Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bazylowo

Post »

To w nagrodę działeczka takimi pięknymi widokami Cię przywitała :tan Też się za Tobą stęskniła, to i słonko zawołała, coby krokusy mogły pokazać się w całej swojej krasie. Pszczółki i u mnie się pokazały, chociaż jeszcze jest ich niewiele. Mam nadzieję, że to się zmieni, bo w tym roku mam zamiar wysiać dla nich facelię. A one do niej, jak do miodu. A przynajmniej na to liczę.
Lilie zamawiam gdzie indziej, ale też zawsze przychodzą wypasione cebule, ale ja tak pojedynczo je zamawiam. Zawsze tyle mi się chce, że nijak nie mogę zamówić kilku takich sztuk ;:306
Całe szczęście Beatko, że nie jesteś jakąś celebrytką, bo już miałabyś galerię zdjęć w internecie i zadane pytanie; Która w tej sukience wygląda lepiej? :;230 Masz rację, nie ma co sobie zaprzątać głowę takimi szczegółamiObrazek
Może słoneczko wróci w nasze strony, bo bardzo już by się przydało, oj bardzo ;:108 Czego Tobie i sobie życzę ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, bardzo się cieszę, że się odnalazłaś i już działasz ogrodowo! ;:138 ;:138
Kwiatki wiosenne buźki do słoneczka szeroko pootwierały, dzięki czemu pszczółki zaczęły z ich słodkiego nektaru korzystać. Tak więc nie tylko kolorowo u Ciebie, ale i bzykająco. ;:215
W ogóle to tegoroczna zima-nie-zima spowodowała, że wcześniej chciałoby się w ziemi pogrzebać, :tan ale np. u mnie ziemia strasznie mokra i zimna, a pogoda kratkowana. ;:124 W oczekiwaniu na bardziej sprzyjające warunki do pracy na działce, cały swój wolny czas poświęcam siewkom na parapetach. ;:303
Zdrówka życząc ;:167 ;:167 i słoneczka ;:3 , buziaki zostawiam. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Cieszę się, że już jesteś ;:196 Zrobiłaś powrót w wielkim stylu - tylu lilii na przedwiośniu jeszcze nie widziałam. Wielkie dzięki za tę feerię barw! Widzę, że kolejne lilie kupiłaś ;:oj Na działce masz już już wiosnę. Uwielbiam ten czas.
Sytuacją z sukienką nie do pozazdroszczenia, ale dałaś radę i po latach będziesz wspominałaś z uśmiechem.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Bazylowo

Post »

Beatko człowiek taki spragniony wiosny i ogrodu, że nawet niekorzystna pogoda nie potrafi go zatrzymać w działaniu .
Powiedz mi proszę, jakie są Twoje doświadczenia z liliami martagon ? Bo zamówiłem kilka i nie wiem czego się spodziewać.
Cebule lilii baaardzo dorodne, mam nadzieję, że moje też takie będą :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko a może coś upolowało karczownika jakiś drapieżnik :D Ja kiedyś swojego znalazłam martwego rozciągniętego na kopcu i od tej pory wiem jakie to paskudne zwierzę. Cebule do szybkiego posadzenia, a moje w gruncie niektóre też mają kły...może mniejsze ale jednak.
Dziękuję i spełniaj się ogródkowo, bo ja doceniam to że mam gdzie siedzieć i nie muszę w 4 ścianach! ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witajcie Kochani ;:4

