Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Andrzejku - co racja, to racja z tymi nożnymi przemeblowaniami - że też nie zapytałam przed tym bardziej doświadczonych ;:306 a na poważnie, to podejrzewam, że gdyby to był duży palec, to bez gipsu chyba by się nie obeszło. Ale najważniejsze, że wygląda jakby szło w dobrą stronę i mniej boli.

U mnie też było dziś ciepło, w samochodzie pokazywało o ile pamiętam to też coś koło tego wczesnym popołudniem. Po pracy pojechałam na działkę, ale koło 17-ej uciekałam, bo zanosiło się na deszcz, który z resztą zaczął padać, jak tylko weszłam do domu. Ale teraz już wieczór przyjemny.

Dziękuję za pochwały kropelki, ale gdzie mi tam do tych Jadzinkowych. Z resztą nawet się nie starałabym dorównywać naszej Kropelkowej Mistrzyni.

Za życzenia dziękuję i także ślę dobrej i pogodnej soboty :wit

W tym roku doczekałam się dwóch dorodnych krzaków łubinu, w dwóch różnych miejscach - wykiełkowały już w zeszłym roku, ale skąd się wzięły na rabatach, to nie mam najmniejszego pojęcia. A do tego zapowiada się, że przynajmniej ten jeden będzie w moim ulubionym, niebieskim kolorze

Obrazek

Czy Ktoś z moich Gości może wie, jak postąpić z tą lilią.
Dzisiaj na wierzchołku zauważyłam jakby nadgnite te liście i sam środek. Domyślam się, że to jakiś grzyb, chyba w wyniku tego ciągłego deszczu. Usunęłam te zmienione chorobowo listki, reszta łodygi i liści wygląda bardzo zdrowo. I teraz nie wiem, czy coś mam dalej z tym robić ;:131

Przepraszam za niewyraźne zdjęcie, ale widać, o co chodzi

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko,bardzo lubię wpadać do Twojego ogrodu taki dojrzały i z pięknymi roślinami ,clematis piękny a masz ich tak dużo to będzie koncert jak zakwitną ,serduszka ma już nasienniki ,a u mnie dopiero zaczynają kwitnienie ,dobrze,że paluszek się goi ,takie już jesteśmy wyrywne że nikt i nic nas nie zatrzyma ;:306 ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

|Ale ciekawy ten kocosil. jeszcze takiego nie widziałam.
Czosnki wypiękniały, cieszą.U mnie jeszcze nie wszystkie rozwinęły główki.
Hoshi-no-flamenco bardzo piękny kolorek i jaki wczesny. ;:333
Dobrej soboty, ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko przykro że nóżka boli ;:168 ale dobrze że jest nadzieja na poprawę :D
Jak pracowałam to też ciągnęło mnie na działkę, żeby chociaż zobaczyć co kwitnie i krótko ale pogrzebać w ziemi. Miałam czas przemyśleć wiele spraw i zakopać to czego chciałam się pozbyć. Do domu wracałam jak nowa! Serduszki dopiero u mnie kwitną, a u Ciebie już zawiązała nasiona i ciekawa jestem czy wysiane szybko rosną, bo mam zamiar wzbogacić się o nowe to nim kupię pozbieram nasiona ;:333
Naparstnice w pewnym momencie zniknęły mi wszystkie ale na szczęście już uzupełniłam ;:215
Coś nie widzę łubinów tam gdzie na ogół rosły...muszę poszukać skoro u Ciebie już kwiatostan. :D
Wierzbę mam jedną niedużą i nigdy nie miała mszyc, za to poskrzypki zgniatam bezlitośnie :D
Korzystaj z pięknego maja i życzę miłej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Ojojoj, Beatko - ale ważne,że ma kto podmuchać w paluszek ;:168
Ja w ubiegłym roku byłam zaskoczona mszycami na Hakuro. W tym roku popryskałam zanim się na niej zadomowiły - poskutkowało.
Teraz są rzeczywiście te wierzby przepiękne, a jeszcze w takim szpalerze jak u Ciebie, to dopiero eksta. ;:215
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witajcie ;:4

Przez sobotę i niedzielę pogoda u mnie prawdziwie majowa, tzn. ciepło, a wręcz parno, słonecznie i burzowo. No teraz dopiero zaczną szaleć grzybowe choroby roślin.

