Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Maćku zgadzam się z Tobą, narcyzy są śliczne. Niestety nie podam Ci ze 100% pewnością ich nazwy ponieważ kupowałam je w którymś markecie. Z pewnością jest to narcyz trąbkowy, wygląda na Arctic Gold - ale głowy nie dam, ba, nawet palca nie dam za to :lol:

A oto kilka dzisiejszych fotek

zdjęcie nowej narcyzowej kępki:
Obrazek

moje małe Tete-a Tete
Obrazek

hortensja pnąca ponownie budzi się do życia
Obrazek

moje różyczki Gizelka i Redova
Obrazek

AUScat także wyrywna
Obrazek

rozchodnik i trzmielina
Obrazek

ostróżka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazylowo

Post »

Beatko gdzieś Cię zgubiłam...a tu taka piękna wiosenka. ;:138
Poprawiłam się i nadrobiłam swoje zaległości.
Podziwiam łączkę krokusową....ja też sobie taką zrobiłam i to się sprawdza od kilku lat.
A narcyzki....ja mam zaledwie dwie sztuki kwitnące a u Ciebie kwitną na całego.
Życzę miłej soboty i niedzieli....odpocznij w ogrodzie. ;:3 :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Gdzie ty mieszkasz dziewczyno ,że tak wszystko u Ciebie szaleje ;:oj Fakt ,ze róże pokazują czerwone noski ,ale gdzie im tam do listków ;:oj to samo narcyzy .Moje Tete a tete jeszcze w liściach Beatko no to Twoja wiosna bardziej wyrywna Jednak zakwitły mi pierwsze tulipany Johan Strauss :heja ;:3 niedzieli i soboty ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatka u Ciebie dużo cieplej,ostróżka spora już ;:108 Narcyzy w słońcu się opalają ;:333

Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko jak zwykle najpierw u Ciebie widzę co mnie czeka :;230 na takie przyrosty róż przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać!
Pogoda obiecująca więc zaraz zmykam do ogrodu, bo plan napięty!
Życzę wspaniałego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, przyznaj się bez bicia, czym dogrzewasz swoją działeczkę. :shock: :shock: Jestem w wielkim szoku, widząc tak piękne wiosenne kwitnienia! ;:138 ;:138 Nawet różyczki już się u Ciebie puściły :roll:
Kiedy na moich rabatach będzie kolorowo? Pewnie dopiero latem. ;:131 Większość moich wiosennych zmarzła lub zgniła. ;:222
Miłej niedzieli. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko jak pięknie u Ciebie :) i róże jakie wyrywne ;:oj ostróżki pięknie rosną będzie co podziwiać :) oby pogoda dalej nas tak rozpieszczała :)
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

No i masz, tyle się napisałam i niechcący coś wcisnęłam niepotrzebnie i poszłoooooo...... ;:223

Dobra, to jeszcze raz, ale wybaczcie, tym razem w skrócie

:wit Witam Wszystkich

Elu, Jadziu, Aniu, Marysiu, Lucynko, Mariuszu dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. To puszczanie się moich róż i nie tylko róż, to mnie raczej martwi, niż cieszy, bo co nagle, to po diable ;:108.

Sobotnio-niedzielny czas spędziłam w większości na działce. Trochę porządkowania, plewienia, odpoczynku, podziwiania, sadzenia. Z większymi pracami niestety muszę czekać na mojego Pana M, a ten w pracy.
Dzisiaj miałam akcję mniszek - co się go natarmosiłam z rabatek.

