Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam wieczorową porą. :wit
Cieszę się, że ktoś tu jeszcze do mnie zagląda. Piękna wczorajsza pogoda pozwoliła na małe prace w ogrodzie, za to dzisiaj trzeba było przystopować, ale cieszę się że małymi kroczkami, ale do przodu.
Z racji moich sporych problemów z kręgosłupem wymyśliłam dość dużo podwyższony warzywnik, a przynajmniej sporą jego część.
Co prawda nie pałam zbytnią miłością do zagonków z burakami, ale własny szczypior, zielona pietruszka, czy ogórki to jest to co kusi.
Małżuś betonowymi płytami podwyższył zagonek, ale mimo trzydziestu taczek ziemi wciąż jeszcze brakuje do odpowiedniej wysokości. :wink:
Mi by się chciało już dymkę zasadzić.....

Lodziu wiosna się zadomowiła i miejmy nadzieję, że tak już zostanie. U mnie niektóre krokusy już przekwitają, inne cebulowce mają spore pąki, a niektóre róże zaczynają rozwijać liście. Trochę to szybko, ale my możemy tylko obserwować poczynania natury. ;:196 :wit

Bożenko witaj w moich skromnych progach. Cieszę się, że komuś podobają się moje rabatki. Lubię jak coś się dzieje i to właśnie dlatego mam hałaśliwą wolierę z ptactwem w ogrodzie, a obydwoje z mężem lubimy cień, więc sadzimy spore drzewa.
Czasem natura nam nie sprzyja i przetrzebi drzewostan w ogrodzie, ale nic to, bo zawsze jest miejsce na posadzenie czegoś nowego. :wink: :wit

Natalio niestety, ale większe prawdopodobieństwo poprawy może dotyczyć pogody. Ze zdrowiem raczej kiepsko, ale cóż ....zawsze trzeba mieć nadzieję. Oby ten sezon nas tak nie umęczył podlewaniem. :wink: :wit

Beatko bardzo dziękuję za pochlebną opinię mojego skrawka ziemi. Nie wiem tylko, czy do końca na nią zasługuję. :wink: W ogrodzie nie ma kolekcji roślinnych, ani pięknego trawniczka. Wszystko sadzę na czuja i dość gęsto, by chwasty miały mniejsze pole do popisu. :D :wit

Marysiu lejesz miód na me serce. ;:196 Mam nadzieję, że jeszcze odwiedzisz mnie i sama naocznie stwierdzisz, czy ogród się zmienił. Moim zdaniem nie za bardzo.....podrosły tylko niektóre krzaczory.
W kąciku za wiele nie siedzimy, bo Krzysiek stale w pracy, a ze mną różnie bywa, ale prawie każda letnia kawusia jest wypita w ogrodzie.
Kaczuchy mocno mi się wryły w krajobraz ogrodu. Moje miały swoje nawyki i brakuje mi tego, ale na razie populacja ślimacza mnie nie osaczyła, więc swoją potrzebę obcowania z ptactwem uskuteczniam w wolierze. Aktualnie trwa walka o budki, a w niektórych już są jajka. :wink: :wit

Wypadało by nieco pokolorować post więc ciut aktualnej wiosny.....


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewuniu tworzenie kolekcji to trochę taką moja słabość :wink: może dlatego tak podziwiam i trochę zazdroszczę tym którzy tak jak ty mają taki wrodzony dar do tworzenia kompozycji.Cudnie ci wychodzi to sadzenie na czuja :D
Kręgosłup to też niestety mój problem,mam duże skrzywienie więc z wiekiem pojawia się coraz więcej problemów.Dwa lata temu nie kupiłam ani jednej rośliny bo ledwo chodziłam, tak mi poszedł odcinek lędźwiowy, że cały czas kulałam na lewą nogę, ale znalazłam niesamowitego kręgarza,który postawił mnie na nogi.Teraz już nie czekam aż zacznie mocno boleć tylko jadę do niego jak coś się zaczyna dziać, dwie, trzy wizyty i można żyć bez tabletek przeciw bólowych :roll:
Piękna już ta twoja wiosenka ja na swoją muszę zawsze trochę dłużej poczekać :D
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

witaj Ewciu :wit :wit
Piękne krokusy, u mnie zakwitł dopiero 1 (słownie: jeden) kwiatek. Ale jest cebulek dużo to i kwiatów będzie dużo...kiedyś. Ciemierniki też są piękna!! A najbardziej podobają mi się kwiaty - pieski!!!
Są cudowne. Też kiedyś miałam dwa psy....
Pozdrawiam serdecznie ;:138 ;:3 ;:138
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam wtorkowo. :wit

Pogoda taka sobie.....rano słoneczko, a potem pochmurnie i wietrznie. Dla mnie to niewielka różnica bo rozłożyło mnie zwykłe przeziębienie, więc o pracy w ogrodzie nie ma mowy. Wypadłam tylko na moment jakieś cwiety znaleźć i na tym koniec ogrodowania.
Ten sezon zaczyna się u mnie kiepsko, bo jeszcze właściwie nic nie zrobione, ale cóż...siła wyższa. :wink:

