Ogród po wiejsku

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
floweraddict
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 sty 2014, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: HEJ,,, MAZURY - Elk

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Witaj :)
Ale uśmiałam :;230 się z tej kaliny ech... cała Biedronka
Obejrzałam , przeczytałam Twój wątek na jednym oddechu i jestem pod ogromnym wrażeniem , że się udało
Jest zielono , kwieciście i owocowo , brawo ;:138
Cuda dokonałaś , podziwiam i dalej dopinguje bardzo mocno :)
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Bardzo fajny ogród, mnóstwo kwiatów i kolorów. Kaliną nie ma co się przejmować, jesienią jest piękna, nawet na zwykła.
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Witaj Kasiu
Jak czytałam Twoje perypetie z tym czyszczeniem ogrodu po poprzednich właścicielach to tak jakbym widział siebie , My zanim dotarliśmy tu gdzie teraz obecnie mieszkamy ( już nasz azyl nareszcie ) to też poprzednio mieliśmy masę sprzątania śmieci były wszędzie w domu w ogrodzie , totalna porażka . Mąż stwierdził że tak być nie może i znaleźliśmy swój mały domek . Jestem pełna podziwu dla Ciebie dałaś radę patrząc na zdjęcia kiedyś a teraz to dużo pacy już włożyliście i już jest pięknie i na pewno będzie jeszcze piękniej. To co sprzedają w biedronkach nie zawsze sprawdza się w 100 % . Też się zastanawiam czy cebule , które kupiłam będą takie jak na obrazkach :wit
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

DzonaK witaj :wit
A ja wczoraj twój wątek czytałam! Trzymam kciuki, za siebie i za ciebie i za wszystkich którzy upiększają swoje otoczenie po perypetiach ;:162 .
Ładnie już masz. Szczególnie te dwa zdrowe, piękne okazy świerków Conica jak strażnicy przed domem- w sam raz na kwasolubną rabatkę przedogródkową. Kilka rzeczy mogę podpowiedzieć, bo ja robiłam "z błędami", ale to już może w twoim wątku ;)
Jestem ledwo żywa, bo własnie zrzuciłam dwie spore przyczepki zrębków , niech leżą i dojrzewają, na próchnicę się zmieniają :tan . Ściółkuję nimi wszystko. W sumie drzewo iglaste, ale nie zmieniają drastycznie odczynu gleby, za to jej strukturę wspaniale poprawiają. Zrobiłam nową mini rabatkę, i kilka krzewów muszę przesadzić. Jak zwykle zapomniała zrobić fotkę przed\po, bo jak już wpadłam w wir pracy, to nie w głowie mi była dokumentacja.
19 i już ciemno, ojeju. Posiedziałam na schodkach domu, ściany rozgrzane przyjemnie dyszały ciepłem. Rudzik mi się przypatrywał, pewnie dziwiąc się, co ja robię tak po ciemku prawie ;:177
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasiu jeszcze doczytałam ,że ty jesteś spod Ełku heh pomyśleć ,że kiedyś ja mieszkałam na Mazurach w sumie tam się wychowałam . Teraz wywiało mnie do centralnej Polski i tu zostanę . Czekam w takim razie na podpowiedzi z Twojej strony odnośnie ogródka ;:196
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Witaj Kasiu troszku mnie u Ciebie nie było :oops: ale tak to jakoś leci, że nie mam weny w tym roku :) Widzę, że chryzantemki chyba już u Ciebie kwitną :) ogród mimo upalnego lata prezentuje się bardzo ładnie ;:63 Co do poskrzypki to walczyłem z nią 2 lata temu w tym roku też się pojawiła ale udało mi się ją poskromić :)
Hmm powiadasz, że chcesz troszkę iglaków wpleść w ogród, to podobnie jak ja ;:oj też chcę moje rabaty kwiatowe wzbogacić małymi iglakami, zobaczymy co mi z tego wyjdzie :)
Pozdrowienia :wit
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasia chyba zapadła już w sen zimowy bo tu taka cisza . Wyłaź z pod pierzyny i opowiadaj co tam sie u Ciebie dzieje w tym ogródku . :tan
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Prawie racja.
Zrobiło się z dnia na dzień zimno,szaro, dzień zmalał jakby nagle, ucichło wokół. Nieuchronnie nadciąga czas zimowego snu.
Po chwilowym szoku aklimatyzacyjnym, i wyciągnięciu czapki, od kilku dni znów wychodzę do mojego ogródka mikro. Postanowiłam wydrzeć jeszcze kilka metrów kwadratowych lichemu trawnikowi bądź wprost klepisku i poryć, poprzewracać, poprzesadzać, poupiększać. Jak widać ogrodniczka lubi wszystko na "p". ;). Popijając pierwszym w życiu likierem różanym. Ależ to boskie! ;:131
Zdjęć jakoś nie mam za dużo, ale pokażę wam, że wciąż jeszcze można cieszyć się plonami :). Dziś zebrałam ostatnie cukinie (?) , a widziałam jeszcze kwiatyObrazek
Mam tez pomidorki koktailowe, krzaki wciaż mają kwiaty ;:202 One mi się same z kompostem wysiewają. Może nie tak aromatyczne jak te dojrzałe w pełnym słońcu, no ale nie pogardzę. I fasolka szparagowa- uwielbiam, mam :)
Obrazek
Obrazek
Nawet koperek jest, samosiejka.
Jeszcze jeden worek z paprykami stoi na podwórku, i dochodzą pomału. Noce jednam zimne i dziś postanowiłam towarzystwo pelargonii i papryki wnieść do sieni. Ma być babie lato, ale u nas, jak dojdzie, to może będzie w porywach 10 stopni.
Obrazek
Kwitną wciąż dalie, róże ścięłam do wazonu, a Gloria Dei miała najpiękniejszy, największy kwiat jaki kiedykolwiek widziałam. Ten zapach czuję wciąż, nieziemski. ;:167 ;:166
Obrazek
Obrazek

