Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko Twoje przedwiośnie bardziej zaawansowane niż moje .Jednak i tak cieszę się z tych paru zwiastunów.Piękny bukiet tulipanów ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Szybciutko ;:65 się z Wami przywitać :wit

Mam przyjemność powitać w swoich skromnych progach po raz pierwszy Ciebie Aniu (TROJA)

Obrazek
Zaglądaj, kiedy tylko będziesz miała ochotę - zapraszam, zapraszam, furteczki uchylam :D, będziemy wspólnie chorowały na te nasze roślinki, zawsze to przyjemniej w towarzystwie :lol:

Natalio dziękuję za słowa uznania dla roślinek - z pewnością jutro im przekażę :wink: ;:168

Lucynko zaglądnęłam dziś do Ciebie i co widzę, wiosenne klimaty :tan krokusikom przekażę słowa uznania, ale jak na razie to tylko te tak wystartowały, reszta jeszcze w blokach startowych.
Życzę ;:3 i ciepełka ;:196

Marysiu pięknie dziękuję za życzenia ;:196 i bukiecik.
Ślę ;:3 i ;:168

Jadziu u mnie z tym przedwiośniem to tak różnie, w niektórych miejscach przebiśniegi już w pełni, w innych jeszcze same listki, tak samo krokusy. Akurat ten gatunek wystartował praktycznie tak z dnia na dzień, ale reszta jeszcze jak napisałam wyżej w blokach startowych ;:108
Życzę ciepełka i ;:3 ;:168

Wszystkim dziękuję za miłe odwiedziny i zapraszam do mojego ogródeczka :D

A to dzisiejsza relacja, bo po pracy nie mogłam sobie odmówić i 2 godzinki na działce zaliczone :tan

Obrazek

A tutaj jeszcze kilka wspomnień z zeszłego roku - wszystko moje pierwsze nasadzenia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam wszystkich zaglądających do mojego wątku :wit

Wpadam teraz tylko na chwilkę zdać relację z dzisiejszych, wiosennych poczynań moich roślinek :tan :

Obrazek

Obrazek

A takie cudeńka upolowałam dzisiaj - w Aldiku bratki, w Lidlu cebule, będą to moje pierwsze mieczyki, ale zauroczyłam się u Marysi i też postanowiłam, że spróbuję.
Dodatkowe dwa sześciopaki bratków pójdą na balkon

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beata, piszesz, że to aktualne zdjęcia... Powiem tylko tyle, że nie ma sprawiedliwości. U mnie dopiero nosy wystawiają cebulowe. I żaden przebiśnieg nie otworzył jeszcze kwiata. Ale północ zawsze ma pod górę :wink:
Widzę, że żadna z nas nie umie wyjsc ze sklepu, żeby nie wrzucić czegoś zielonego :D Chyba robilysmy zakupy w tym samym sklepie. Też zakupilam gladiole. I tak sobie pomyslalam, że zacznę je traktować jak jednoroczne. Za 15 cebulek 8 zl...to się mija z celem wykopywanie, suszenie, przebieranie... A że nie mam wymagan co do odmian to dam sobie spokój z przechowywaniem.
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko u Ciebie dużo cieplej :wink: moje cebule ledwie wychodzą bo dopiero ziemia zaczyna rozmarzać i robi się błotko. Ja letnie cebule traktuje jak jednoroczne, bo albo zapominam je wykopać albo zimą zmarzną lub zasuszą się na wiór :roll:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko gdzie te Twoje kwiatuszki tak się spieszą, za szybko przekwitną :;230 żartuję, niech kwitną i cieszą Twoje i nasze oczy ;:219 Przez chwile nawet myślałam, że te z poprzedniego postu to też już kwitną ;:306 znaczy te nasturcje, ale na szczęście jeszcze one nie ;:306 znowu żartuję :oops:
Beatko, a na serio to co to jest takie ładne? https://www.fotosik.pl/zdjecie/0bcff01c0a1c6479
Te tulipanki botaniczne już niedługo pokażesz w realu, bo u mnie już noski mają na wierzchu :D
Miłej niedzieli, bo pogodna będzie na pewno ;:196
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Bazylowo

Post »

