Ogród po wiejsku

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasiu widzę plany są, praca wre, pieczarki rosną ;:oj jednym słowem super! Mam nadzieję, że wszystko co zaplanowałaś uda Ci się wysiać i zrealizować :)
Co do miniaturowych irysów to są piękne :) ciekaw jestem jak moje przezimowały, pozdrawiam :wit
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Trafiłam tu przez przypadek, ale już zostaje. U tak pracowitej osoby będzie się dużo działo. Super
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

:wit
Ojeju, dzieje się, wysiewy rosną, z ziemi wyglądają rośliny, nakupowałam dobroci, szpadel naostrzony - ale chyba przesilenie wiosenne tak na mnie działa, ze jak już powezmę postanowienie że dziś, na pewno dziś popisze w wątku, to zasypiam na siedząco . :oops:
;:162 wiosna idzie! U nas dżdżyście i ponuro, a z tego co widzę trzeba zrobić przegląd kosiareczki. Coraz mnie do koszenia, bo znowu podskubałam trawnika pod rabatki- muszę je powiększyć, bo rośliny mi się duszą, posadzone gęsto.
Sprawozdanie później ;:224
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

A u nas dziś wieje, że na pole wyjść się nie chce. Jutro ma być ładnie, ale zobaczymy.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Komiksy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Może gdzieś tam w kraju ludziska mają wiosnę najwcześniej , ale za to my tu na płn-wsch cieszymy się nią najdłużej, obserwując "południowe "wątki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasiu takiej zaawansowanej wiosny jak Ty w oknie to ja nie mam :D
A hiacynty w podobnym stanie wystają z gruntu mimo że na południu Polski. Wiosna mocno przystopowała, ale jakby było więcej dni takich jak wczoraj to wszystko migiem by przekwitło :wink: Jednak dzisiaj wróciło przedwiośnie :lol: Pieczarki świeże i na pewno smakowite ;:215
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

U nas zimno, ale krokusy, przebiśniegi, śnieżyce radzą sobie nawet nieźle. Pojawiające się kolory cieszą i człowiek wygląda co nowego z ziemi wykiełkuje. Niestety na przyszły tydzień dalej jeszcze zimnem straszą, a już chciałoby się coś podziałać.

Pozdrawiam cieplutko, Bogusia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasiu wiosna już na pewno troszkę przyśpieszyła i u Ciebie :) pieczareczki pierwsza klasa, wyglądają bardzo apetycznie :)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasiu jesteś zadowolona ze swojej hodowli pieczarek ? :) Ja miałem kiedyś dwa takie podłoża i nie szło nadążyć nad konsumowaniem tego ;:306
Czekamy na wiosenne fotki :)
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Cześć!
Zarobiona jestem! Ostatnie dni tylko na podwórzu. ;:167
Obiecuję, wkrótce fotki okraszone komentarzem.
A może kilka słów teraz.
Kupiłam 8 krzewów róż, z PNOS-u, maja robić za zapchajdziury na rabatkach . Postanowiłam dokupić jeszcze. Mam cichą nadzieję, że będą zgodne, co? Bo z PNOS...to tak jakby kupować koper i dostać pietruszkę, oczekuje zgodności odmianowej. Skusiłam się też na drzewko brzoskwini ;:oj chociaż marną jej wróżę u mnie przyszłość. Ale wymyśliłam jej super osłonięte miejsce, musiałam wyciepać mężowskie zabawki metalowe, i przypłaciłam to solidną pyskówką :oops: ;:196 bo chwilowo małżonek ma dość mojego rycia i zagarniania kolejnych kątów.Zrobił się bardziej wyrozumiały, jak zobaczył obrazek owocu na etykiecie. Z facetem to jednak przez żołądek do serca. ;:170
Z zakupów to jeszcze dwa rododendrony z biedabronki . Nie oparłam się w tym roku, ja też przegrałam sromotnie walkę kiedy pooglądałam etykiety ;:173 . Wzięłam katawbijski i Cunningham,s white. Kiedyś, dawno miałam je kupić sobie w przyszłości. Jednak były ważniejsze sprawy (i nadal są :oops: ) a teraz jakoś same mi weszły do koszyka. No i do tych różaneczników ziemia, i do borówek torf i kora, i jak już oglądałam to wzięłam wierzbę Hakuro nishiki na pniu (ładny, wysoki i prosty!) no i wierzbę Iwę pendulę na pniu... i zabrakło mi kasy, wróciłam do domu. Nie myślcie sobie, że na stałe. Wzięłam ten przeklęty fenicyjski wynalazek do portfela i sruuuu po nawozy: siarczan amonu, siarczan magnezu, jakiś startowy do ogrodu, siarkę, i tego. Jakoś tak wyszło że jednak muszę dokupić. Może saletrę amonową albo mocznik, pod krzewy owocowe. Tu garstka tam garstka i miarka się zebrała. No i przez ostatnie dwa lata zebrało się dużo roślin, z wymian i sama próbowałam z powodzeniem- muszę powiedzieć- rozmnażać rośliny.
A, byłabym zapomniała. Jeszcze z nowości to wiciokrzew przewierceń No name z Lid..a oraz powojnik Montana. No ten to chyba u mnie nie pożyje jednak, strasznie delikatny i wiatr go potargał trochę, a wiciokrzew spoko. ;:333
Oczywiście większość roślin na naszej malutkiej działce to "samosiejki " ;) Z żywopłotu nie mogłam się wykpić, dokupiłam zresztą kolejną część drzewek , które jeszcze do mnie nie dotarły.
Pamiętacie może, jak pisałam, że sadziłam jaśminowce koło drogi, żeby trochę osłoniły nas od wiatru? Wytyczyli nam drogę, jaśminowce przycięłam i wysadziłam jako- w zamierzeniu- żywopłot chroniący roboczą część podwórka przed spojrzeniami. Jeden miał taką ładną nóżkę, że potraktuje go jako drzewko na pniu. Da się, prawda? Powiedzcie, że się da! ;:131
Jadę w gości teraz, dziadków trzeba odwiedzić ;:167
Pa. W kolejnym poście wrzucę zdjęcia :)
Miłego dnia :wit

Ps. A pieczarki kocham! Ale boczniaki jednak bardziej. Wszystko zjadamy!

Uwaga, dodaję focie! Ręce mi zmarzły podczas cykania tych kilku ujęć na szybko!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tak to nieciekawie wygląda ;:131 Jest co zasłaniać- musimy gdzieś składować rozmaite szpargały po- i do- remontowe. Nie wiem co to za roślinka z różowiejącymi listkami. Widać seduszka białe zadołowane w donicy, cieszę się bo przeżyły! Borówki wciąż zadołowane w workach czekają , posadzę je na podwyższonym zagonie. Podobnie rododendrony. Wypróbuję te podwyższone sadzenie, bo glebę mam wybitnie zasadową. No i kilka kwiatków, przycięta brzoskwinia która udaje nieżywą, choć spuchły jej pąki, róże rabatowe w donicach oraz miska z dwiema cebulami lilii w cynamonie. ;:333
I to na tyle, dziękuję za uwagę . ;:168
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

;:145
Wysiadł mi nadgarstek, chyba przeholowałam z robotą. I przymusowa przerwa...A iglaki zadołowane czekają do wsadzenia. Jestem strasznie smutna.
Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasiu, teraz tak zimno, i tak byś pewnie nie sadziła. Zdrowiej.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”