A oto kilka fotek z tych dni:
Ostatnia kępka krokusów, pogoda w tym roku nie była u mnie dla nich łaskawa. Najpierw mrozicho a teraz prawie upały

Obrazek

Obrazek

Zostało jeszcze kilka białych na rabacie, ale też już są na ostatnich nogach

Obrazek
Przy okazji widok mojej rabatki, a raczej stanu wyjściowego do rabaty - mam przynajmniej taką nadzieję :lol:

A taki mnie wczoraj przywitał widoczek
Obrazek

Wczorajsze tulipanki
Obrazek

i te same dzisiejsze
Obrazek

Dzisiejszy poranek przywitał mnie piękną rosą
Obrazek

A w tej rosie:
coraz więcej takich mikrusów, muszę się nimi nacieszyć, bo jak M dorwie kosiarkę....
Obrazek

oraz puszkinia z porannej kąpieli
Obrazek

Kolejny narcyz, tym razem pełny - widoczek w południe i z rana - a nie mówiłam, że pędzą w oczach :lol:
Obrazek

Puszkiniowy zagonek, mam nadzieję, że w przyszłości się zagęści
Obrazek

Widok kolejnej rabatki, tym razem okrągłej. W planie jest połączenie jej z tą powyżej. A powstała ona całkiem przypadkowo, bo był w tym miejscu pusty placek ziemi po basenie poprzedników. A że nakupiłam cebul, a zdrowie się posypało, to szkoda mi było roślinek, więc je ostatkiem sił tam nawtykałam. Na wiosnę dosiałam i dosadziłam co nieco i tak naprawdę to mówię na tę rabatkę moje "pole doświadczalne" :lol:
Obrazek

Obrazek

Zaczynają kwitnąć jagody kamczackie
Obrazek

Agrest pienny. Ciekawe, czy w tym roku doczekam się chociaż jednego owocu, czy tak, jak w poprzednim przymrozek zetnie wszystko
Obrazek
Moje berberysy 'Rose Glow' i Maria
Obrazek

Obrazek

W tym miejscu jest pokrzywowy zagonek głównie dla moich kochanych biedronek i innych stworzonek. Jest to za grillem, w zeszłym roku wyrosła tam czarna malina, zostawiłam ją i swobodnie puściłam po siatce. Przycinałam jedynie gałązki od alejki, żeby nikt się nie czepiał dosłownie i w przenośni :lol: Teraz, na wiosnę poprzycinałam przemarznięte i/lub rachityczne gałązki i jestem ciekawa co z niej będzie ;:131
Obrazek

Moje centrum dowodzenia tylko załoga gdzieś dała dyla :;230
Obrazek

Lilioczosnki zaczęły pokazywać łebki
Obrazek

Moje żurawki wyglądają marnie, ale jest nadzieja, bo zaczynają puszczać młode listeczki. Jeszcze starych liści nie obrywam, bo boję się mrozu a one tworzą jakby otulinę dla młodzików
Obrazek

A to dzisiejszy gość - prawda, że zacny :tan Jestem ciekawa, co bym myślała na miejscu tego mikrusa, co siedzi na płatku, gdyby obok mnie wylądował taki boeing ;:306
Obrazek

Obrazek

Przecież nie może zabraknąć doniczek z bratkami, oto jedna z nich - a właściwie skrzyneczka
Obrazek

a to tylko niektóre z moich działkowych nowinek.

Życzę Wszystkim pogodnego i udanego tygodnia ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko :wit
Bardzo ładnie i miło jest u Ciebie.
Nie udało mi się doczytać, czy Ty tak bardzo zadbany ogród kupiłaś? Czy to wszystko co prezentujesz to wyłącznie Twoje dzieła i pomysły?
Tak czy siak - to i tak bardzo mi się podoba!
Jak ja bardzo lubię brązowe kordyliny! https://www.fotosik.pl/zdjecie/572b6648cbe15682
Niesamowicie pełnowiosennie jest już u Ciebie. ;:215
Pozdrawiam serdecznie i również miłego tygodnia życzę. ;:3
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko miło ciebie poznać pięknie i kolorowo u ciebie jak ja lubię takie kolorki.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko:)

Bardzo ciekawa fotorelacja z Twoich poczynań ;:108 Mam nadzieję,że już przymrozków nie będzie,czekam aż magnolie zakwitną ;:65
Kropelki rosy cudownie ujęte w kadrze,a rabatka doświadczalna może całkiem fajnie się zagęścić i zakwitnąć.
Centrum dowodzenia super miejsce,można w spokoju odpocząć i poczytać ;:215
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam Wszystkich :wit

