Ostatnie wakacje

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba dobrze, dobrze, ładne rozsady ;:172 zgłoszę się jak podrosną ;:306
Seba ten rabarbar co miałam od Ciebie w zeszłym roku to jaka odmiana? Pamiętasz może? Wyobraź sobie, że ten którego trzymałam w donicy na balkonie właśnie wystawił główkę :shock: A ja byłam pewna, że go zabiły te ostatnie mrozy.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Ostatnie wakacje

Post »

kacona pisze:z czego ty znaczniki?
Tyvek. Raczej nie tanie ale się nie biodegraduje tak szybko.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Sebastian siewki cudowne jak zwykle :shock: ja lubię patrzeć na twoje fotki, takie wszystko....wzorcowe ;:138
I nie uwierzysz ale ja tez mam 15 września urodziny :lol: :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba zasypało Was porządnie ??? Bo mam dane które mówią ,że nie daleko Ciebie spadło 9cm śniegu ....Masarka :) I dalej sypie.

Ja byłem poszukać wiosny i ją znalazłem......:

https://images84.fotosik.pl/1018/7eae6d ... 801med.jpg

Niedługo przyjdzie :;230 :;230 :;230
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba jak zwykle zasypałeś nas super zdjęciami :) ilość siewek niesamowita, moje przy Twoich to giganty tak się powyciągały :( no nic zobaczymy co będzie, znów ambitne lato się u Ciebie szykuje ;:138 brawo i oby tal dalej :)
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba, czuję się u Ciebie jak w domu :D Mam też dwa psy, i takie same tereny wokoło domu. Tylko nie mam takich górek. Niedawno byłam w kieleckim, robiliśmy sobie małą wycieczkę rodzinną i przyznaję, to są piękne okolice. ;:108
Podziwiam zasiewy, wszystko masz doskonale zorganizowane. Masz w sobie wielkie serducho, dlatego roślinki wiedzą jak się odwdzięczyć. To się czuje ;:108
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Piękne siewki. Ja posadziłam dotychczas tylko papryczki, rodzynka brazylijskiego i poziomki. Mam nasionka z wymiany ale jeszcze nie wiem jak "ugryźć" temat. Cebulkę siałam chyba dwa lata temu i wcale nie wzeszła skubana.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Sam nie wiem co pochwalić - tę ilość siewek, czy okolicę.
Chyba jednak okolicę, bo rozsady mnie przerażają, a wśród tej dzikiej przyrody oczami wyobraźni widzę stada różnych zwierząt i chmary ptactwa :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Witam i jak. Mocno zielono u CIebie i przestrzeni chyba masz sporo. :D Widzę że też się bawisz w bicie rekordów dyniowych, też wrzucę u siebie swoje okazy dobry pomysł ;) pozdrawiam.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Witajcie ogrodnicy :wit

Jako, że za oknem wróciła okrutna zima, która smaga nasze ogrody przenikliwie zimnym wiatrem i białym puchem ... porcja letnich zdjęć ;:173 Mamy początek lipca, ciepły, mglisty poranek . Zdjęcia robiłem po 18-tce koleżanki :wink: Nawet nie położyłem się spać, tylko po wejściu do domu zabrałem aparat i wyruszyłem na łąki ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety w tym miejscu, w którym robiłem to zdjęcie w tym roku powstanie droga asfaltowa :roll: Drzewa po lewej stronie zostały wycięte.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Kwiecień zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza siewy nasion na większą skalę. Wszystko mam już rozplanowane co i jak odnośnie ilości.
Taka mini prezentacja :D

Na pierwszym zdjęciu widzimy nasiona arbuzów. Jak już wiele razy wspominałem, najliczniejszą odmianą będzie Złoto Wolicy. Potem rzecz jasna Bingo, które jest późniejsze. Nowością jest Crimson Sweet, który był jako jedyny dostępny w agrocentrum . Odmiana , która ma na opakowaniu nr. 1 raczej zawiodła mnie w zeszłym roku, ale dam jej drugą szansę. Reszta będzie rosła w ilości 1-2 krzaków z odmiany. Może odkryję kolejny hit ? Zobaczymy :wink:

Obrazek

Po zeszłorocznym fiasku z dyniami, w tym roku bez szaleństw . Pozostają odmiany, które większość z Was pewnie zna .
Są to klasyki . Natomiast z cukinii ciekawi mnie odmiana Tondo di Piacenza, wygląda ciekawie :wink: Nimba też jest niczego sobie .

Obrazek

Ten rok jest rokiem ogórka ! Tak, po dwóch latach klęski z tym warzywem, w tym roku mocno atakuję. Zakupiłem odmiany jak np Octopus F1, który zachwalał znajomy. Cornichon de Paris, Soplica F1 czy też ruski ogórek są nowościami. Ciekawie zapowiada się z taką ilością odmian . Odm. Iwa jest mi już znana od lat. Niezawodna, b. plenna i smaczna, posłuży do robienia mizerii .