Beatko kolekcjonowanie, to dla mnie przejaw poukładania w ogrodzie i tego właśnie mi brakuje, ale gdybyśmy wszyscy jednakowo podchodzili do sprawy to by było mniej ciekawie. :D
Skrzywienie kręgosłupa też mam od dziecka, ale to najmniejszy problem. O kręgarzu nawet nie myślę. Moje przepukliny i guzy bardzo źle znoszą jakąkolwiek ingerencję. :?
Moja wiosenka może i piękna, ale ja jak na razie przez okno muszę ją obserwować i obgryzać paznokcie ze zgryzoty, że tam tyle roboty, a ja do niczego..... ;:223 :wit

Witaj Stasiu ;:196
Część krokusów już przekwita. Co roku dosadzam ich po kilkadziesiąt sztuk, bo zanikają . Nawet nie za bardzo wnikam z jakiej przyczyny, bo to mi nic nie da. Chcę je widzieć u siebie wiosną , to jesienią na wszelki wypadek dosadzam. :wink: Cebulowce u mnie są krótkowieczne i przestałam się już tym zamartwiać, bo przecież jest tyle innych powodów do użalania się nad sobą. ;:224
Moje psiaki też już są wiekowe i z różnymi przypadłościami, ale jeszcze broją w rabatkach. :wit

Mimo dreszczy biegających po plecach wylazłam do ogrodu w poszukiwaniu kolejnych zwiastunów wiosny i coś tam znalazłam. :wink:



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Piękny ogród i cudowne ptactwo, sama mam woliere z ptakami, ale mała i w mieszkaniu. Ale taka ogrodowa, to jedno z moich wielu marzeń. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewo, jakie miłe widoki - wiedziałam :heja
Mimo karuzeli pogodowej - przyroda nic sobie z niej nie robi.
Czy Twoje ptactwo wykazuje wiosenną pobudliwość ,podobnie do żyjących na wolności :?:
Głośne trele słyszę już nad ranem - miłe dla ucha dźwięki :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Piękna wiosna ;:63 zdrowie jest najważniejsze, kuruj się szybko ;:196
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewo pięknie wiosna się budzi, nawet papużki już sobie latają :) Pogoda nam nie służy i łatwo o przeziębienie więc musimy uważać, zdrówka życzę :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewciu chciałaby dusza do raju, a tu mamy przymus siedzenia na miejscu... jak długo nie wiadomo? Byle tylko zdrowie zachować! Tyle miejsc chciałoby się odwiedzić :roll: gdyby się dało jeszcze lat odjąć :D
Ogród na pewno się zmienił, bo ja byłam przed kataklizmem a wtedy część wypadła a część na pewno została uzupełniona. Nie wspomnę już o architekturze ogrodowej Gospodarza ;:167
Ewciu coś mi przyszło do głowy i wybacz poproszę Cię o coś, ale na pw
Na razie zdrówka życzę i radochy z ogrodu ;:196
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witaj Ewuniu przeszłam po Twoim ogrodzie jest piękny , dużo w nim roślin bylinowych ale nie tylko , masz i róże i dużo ptactwa , kanarki przepiękne , a o wymarzonych kaczuszkach nie wspomnę , już bym je miała , ale ze względu na częste wyjazdy byłby z nimi kłopot , a Ty gdzie je chowasz , one prawdopodobnie nie powodują zniszczeń na rabatach? prawda to , jestem ich fanką ;:167 życzę Ewuniu dużo zdrówka ;:168
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewo, rozpoczęłaś tegoroczny wątek - wiosenną energią.Lato, które ma się ku końcowi - dało się wszystkim we znaki, to może jesień,okaże się łaskawsza i pokażesz swój piękny zakątek.
Mam nadzieję, że nie dasz się dłużej prosić ,serdeczności ;:167
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam po dłuższej przerwie.
Lato zmierza mu końcowi, a w moim ogrodzie nic się specjalnie nie zmienia. Z powodów zdrowotnych brak sił na ogarnięcie wszystkiego, a o większych zmianach w rabatach nie ma mowy. Jak na ironię przybył nam jeszcze jeden ogrodowy psotnik, który kopie, gryzie i wszystko taranuje, więc ten sezon pod znakiem psich wybryków...

Obrazek
Psotnik wabi się Zara i ma siódmy miesiąc.

W ogrodzie krzaczory podrosły...
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek

Muszę na nowo zacząć robić więcej zdjęć w ogrodzie, bo w zasadzie nie za bardzo mam co Wam pokazać.
Do następnego razu. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewo, miło zobaczyć poznane zakątki, z którymi związane są miłe wspomnienia.Ogród w doskonałej formie - kwitnący i jak zawsze piękny.
Rób zdjęcia i pokazuj,pokazuj... ;:180
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”