Ogród po wiejsku

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Znajomi grzybów mają od metra. Ja w tej materii nie mam nic do powiedzenia- kompletnie nie znam się! ;:14 ;:174 więc nie ryzykuję.
U nas w otwartym polu wszystko poczarniało i oklapło, w wiosce nieopodal wszystko kwitnie w najlepsze. ;:174
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

U mnie zimno. Zdjęcie sprzed chwili:
Obrazek
Panny już w domu. Tłok i ścisk


Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasiu - niesamowita ta temperatura się u Ciebie pojawiła. Ja liczę na ciepłe jeszcze dni a Ty już musiałaś pochować do domu co nieco z ogrodu. ;:168
Bardzo polecam boczniaki ala "flaczki" - też smakują wybornie.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Trwa festiwal babiego lata.
Trochę szkoda że mieliśmy wcześniej przymrozki i wypadło sporo roślin, byłoby jeszcze piękniej i smacznie, trudno. Zaganiana jestem i mało wpisuję się w innych wątkach, ale podczytuję w wolnych chwilach szukając dobrych odmian jabłoni- słodkich, nie wymagających ochrony, najlepiej wrześniowych. Ma ktoś może charłamówkę u siebie?
Poza tym przesadzam i utykam jak oszalała. Nie tylko to co pod domem, ale i to, co przed oknami ;:173 . Chciałabym mieć przed kuchennym oknem zimozielone rośliny. Dojrzałam do tego, żeby zmieniały się tylko kwiatowe, kolorowe dodatki . To malutki spłachetek ziemi i muszę coś dobrać żeby było wrażenie ładu i spokoju.
Teraz macham i znikam, a potem wstawię foto cudnych pełnych maczków kalifornijskich jakie mi się trafiły. :wit
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Elo, ale tu u Ciebie super ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

U mnie już zima. Dziś całodzienna gołoledź, padała marznąca mżawka. Nawet nie skopałam ogrodu, dla odmiany łokieć sobie uszkodziłam. Jak- nie pytajcie, ale to nie jest coś co goi się szybko, to pewne.
Wstawię kilka zdjęć na poprawę humoru.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak było jeszcze całkiem niedawno, teraz już zimowo. W oczekiwaniu na wiosnę wertuję starsze roczniki czasopism, i trochę przerabiam stare domowe sprzęty, np domowy stary taboret albo... Starą skrzynkę po sztućcach, teraz w roli pudełka na biżuterię. Na wierzch jeszcze nie mam pomysłu.
Zawsze zapominam że powinnam robić zdjęcia w poziomej orientacji. Idę zwiedzać wasze wychuchane działeczki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

:wit Witaj imienniczko!

Jak sobie poczytałam, to musiałam coś naskrobać, bo pod wrażeniem wielkim jestem Obrazek ;:167
Dom z historią zakupiliście, a Ty dopisujesz cudowny ciąg dalszy ;:63 Granaty bym sobie zostawiła, bo wiadomo, jakby coś, kiedyś to "sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" :;230
Twój ogród ewoluował w ekspresowym tempie z pustego kawałka ziemi w bujny i kolorowy zakątek ;:oj Dosiadam się do ławeczki czytających i czekam na ciąg dalszy, bo czyta się z przyjemnością, jak powieść ;:180
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Nie wiem, czy to ja jestem całkiem antytechniczna, czy z forum dzieją się cuda, ale nie ma moich dwóch ostatnich, soczystych postów. Zerknęłam żeby zobaczyć czy wszyscy śpią snem zimowym a tu taka niespodzianka, nie mam już tych zdjęć nawet, ech.
Piękna wiosna tej zimy ogółem. Dopiero od wczoraj kolejny epizod przymrozkowy, własnie słońce wyjrzało zza chmur, to bardzo przyjemne o tej porze roku. Wybieramy się na Bunelkę, najwyższą górę w okolicy. Jak wrócę, opowiem wam o pierwszej w życiu wyprawie nad morze- byłam w Krynicy Morskiej ;:226 ;:233 Cudowne przeżycie, jakby na życzenie wyjrzało słońce, do tej pory mam w uszach szum wysokich fal, krzyk mew i...wicher :D
Edytuję post i stąd dopisek: w ogrodzie kwitną pierwiosnki , nieszczęśliwie- hiacynty, żagwin, różowa gęsiówka, powychodziły tulipany, a róża Peace w nosie ma martwy sezon i wypuściła pąki. A oto dowody:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Poza tym kilka komiksów z mojej jednodniowej wyprawy- żeby zobaczyć morze...


Obrazek

Obrazek

Obrazek
A po tych ciężkich od kalorii dniach postanowiliśmy odwiedzić teren wokół domu- uwierzycie, że w codziennym pędzie nie ma kiedy na to wszystko patrzeć i podziwiać? Choć domów wokół przybywa, wciąż cicho i spokojnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tym ciepłym akcentem kończę dzisiejszy wpis. Za chwilę otworzę laptop i zacznę szukać nasion, uwielbiam to! Wszystkim czytającym dziękuję za odwiedziny, i życzę wspaniałego Nowego roku w ogrodach! Zdrowych roślin i nas samych,obfitych plonów i samych sukcesów. Do siego roku!
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Widzę Kasia, że rok zakończyłaś podróżując i podziwiając widoki :) Morze pięknie się prezentowało.
W ogródkach faktycznie zachodzą dziwne anomalia, wszystko zamiast spać to się pobudza, no ale co zrobić jak takie temperatury :) Wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku :)
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Biel i ciszaa

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Klimatycznie, jednak białe jest piękne.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Jednak zazdroszczę Ci bieli... U nas mokro i ponuro.Wczytałam się w wątek i widzę, że jesteś mistrzynią gospodarności i planowania.... I analizując kalendarz sądzę, że lata dzień upieczesz pączki i faworki :wit
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasiu jakiś przypadek rządził, że do Ciebie trafiłam.
Zaczęłam czytanie i tak mnie wciągnęło, że powrócę do Ciebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”