Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Zaglądam Beato i widzę mnóstwo powojników ;:oj
Lilie także powodują oczopląs, dobrze że w necie zapachu nie ma, bo zawróciłby mi w głowie :wink:
Chciałem napisać, że ominęłaś dokładniejsze obejrzenie skalniaka, a teraz wiem ... jeszcze nie jesteś pewna, czy u ciebie on powstanie ;:224
Miło było cię poznać i dziękuję za odwiedziny, oraz jabłka - gdyby Mirka nie ugotowała kompotu, to zjadłbym wszystkie, kolacji nie jadłem, bo brzuch miałem napełniony pysznymi jabłkami.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazylowo

Post »

Beatko...no nie mogę...TY masz lilie Kushi Maya ;:oj.
Ona na zdjęciach jest cudna a jak w rzeczywistości :?:
Zreszta wszystkie lilie masz absolutnie śliczne a ta jasna cud prawdziwy.
Tam musi dopiero pachnieć.
I muszę Ci powiedzieć, że kupuję jabłoń na jesieni z takimi jabłkami jak Twoje.....już postanowione i nawet się powtarzam w którymś z kolei wątku. :wink: :lol:
Bardzo żałuję, że nie mogłam wtedy być na spotkaniu u Andrzeja i Mirki.
Jednak wszystko przed nami. ;:196 ;:168
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko,zestaw liliowy nie do podrobienia ,cudne po prostu ,Twój ogród zachwyca kwitnieniem o każdej porze ,jabłuszek masz dużo ,ja też ,ale je musiałam zostawić niestety,bo wyjechałam a Close tak bardzo obrodziła ,może coś jeszcze zostanie jak wrócę ,ale nawet nie wiem co z nich miałabym zrobić ,nigdy nie robię jabłuszek na zimę bo są cały czas dostępne ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bazylowo

Post »

Beatko ależ u Ciebie pająki mają używanie!!

Szerszeni boję się i ja- ostatnio uciekając przed jednym, co się stołował na moim kompostowniku, skoczyłam nierówno na jedną nogę i coś mi chrupnęło w kolanie- i boli do dziś, już kilka dni. Samo to buczenie stawia mi włosy na głowie i przyprawia o gęsią skórkę.

Lilie miałaś niezwykle urodziwe, szkoda, że już Ci przekwitły. U mnie jeszcze dają radę.
Pozdrawiam Cię serdecznie :wit
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Zdjęcia z owadami mogłyby trafić do stocków, i parę groszy za każdą sprzedaż, są tak dobre!!!

Mam prośbę:

Obrazek

Powiedz mi jaka to roślina / odmiana.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko gdzie sie podziewasz ;:196 Wiem ,że przy takiej pogodzie to nawet mrugać sie nie chce ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dzień dobry Wszystkim Miłym Gościom ;:4

Bardzo się cieszę z tak licznych odwiedzin, zarówno tych oficjalnych jak i tych w przelocie ;:180

Pozwólcie, że na posty odpowiem później.

Nie będę nawet pisać o zaległościach, bo to już zaczyna być jak mantra, ale cały czas mam nadzieję je nadrobić, tylko jakoś mi nie wychodzi to zbytnio ;:306

Weekend spedziłam z córką we Wrocławiu :
Obrazek

Lato w pełni, upały afrykańskie, na działce posucha straszna.
Sezon papierówkowy właśnie się zakończył. Jeżyny także pięknie zaowocowały, ale nie jestem powalona ich smakiem. Owszem, są dobre, ale czy nie przegrają walki o miejscówkę w przyszłości np. z malinami , to się jeszcze zastanowię ;:131

Czas liliowy też się zakończył, chociaż mam niespodzienkę. W jednej z donic wyrósł nowy pęd z pączkami.
Obrazek

Zaczynają powtarzać kwitnienie róże
Moja Chinatown

Obrazek

Austinka

Obrazek

Cały czas kwiatami raczy mnie też Gizelka, Redova, New Dawn i szykuje się do powtórki Sympatia.

Piękny koncert dają nadal powojniki, między innymi:
Biały Prince Charles

Obrazek

Arabella

Obrazek

Oczywiście Solina nadal obsypana kwieciem, chociaż już nieco mniej.

Zalotnie puszcza oczko Morning Sky

Obrazek

Grunwald nieco podskubany przez jakiegoś zwierzęcego amatora jego płatków oraz wyjątkowo uwielbiany przez mszyce i mrówki

Obrazek

Aktualnie nadal kwitnący na balkonie Rhapsody

Obrazek

Ale i inne kwiatuchy radują me oko

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje trzy budleje oczywiście z oblegającymi je motylami

Obrazek

I mój sukces - pan Fruczak Gołąbek na budlei mnie odwiedził przedwczoraj :tan . Niestety zdjęcia słabe, bo było już pod wieczór a i obiekt fotografowany nie chciał współpracować :lol:

