Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, jak dobrze, że zdjęcia wróciły na swoje miejsca! ;:63
Dzięki temu mogłam nacieszyć oczy Twoimi pięknymi liliowcami ;:138 i - szczególnie mi bliskimi - ślicznymi liliami. ;:138 ;:138
Ogólnie rzecz biorąc, masz naprawdę ciekawe odmiany, przepiękne kwitnienia. ;:138 ;:138 ;:138

Ja ciągle wyglądam deszczu, tym bardziej w związku z wyjazdem. Kto mi podleje działkę? ;:oj Syn z żoną w tym samym czasie wyjeżdżają, a najbardziej zaprzyjaźniony sąsiad już wyjechał. Jedynym pocieszeniem jest prognozowane ochłodzenie, nawet do 18 stopni.
Tobie życzę oczekiwanej aury i coraz piękniejszych kwitnień. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Bazylowo

Post »

Witaj :wit . Widzę u Ciebie szał kwitnień ;:303 . Róże, powojniki, lilie, liliowce wszystko piękne ;:215 . Twoja furtka jest oblepiona kwieciem ;:oj , uwielbiam takie przejścia ;:138 . Gizelka to twarda i spora dziewczyna ;:173 . Mam ją jak do tej pory na trójnogu z bambusa i owijam te pędy. Już ledwo się mieści i bambus już mało nie zawalił się pod jej ciężarem. Muszę wiosną zrobić jej porządną podporę :;230 . Sąsiadka na pewno nie narzeka ja, sama bym chciała być na Jej miejscu :lol: . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Przez brak opadów wszystkie rośliny marnieją i gdyby nie podlewanie dawno by opadły z sił .Wszyscy wyczekujemy deszczu ja już wróciłam z wojaży i wszystkie róże w międzyczasie zdążyły przekwitnąć zostały tylko zasuszone pręciki róż ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko masz wspaniały ogródek a lilie wielkoludy ;:202 w porównaniu z moimi .Dzięki za gościnę, ogrodowe dary i wspaniale spędzone popołudnie ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Dziękujemy Beatko za gościnę, za piękne wrażenia i za dary którymi nas obdarzyłaś ;:168
Po powrocie od was, dopiero teraz wróciłem z ogrodu :;230 bo musiałem te darowane rośliny 'umiejscowić' ;:224
Jabłuszka już w słoikach ;:196
Prawdę Jadzia powiedziała, lilie są aż do nieba - pewnie ten widoczny kabel trzeba będzie podwiesić wyżej i bardzo podobała mi się kwitnąca wierzba :wink:

Obrazek

Pozdrawiamy serdecznie.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Piękne lilie, liliowce.
To wszystko Beatki ??

Pozdrawiam Beatko serdecznie :)
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Gdybym Aniu, chciał pokazać wszystkie kwiatki Beatki, to zapełniłbym jej wątek do końca :D
Ma bardzo ładny ogród ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bazylowo

Post »

A co to jest te lilla-niebiesko kwiaty w 1-ym rzedzie po prawej?
P.S
Beatko kota nie ma a myszy jednak harcują :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bazylowo

Post »

Gdzieś nam się Beatka zgubiła ;:202
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko,ogród masz śliczny i zadbany jak zawsze a wejście do bajki rewelacyjne ,czytam,że było urocze spotkanie ,jakie to miłe ,pozdrawiam wakacyjnie ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko! a już się martwiłam że Cie znowu zgubiłam, a to tym razem Ty się zapodziałaś ;:306
Pozdrawiam serdecznie i skoro robisz spotkania to znaczy, że wszystko jest ok ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dobry wieczór moi Kochani, Mili Goście ;:4

Muszę zacząć od przeprosin za to, że ze mnie taka marna gospodyni i że tak strasznie zaniedbałam swój wątek.
No przeraaaszaaam :oops:

W ramach przeprosin pozwólcie się poczęstować tą pychotą. Co prawda nie mojego autorstwa, za to zniknęła przy moim współudziale :lol:

Obrazek

W drugim słowie bardzo bym chciała podziękować za wspaniałe odwiedziny Jadzi, Andrzejkowi i Mireczce. Był to dla mnie zaszczyt Was ugościć na mojej skromnej, młodej działeczce. Wspaniała atmosfera, niekończące się tematy ogrodowe i ogrom cennych informacji od bardziej doświadczonych ogrodomaniaków to bezcenne doświadczenie ;:180
A do tego jeszcze zostałam obdarowana pięknymi prezentami ;:196

Obrazek

Dziękuję też za wszystkie miłe słowa pod adresem moich kwiatuchów i mojej działeczki. Staram się na tyle ile mogę i potrafię, nie zawsze wychodzi, ale i tak cieszy. Najbardziej w tym roku, jak do tej pory to dają im się we znaki upały i susza. Ileż to ja już wody wylałam, a i tak rośliny nie osiągają swoich 100% możliwości - szybko rozkwitają i chyba jeszcze szybciej przekwitają. Niektóre, jak moja Dama serca czy Indigoletta wręcz poprzypalane.

Na zdjęciu widać jakie straszne klepisko zrobiło się z trawnika, ponieważ ten został skazany na radzenie sobie samemu. Nawet pozwoliłam wierzbie odrosnąć, żeby było choć trochę cienia.
Na dzień dzisiejszy już wygląda lepiej przez te przelotne deszcze.

Obrazek

Dziękuję też za wszystkie dobre słowa i życzenia, głównie zdrowia - bo te wszak najważniejsze. Córka już ma z kostką wszystko ok, ale na zakończenie roku szła o kulach i na komersie niestety w większości robiła za widza.
Mnie znowu bardzo męczą te upały. Do tego ja nie wiem, ale jakoś czas ostatnio mi się strasznie kurczy. A jak mam chwilę wolną, to najlepiej bym odsypiała. Sezon letni też nie sprzyja siedzeniu przy kompie, a do tego wnusie, wnusie, wnusie...
No i jakoś te priorytety trzeba ustalać :wink:

A do tego auto nam się zepsuło i ponad 3 tygodnie byliśmy uziemieni. Na szczęście do pracy mogłam używać auta od syna, ale wiecie jak to jest używać nie swoje rzeczy.

Słoneczniczek zasiany przez ptaszki.
Obrazek

Na dziś trzeba kończyć, bo już późno, ale obiecuję, że tym razem nie zniknę na kolejne półtora miesiąca :wink: i uzupełnię sprawozdania zdjęciowe z kwitnień w moim Bazylowie.
Życzę wszystkim miłych snów i wspaniałej niedzieli :wit

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, czy dla każdego z nas jest po całym torciku czy po kawałeczku? Bo nie wiem na ile sobie mogę pozwolić ;:306
https://www.fotosik.pl/zdjecie/addc012ff50425a2

Gości miałaś zacnych i przemiłych ;:4 Na pewno było to bardzo miłe spotkanie. ;:168
Ja troszkę zaryzykowałam bo zaprosiłam forumowych gości do nie wypielonego ogrodu, licząc na ich wyrozumiałość. No bo co zrobisz jak nic nie zrobisz... ;:oj A odwlekanie spotkania w nieskończoność przecież nie miało już sensu bo zielonego światełka na poprawę nie widziałam w tunelu wcale a wcale.
Czy na ostatnim zdjęciu to powojnik, ten szafirowy? Prześliczna roślina!
Pozdrawiam. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”