Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Beatko :wit
Motylki to kochają rudbekie. A my takie widoczki. ;)
Powojniki pięknie ukwiecony .
Lilie przecudnie urody i z tyloma kwiatami wyglądają cuudnie ;:173
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Iwonko jak miło Cię gościć ;:168

Dziękuję za pochwały dla kwiatuchów ;:108 I mnie się one baaardzooo podobają, szkoda tylko, że zdjęcia nie oddają aromatu, bo ten rozchodzi się po całym ogrodzie. Jak pisze Isia, ta co Cię o bezdech przyprawiła to KUSHI MAYA. Jest cudna, tylko gdyby była wyższa, to jej wdzięk byłby bardziej widoczny bez konieczności naginania karku :lol:

Z papierówek wychodzą pyszne powidła, które fantastycznie się też komponują z innymi owocami, np. jagodowymi. Jednak jest to jabłko bardzo wodniste i delikatne, dlatego ja wysmażam je przez kilka dni. Można krócej wtedy robi się fantastyczny mus jabłkowy. Do ryżu czy lodów kapitalny ;:215

Ja uwielbiam obserwować owady, a zdjęcia to przy okazji.

Iwonko jakże bym chciała się z Tobą podzielić deszczem, ale niestety u mnie też go nie ma ;:202 Dziś po południu naszły chmury, ale cóż z tego, skoro z nich spadło zaledwie kilka kropel ;:145

Dlatego życzę Nam Obu oraz wszystkim potrzebującym deszczu, co napoi nasze ogrody i działki

Pozdrawiam i przesyłam jeszcze raz focie KUSHI MAYA

Obrazek

Isiu pięknie dziękuję za odwiedziny, pochwały i ułatwienie sprawy w identyfikacji moich liliowych skarbów ;:180
Moje te najwyższe też miały bardzo długo takie małe pąki w porównaniu do całości, ale na ostatniej prostej nabrały masy i efekt jaki jest to pokazuję na zdjęciach.

Moje powojniki de facto też są młodymi nasadzeniami, bo zeszło lub tegorocznymi. Jednak faktem jest, że sadziłam je już jako spore w donicach. Jedynie ten ciemnoróżowy, a może biskupi, a może koloru czerwonego wina - sama nie wiem jak określić ten kolor, bo z pewnością nie czerwony, to starsze nasadzenie zrobione jeszcze przez poprzednich właścicieli działki.
Niestety nie ze wszystkimi mi się powiodło, kilka nasadzeń wczesno kwitnących mi wypadło.

Ja również pozdrawiam i życzę pogody wedle potrzeb, a chyba teraz najbardziej nam potrzeba deszczu.
;:168

A dla Ciebie moja ostatnia piękność, która dziś pokazała swoje wdźęki:

Obrazek

Aniu dziękuję za pochwały i miło mi, że Ci się u mnie podoba ;:180

Faktycznie motyle lubią rudbekie, budleje, lawendę, a ja lubię je obserwować jak spijają nektar z tych kwiatów.

Pozdrawiam i przesyłam Solinę oraz Arabellę zamienioną na stołówkę pająka:

Obrazek

Obrazek

A dla Wszystkich z pozdrowieniami:

Obrazek

:wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko! :wit
Bardzo Ci dziękuję za piękna Lady Alice...bo wydaje mi sie ze to ona...a ta ostatnia co dla wszystkich tez jest mi znana ale jakoś nie umiem w tej chwili przypomnieć sobie nazwy...ale ja znajde to Ci podam.Nie będę odosobniona jak Ci powiem że lilie masz cudne..naprawdę drzewiaste..ogromne!Mam nadzieje ze wkrótce i moje takie rozmiary osiagną...
U mnie od wczoraj pochmurno i bez upału..nawet w nocy chyba trochę popadało bo widzę ulice mokre...może spadnie trochę więcej...oby!
Miłego dnia z pogoda według marzeń ;:196
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

