Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Mam nadzieję, że mimo mojej chwilowej nieobecności ktoś jeszcze mnie pamięta. :oops:
Miałam zamiar poczekać z nowym wątkiem do wiosny, ale trochę się za Wami stęskniłam. :D
Dlaczego niby wiejski? Bo moje 40 arów niby trawnika nie do końca wpisuje się w wiejski klimat, ale dla mnie jest wiejski i już. :lol:

Na początek może przypomnimy sobie miniony sezon, bo na razie za oknem szaro, buro i ponuro, a do tego strasznie wieje...


Nadszedł marzec i przyroda zaczęła się budzić do życia. Cieszyło mnie to, że nie ma większych strat, bo ogród wcześniej przeszedł swoje, ale w szybkim tempie zaczął nadrabiać straty.
Obrazek

Obrazek


Obrazek
Nie wiem dlaczego odwraca mi zdjęcia. Wcześniej nigdy to mi się nie zdarzało. :? Muszę to rozgryźć, bo nie chcę Was narażać na ból karku. :lol:
Dobrej nocki, a właściwie dobrego dnia dzisiejszego. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Na szczęście nie wszystkie fotki mi się wywracają. :wink:
Ciąg dalszy wiosny....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
:wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Dzień dobry wszystkim. :wit
Dzisiaj dalej wieje, ale trochę słabiej. Na termometrze 6 stopni. Przez okno widzę niby trawnik upstrzony kwitnącymi stokrotkami, a mamy koniec stycznia.Przeszłam się po ogrodzie i nazbierałam sporo gwiazdnicy dla pierzastych mieszkańców ogrodu. To akurat jest fajne, że w styczniu mają świeżą zielonkę.
Za oknem nie ma co pstrykać, więc może dalej coś powspominamy, o ile znowu mi się zdjęcia nie pokładą na plecy. :lol:
I przyszedł maj i kwitły bzy......no nie wszystkie, bo posadziłam kilka młodych.
Sucha rzeczka dostała w końcu w prezencie mostek, ja uczulenie od grzebania w ziemi i niechcianą małą papużkę, a kaczor dwa gniazda jajek. :;230


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Zakwitł mój niezawodny tamaryszek, a cienista rabatka pod nim, która w kwietniu wyglądała tragicznie po zasileniu pięknie ruszyła z kopyta.
Obrazek


Obrazek
To na razie tyle .....cdn. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewa podczytałam na Wyspie ,że wyruszyłaś w nowy sezon... co prawda wirtualnie, ale dobrze ;:168 Jak widzę wiosnę w ogrodach to jakoś mniej tęsknię za tą na zewnątrz ... mam jednak nadzieję ze niedługo przyjdzie... Pokazuj fotki swoich pierzastych, ja nie mam więc lubię podglądać je u ciebie, Marysi -maska i Ani - wsiania.
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Oj faktycznie za długo byłaś na urlopie! Ja pamiętam i dobrze że napisałaś o gawrze to zaczęłam niuchać.
Ogród mój ulubiony... co prawda muszę robić figury żeby obejrzeć ;:306

Ewciu wspaniałego sezonu i dobrego zdrowia Ci życzę, bo do takiego areału musisz go mieć ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam wieczorową porą. :wit
Ewciu witam serdecznie. W nowy sezon jeszcze nie wyruszyłam, a wręcz trochę się go boję, . :wink: Na razie wspominam poprzedni. :D
Ze mnie typ niepokorny i łaknący ciągłych zmian, a że sił i zdrowia na zmiany w ogrodzie brak, to z coraz większą obawą pokazuję wam ciągle takie same widoki. :?
Lubisz pióra? Ja też i dlatego zamieszkały u mnie, ale że lubię miszmasz, to i z pierzastymi jest u mnie kolorowo. :lol: :wit

Marysiu jak się cieszę, że Cię widzę. ;:196 Nie wiem dlaczego mi niektóre zdjęcia wywala na plecy. Kombinowałam różnie i nic, ale to chyba przez aparat w telefonie. Maryś u mnie sporo iglaków, a Ty za nimi nie przepadasz. O tej porze roku je najbardziej lubię, bo dzięki nim w dalszym ciągu jest widoczny zarys i zakamarki ogrodu. Ich zwarte bryły staram się przełamywać krzewami liściastymi i bylinami i moim zdaniem to trochę pomaga. :wink:
Bardzo Ci dziękuję za życzenia , bo ze zdrowiem dalej kiepsko i aż się boję co będzie jak trzeba będzie na całego ruszyć do ogrodu, a roboty w nim nie brakuje. ;:108
Tobie również duuużo zdrówka. ;:196 :wit

No to może pospacerujmy jeszcze po majowym ogrodzie.....