Obrazek

To też będzie rok fasolki szparagowej ! :wink: Kupiłem 8 odmian w kolorach : żółty, zielony, fioletowy . Zawsze rosła u mnie Złota Saxa, ale nie byłem z niej zadowolony. Nastawiam się głównie na mrożenie . Bób, dla odmiany Karmazyn. Podobno bardzo smaczny, tak zachwalała go Skoanna :wink: Aniu trzymam Cię za słowo :D Bizon lub Windsor, nie ma wielkiej różnicy .

Obrazek

Marchewki będzie więcej niż zwykle. W tym roku więcej odmian, część wysieję w kwietniu, a resztę czyli odmiany późne w miejscu po bobie . Co mnie niezmiernie cieszy, mam nasiona na taśmie, więc przerywka nie będzie konieczna. Tak samo z pietruszką, wysieję większą ilość. Dla ciekawostki spróbuję z naciową, a może się przyjmie ?

Obrazek

Cebulę odmiany Globo mam już wysianą, ładnie rośnie. Natomiast zastanawiam się czy siać Bilę i Wentę ? Cebuli cukrowej w sklepie nie kupię, natomiast zwykła, jesienią jest bardzo tania . Może w małej ilości, tak z czystej ciekawości co z niej urośnie :wink: Ailsę Craig wysieję w kwietniu na późniejszy zbiór, odmianę rosyjską wysiewa się jesienią. Z burakami nie kombinuję, standard to Czerwona Kula i Opolski, do wypróbowania od firmy PlantiCo mam odmianę Karmazyn . Burak liściowy będzie rósł dla ozdoby .

Obrazek

Kalafiory, brokuły, kapusty pekińskie i głowiaste. Większość jest do wypróbowania, z tych nasion uprawiałem jedynie Kamienną Głowę.
+ kalafior Beta i kapusta Pierwszy Zbiór, właśnie czekają w kolejce do pikowania .

Obrazek

Sałaty będą rosły po kilka sztuk z odmiany. W puli nasiennej mam jeszcze inne odmiany, około 10-12 . Do wyboru, do koloru.
Każdy z rodziny znajdzie tą ulubioną :wink: Szpinak jak co roku, w tym 3 odmiany.

Obrazek

Rzodkiewka, rukola i koper bez zmian + rabarbar, szparagi ( rozsada )

Obrazek

Nie może też zabraknąć ziół :D

Obrazek


Julian nie doświetlam, teraz wystarczy słońce. Spróbuj zrobić tzw. "lustro" z folii aluminiowej tak jak jest to zrobione u mnie .
Soniu będzie zadowolona z tej cebuli, jest pyszna. Niech pięknie rośnie . Przypomniałaś mi, że muszę ostnicę wysiać.
Anida jakaś dzieciarnia tam się bawiła. Zając przebiegł mi obok nogi.
Aniu w okolicy sami kłusownicy są, nie ma myśliwych. Nawet nie wiesz jak ja nie lubię pikować.
Marysiu nie zawsze wszystko mi ładnie rośnie. W zeszłym roku wiele kwiatów wcale nie wykiełkowało . Fakt, nasiona kupuję świeże, bo lubię siać w dużych ilościach i nic na kolejny rok nie zostaje. Wersalka na drzewie ?
Aga o tym nie pomyślałem.
Ula dziękuje.
Piotrek pięknie jest w każda pora roku, jednak ja wole wiosnę.
Aniu no problem, masz zarezerwowane. Chyba kupowałem nasiona bezodmianowe, tak mi się wydaje.
Rabarbar to roślina trudna do zniszczenia, przetrwa też każdą suszę.
Lenka dziękuje za miłe słowa.
A to się złożyło, będziemy razem świętować !
Piotrek Zasypało na dobre, teraz znowu pada, ale znacznie słabiej .
Mariusz użyj folii aluminiowej . Może Twoje siewki stoją za daleko od okna, wydaje Ci się pewnie, że jest ok . One są strasznie na braki słońca wrażliwe . Będzie ciekawie w tym roku, nie powiem , że nie.
Witaj Małgosiu u mnie. Oj tak, okolica jest bardzo piękna. Wyżyna Krakowsko-Częstochowska jest bardzo zielona i pofałdowana .
Dziękuje za miłe słowa.
Witaj Ocia Nic straconego, jeszcze jest sporo czasu do siania, choć zależy co chcesz mieć. Rodzynki wysiałem wraz z pomidorami kilka dni temu. Pewnie miałaś stare nasiona cebuli, ona szybko traci zdolność do kiełkowania.
Andrzej zwierzyny nie brakuje, jednak niektórzy dbają o to, żeby nie było jej za dużo.
Witaj Marku Powierzchni do spełniania swoich marzeń mam ponad hektar. Z tą dynią wcale nie jest kolorowo, suche lata niestety dokuczają.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Ile zdjęć ;:oj Jakie uspokajające ;:173 Szkoda, że powstanie tam droga ;:145 Nasiona arbuzów kupowałeś ze sklepu internetowego? Spróbuję zrobić te lustro z folii ;:333
Pozdrawiam ;:3 ;:3
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Ostatnie wakacje

Post »

O,Seba,patrze że zaopatrzyłeś sie w sklepach rosyjskich.Wiesz, moja babcia mieszka w Rosji i co roku wysyłam dla niej polski nasionka. Bo ona twierdzi, ze są lepsze. Paradoks.
Pozdrawiam Ekaterina
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”