W sobotę mimo pięknej pogody (do popołudnia, bo potem do późnego wieczora lało) nie byłam na działce, bo byliśmy u rodzinki.
Ale rano, przy okazji zakupów udało mi się jeszcze kupić to:

Obrazek
Kilka sadzonek pomidorów, jeszcze dwie papryki słodkie, por, pietruszka, pięć petunii granatowych, trzy czerwone milionbelsy - czy jak one tam się zwą, dwa niecierpki.

Za to dzisiaj już z samego rana pojechałam na działeczkę. I chociaż nie był to wczesny ranek, taki skoro świt, to i tak było cudownie. Słońce grzało, niebo lazurowobłękitne, wszystko skąpane w kropelkach rosy, połyskujących w słońcu jak diamenty.
Do tego śpiew ptaków i ..... ślimory
Więc dzień zaczęłam od spacerku po swoich włościach z sekatorem, dzięki któremu sporo ślimakowych istnień dzisiaj przeszło do zaświatów. Potem oblukałam lilijki, utłukłam chyba ze dwie poskrzypki oraz niestety musiałam usunąć kolejnych kilka pąków podgryzionych przez zwiota/bruzdownicę.

Za to moje oczy ucieszyły kolejne rozkwitające powojniki - Westerplatte i Isago.

Koło południa babcię ucieszyły kolejne kwiatuszki, które przyszły w odwiedzinki i tak spędziliśmy miło niedzielne popołudnie.
Między czasie posadziłam moje nowe zakupy.

A po południu znowu zrobiło się burzowo.

A i jeszcze jedna nowinka - w moim kompostowniku zamieszkała jaszczurka zwinka :tan

Martusiu bardzo miło słyszeć takie pochwały pod adresem mojego ogrodu - dziękuję. Cieszę się też, że lubisz tu zaglądać - oczywiście zawsze serdecznie zapraszam.

Serduszka ma nasienniki, ale też na innych gałązkach jeszcze kwitnie - ich zdjęcie pokazałam tak dla ciekawości.

Na szczęście z palcem dziś widoczna poprawa - może tak zadziałała magia ogrodu :wink:

Pozdrowionka

Romantyczny Isago skąpany w porannej rosie

Obrazek

Aniu kolcosił siebolda jest, jak dla mnie, zachwycający. A do tego praktycznie bezobsługowy.
Czosnki kwitną, ale i u mnie jeszcze nie wszystkie rozwinęły kwiaty.

Hoshi-no-flamenco faktycznie zachwyca kolorem, ale i rozmiarem kwiatów.

Pozdrawiam i dobrego tygodnia życzę ;:168
A to moja najpiękniejsza hosta, tylko jakoś wolno przyrasta - w tym roku ma dopiero 3 kły, w tym jeden mały.

Obrazek

Marysiu z tą nogą to takie trochę śmieszne było, bo kulałam jakbym miała nie wiem co w nią zrobione, a tak naprawdę to tylko miałam chory paluszek Ale poważnie, to sińca miałam/mam jeszcze na pół przodostopia. Ale na szczęście dziś już o wiele lepiej.
Oj tak "jesteś lekiem na całe zło i nadzieją na przyszły rok..." tak mogłabym śpiewać o swojej działce - uwielbiam tam być, nawet sama (a czasami właśnie sama).

U mnie serduszki też jeszcze kwitną, a te nasienniki to pokazałam tak z ciekawości - bo skoro się zawiązały nasiona, to znaczy, że trzmiele odwiedzają moją działkę.

Łubiny to mi faktycznie wyrosły jakieś takie wypasione - tylko cały czas zachodzę w głowę skąd one się wzięły. Czyżbym je wysiała, a SKS nie pozwolił tego zapamiętać ;:131 Nie mniej jednak, nie ważne jak, wazne, że są i powinny ucieszyć w tym roku moje oko.

Wierzby mam po dziurki w nosie mimo, że uznaję jej urok, a nawet o tej porze roku, to mogę powiedzieć, że piękno.
A poskrzypki też najłatwiej gołymi rękoma ;:164, co też czynię bez mrugnięcia okiem.

Dobrego tygodnia kochana życzę ;:196

A to pierwsze kwiaty Westerplatte

Obrazek

Betti na szczęście z palcem już lepiej, to może i obejdzie się bez ortopedy.