W życiu już tak jest, że żeby nie pracować mógł ktoś, to pracować musi ktoś. Że w czasie, kiedy większość przymusowo "odpoczywa" to są tacy, którzy muszą "zwiększyć obroty". I niestety należę w tym czasie do tej drugiej grupy ludzi. A więc powrót do pracy po tym moim strasznym przeziębieniu był z wielkim przytupem i zaczęłam od "wysokiego C" na którym jadę do dziś. A jak widzicie sytuacja eskaluje i nic nie przemawia za tym, że w najbliższym czasie będzie lepiej. Teraz to by było super, gdyby nie było gorzej.
Mam nadzieję, że Wszyscy macie się dobrze i ten paskuda (koronawirus) Was omija szerokim łukiem, a raczej to Wy go omijajcie z daleka.
Ale nie piszę tego żeby się użalać, tylko dlatego, że taka ładna była pogoda w tygodniu, a ja nie miałam nawet czasu zajechać na działeczkę na tyle wcześniej, żeby choć trochę na niej "podziubać". A weekend oczywiście pod zdechłym azorkiem - raz słońce, raz deszcz i okropna zimnica potęgowana przez wiatr.
Dlatego jedyne co, to pojechałam dziś okryć moją doniczkową hortensję -bo nie do końca wiem, co to za panna, przykryłam listeczki serduszek i świecznicy i kilka jeszcze małych roślinek, a reszta musi sobie radzić sama.

A na działeczce się dzieje, oj dzieje. Wszystko puszcza listki: róże, ostróżki, powojniki, wychodzą lilie, piwonie, kwitną pierwsze narcyze i zaczynają tulipany.
Pan M musiał zostać w pracy na najbliższy czas, ja przez tę chorobę, a teraz przez to wariactwo zrobiłam naprawdę minimum i mnie to bardzo denerwuje ;:223 A już nie wspomnę o trawniku, który teraz przypomina bardziej filc mechaty.

Ale dość narzekania, trzeba myśleć pozytywnie, wszak już mamy wiosnę i to się liczy.

A to niezbity dowód na otwarcie sezonu, wystarczy spojrzeć, a uśmiech sam wchodzi na usta:

Obrazek

Jadziu Kochana uwielbiam tę swoją działeczkę, chyba przede wszystkim za to, że mogę się tam zrelaksować, odciąć od wszystkiego, no i zawsze kochałam przyrodę. No widzisz, nawet gdybym chciała poszaleć to nie ma jak. Jak ładna pogoda w tygodniu, to praca, jak wolne, to zimnica - wychodzi na to, że spełnię Twoje zalecenie :wink:
Pozdrowionka dla Pana M przekazane, bardzo dziękuje i odwzajemnia.

Życzę zdrówka i ciepełka

Max za pochwałę skrzyni dziękuję w imieniu swoim i eMa i przekażę. Życzenia zdrówka jak najbardziej przyjmuję, bo zawsze się przydadzą, a muszę powiedzieć, że jeszcze tak do końca mi nie odpuściło.

Pozdrowionka

Maniolku drogi no z tym szaleństwem na działce to raczej jak z brytyjskim entuzjazmem :wink: jedno i drugie nie wyrywa z kapci :lol:
Co do cebulek, to zgadzam się w zupełności, czasem lepiej dać ciut więcej ale mieć lepszą jakość (chociaż czasami można kupić kota w worku). A że mi się akurat udało, to dowodem niech będą zdjęcia, które wcześniej zamieściłam. Są na nich także te lilie, których cebulki poglądowo zaprezentowałam powyżej. Nawet, jeżeli by w tym roku część wypadła, to spektakl jaki mi urządziły wtedy wart był inwestycji.
Faktycznie szafirki u mnie już się zaczynają wychylać nad liśćmi, jeszcze troszkę słoneczka i będą się mienić tym swoim błękitem. Czy Ty też podcinasz im listki, bo ja skracam je o tak mniej więcej jedną trzecią.
Oby tylko Ci ta brzoskwinka nie omarzła.

Pozdrawiam serdecznie

Iwonko dziękuję za miłe słowa, argument o plusach nie bycia celebrytką ;:215 bardzo mi przypadł do gustu tym bardziej, że zaraz sobie wyobraziłam jak jestem bohaterką programu "Gwiazdy na dywaniku", a prowadzący go potrafią mieć cięty język :lol:
Życzę Ci Kochana słoneczka i spokoju, szczególnie w pracy.

