Ostatnie wakacje

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ostatnie wakacje

Post »

--julian-- Serdecznie zapraszam wszystkich. :) Może ta dynia to faktycznie z braku jedzonka bladła i zjadała sama siebie.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Zjadła sama siebie ;:306 :;230 najlepsze ;:333 Czy to ty wyhodowałeś w 2016r. dynię o wadze 417,5kg? To temat trochę ;:178 w tym wątku ;:131
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Tak wiem, że się troszke u Seby zapędziiśmy. :wink: Także z pytaniami do mnie i moich upraw itp zapraszam do mojego wątku. :)

Seba w tym roku też ma super nasionka dyń i jak tylko porządnie wykorzysta swoje ostatnie wakacje, to może naprawde osiągnąć swietny wynik. :) Zresztą jak się patrzy na zdjęcia arbuzów na taczce, to z nasionkami arbuzów gigantów, może osiągnąć świetny wynik.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Ach te wysiewy !
Do ziemi powędrowały 22 odmiany papryk Teraz leżakują na ciepłym piecu, za kilka dni przeniosę je do chłodniejszego i zarazem widniejszego pomieszczenia. Są to głównie ostre odmiany, z tym, że dwie słodkie będą stanowiły większość. Listę zapodam w innym poście . Jutro wysiewam kobeę i kilka petunii ogrodowych .


Aga witaj :wit Mam taką nadzieję Niestety czasem stres jest silniejszy i nie umiem nad nim panować .

Marek witaj :wit Wstawię zdjęcie zbioru końcowego papryk . Było ich naprawdę dużo ,tak plennych nigdy wcześniej nie miałem . Cóż z tego, że plenne jak nie zdążyły w większości dojrzeć. A zaznaczę, że wysiewałem w lutym i rozsada była zacna . Nigdy wcześniej tak pięknej nie miałem . Z resztą - sam widziałeś . Miałem dzisiaj przeciąć tykwę i sprawdzić czy nasiona są dojrzałe, ale zabrakło czasu . W prawdzie już wyschły, ale jedna trochę się zapadła.
Kapusta gigant urosła spora, ale ta odmiana nie jest zwięzła i mało waży. Reszta jak widać powyżej dosłownie wybuchła gdy zaczęły padac ciągłe deszcze po suchym okresie .
Jarmuże zdobią ogród przed domem, wsadziłem je do donic. Choć teraz już nie wyglądają za ciekawie :wink: Nie robię soków, choć paluję zakupić wyciskarkę do soków .
Z tunelami jestem dosłownie w lesie. Jeden jest do wyburzenia, a drugi musi mieć zmienioną folię ( ten mniejszy ) . Piec odpalam w kwietniu, choć to jeszcze nie do końca ustalone :wink: Będzie to zależało w głównej mierze od pogody .
O planach tunelowych i ogrzewaniu napiszę w innym poście .

Asia witaj :wit Początek musi być z przytupem
Aktualnie uczę sie trochę z repetytorium, trochę z podręczników.



Piotruś witaj Stresuję się ustnym polskim ,bo mogę dostać jakiś dziwny temat
Reszta jakoś mnie nie martwi, nie będzie źle
Justyna hej Dzięki
Mati witaj Plany mam takie - iść do pracy, spełniać swoje ogrodowe marzenia :wink:
Studia - geodezja prawdopodobnie.

Anida witaj Dziękuje i zapraszam

dalisbea witaj Dziękuje i zapraszam
Marlena witaj :wit Myślisz, że to był dobry pomysł ? Zobaczymy, pożyjemy .
Stres towarzyszy mi już od dawna, a niektórzy nauczyciele go potęgują . Wcale to nie pomaga, kiedy nas straszą, że nie zdamy ...
Dzięki

Aneta witaj Po wakacjach prawdopodobnie geodezja, choć nie mam jeszcze 100% pewności .

Grażynko witaj

Karol witaj i zapraszam


Błażej witaj To Ty wskrzesiłeś ten wątek i chwała Ci za to
Wątek żeby był ciekawy musi mieć choć trochę zdjęć. A że ja lubię wstawiać w ilościach hurtowych to będzie to trudne :lol:
Poprzedni sezon był tragiczny pod względem gigantów. Jedynie na uwagę zasłużyła marchewka ( miałem pierwszy raz ) i może trochę kapusta. Reszta to jakieś nieporozumienie :wink: Do uprawy jak dobrze pamiętam doszedł z nowości seler, zobaczymy jak się spisze.
A no tak, trzeba go już wysiać . Ja to mam sklerozę
Warzywniak dopiero ruszy w kwietniu, co rok o tej samej porze.

Ania witaj O tak, grzybów było wszędzie mnóstwo. W sąsiedniej miejscowości skupowali po ponad dwie tony grzybów dziennie . Można powiedzieć aż pieniądze się skończyły ;:oj I tak codziennie przez wrzesień i październik .