Ja nie będę pryskać tylu krzaków wierzby - idą do odstawki i już. Chociaż no muszę to uczciwie przyznać w tym szpalerze faktycznie się prezentują wyjątkowo. No i te ich białe przyrosty o tej porze roku....

Ale nawet to nie przyćmi ich minusów (te minusy to tylko w moim mniemaniu, bo dla innych mogą być one plusami)

Pozdrawiam

Maki też już niedługo wystrzelą kolorami

Obrazek

Wszystkim dziękuję za to, że odwiedzacie moje Bazylowo i życzę dobrego tygodnia

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Ojojo! Beatko, ale perlista ostróżka ;:63 Bardzo podobają mi się zakupy, bo coś dla żołądka i coś dla oka :roll: Piszesz o śmiesznym urazie paluszka ale ja mam bujna wyobraźnię i od razu poczułam ból jaki towarzyszy przy uderzeniu ;:oj Ty o leku na całe zło, a ja często słyszę w głowie Kiedy ranne wstają zorze,
Tobie ziemia, Tobie morze
idąc o świcie do kurnika. Kiedy ludzi wokół nie ma, a tylko ja i przyroda :D Tak było, bo teraz obok budują dom i czasem przyjeżdżali na budowę wcześnie ;:14
Łubiny to sieją się chyba same, pamiętam wokół działek jednego roku pojawiły się łany łubinów o cudownych kolorach, na drugi rok było kilka a potem wcale.
Śliczny Westerplatte ;:215 Dobrego i spokojnego tygodnia bez urazów, a z dużą dawką ;:3 ;:3 ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

No clemki to masz przecudne.
Zaczyna się ich czas.
Kolcosil zapisałam sobie.
Nowe roślinki pewnie też cieszą. :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Wreszcie Beatko trochę słonka zagościło i na naszym niebie i zaraz raźniej człowiekowi się robi na duszy i weselej .No a jak jeszcze goście ;:167 wparują na działkę do babci to juz całkowita radocha .Isao cudniasty ;:167 ciekawe jak się będzie sprawował .Super zakupy takie przy okazji bo przeca nie wypada z pustą torbą wychodzić :;230 Ja muszę swojego Rasputina przesadzić, bo jakoś z Elżbietką sie nie dogaduje nie te charaktery :;230 Słonecznego tygodnia Ci życzę i częstszych wizyt na działce .Niestety i u mnie mszyca też szaleje na różach .Szkoda lelujki to chyba jakisik grzyb te wodniste plamy dobrze ,ze oberwałaś listki teraz opryskaj p/grzybowym Topsinem czy jakimś innym ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Paluszek się goi, zakupy porobione, pogoda się poprawia, jaszczurka zamieszkała, czegóż chcieć więcej Beatko :)
Aha! Czasu :wink:
Tego więc życzę.
Mszyce i u nas grasują i choć głaskaliśmy je cały czas, to one niewdzięczne :wink: pouciekały na wysokie pędy. Musiałem je pokropić.
Najgorzej, że po tych mokrych a teraz ciepłych dniach, widzę początki mączniaka na niektórych zacienionych roślinach.
Nasuszyłem ub.r. skrzypu - muszę zrobić wywar.
Oby pogoda była bo jakieś baranki biegają po niebie.
Miłego dnia życzę.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dobry wieczór

Jak ja mam dość już tej mokrej pogody ;:223 Ślimorów zatrzęsienie, pojawił się też kwieciak :evil: Opryskać niczym nie mogę, bo ciągle mokro. Dziś po południu pojechałam na działkę i ledwo chwilę tam pobyłam, a znowu zaczęło padać. Jedyna z tego korzyść, że wylazło więcej ślimorów, co znaczy, że ich więcej unicestwiłam :twisted:

Marysiu jak ja bym chciała, żeby to już była ostróżka - a to tak perliście w porannej rosie mienią się kwiatki szafirka armeńskiego chyba Fantasy Creation.