Lucynko za życzenia serdecznie dziękuję ;:196 . Na FO się odnalazłam, ale nie mogę tego samego powiedzieć o mojej kochanej działeczce - no czuję się na niej jak dziecko we mgle, nie wiem, w którym kierunku pójść i od czego zacząć, bo wszystko wymaga pracy, a ja nie mam czasu, a na dodatek Pana eMa niet.
Właśnie ta zima-nie-zima mnie denerwuje, raczej chyba dziś to już powinnam napisać w czasie przeszłym. Przez to wszystko ruszyło z kopyta, a teraz będzie nam mroziło i uszkadzało roślinki jak na złość. A gdzie Ogrodnicy, a gdzie Zimna Zośka ;:202

Trzymam kciuki za Twoje wysiewy, życzę słoneczka i zdróweczka.

Izo "...tylu lilii na przedwiośniu jeszcze nie widziałam..." cuda panie, cuda :lol: a poważnie to powyższe zdjęcie cebul to jest poglądowe z zeszłej wiosny, a efekt ich kwitnienia właśnie widziałaś. Nie miałabym nic przeciwko, żeby dosadzić kolejną taką piękną porcję, ale jest jedno ale - zwyczajnie nie mam miejsca, a niektóre roślinki posadzone na początku mojego działkowania właśnie zaczynają mi pokazywać swoje prawdziwe gabaryty i tak, jakby się robiło troszkę ciasnawo :lol:
A i tak dosadziłam 6 krzaków piwonii, szukam miejsca dla czterech irysów bródkowych, które przywiozłam z Czech jako pamiątkę wakacyjną i jeszcze kilka roślin czeka na swoją miejscówkę.

Też kocham wiosnę, to budzące się do życia wszystko, co żywe. Teraz tylko się martwię, że jak wprowadzą bezwzględny zakaz opuszczania domów, to na działce moje rośliny ucierpią, szczególnie jak będzie sucho. Ale to już siła wyższa.

Co do sukienki to jak napisała Iwonka, na szczęście nie jestem celebrytką, a i osobiście nie przywiązuję wielkiej wagi do takich rzeczy. Jednak gdybym wiedziała....

Serdeczności i zdróweczka przesyłam.

Seba pytasz o doświadczenie z martagonkami. Hmmm - niestety nie mam go dużego a i to za dużo powiedziane. Nawet nie wiem, czy te moje to prawdziwe martagony, czy mieszanki azjatyckie. Ta biało-zółta to prawdopodobnie Lady Alice - zaliczana do botanicznych, Czerwona i ruda (Tiger Babies) - to raczej mieszańce azjatyckie. Ale głowy za to nie dam.
Jedynie ta czerwona będzie miała teraz trzeci rok, rośnie w donicy i kupiona była w jakimś markecie, bez nazwy. Pozostałe dwie sadzone na wiosnę zeszłego roku więc nie wiem czy w ogóle w tym się pokażą. I to tyle mojego doświadczenia. Z pewnością jednak mogę powiedzieć, że są warte wprowadzenia do ogrodu, bo są przepiękne.
No to pomogłam ;:306
Oby cebulki Twoich lilii były jeszcze ładniejsze od moich ;:108

Pozdrawiam serdecznie.

Marysiu nie miałabym nic przeciwko, żeby tego szkodnika coś upolowało, zjadło, wyniosło, zatłukło i cokolwiek jeszcze. Byle by nie wróciło do mojego ogródka ;:223
Cebule to zdjęcie poglądowe z zeszłej wiosny, a że zdążyłam je posadzić, to efekt mogłaś właśnie oglądać. Ciekawe ile z tego się uchowało na ten rok.
Oj tak, kto ma teraz kawałek ogrodu koło domu to jakby wygrał w totka. Jak na razie można jeździć na działkę, ale czy i tego nie zabronią ;:131 aż się boję myśleć.