No to motylami zagięłaś wszystkie zdjęcia na FO, masz Beatko albo sprzęcik albo zdolności ...no albo jedno i drugie ;:168 Mam nadzieję, że jednak deszcz Cię odwiedził, bo lał przez ostatnie 12 godzin i ogród jest zadowolony. Ja też bo znowu mogę wąż powiesić na kołku niedaleko tunelu, bo tam niestety deszcz nie dociera :wink: Cieszę się na zdjęcia z twojego ogrodu, bo lilie masz fantastyczne. Nie wiem dlaczego ale te rudbekie dwubarwne przez parę lat sieja się w różnych miejscach a przychodzi rok że znikają. W tym roku jest właśnie taki, na szczęście w jednym miejscu jest i dobrze że jej nie usunęłam chociaż tam nie pasuje. Tak samo przepadły mi wszystkie naparstnice ;:222
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę radości z odwiedzanych ogrodów ;:196
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Marysiu!..Na temat naparstnic możemy porozmawiać pod koniec lata...bo u mnie widzę w kilku miejscach..niekoniecznie tam gdzie bym chciała....porozsiewane..Wprawdzie nie mam kto wie jakich kolorów ale rózowe,białe i takie jaśniutko rózowe z kropkami w środku...Ale
jeśli chcesz to sie podziele lub zbiorę Ci nasiona....Do wyboru :D
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16556
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

:wit Beatko!
Skoro problemy łącznościowe podobno mogę wrzucić do lamusa, to staram się prędziutko nadrabiać zaległości, by one - te problemy - z rzeczonego lamusa nie wygramoliły się i nie pokazały mi, kto tu rządzi. ;:7

Podziwiam Twoje lilie, a że jestem miłośniczką tychże, to muszę powiedzieć, że Twoje są szczególnej urody i drzewiaste są drzewiastymi nie tylko z nazwy! ;:138 ;:138 ;:138

Pozdrawiam ;:196 i pędzę do innych póki mogę.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bazylowo

Post »

Przepiękne lilie, nic więcej dodawać nie trzeba. ;:215
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bazylowo

Post »

Wybacz, że tym razem nie pochwalę kwiatków, ale to zdjęcie pszczoły w śmiertelnym uścisku pająka ;:202 Niesamowite ;:63
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dzień dobry Wszystkim ;:4

Isiu, Marysiu, Lucynko, Edwardzie pozwólcie, że za miłe słowa i pochwały pod adresem lilii podziękuję zbiorczo ;:180
Mnie one też zachwycają i jestem z nich bardzo dumna, jak mamusia z dzieci :lol:
A skoro ich widok przynosi radość, to pozwólcie jeszcze raz dla Was i nie tylko:

Obrazek

Obrazek

Isiu dziękuję za kolejną identyfikację ;:180 Jestem pewna, że niedługo i Twoje lilie uradują nie tylko Twoje ale i nasze oczy. Niestety, radość dla nosa pozostanie tylko dla Ciebie.
U mnie nareszcie się nie tylko zachmurzyło, ale i w końcu popadało. Nie tak obficie, jakbym sobie tego życzyła, albo jakby potrzebowała gleba, ale i to dobre :tan

Dziękuję za życzenia i wzajemnie, chyba deszczyk potrzebny nam wszystkim ;:168

Obrazek

Marysiu bardzo się cieszę, że motylkowe motywy zasłużyły na Twoje uznanie ;:108 ale nie było trudno zrobić dobre zdjęcie, skoro model był upojony nektarem i prawie nic sobie nie robił z fotografa :lol:

Deszczyk nareszcie dotarł i do mnie, ale żeby lało 12 godzin, to nie. Może jednak w najbliższych dniach jeszcze trochę popada, byle nie w niedzielę, bo moje wnusie mają chrzciny.

Rudbekię miałam w zeszłym roku na mojej dzikiej rabatce i nie wiem skąd ona się tam wzięła. Prawdopodobnie z sąsiednich działek. W tym roku wyrosło ich kilka, z czego dwie dorodne - jedna dwukolorowa, druga żółta. I pewnie tak jak przyszły tak sobie w pewnym momencie też odejdą.