Obrazek

Co do urazu, to dobrze podpowiada Ci Twoja wyobraźnia, bolało jak... jeszcze mam siniaka, który kończy się w okolicach kostki - autentycznie. Na szczęście jest bardzo duża poprawa, już nie kuśtykam, boli trochę jak krzywo stanę lub dotykam.
Moje łubiny pokazały kolorek - patrząc na niego podejrzewam, że jednak chyba musiałam je wysiać, o czym sklerotycznie zapomniałam, bo w obu miejscach są w tej samej tonacji kolorystycznej - byłby to aż taki zbieg okoliczności ;:131

Westerplatte ma jeszcze bardziej intensywny kolor niż Hoshi-no-flamenco, do tego czerwone pręciki i takie mini płateczki wkoło nich, jednak ma mniejszy rozmiar kwiatu.

Marysiu powodzenia w walce ze ślimorami, bo czytam, że i u Ciebie są w obfitości oraz słoneczka i jeszcze raz słoneczka ;:196

Jeszcze raz Westerplatte

Obrazek

Obrazek

Aniu - anabuko dziękuję za odwiedzinki i dobre słowo. Powojniki faktycznie już zaczynają, z czego się bardzo cieszę, bo je uwielbiam.
Nowe roślinki cieszą bardzo, oby tylko chciały rosnąć.

Pozdrawiam serdecznie ;:196

Obrazek

Obrazek

Jadziu kochana no ze słoneczka to się cieszę, ale tego deszczu mam już po dziurki w nosie. Tym bardziej, że nie mogę zrobić oprysku, a tu kwieciak, zwiot, mszyca szaleją.
Wnusie rewelacja, babcia kupiła dwie małe koneweczki i podlewały babci kwiatuszki intensywnie - no jakby kwiatuszkom ostatnio mało było wody ;:306 ale cóż, radość dziecka jest ważniejsza.

Jadziu nie mam nic przeciwko słonecznej pogodzie, bo jak na razie deszczu mam po uszy.
Tobie również słoneczka i wygranej walki ze ślimorami.

Obrazek

Obrazek

Andrzejku dziękuję za życzenia czasu - nie mam nic przeciwko, trochę więcej by się go zdało.
Też głaskam te mszycory, ale one chyba mają mnie w głębokim poważaniu i nic sobie z tego nie robią. Do tego jeszcze sie ociepliło i zaczął grasować kwieciak malinowiec. Już mi zniszczył trochę pąków różanych. No chciałam zrobić opryski, ale no nie da się, bo rano jestem w pracy, a po południu pada. Okropność, bardzo mnie to irytuje.

U mnie niestety też na niektórych roślinach widzę oznaki grzyba. Jak tak dalej pójdzie, to wszystko pognije i sparchacieje.

Słonka i ciepełka życzę, bez deszczu w najbliższym czasie :wit

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Zaczyna kwitnąć czarna malina, niestety i kwieciak na niej zawitał - szkoda, że dojrzałam go na zdjęciu dopiero w domu, bo tym sposobem uszedł z życiem

Obrazek

A na dobranoc mój pierwszy i jedyny irysek

Obrazek

Dobrej nocy i słonecznej środy
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Kochanie witaj w Kwieciakowym,ślimakowym ,deszczowym, zwiotowym i bruzdownicowym klubie ;:222 .U mnie to samo dzisiaj zauważyłam ,a przecież jeszcze wczoraj były wszystkie paki w porządku. Pokazała sie też już Ogrodnica niszczylistka ubiłam jedną bo tylko tyle zauważyłam, a na nią to mam szczególne baczenie za 2016 rok, gdy zniszczyła mi wszystkie kwiaty Maigolda. Szafirowy kropelkowy kwiatek bardzo urodziwy .Kurcze twój damski wieczornik juz calutki w kwiatach u mnie dopiero sie namyśla .Łubiny też w twoim ulubionym kolorku. Słoneczka wesołego życzmy sobie nawzajem ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Bazylowo

Post »

Witaj :wit . Jedynym plusem tych ciągłych deszczy jest soczysta zieleń ;:224 . Może ciepło przyjdzie.... w lecie :;230 . Na razie nie zapowiada się ;:222 . U mnie mszyc też dostatek i różnych innych paskudztw. Irysek może i jedyny ale piękny jest ;:215 . Mnie nie podobają się tylko żółte te stare babcine ale reszta zwłaszcza te w niebieskościach jest boska ;:215 . U mnie na razie pojedyncze młode karpy ale na pewno będę dokupywała nowe. Pozdrawiam :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”