Witam serdecznie :wit wpisuje się do listy odwiedzających :uszy U ciebie już wiosna ;:3
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko widzę, że wiosna u Ciebie się obudziła :) pięknie zaczynają kwitnąć kwiatki, ja u siebie wczoraj byłem ale nie było nic widać :)
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Zawitałem w twoje progi Beato :wit
Jestem teraz na bieżąco, bo przeczytałem całość. Lubię oglądać ogrody widząc początki i porównując zmiany.
Na naszym zastaliśmy ugór, zakładaliśmy trawniki, sadziliśmy iglaki. Teraz po 13 latach (minie w kwietniu) i kilkuletnim stażu na FO, trawniki zniknęły, a iglaki zostały 4 z kilkunastu i to w postaci mocno zmienionej poprzez prace z sekatorem.
Jak widzę .... u ciebie też zaczyna trawnik się kurczyć :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dzień dobry, dzień dobry miłym gościom

Dzisiaj pogoda u nas przepiękna, słoneczna i ciepła, dlatego mogłam z przyjemnością spędzić parę godzin na działce
Poprzycinałam część powojników, z niektórych roślinek zdjęłam "kubraczki", ogólnie mówiąc prace porządkowe.

A to fotorelacja z dzisiejszego mojego pobytu:

Wczoraj jeszcze był w pąku, a dziś zachwyca pełnią kwitnienia
Obrazek

Żółte krokusy to moje pionierki, pierwsze kwitną, gdy inne jeszcze w powijakach

Obrazek

A tu mój berberys pręży pąki i radośnie w słonku pobłyskuje dąbrówka rozłogowa
Obrazek

A tu troszkę zimozielonych, żeby nie było, że ich uroku nie doceniam
Ostrokrzew Meservy 'Golden Prince' (męski) Ilex x meserveae
oraz
Ostrokrzew kolczasty Argentea Marginata Ilex aq. Argentea Marginata ilex myrtifolia

Obrazek
Wygląda na to, że przetrwały zimę

Szczególny szacun należy się mojemu brateczkowi, którego prezentowałam kilka postów wcześniej, jako zwiastuna wiosny.
Biedak choć pokiereszowany zwycięsko wyszedł z tej nierównej, mroźnej walki. Jak go zobaczyłam, to na myśl przyszło mi określenie "weteran wojenny". A tu dla porównania po i przed walką
Obrazek

Miałam też dziś takich oto gości:
Obrazek

Może Pani dżdżownica i Pan kleszcz nie grzeszą urodą, ale uważam, że wszystko w przyrodzie ma swoje przeznaczenie i nie można kochać, szanować świata roślin nie darząc szacunkiem świata zwierząt ;:108 (no, może oprócz ślimorów -brrr)

Szczególną sesję poświęciłam tej oto Pani :

Obrazek

Była jeszcze Pani Biedronka, miałam też ją obfocić, ale tak się zakręciłam, że zapomniałam :lol:

Zainwestowałam też w nieruchomości i zakupiłam taki oto hotelik dla moich małych przyjaciół:

Obrazek

Zainwestowałam ponownie w prymulki, bo te, które prezentowałam wcześniej niestety nie przetrwały próby czasu
Tak wyglądają te moje zakupy:

Obrazek

Obrazek

Dobrze, jak już trochę opowiedziałam o dzisiejszym dniu, to teraz z przyjemnością chciałabym przywitać :

Po raz pierwszy agniesz-ka miło mi, że do mnie zawitałaś :wit , mam nadzieję, że spodoba Ci się tu i będziesz stałym gościem. Z tymi wczesnymi oznakami wiosny to jest tak, że dziś się z nich cieszę, ale też i martwię, bo w każdej chwili zima może stwierdzić, że nie powiedziała ostatniego słowa i wtedy moje rośliny ucierpią bardziej, niż te z "opóźnionym startem". Wtedy zadam pytanie, czy to przypadkiem nie Twoje się spóźniły tylko moje popełniły falstart ;:131
Co do mieczyków, to raczej też będą u mnie jednoroczne, bo niestety nie mam warunków na przechowywanie cebul.