Końcem maja rozkwitły azalie, krzewuszki i pierwsze róże.
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Pogłowie pierzastych nieco się zmieniło, bo......samotna papużka falista aż się prosiła o samczyka, a potem okazało się że to kolejna dziewczynka i trzeba było dokupić dwa samce. Przy okazji zaopatrzyliśmy się w większą klatkę, a w tej mniejszej zamieszkały dwa kanarki. ;:306 Ptaszyny oczywiście całe dnie spędzały w ogrodzie. Nawet nie macie pojęcia jak cudnie jest chodzić po ogrodzie i go słuchać....
Pierzasta gromadka powiększyła się również za pomocą biegusów. :wink:


Obrazek

Ja sfrustrowana nie wiedząc w co ręce wsadzić dla uspokojenia nerwów zrobiłam sobie workową skrzynię, donicę i jutową lampę do altany. ;:224 No co....robótki ręczne mnie uspokajają. :wink:

Obrazek



Obrazek


Obrazek

Na dziś wystarczy. Dobranoc. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewciu Twoje niespokojne ręce potrafią cuda! Donice ciekawe ładne, ale lampa rewelacyjna! ;:63
Widzę, że masz dar dokładania sobie zajęć...skąd ja to znam :;230
Dobrze nazwałaś tym razem wątek, bo Twój ogród ze wsią ma tyle wspólnego że leży poza miastem. Sam jego wygląd dla mnie jest wręcz parkiem...podmiejskim ogrodem wspaniałym. U Ciebie iglaki mi pasują, ja nie lubię rzędu tujowych nasadzeń, bo jeżeli ktoś sadzi rząd tych roślin i nazywa to tłem...wybacz płot betonowy jest takim samym tłem. Poza tym przede wszystkim te thujowe zapory nie pozwalają zaglądać do ogrodów i to mnie wkurza, bo ja uwielbiam zaglądać za płot i nie z ciekawości sąsiedzkiej tylko podziwiać rośliny :oops:
Ze zdjęciami to pewnie jest tak, że wstawiasz je z telefonu, bo gdyby zapisać na dysku to da się odwracać dowolnie. Takie odwrócone zdjęcia trochę odbierają przyjemność :;230
Czekam na kolejne pierzaste :D
Bardzo się cieszę, że za nami zatęskniłaś ;:196
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam wieczorkiem. :wit
Dzisiaj już ostatni dzień stycznia, jutro luty i już z górki. :wink:
Jakaś wyjątkowo ciężka ta zima dla mnie. Po paskudnym zapaleniu płuc dalej czepiają się mnie różne przypadłości, a do tego bóle kręgosłupa i brak normalnego snu nie pomagają mi zupełnie.
Ja już chcę wyjść do ogrodu i urobić się po pachy. Przynajmniej będę wiedziała dlaczego wszystko boli. :lol:

Marysiu ja też mam iglaki posadzone przy płocie, ale u mnie działka jest duża i szeroka, więc tak bardzo nie rzucają się w oczy.
Do tego sąsiedztwo takie sobie. Warsztat samochodowy z jego wszystkimi przypadłościami, to nie jest fajna sprawa i mogłabym mieć nawet wielki mur w granicy. :? Jeśli ktoś ma ochotę zaglądnąć do ogrodu nigdy nie mam nic przeciw. Ostatnio nawet jakaś wycieczka niemiecka sobie szła i stanęła u mnie w bramie. Uśmiechali się do mnie, ja otworzyłam bramę, oni rozeszli się po ogrodzie jak stonka,a przy wyjściu dostałam czekoladę i gorące podziękowania. Okazało się, że to rodziny ludzi mieszkających kiedyś w mojej miejscowości. :wink:
Zdjęcia nawet jak odwrócę, to po dodaniu leżą, ale tylko niektóre i to jest dla mnie dziwne. :lol:
Skoro czekasz ,to ruszajmy dalej z wycieczką przez ubiegły sezon. :wit

I przyszedł czerwiec, a wraz z nim susza. Większość czasu spędzałam na podlewaniu.


Kaczuchy rosły jak szalone, kwitła większość krzewów, na trawiastej rabacie zrobiło się zielono i ogólnie kwiecił cały ogród.
Jedynie niezadowolony był małżuś, bo brakowało mu cienia w jego ostoi. Znalazł jednak na to sposób, bo posadził tam szybko rosnące drzewo-OXYTREE, które miało 15 centymetrów. :lol:
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek
W połowie czerwca wystartowały z całym impetem róże, ale o tym może następnym razem. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Jakże się cieszę że kontynuujesz wątek!!!!! masz tyle pięknych roślin i zakamarków w ogrodzie że głowa boli:)czekamy na dalsze zdjęcia i opisy:) całuję!!
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Znowu w pozycji horyzontalnej ale muszę napisać, że powinnaś udostępniać swój ogród odwiedzającym. Założyć blog i ogłosić miesiące i godziny otwarcia. Masz na to warunki :D
Rany co ja zrobię z kaczuszkami w moim szaliczkowym ogrodzie ;:oj
Muszę poczytać o tym drzewie Krzycha, bo pierwszy raz słyszę o takim :D
To do jutra !Pa! ;:196
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Jestem jak najbardziej za zwiedzaniem Twojego ogrodu według godzin otwarcia i założeniem bloga :) tyle piękności masz w ogrodzie że kilka cudownych godzin można codziennie tam spędzić:):)
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Nacieszyłam oczy Twoim ogrodem, dziękuję :-) Nie mam akurat pod ręką czekolady, ale chętnie bym Ci ją dała z wdzięczności za te urocze zdjęcia :-D
Pierwszy raz usłyszałam op oxytree i aż musiałam poszukać więcej na ten temat. Mówisz, że 15 cm drzewo miało? I dało mężowi upragniony cień?? :lol:
Urosło nieco po posadzeniu? CZytam, że 3-letnie drzewo ma pień dość solidny i po ścięciu odrasta ;:oj I te wielkie liście! mam miejsce, może się też skuszę?
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witaj Ewa, piękny ogród ;:138
Powiedz jaką masz odmianę tamaryszka? Jak długo rośnie u Ciebie?
Mój to tamaryszek pięciopręcikowy Pink Cascade, którego nabyłam w tamtym roku.

Pozdrawiam
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”