Obrazek

C.D.N. ale teraz muszę jechać na działkę odstawić taniec z wężem i napoić moje roślinki.
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko fajnie ,ze juz jesteś .Wycieczka udana bo jak to siedzieć tylko w ogródku z pewnością córcia była zadowolona Ty chyba również . Oj temu panu Fruczakowi trudno zrobić dobra fotkę .On ma ADHD a wiesz jak to jest z takimi owadami i nie tylko :wink: BRAWO TY.Powojniki cudnie Ci kwitną moje w tym roku bardzo słabo jedynie Polish spirit daje w tej chwili pokaz jak każdego roku ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

c.d.
Podlewanie zakończone, ukrop niemiłosierny, trochę pogrzmiało, zakręciło i poszło dalej

Marysiu droga obiecuję, że szerszeni nie będzie, chociaż na działce się pokazują.
Dziękuję za słowa uznania dla lilijek, po których już dziś pozostało tylko wspomnienie.
Co do ich nawożenia, to na jesień sypnęłam granulowanego obornika, a teraz kilka razy podlałam nawozem substral do kwitnących i nic więcej.

Z jabłuszek cydr to już robi mój syn , więc mi pozostały powidełka. Ale jak i w przypadku lilii to już czas przeszły. Zostały ostatnie, pojedyncze jabłuszka na najwyższych gałęziach.

Dziękuję za życzenia na niedzielę chrzcielną - sprawdziły się. Dzieci były bardzo grzeczne zarówno w kościele jak i na przyjęciu a pogoda dopisała. Niestety moja młodsza córka czymś się wcześniej zatruła i nawet niwytrzymała na mszy. Z przyjęcia też miała nici, bo się tak źle czuła, dostała wysokiej gorączki i ją męczyło, że musiałam ją odstawić do domu. Przyjęcię skończyło się po południu, jedzonko i torcik były pyszne, szkoda tylko, że córka nic z tego nie miała, nawet nie była obecna. Ale cóż i tak bywa. Na szczęście leki i naturalne oczyszczanie żołądka dały dobry efekt i już na drugi dzień była ewidentna poprawa.

Obrazek

Marysiu pozdrawiam serdecznie i życzę pogody wedle życzenia ;:196
A z pozdrowieniami słonecznik ozdobny

Obrazek

Lucynko kochana, ale chrzest to miały moje wnuki a nie ja, a Ty mnie tak ładnie przechrzciłaś u siebie na Majeczkę ;:306 :wink:
Jak pisałam powyżej uroczystość się udała, tylko nie wszystkim było dane ją celebrować w całości :wink:

Lucynko masz rację, rudbekie i naparstnice juz zauważyłam w tym roku, że się rozsiewają. Ale jeszcze ich nie ograniczałam, w odróżnieniu od dziewanny, której część siewek już usuwałam.

Również pozdrawiam i ślę moc ;:196

Dla Ciebie piękny kwiat powojnika Grunwald

Obrazek

Mario dzięki za pochwały. Cieszę się, że już jesteś w lepszym zdrowiu. W styczniu też przeszłam zapalenie krążka międzykręgowego - no myślałam, że się wykończę ;:223

Co do przetworów, to właśnie dopiero zakończyłam ostatnią partię jabłek i sezon uważam za zakończony :heja
U mnie od czasu do czasu popaduje, ale to wszystko jest za mało, muszę tańczyć z wężem niestety.

Pozdrawiam serdecznie :wit
A dla Ciebie jeden z ostatnich kwiatów liliowca Krasnaja Zwiezda w wydaniu syjamskim:

Obrazek

Jadzinko jestem, jestem, tylko jakoś tak nie mogę się zebrać. Ten upał mnie bardzo męczy, a jak się w pracy nasiedzę przy komputerze, bo tak ostatnio się składa, to potem już nawet mi się nie chce na niego patrzeć.
Bardzo się cieszę Kochana, że czujesz się lepiej ;:168
Chrzciny wnuków to już czas przeszły, natomiast radość z ich posiadania z każdym dniem wydaje się większa, o ile to w ogóle możliwe :wink:
Liliom na jesieni podrzuciłam granulowanego obornika i teraz przy kwitnieniu kilka razy podlałam nawozem do roślin kwitnących i tyle. Jestem sama ciekawa jak będą kwitły w przyszłym roku.
A co do miejscówki, to chyba faktycznie im odpowiada. Bo za plecami mają ścianę altany sąsiadki, przed i po południu mają cień, a w południe słońce.
Ja także dziękuję jeszcze raz za mile spędzone chwile. Z przyjemnością jeszcze przy okazji to powtórzę, tym razem może u mnie.

Przesyłam serdeczności ;:196

Obrazek

Aniu dziękuję za odwiedzinki ;:196 Solina faktycznie zasługuje na uznanie, nie dość, że łądna to jeszcze wydaje się bezproblemowa i długo kwitnie.
Po liliach pozostało mi wspomnienie i zdjęcia, chociaż jedna doniczkowa wypuściła pęd z pąkami. Więc może jeszcze będę miała w gratisie jedno kwitnienie.
Sezon jabłkowy właśnie uznałam za zamknięty, wczoraj zrobiłam ostatnie słoiki. Faktycznie w tym roku papierówek miałam zatrzęsienie, szkoda tylko, że to tak bardzo delikatne jabłko i dłużej nie poleży.