To samo z naparstnicami. W zeszłym roku wyrosła dorodna jedna. W tym było już ich kilka. Po przekwitnięciu zostawiłam nasiona, więc mam nadzieję, że się wysiały.

dziękuję za życzenia, które się sprawdzają ku mojej uciesze. Odwiedzanie Waszych ogrodów naprawdę sprawia mi ogromną radość i często budzi wielki podziw. Niestety nie zawsze mam możliwość i czas się wpisywać tak często, jakbym tego chciała.

Marysiu wszystkiego dobrego na nadchodzące dni ;:196

Obrazek

Lucynko stęskniłam się za Tobą - fajnie, że już jesteś ;:168 chociażby tylko przelotem :wink:

Mam nadzieję, że problemy łącznościowe to już tylko w czasie przeszłym będziesz wspominać, czego serdecznie życzę
i pozdrawiam ;:196

Obrazek

Obrazek

Edwardzie dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam

Obrazek

Iwonko no jakoś to przeżyję, ale będzie ciężko :wink: Na szczęście faunę podziwiam na równi z florą, więc może jakoś się z tego otrząsnę :lol: Dziękuję za uznanie i serdecznie pozdrawiam ;:168

Obrazek

I jeszcze kilka innych, z cyklu takie tam:
Moja brameczka, obecnie powojnikowa, ze stópkami w nasturcjach

Obrazek

Jabłka, jabłka i jeszcze raz jabłka - jabłkowy zawrót dłowy

Obrazek

Coś z fauny - UWAGA TYLKO DLA LUBIĄCYCH :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i życzę dobrego czwartku :wit a w najbliższych dniach mam nadzieję nadrobić zaległości w Waszych wątkach ;:108
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko Moja Miła ;:196
Dopóki nie pokazujesz szerszeni to oglądam, bo na nie jestem uczulona! Co prawda na jad ale widok i dźwięk mnie paraliżuje. :D Ach te Twoje lilie ;:167 Może zdradzisz czym je nawozisz, bo powinnam moim coś niedługo zaaplikować po kwitnieniu ;:180
Jabłuszka wyglądają apetycznie, chociaż wiem że z nadmiaru wszystkim można się zniechęcić.
A może nastawisz cydr, wyjdzie to dobrze a jak nie to będzie pyszny ocet jabłkowy...a jaki zdrowy!
Na niedzielę ciepła i słonka dla młodych chrześcijanek ;:167 Dla babci cierpliwości, bo pewnie trzeba je będzie kołysać :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16556
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Pięknie dziękuję za przecudnej urody lilie! ;:180 ;:180
Beatko, rudbekie i naparstnice już zawsze będziesz podziwiała na swoich włościach, ;:108 a ponieważ one chętnie i mocno się rozsiewają, to wkrótce zaczniesz je nawet przerzedzać. ;:306
Dobrej pogody ;:3 na rodzinne przeżycia religijne i zdróweczka dla nowych członkiń Kościoła. ;:167 ;:167
Pozdrawiam i buziaki dla Ciebie zostawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko piękne kwitnienia lilii i clematisów :) u mnie już lepiej, jestem już na pełnym chodzie, chociaż jak ostatnio na działce trochę się poschylałem, to myślałem przez chwilę, że mam nawrót :;230 ale na szczęście nie :)
Spadło u mnie trochę deszczu ostatnio i jestem z tego bardzo zadowolony :)
Ty widzę pewnie nie próżnujesz i pyszności z jabłek przygotowujesz ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko dopiero dzisiaj jakoś doszłam do siebie ;:196 .Niestety zmogło mnie na całego, czego nie pamiętają nawet najstarsi górale :;230 Ty już z pewnością przeżywasz chrzciny wnuczątek. Lilie masz przecudne takie same wielkoludy ;:202 widać dobrze je karmisz albo mają taką superową miejscówkę.Miłej zabawy i ;:180 za mile spędzony czas na Hacjendzie ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”