Mariusz witaj Dzięki ! Długie wakacje bardzo mnie cieszą, można tyle zrobić przez ten czas ...

Maryna witaj Dziękuję

Duende witaj Oj dobra, dobra, już tak mi nie słodź bo się zarumienię ;:306 Wystarczy wierzyć we własne siły i możliwości a na pewno się uda . I to nie jest tak, że do takich osiągnięć doszedłem przez jeden sezon . Lata nauki


Maja witaj Będę wstawiał zdjęcia, ale rzadziej Po prostu tylu ich nie mam . Starczy jeszcze na 3-4 razy
Dzięki

--julian-- witaj Jak najbardziej, będę miał arbuzy ! Arbuzy uprawiam zupełnie ekologicznie, bez sztucznych dodatków
Wg. mnie dwie odmiany w zupełności wystarczają. Nic poza nimi nie trzeba uprawiać, są to Złoto Wolicy i Bingo .
Ta pierwsza ma żółtą skórkę, czerwony miąższ i jest najwcześniejsza. Druga zaś to odmiana późna, o czerwonym miąższu i mniejszą ilością soku. Gruba skórka pozwala na długie przechowywanie . Nawet do października - na spokojnie .
Pytaj, pytaj, w miarę możliwości doradzę i pomogę

Ula witaj Dzięki bardzo
aniap56 witaj Zapraszam do lektury

Ania witaj Rydzów było mnóstwo, ale większość robaczywych . W koszyku już przebrane
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ostatnie wakacje

Post »

To w takim razie zapytam :D
Czy miałeś odmianę arbuza Crimson Sweet i Sugar Baby? Na razie mam nasiona tych odmian :heja .Jeśli miałeś, to jakie były wrażenia (smakowe,czy są trudne w uprawie,jak duże rosną i ile ich jest na krzak) ;:173 Mam jeszcze trochę czasu do studiów,ale też zastanawiam się nad Geodezją lub nad Architekturą Krajobrazu ;:224 ;:131
Pozdrawiam i dobranoc ;:19 ;:41
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Wiola witaj :wit U Ciebie takie urodzajne gleby to i papryka urośnie jak należy ;:173 Będziesz miała ostre czy słodkie ?
Najważniejsze, to żeby oberwać pierwszy kwiat na rozwidleniu, dzięki temu zabiegowi zbiory będą znacznie obfitsze
Po liceum studia na kierunku

Błażej oczywiście, że możecie pisać, ale nie wiem jak na to moderacja ?
No widzisz, ja mam rękę do arbuzów a Ty do dyń
Choć przyznam, że Carolina Cross wcale mi nie urosła w zeszłym roku . To była totalna porażka .
BobejGS pisze: A Ty Seba, też żebyś się na jakimś konkursie w tym roku pojawił.
To zależy od dwóch rzeczy :
Czy będzie mógł mnie tata zawieźć :wink: i czy będę miał coś do zabrania .
Z chęcią spotkam się z hodowcami gigantów :D

Julian gdzie może coś z ziemią jest nie tak ?

Grażyna W witaj :wit To był ostatni zbiór arbuzów, pod koniec sierpnia. Wcześniej zebrałem drugie tyle :D
Oczywiście, kategoria A przyznana ;:173

Kasiu witaj :wit Zapodam niebawem zdjęcie ze zbioru papryk . Można powiedzieć - rozmnożyły się szalenie ;:173
Dobrze słyszeć, że matura nie jest tak straszna ! Bo mnie na samą myśl o ustnej ściska w żołądku
jagusia111 pisze:Kasiu nie strasz go pierwszą sesją bo zrezygnuje ze studiów i rolnikiem zostanie :wink: .
Z chęcią

Piotruś mieszkasz w najlepszym województwie do uprawy arbuzów. Pewnie brakowało im papu



Lenka witaj :wit Sieję tylko kilka ogrodowych, jakoś przeszła mi na te zwykłe. Mają sterczące łodygi, nie podobają mi się.
Kupię sadzonki u lokalnego sprzedawcy

Błażej z tego wszystkiego ... pakowania nasion po pół dnia ... nie przyglądałem sie dokładnie nasionom. Wiem, że sporo jest dyniek do wysiania . Jutro pomyślę i zdecyduję :) A tak w ogóle to jeszcze raz dzięki !
Carolina Cross jest jakaś marudna, nie chce rosnąć.

Julian o, to Ty jesteś trochę młodszy ode mnie :wink:
Miałem Sugar Baby, ale ze trzy lata temu. To były nasiona z Włoch o ile dobrze pamiętam .
Jak to arbuz, potrzebuje ciepła i papu :wink: W razie problemu doradzę .