Poza tym pobawiłam się aparatem i odkryłam zdjęcia panoramiczne. Ciemnota technologiczna jestem, ale fajnie ująć szerszy obraz. Poza tym pociągnęłam pas żywopłotu jeszcze kawałek. Na wiosnę skończę drugą część, a na kolejną jesień drugą stronę ogrodzenia, tylko sadzonki kupię większe po prostu. Sąsiedzi dostali pozwolenie na budowę domu...I wiecie, jakoś mam poczucie, że kończy się pewien etap w naszej samotni. Ciekawe, czy zwierzęta wciąż będą podchodzić tak blisko. Na szczęście budują się od strony drogi, wsi, a nie od łąk. :)

I trochę koloru. Mam wrażenie że rośliny wcale nie chcą iść spać- niedawno zakwitł mi jaśminowiec, liliowiec, krzewuszka po raz 3 kilkoma kwiatami, kwitnie też ostróżka, róże Leonardo da Vinci, i lewkonia pełna trwa w najlepsze. Petunii morze samosiejek ma w nosie że czas spać. Nawet maczek kalifornijski jarzy się jak małe słońce. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nie wspomnę już o malinach wciąż owocujących, i poziomkach! I ręczę wam, że o ile maliny bez słońca cokolwiek wodniste, o tyle poziomki- wciąż poezja smaku! Te bardziej dojrzałe pożarłam i do zdjęcia pozowały te blade :).
Obrazek

Macham! I zaraz wychodzę. Muszę wkopać cztery worki z borówkami. Niestety w tym roku nie wsadzę ich w docelowe miejsce, ale w worach mają to co kochają najbardziej, zimę powinny przeżyć .

Jeszcze jest zielone, choć złotem przetykane,
W pajęczych niciach spowite,
Do snu wiatrem kołysane...
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Ostatni bukiet z róż w tym roku. Żegnajcie piękne.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Witaj Kasiu
Piękne kolory jeszcze goszczą w ogrodzie i do tego pyszne ciasto i ciepła herbatka . Cudny bukiecik z róż ;:oj
Ja nie mogę się doczekać do przyszłego sezonu , żeby uprawiać swoje warzywa , jestem głodna wrażeń i ciekawa jak mi to wszystko pójdzie :lol:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Oczywiście przeczytałam, ale zapomniałam zostawić ślad :;230
Kasiu mam nadzieję, że będziesz dalej opowiadała swoją ogrodową historię ;:333 bo już jestem jej fanką! :D
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Będę, będę ;)
Dziękuję za ślady stóp na mojej glinie :)
Obecnie jestem na etapie dopieszczania mojego zamówienia z nasionami. Będę wysiewała byliny, na większą skalę. Szkoda, że nie zdecydowałam się na to w zeszłym roku. Wymyśliłam też nowy układ rabat, będę chciała też mini oczko wodne w opnie z ciągnika :) Naoglądałam się pomysłów przez zimę, że hej!
Tymczasem wciąż leży gruba warstwa śniegu, wszystko śpi. Ale ptaki już jakoś inaczej śpiewają...Dreptam po cudzych wątkach, podglądam inspiracje. Przeczytałam też informację o możliwym rychłym zamknięciu Forum- ;:124 to jest zbyt okrutne, żeby było możliwe. Wiele forów ogrodniczych zwiedziłam, ale tu jest wyjątkowo- to jak wygodny fotel w pokoju. Nie wyobrażam sobie tego.
Chciałam sobie kupić dziś prymulkę w biedabronce, ale tyle latało wokół ziemiórek, że dałam sobie spokój. Mam własne. Ziemiórki, rzecz jasna.
Ale! Kupiłam już mączkę kostną, i widziałam nawóz w castoramie, który jest rozpuszczalny i w pełni naturalny, na 500l roztworu. Bardzo mnie zainteresował, nie powiem. Żaden z nich nie miał dużej dawki azotu na start w sezonie, ale za to działają jak stymulanty wzrostu. Nie bałabym sie podlewać nim roślin. Nie będę kłamała co do składy NPK bo nie pamiętam. Pokrzywa w formie płynnej też jest wspaniała, nie powiem, i wciąż nr 1, ale to w proszku mniej waniajet ;:131
Z nudów szpachluję łazienkę. Nie jest to takie trudne, a przybliży mnie do upragnionego widoku czystej łazienki ;:306
Potem wrzucę kilka zdjęć, chociaż nie ma za bardzo co oglądać. Moje postanowienie noworoczne- w tym sezonie robić więcej fotek !
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Obrazkoterapia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
U mnie zima pełną gębą. W ogródku śniegu do pół łydki i więcej. Idzie odwilż..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”