Zapraszam, zapraszam, furteczki uchylam :D
A na dobry początek dla Ciebie:

Obrazek

Witaj Aniu - TROJA jak napisałam wyżej do Agnieszki, to raczej cebule wiosenne też będą u mnie jednoroczne, jak i u Ciebie.
Pozdrawiam, życzę ;:3 i ciepełka ;:168

Marysiu ;:168 z jednej strony się cieszę, że mogę już podziwiać pierwsze kwiatuszki u siebie (czym z radością się dzielę z Wami) jednak z drugiej się martwię, czy zima jeżeli jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, to czy gdy wróci, to nie zrobi im krzywdy ;:218 większej niż ten syberyjski front.

To takie ładne to nachyłek okółkowy Ruby Frost

Obrazek

Obrazek

Co do tulipanków botanicznych to faktycznie mam nadzieję, że już niedługo się zbiorą z pąkami, a tak to wyglądało dzisiaj

Obrazek
tulipanek botaniczny, siewka penstemona 'Husker's Red' Penstemon digitalis, rozchodnik i żeby nie było, że u mnie wszystko tak gna do przodu to przykład jednego z wielu krokusów, którym wcale nie spieszno :lol: oraz poniżej różne stadia zaawansowania moich przebiśniegów (oprócz tych w pełni rozkwitu z wcześniejszych postów)

Obrazek
Plusem jest to, że jak u mnie się skończy kwitnienie, to u Was zacznie i tym sposobem będziemy mogli się dłużej tym cieszyć :tan

Marysiu pozdrawiam serdecznie, życzę ;:3 i ciepełka, miłego wieczoru ;:196

Witaj Maćku - zapraszam serdecznie, będzie mi bardzo miło Ciebie gościć.
Tobie także życzę niech feeria wiosennych barw zagości w Twoim ogrodzie jak najszybciej ;:108
Na przywitanie:
Obrazek
(żeby nie było - zdjęcie moje ale zeszłoroczne ;:306 )

Mariusz dzięki za odwiedziny. Jak już pisałam do Marysi, to fajnie, że nie wszyscy w jednym czasie mamy jednakowo. Wiem, że każdy z nas czeka z utęsknieniem na własne zwiastuny wiosny ale pomyśl, jak u Ciebie zaczną kwitnąć, to u mnie będą kończyć i wtedy ja zaglądnę do Twojego ogródka z takim okiem ;:oj

Słoneczka i ciepełka życzę :D

any57 - Andrzeju witam serdecznie. Jak czytam Twojego posta, to faktycznie wyobrażam sobie, że jestem gdzieś na początku Waszej drogi/przygody z ogrodem. Teraz przeważa u mnie trawa i iglaki. Staram się z całego serca, jak mogę ten stan nieco urozmaicić, ku utrapieniu mojego M i jak zauważyłeś, zaczęło u mnie występować zjawisko kurczliwości trawnika ;:306
Bardzo mi imponują też ogrody zakładane od przysłowiowego zera. Jak już pisałam wcześniej, dają one więcej możliwości urządzenia sobie wymarzonego skrawka ziemi wg własnego zamysłu, za to wymagają większych nakładów. Tak więc wszystko ma swoje plusy i minusy, najważniejsze, żeby te nasze ogrody dawały nam radość i satysfakcję.

A na przywitanie specjalnie dla Ciebie skrawek mojego królestwa:
Obrazek

Zapraszam, życzę słoneczka i ciepełka :D


Dziękuję wszystkim za odwiedziny i życzę udanego tygodnia
Pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bazylowo

Post »

Widzę, że tak jak ja spędziłaś miłe, słoneczne chwile na działce. Dziękuję za wiele ślicznych zdjęć. ;:167
I u mnie latały pszczoły, a jedna nawet dziabnęła mojego męża i musiałam wyciągać żądło.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko pięknie u Ciebie, prymulki śliczne, domek dla murarek super ;:333 sezon w pełni otwarty :) oby tak dalej i oby pogoda nie popsuła nam szyków :)
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Coraz bardziej się cieszę, że dałaś się namówić na własny wątek ;:196 Jest co podziwiać. Wiosnę masz bardziej zaawansowaną, bo i sporo cieplej na południu niż u mnie. Ten kleszcz mocno mnie zaskoczy. Gdzie go znalazłaś? Na psie?
Bardzo ładne prymulki kupiłaś. Czy wiesz co to za odmiana tych żółtych krokusów? Wyglądają jakby miały pełne kwiaty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”