Zdróweczka i pięknej pogody wedle zapotrzebowania życzę.

Miałam wstawiać jakieś zdjęcia żeby ożywić posta, ale wybaczcie, nie dam już rady, bo późno, a jutro do pracy wcześnie trzeba wstać.

Ale tak na dobranoc, dla miłych, niebiańskich snów taka oto aktualna ciekawostka.
Zakwitł mi Ifejon Nie dość, że tak wcześnie, to jeszcze na niebiesko ;:oj A ja niebieskich nie sadziłam.
Pewnie jest to siewka, która nie powtórzyła cech rośliny matecznej, z czego się bardzo cieszę. Dodam tylko, że białe ifejony jeszcze śpią, tylko ten taki wyrywny.

Obrazek

[color=#6055ff]Dobrej nocy, trzymajcie się zdrowo[/color] :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bazylowo

Post »

Cudna wiosna u ciebie az mi sie buzia uśmiechnęła ;:138 :D
Oj tak, teraz tego relaksu psychicznego i fiz w ogrodzie bardzo potrzebujemy wszyscy!
Trzymaj sie zdrowo i niech zdrowy rozsądek i babska intuicja cie przeprowadzi sucha stopą po wirusowym morzu epidemii. ;:333
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Będę musiał dłużej Beatko w twoim ogrodzie posiedzieć, bo muszę poprzyglądać się różom :)
Wszystkie patyczki od ciebie przeżyły, część ma już pędy a pozostałe też puszczają listki :D
Teraz będę musiał zastanowić się w jakim miejscu je posadzić, a właściwie to poszukać miejsca :;230
Te parę chłodnych dni wytrzymamy ;:333
Dzisiaj i ja widziałem żółte żonkile, a w zasadzie żółte ich pąki i nie wiem czy to dopiero pąki, czy kwiaty skuliły się przed zimnem :?
Ciepła życzę :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

U mnie żółci jeszcze nie widać[prócz forsycjowej u sąsiada] i ciekawe czy wcale jakiś żonkil zakwitnie ,bo ubiegłoroczne Tete a tete nie widać ich czyli jednoroczne jak zawsze.Beatko chociaż masz tyle pocieszenia z ogródka . ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko wiosennie, Widzę ze kupiłaś dużo cebul. Ja liczę na wystawy kwiatów że tam dokupię ,ale chyba wszystko wemie w łeb. No trudno aby to się skończyło w miarę zdrowiem.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Nie denerwuj się, Beatko, większość z nas rzadko odwiedza działeczki, bo tym razem pogoda oszalała i ja np. nawet nie próbuję cokolwiek robić ;:185 , ziemia marznie każdej nocy, temperatury w ciągu dnia nie przekraczają pięciu stopni, zimny wiatr jeszcze potęguje chłód ;:oj , to najlepiej w ciepłym domku sobie posiedzieć. ;:108
Na szczęście nie muszę już pracować zawodowo, ale rozumiem Twoje obawy i życzę Ci jak najmniejszego obciążenia pracą, więcej relaksu, a przede wszystkim zdrowia. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Bazylowo

Post »

Hej Beatko ! Jak Twoje prace w ogrodzie? Udało Ci się coś podziałać czy jednak siedzisz w domu i nie wychylasz się za bardzo ?
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Hej Beatko niestety pogoda nie sprzyja, deszczu brak, mrozy jakieś, brzoskwinia obmarzła mimo okrycia, nie wiem chyba nie ma sensu zasłanianie włókniną bo to nic nie daje, hortensje ogrodową też miałem okrytą i tak samo zmarzła. Hmm piszesz o podcinaniu listków szafirkom, nigdy tego nie robiłem ale pomysł nie jest zły, bo czasem rosną takie długie i się pokładają :)
Na działce wszystko rośnie jakoś powoli, ale bywam tam sporadycznie w tym okresie, niech to się kończy i deszcz spadnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”