Beaby - Bea jak mniemam moja imienniczko ;:215 jest mi bardzo miło, że zechciałaś zajść w moje ogródkowe progi ;:108 i dziękuję za miłe słowa
Ja faktycznie kupiłam zadbaną działkę, nasadzenia zimozielonych, alejka, dwa klomby już były. Taki był warunek mojego M i nie wynikał on z naszego wygodnictwa (no, może troszkę ;:306 ), tylko z realiów. Mąż nie zawsze jest w zasięgu ręki, a moja kondycja po chorobie pozostawia wiele do życzenia. A poza tym zakochałam się w tej działce od pierwszego wejrzenia ;:108 i polubiłam poprzednich właścicieli.
Ale właściwie od razu zaczęło mi brakować kolorów, zapachów i owadów. Dlatego zaczęłam wprowadzać kolory i zapachy, a owady pojawiły się same :tan
Rabatki (ta okrągła i prostokątna) są moim/naszym dziełem - docelowo chcę je połączyć w jedną większą, sięgającą aż do pergoli z różami i powojnikami. Przenieśliśmy też kompostownik, urozmaiciłam klomby sadząc inne rośliny niż tylko iglaki i bukszpany, zrobiłam mini rabatki cieniolubne od północnej strony drewnianych parawanów (widać je na zdjęciu stanowiska dowodzenia)
Postawiłam/liśmy dwie pergole łukowe dla róż i powojników i między nimi zrobiłam rabatę dla liliowców i nie tylko.
Zaczęłam tworzyć krokusową łączkę pod wierzbą. Mamy jeszcze nie zagospodarowaną przestrzeń po byłym kompostowniku - będę o tym pisać. No i oczywiście trochę donic, bo to bardzo wygodne rozwiązanie.
Mam nadzieję, że w miarę rozwoju i rozkwitu kolejnych roślin obraz mojej działeczki będzie się uzupełniał ;:108

Co do kordyliny to niestety nie przetrwała :( , ale jak tylko spotkam taką to sobie kupie jeszcze raz, bo jest faktycznie nieprzeciętna.

A na powitanie:
Obrazek

eukomis - Halinko witam Cię serdecznie w moich Bazylowych progach, dziękuje za miłe słowa i zapraszam, zapraszam - furteczki uchylam

Mam nadzieję, że lubisz stokrotki, bo to zdjęcie mnie wręcz urzekło:
Obrazek

Aniu ;:168
Dziękuję za miłe słowa i łączę się z Tobą w tej nadziei, że mróz już nam nie dokuczy. Jadąc dziś z instytutu musiałam się zatrzymać, aby cyknąć fotkę :

Obrazek

A wracając późnym popołudniem z działki zobaczyłam kwitnącą, białą magnolię ;:oj Co prawda jest z niej dość wysokie drzewo, osłonięte od północy i wschodu blokiem, wystawa południowa. I chyba te warunki spowodowały, że wystrzeliła jak z procy. Może uda mi się zrobić fotkę jutro, bo to wymaga zjechania z głównej ulicy, a ja dzisiaj tym widokiem byłam szczerze zaskoczona.
Ale co się dziwić jak u nas dzisiaj było wręcz upalnie - rośliny wariują. Ale nie tylko rośliny, ludzie też poczuli lato, co niektórzy to porozbierani wręcz do rosołu :lol:

A na zakończenie kilka dzisiejszych nowości:
Tulipanki miniaturki
Obrazek

lilie drzewiaste wystawiają kły
Obrazek

I moje chciejstwa czekają na miejscówki
Obrazek

Pozdrawiam ;:168 i życzę dobrej pogody, co nie znaczy, że takich upałów jak dziś u mnie :wink:
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Patrzę na Twoje chciejstwa z zazdrością i niecierpliwie czekam na swoje. Ale moje przyjadą, jak puszczą wodę na działce. 17 róż i 9 powojnikow. Nie mogę się doczekać :heja
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”