, Beatko, jak miło widzieć takie kolorowe obrazki! ;:215
Tęsknota za wiosną coraz silniejsza, ale u mnie trzeba jeszcze na nią poczekać. Póki co codziennie, a właściwie conocnie przymraża i z relacji M wiem, że ziemia jeszcze skuta lodem, a kolorków ani na lekarstwo. ;:222
Z drugiej strony może lepiej, bo i tak przed świętami ani w pierwszym tygodniu po nie będę mogła popracować na działce. ;:185
Jedyne co będę mogła, to odbyć spacerek, jeśli pogoda pozwoli. ;:108
Prognozy na święta sprzeczne, więc tak naprawdę nie wiadomo, jaka pogoda się nam objawi. ;:131

Tobie życzę dużo ;:3 na cały tydzień i coraz to piękniejszych kwitnień na rabatach. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam Wszystkich

Izo właśnie wracam z Twojego ogródka i widzę, że wiosna już, już w opłotkach ;:108
Za te lilioczosnki to dla Ciebie wielki ;:180. Chociaż trochę ciekawi mnie/korci :lol: , kiedy ja bym się połapała, że coś tu nie tak ;:306
Pozdrawiam ;:196

Marysiu i do Ciebie zaglądnęłam i także widzę wiosnę w opłotkach ;:215
Maska pisze:... Róże i u mnie już przed ostatnim atakiem próbowały się puszczać, ale po mrozach mimo okrycia parę kiełków straciły ;:222
Moja to najbardziej się puściła Redova - a mówiłam jej, że jak będzie taka puszczalska, to przepłaci to zdrowiem :;230

Co do wiosny bez szoków, to też jestem za ;:108

Życzę dobrego, słonecznego i spokojnego Wielkiego Tygodnia ;:196

Jadziu i u Ciebie wiosennie ;:138 , bardzo dziękuje za cudne zdjęcia róży. Fotorelacja zaliczona ;:108

Wszystkiego dobrego na Wielki Tydzień ;:196

Lucynko - miło, że jesteś ;:168
Wyczytałam, że u Ciebie ostatnio duuużo zajeć, więc życzę Ci w tym wszystkim spokoju i cierpliwości. Niech wiosna idzie do Ciebie dostojnym krokiem i dojdzie po świętach tak, jak sobie tego życzysz.
Trochę szkoda siewek, ale kocia z pewnością cenniejsza :D

Spokoju i pogody, zarówno tej meteorologicznej jak i ducha na ten Wielki Tydzień ;:196


A teraz na zakończenie jeszcze kilka fotek z dzisiaj.

Kwitną kolejne krokusy, w tym nowe odmiany
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden z pierwszych tulipanków botanicznych pokazał pączka oraz chyba cebulica, ale nie jestem pewna. W każdym razie pokazuje przeurocze pączusie

Obrazek

Życzę Wszystkim odwiedzającym i zaglądającym do mojego Bazylowa miłego, ;:3 tygodnia
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bazylowo

Post »

W której części Śląska mieszkasz Beatko, że masz tak cieplusio? Moja mama w Częstochowie i tam śnieg jeszcze niedawno leżał. :lol: Piękne kwiaty! Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko u Ciebie już tak pięknie kolorowo, a ja nadal czekam na pierwszego kwiatka w ogrodzie. Wszystko rusza powoli z wegetacją, zielone się pokazuje, ale kwiatki jeszcze śpią, pewnie czekają na więcej słoneczka ;:3
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Oho Beatko zaczyna się robić kolorowo :) krokusiki piękne, no i już pierwszy tulipanek się pokazuje :) ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”