Ogród po wiejsku

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Ale fajnie u Ciebie i smakowicie :)
nie ma to jak swoje własne wyroby. Zaciekawił mnie ten olej z czarnuszki. Chyba spr?buję :)
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Ogród po wiejsku

Post »

:wit
Petunii nie siałam, ale cena nasion sugeruje jaka to kapryśna roślina ;:oj
Kasiu, z tego przepisu pączki zawsze się udają i z wielu innych z tej strony korzystam :)
https://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_po ... zepis.html
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Obrazek
Obrazek
Ku pamięci .
A tak rosną wspomniane petunie. Moja technika to dwie kuwetki jedna w drugą, z których jedna- ta od wewnątrz jest podziurkowana, a patyczki zapobiegają opadaniu folii.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Uhuhu Kasiu jakie pyszności i jeszcze pewnie sama piekłaś, petunie widzę zaczynają ładnie wschodzić :)
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Tak, to moje wypieki, dziękuję!
Z 30 nasion pełnych odmian wzeszło 7, resztę kolorów wysiałam po 10 sztuk, procent wschodów podobny. Jeszcze żadnego roku tak marnie nie było.
Czy zdarzyło wam się kiedykolwiek, żeby w ziemi do siewu wyrosły pieczarki? ;:oj
Byłam z córką u lekarza. Tłok jak w masarni w PRL, siedzieliśmy od 9 do 13 z minutami. Miałam na dziś tyle planów, a zrealizowałam jedynie odciski na siedzeniu ;:224
Obudziły się moje jagody kamczackie, mają ewidentnie nabrzmiałe pąki. Floksy też powychodziły, chryzantemki.

Ciekawe, jaka wiosna będzie tego roku.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Pieczarki?! Serio? :shock:
pokaż foto
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Pieczarek z kupnej ziemi nie miałam, ale jakieś grzyby psiunowate były z ziemi z marketu. Wydaje mi się, że nie zawsze dokładnie sterylizują, bo i chwasty mi wyrosły i mech ;:oj
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Dlatego ja już się staram ziemię kupną zamrażać albo zapiekać.
Szkoda sobie zaszkodzić,nie po to siejemy żeby się zniszczyło. Ale dla ciekawostki napiszę,że ja e ostatniej doniczce ziołowej miałam mr?wki i tam żyły przez długi czas.
A w innej doniczce mam dżdżownice :D
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Wywaliłam ;/
Wywaliłam też oczy na wierzch, bo: nałożyłam ziemi w pudełko i zalałam wodą, przykryłam folią i miałam wysiać kobeę, ale mi się zapomniało i postało sobie ...z dwa tygodnie. No wypadło mi z głowy bo szpital w domu ostatnio. I zaglądam tam, ziemia przerośnięta ewidentnie GRZYBNIĄ. No miałam pieczarki to wiem jak to wygląda. Tylko jedna kuwetka była taka, reszta uffff ;:218 zdrowa.
W sumie mogłam nałożyć kompostu i poczekać. ;:224
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Fajny patent z tymi wysiewami. Też gromadzę kuwety po owocach i mięsie do wysiewów. Zdrówka dla córki! Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

A dziękuję.
Mało mnie tu, szwendam się po forum i cudzych kątach. Zapowiadają powrót mroźnego wyżu, co jest dla mnie trochę przygnębiające, choć z moich notatek wynika że sprawa ochłodzenia w drugiej połowie lutego jak najbardziej na miejscu jest ;)
Muszę wyszukać informacje nt buraka liściowego, chociaż na blogu podanym przez Duende trochę już znalazłam. Wstawiłam mój pierwszy zakwas z buraka, jutro postaram sie zrobić foto. Stoi drugi dzień w temp pokojowej, na razie nic się nie dzieje. ;:137
To jest jakiś ponury zbieg okoliczności, ledwie skończyły się przeziębienia, a dziś odebrałam córę z po wf z kontuzja kostki- uprzejma koleżanka potraktowała ją kijem hokejowym. Gips, kule, pojękiwania skiszonej nastolatki i ja w roli piguły ;:147
To sobie na pocieszenie kupiłam nasiona wiesiołka. Czytałam , że inwazyjna, że się pokłada, rozrasta, ciężko wyrwać, rozsiewa i inne plagi egipskie zsyła, ale za mną chodzi już któryś rok z kolei. Może będzie tak, jak z dziewanną, gdzie na forum naczytałam się różności, i wysiałam ze strachu nasiona za płotem, gdzie pięknie urosła, ptaki skorzystały. Ale jak patrzę w oczy tym kwiatom...Nie, na pewno będą grzeczne.
Zahaczyłam o Castoramę. Byliny w kapersach podejrzałam, standardowo: słoneczniczki szorstkie, liatry, jeżówki i jeszcze coś. Mnóstwo nawozów, stojaki z nasionami, trochę cebul. Jutro zrobię obejście.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Ooooo... :D u Was też w szkole grają w hokeja bez lodu ;:306 też ostatnio graliśmy na W-F :;230 dostałem obok nosa (dobrze że nie w nos bo krew by się lała :;230 ), ale na szczęście nie było ,śladu ;:oj Też byłem w Castoramie, ale tydzień (albo dwa) temu i przywiozłem z łowów nasiona arbuza i kalafiora :heja
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Ogród po wiejsku

Post »

:wit
Kasiu, co za sporty teraz dziewczyny uprawiają na WFie ;:oj
Zakwas buraczany w temperaturze pokojowej raczej nie wyjdzie, ja stawiam przy kaloryferze, w ciepłym miejscu, chyba, że temperatura pokojowa jest ze 24 stopnie :wink:
A burak liściowy ponoć jest bardzo zdrowy, jak Twojej rodzince posmakuje, to super :)
Miałam w ubiegłym sezonie i nie bardzo mi podeszły w smaku, botwinka wydawała mi się smaczniejsza ze zwykłego młodego buraczka czerwonego, w surówce też nie bardzo, bo aromat buraczany jakoś mi nie pasował do innych sałat. Kupiłam ze trzy rodzaje, zaszalałam i nawet część na kompost poszła :oops: O ile jarmuż, szpinak, rukolę i inne sałaty polubiłam, to burak liściowy ;:185
Pozdrawiam Eugenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”