Ostatnie wakacje

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba co za zmyślna rabata poziomkowa. :wink: Moje poziomki opanowały różę i będzie wysadzanie niebawem.
Cudowne letnie obrazki i zapominamy o zaległościach. ;:138
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Ostatnie wakacje

Post »

seba1999 pisze: potem padł mi komputer .Prawdopodobnie straciłem wszystkie zdjęcia
Nic podobnego Seba.
Mi padła karta graficzna i widać było tylko ciemność.
Za ten złom dali mi 70 zł (tylko za matrycę), wyciągnęli z niego twardy dysk, wsadzili do tzw kieszeni, którą zakupiłem za 30 zł + sformatowali i oddali 40 zł.
Na dysku były wszystkie dane - teraz używam go jako pamięć zewnętrzną i kopiuję tam wszystkie dane.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Witajcie :wit

Czy lato jeszcze wróci ? Z dnia na dzień tak się ochłodziło, że nie mogę dojść do siebie . Należę do ludzi uwielbiających lato, gorące temperatury ... a tu taki psikus z dnia na dzień. Do tej pory ziemia była wyschnięta na wiór, natomiast spadło w ostatnich dniach dość dużo deszczu, co cieszy mnie, ale też moje rośliny :wink: Oczywiście nie obyło się bez strat, ucierpiały pozostałości po sadzie, krzewy owocowe ( głównie porzeczka) . Dlatego też z tego powodu chcę, aby krzewy, ale też drzewa owocowe rosły na włókninie i miały podlewanie kropelkowe. Oszczędzi mi to czasu i ciągłych nerwów z powodu usychających roślin :wink:
Bardzo dziękuje Wam za wpisy :D

Marysiu poziomki są bezrozłogowe, to odmiana Rugia, którą wysiałem w lutym . Jako rozsada rosła bardzo wolno, po dwóch miesiącach miała może ze dwa centymetry . Natomiast po przesadzeniu na miejsce stałe nabrała prędkości i rośnie bez zarzutów .
Użyłem do tego starych palet, które tylko leżały nieużywane . Między deseczkami mam też wysiane zioła. Pierwotny plan zakładał, że będę tym sposobem uprawiał jedynie różne odmiany sałat, a ostatecznie wyszło zupełnie inaczej ;:306
Niebo było cudowne tego dnia, a to pierwsze zdjęcie robiłem z czubka dachu mojego domu :D

Lucynko niestety tak, a obecna elektronika jest krótkowieczna. Naprawiać nawet nie ma sensu, bo lepiej kupić nowy sprzęt. Na szczęście mam nowy i to mnie cieszy niezmiernie :D Kwitnień będzie więcej, na kolejnych zdjęciach rozkręcą się róże, potem dołączą też liliowce i inne piękne byliny . Wszystko będzie w swoim czasie rzecz jasna :wink:
A przerwa wakacyjna trwa już od 15 maja :D

Elu uwielbiam takie ciekawostki, i śmiem powiedzieć, że na pewno będzie ich więcej :D
Katalpa jest szczepiona, bardzo wolno rośnie, co niestety jest jej gorszą stroną .
Ale niedługo od jednej forumowiczki otrzymam małe drzewka, które urosną ogromne ;:173
Kalina przezimowała bez problemu, natomiast susza dała jej mocno w kość ...

Asiu dziękuje :D Hostowisko powstało w kwietniu, więc wszystkie nasadzenia są młodziutkie. Teraz dołączyły do reszty inne odmiany host .

dalisbea na zdjęciach jest okres dość ładnej , wilgotnej pogody, który trwał bardzo krótko . Potem było coraz gorzej . Od pory zrobienia zdjęć ( koniec maja) deszcz spadł dopiero w miniony czwartek .Katalpa z tego co mnie pamięć nie myli , rośnie już trzeci rok. Nawet jej nie przycinam, nie formuję bo nic by nie zostało :lol:
Mam kilkanaście odmian, których odmiany znam, ale są też takie NN, które rosną u mnie w ogrodzie wiele, wiele lat .
Jeśli nie zapomnę, ale tego nie mogę obiecać :wink: to jutro postaram się spisać odmiany, które u mnie rosną .
Mam odmianę aktinidii o której piszesz, mam też trzy inne. Ta dr Szymanowski i jeszcze jedna kwitły, miały owoce, ale wszystkie opadły ...
Myślę, że to z powodu braku wody, rośliny są młode i nie wykształciły dobrze systemu korzeniowego .

Elu dziękuje :D rabata poziomkowa praktycznie jest bezobsługowa, a do tego ciekawie wygląda :wink:

Andrzej tak, tak, zleciłem to dobremu informatykowi, on się tym zajmie.
To tysiące zdjęć, których nie chciałbym stracić :?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba hostowa za altaną wyjątkowo ładnie zarasta. ;:215
Dobrych wieści z krakowskiej uczelni życzę. ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba jak już będziesz studentem krakowskiej Alma Mater to zapraszam do wiejskiego ;:180
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Znów dopadło mnie choróbsko :roll:
Matura zdana , od jutra do pracy , a teraz właśnie robię ostatnie badania :wink:

Marysiu bardzo chętnie :D Czy dobrze mi się zdaje , że ukończyłaś studia na Uniwersytecie Rolniczym? :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba nie! ale pracowałam jako kierownik dziekanatu na Leśnym ponad 20 lat! Z Bronowic jest autobus do mnie ...no chyba że będziesz miał jakieś 4 kółka ;:71 Na jaki wydział złożyłeś papiery?

Zdrowia życzę i uważaj na siebie!
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Złożyłem papiery na Wydział Leśny oraz Biotechnologii i Ogrodnictwa :D
A czy się dostanę - zobaczymy .
Jeśli zacznę studia w Krakowie to jakoś zgadamy się i na pewno przyjadę w odwiedziny :D
jagusia111

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba, to jednak nie geodezja ?
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Aga na Politechnikę Świętokrzyską też złożyłem w razie czego :wink:
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba to zdrówka życzę i dostania się na najbardziej chciany kierunek.

Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba to trzymamy kciuki ;:333 oby było tak jak chcesz :)
A jak tam ogród w tym roku? Rośnie wszystko, czy masz przerwę :)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Dziękuje Wam bardzo ;:167 Ostatnio często choruję , ponieważ mam małe problemy i konieczna będzie operacja .
Ale czego się nie robi żeby być zdrowym .
W ogrodzie dzieje się sporo, mimo że nie zaglądam na forum często, to jednak aktywnie spędzam wolny czas.
Ostatnio mam go mniej, ponieważ trwa teraz okres robienia różnorakich przetworów, głównie dżemów. Ale przedtem trzeba przecież zebrać owoce :wink: Trochę eksperymentuję, zazwyczaj był to tylko dżem truskawkowy na zimę + soki malinowe i jeżynowe.
Teraz mam już zrobione dżemy z borówek, wiśni, czereśni, truskawek, porzeczek, a będzie jeszcze z jabłek, malin czy agrestu .
Wszystko zamykam do słoików, by choć trochę poczuć lato zimą :D Samego dżemu truskawkowego mam 30 litrów ;:306 :;230

Jeżówki grają pierwsze skrzypce, ale też kwitną rozwary, lilie czy liliowce. Róże zaczynają kwitnąć drugi raz - dość szybko, bo przecież niektóre jeszcze nie skończyły pierwszej tury . Nawet się nie obejrzymy, ale lato przeminie jak jeden dzień. Floksy pokazują pierwsze kwiaty, a one szczególnie kojarzą mi się z jesienią .
Nie mówiąc tu już o chryzantemach które mają pąki !
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”