Pozdrawiam i przesyłam słoneczne nasturcje:

Obrazek

Andrzeju dziękuję za odwiedziny i przede wszystkim bardzo się cieszę, że jabłuszka smakowały.
Powojniki nadal cieszą, natomiast po liliach to już tylko wspomnienie.
Jeszcze raz dziękuję za przemiłą gościnę i podtrzymuję propozycję rewizyty w dogodnym terminie.
Sezon jabłkowy też już zamknęłam.
Widać lato w pełni z przechyleniem na drugą połowę niestety.

Pozdrawiam Was serdecznie :wit

Obrazek

Eluś Dziękuję za miłe słowa. Lilia Kushi Maya ma swój urok, ten wyraźny kontrast daje efekt. Tylko żeby ją podziwiać naprawdę, to musiałaby być wyższa. Bo u mnie zbytnio nie wyrosła i trzeba było się nachylać.
Zapach faktycznie był obłędny, ale na otwartej przestrzeni nie taki duszący jak tej, co ją do domu zabrałam :lol:
Miło mi, że planujesz zakup takiej jabłoni jak moje. Faktycznie te stare odmiany mają swój urok i smak nie do podrobienia.
Co do spotkania, to podzielam w pełni Twoje zdanie, że przecież wszystko przed nami ;:168

Wspomnieniowo:

Obrazek

Martuś dziękuję za odwiedziny i pochwały ;:168 Jest mi bardzo miło.
No mnie urodzaj na jabłka też nieco przerósł w tym roku, ale już odtrąbiłam koniec sezony wczoraj robiąc ostatnie musy do słoików.

Pozdrawiam serdecznie ;:196
A tu taki pierwiosnkowy cudaczek sobie postanowił zakwitnąć

Obrazek

Moniś dzięki za odwiedziny i miłe słowa. Fakt, pająków mam sporo, ale mnie to absolutnie nie przeszkadza. Szerszenie też omijam z daleka dlatego, że ich ugryzienie może mieć groźne skutki zdrowotne.

Mam nadzieję, że już z Twoim kolanem wszystko ok, czego z całego serca oczywiście życzę.

Pozdrawiam również :wit
A to moje doniczkowe truskaweczki, które ruszyły do kwitnienia

Obrazek

Kamilu dzięki za pochwały.
Oczywiście jest to powojnik. Moim zdaniem jest to Madame Julia Correvon. Ale on już był jak kupowałam tę działkę, a właściwie to były, bo są dwa. Ma bardzo ciekawy kolor - taki karminowy, mnie przypomina kolor wina.

Pozdrawiam :wit

Obrazek

A na dobranoc dla Wszystkich z życzeniami kolorowych jak motyle snów i dobrego, udanego czwartku

Obrazek

:wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Beatko :wit
Wroclaw to piękne miasto. Parokrotnie tam bylam.
I ma piękny ogród botaniczny. :D
Powojniki wciąż Ci pięknie kwitnie.
Budleje cieszą i swoimi kwiatami i widokami owadów na nich ciągle przebywających. Fajnie że furczaka udało Ci się 7chwycic. ;:63
Mieczyki piękne. Też je lubię. ;:173
Dobrego dnia w tym goracym dniu życzę. :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko na razie jestem do dyspozycji a o nawożeniu lelujek muszę to przypilnować w przyszłym sezonie oczywiście teraz również muszę im dogodzić .Podziwiam pięknie kwitnące powojniki moim chyba nie bardzo u mnie odpowiada suchość podłoża po mimo ,że leję dziennie.Dopiero po deszczach ruszył pełną parą Polish spirit czyli wciąż jest na lekkim kacu :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko byłam we Wrocławiu, a zwiedzanie miasta połączyliśmy ze spotkaniem forumowym u wspaniałej forumki. Poznałam wtedy kilkanaście osób z okolicy. Sam Wrocław nas urzekł a szczególnie Panorama Racławicka ;:215
Śliczne kwiaty pokazujesz i tyle ich, bo czekały na prezentację. Czy dobrze zrozumiałam że jakaś lilia będzie kwitła powtórnie? Słodkie Bliźniaki i w dodatku grzeczne, już widzę jak za jakiś czas objadać się będą Twoimi papierówkami, a potem naleśnikami z musem od babuni ;:167 Ucałuj w stópki maluszki od babci-cioci forumowej.
Szkoda córci która przechorowała chrzest, ale jakbym widziała moją młodszą...też coś jej zawsze wypadło kiedy na stole było pyszne jedzonko.
Dziękuję za odpowiedź o nawożeniu lelijek, myślę że kurzeniec im dobrze zrobi :D a na wiosnę coś wymyślę.
Cieszę się że jesteś i wątek ożywiłaś, bo jak wiesz lubię Cię czytać.
Ściskam serdecznie życząc podlewania z góry, a potem odpoczynku na leżaczku ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Czyżby urlop, że tak tu cicho?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”