Uff, to zaraz zdjęcia


Stary tunel planuję wyburzyć , postawić nowy o 1/3 mniejszy . Nie potrzebuję aż takiego, lepiej warzywa rosną w gruncie.
Na miejscu po starym powstanie nowy, a z pozostałej części podwyższone grządki . Postaram się to rozrysować i wyślę skan tu do wątku . Mały tunel wymaga wymiany folii, malowania konstrukcji i jakiegoś dobrego ogrzewania. Stara koza jest już dziurawa i nie za bardzo widzi mi się ogrzewanie nią kolejny sezon.
Tak sobie patrzę na ceny małych piecyków ... są strasznie drogie . A musi być z cegłami szamotowymi, obowiązkowo .
Opalany drewnem, w zimne noce niedużą ilością węgla .

Czy wydolę finansowo ? :wink: Jeszcze system do podlewania miałem w planach .
Będzie ciężko, biorąc pod uwagę to, że jeszcze czeka mnie kupno nasion w agrocentrum , ziemi ...

Papryka - zbiór pod koniec września .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tykwa, arbuzowisko, dynia, arbuz bingo , warzywa ( koniec sierpnia )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zerknąłem na moje ręce, jaki ja byłem opalony ! ;:oj

Końcówka lata w ogrodzie :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN ...


Lista papryk na ten sezon ( może się trochę wydłużyć)
Biquinho Yellow,
Kapija,
długa NN słodka ( Amanita),
Habanero Chocolate,
Ornela,
Koktajlowa czerwona ( Amanita),
Chili długie NN (Amanita),
Fatali White,
Fatali Jigsaw,
Condors Beak,
Ubatuba Camuchi,
7 Pot Lucy,
Pasilla Bajio,
Sierrano T,
Violet Sparkle,
Red Basket,
Czech Black,
Habanero Gold,
Chervena Churshka,
Habanero Green,

Możliwe są oczywiście błędy w nazwach, tego nie wykluczam . Tak było napisane na dilerkach.

Leżakują w kotłowni, tam im dobrze. Gorzej będzie z odmianami pomidorów, mam ponad 100

Dobranoc ;:19

PS. Jutro napiszę co planuje robić po studiach.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Zbiór arbuzów powala i na sam widok ślinka cieknie. ;:215
Pomidorów też miałeś sporo i pewno do dzisiaj zajadacie przeciery.
U mnie już papryczki z dwoma listkami na parapetach rosną, ale tylko słodkie.
Tych z piekła rodem nie jadam. :;230
Ogród wyglądał kolorowo jak na tą porę roku, brawo za twórcze nasadzenia.
Plany jak widzę masz wielkie, będzie się działo...... ;:224
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Więcej kaczek poproszę! I gąsek! ;:167 ;:167 ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Ale miałeś wypielęgnowany warzywnik w zeszłym roku ;:180 zero zielska. Papryk to miałeś chyba całe pole ;:oj Ale ładne kapusty ozdobne Ci porosły ;:333 ... mi zeżarły robale :twisted: i jakieś takie miniaturki wyrosły 8-) No trochę młodszy jestem :D Może jest coś z tą ziemią u mnie, że dynie coś nie rosną, albo po prostu nie mam do nich ręki ;:218
Pozdrawiam :uszy
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba plony super ;:333 plany na ten sezon też ambitne :) tak sobie myślę, że na żywo Twój ogród musi robić wrażenie, bo na zdjęciach wygląda super ;:333 uuu plany już po studiach masz no, no czekam z niecierpliwością co tam wymyśliłeś :)
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Zjawiskowe zdjęcia, a te zbiory w skrzynkach - super.
Czy to kwiaty rozchodnika, na tym zdjęciu którymś tam?

Jakże żałuję, że nie mam ani jednego nasionka arbuza. Odkąd wyczytałam, że to taka bezproblemowa uprawa, straszliwie KCEM spróbować. ;)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Seba, twoje warzywa powalają na kolana :shock:
Wszystko takie dorodne, zdrowe. linka cieknie na sam widok :lol:
Jak patrzę na te arbuzy to mam ochotę spróbować posiać. Pamiętam, najpyszniejsze jadłam na wakacjach za granicą. Coś wspaniałego. Smak nieporównywalny do tych sklepowych :D
Mógłbyś polecić jakieś konkretne odmiany, łatwe w uprawie, tak na początek.
A papryki to uprawiałeś w foliaku czy pod chmurką.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ostatnie wakacje

Post »

Tak myślałem Seba , że coś źle musiało być robione z naszej strony :)
Piękne te arbuziki Twoje :) Papryczka świeża i smaczna :) Bardzo lubię jeść. Ilość zbiorów jak zwykle powala. Super macie, tyle pola, tyle zbiorów własnych. Pozazdrościć. Oczywiście wiem ile pracy przy tym trzeba wykonać by później mieć co zbierać. Szacun !!!
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”