Ogród warzywny Duende

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

Ojej, jakie fajne domowe "zwierzątka" ;:306
Obrazki śliczne, aż zawołałam córkę żeby zobaczyła , jak wygląda łooowiecka.
Podajcie przepis jak zrobić taki zakwas? Tyle słyszałam o nim dobrego, a nigdy nie spróbowałam. Gdzie ja dostanę eko buraki? ;:145
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

Dorja ;:167 Przepis na zakwas buraczany
Niech Ci będzie na zdrowie ;:196
Eko buraki od zaprzyjaźbionego rolnika, a jak nie masz, to na pewno gdzieś blisko Ciebie działa kooperatywa spożywcza. Najczęściej ogłaszają się w grupach na FB.
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

Zrobiłam powtórkę z bułeczek cukiniowych. Ta sklepowa cukinia taka sobie, mało aromatyczna, ale i taka się nada. Wprawdzie wolę nie myśleć, że była pryskana, zagazowywana, napromieniowywana... :roll: brrr... W sezonie będzie idealna.
Cukinia w tych bułeczkach nadaje wilgotności i fajnej miękkiej struktury. A sposób przygotowana banalnie prosty, ogranicza się do wymieszania składników :)
Pasuje do niej keczup z cukinii

Obrazek

Nasza śpiąca psinka
Obrazek
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

Witaj Duende :wit

Z zaciekawieniem przejrzałam Twój wątek :) Lubię ludzi, którzy uprawiają warzywa. Masz bogaty warzywnik i piękne zwierzęta :)

Ja trochę podobnie do Ciebie zaczynałam, bo najpierw zaczęłam uprawiać warzywa, a potem zaczęłam upiększać ogród kwiatami :)

Pozdrawiam serdecznie! :wit
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

Duende bułeczki wyglądają smakowicie :) będę musiał wypróbować przepis, ale to jak już będę miał swoje cukinie :) jeśli chodzi o keczup to robię z identycznego przepisu :) jest pyszny, rodzince też smakuje :)
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

Ja również przyszłam w odwiedziny i zostaje piękne kwiecie, ogród, warzywa i te śliczne zwierzaki no i te wypieki bułeczki aż ślinka cieknie. A psinka śliczna jaki ma piękny sweterek ;:oj ja swojej wydziergalam też kubraczek, mam dużego psiaka ale taki cieplolubny bardzo. :;230
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

Amanita witaj :wit
każdy czas ma swoje priorytety :lol: Widocznie u mnie ostatnie 12 lat potrzebnych było na warzywnik. Plany ogrodowe mam na ten sezon ambitne, zobaczymy, co życie na to :lol:
maniolek :wit
Keczup jest najlepszy ;:63 I co ciekawe, nikt nie domyśla się, że to z cukinii!
MORANGO, :wit
Czasami się zastanawiam, czy nie po to mam grzywacza, żeby mu sweterki robić :;230 Wszystkie nosi z radością w przeciwieństwie do dzieci ;:306

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

-- 13 lut 2018, o 20:06 --

Kot macha łapką na dobranoc
Obrazek
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
aniap56
200p
200p
Posty: 409
Od: 6 cze 2014, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy x Lublin

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

:wit
Zwierzyniec super ;:108 . Jednak pracy przy nim nie zazdroszczę ;:185 Fajniej obejrzeć fotki ;:306 .
Keczup z cukinii robiłam i mam, potwierdzam bardzo dobry ;:215 . Robiłam jak akurat byłam sama w domu i po degustacji rodzinka nie wiedziała z czego jest ;:306 ale zajadają ze smakiem.
To częstuję się bułeczką, popijam kwasem buraczanym i na razie zmykam. ;:304
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

Ta kiciulkowa łapaka mnie rozczuliła, ;:167 Powiem Ci, że zwierzaki bardzo doceniają takie sweterki, moja np., psinka wręcz uwielbia się odziewać w swój kubraczek, jak mróz na dworze to pierwsza staje do ubierania. ;:306

Zwierzyniec masz imponujący, mi to marzy się mieć chodź kilka kurek na swoje jajka, ale na działce nie za bardzo kury trzymać, :) Takie jajko to dopiero jest jajko, już zapomniałam jak smakuje takie wiejskie jajko :roll:

A że tak podpytam, robisz może swoje sery ?
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7829
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

Duende zajrzałam do ciebie z wyspy :D
Rabatki bardzo fajne, zwierzyniec masz pokazny .
:wit
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

aniap56 smacznego! Wbrew pozorom pracy przy zwierzakach nie jest tak strasznie dużo. Owce były z nami trzy lata i niestety, okazało się, że jesteśmy na nie zupełnie nieprzygotowani. Staraliśmy się bardzo, ale nasze ogrodzenia, żeby nie wiem, jak je ulepszać, okazały się żadnym zabezpieczeniem dla owiec. One po prostu wyłącznie z dobrej woli nie wychodziły na zewnątrz. A jak im się zachciało, to potrafiły się z miejsca odbić z czterech łap i przeskoczyć płot 1.5 m. A wydawałoby się, że wielka, ciężka owca, 80-kilowa, z futrem, które samo waży około 5 kg nie wzbije się nad ziemię. Otóż wzbije się bez problemu. Więc po stracie większości nasadzeń, warzywników swoich oraz sąsiadów znalazłam dla moich owiec wspaniałe domy. Czarnulka z córką jest w zachodniopomorskim w gospodarstwie agroturystycznym i robi za atrakcję turystyczną. Pozostałe, czyli Lusia z Bodkiem i Malutkim są pod Kluczborkiem także w agroturystyce. Bardzo żałuję, że nie podołałam opiece, ale koszt nowego, solidnego ogrodzenia tak dużego terenu chwilowo mnie przetarsta :?
Te dwa lata z owcami wiele mnie nauczyły. Wiecie, jestem z miasta, ze wsią mam do czynienia od 12 lat, wszystkiego uczyłam się sama. Owce pokazały mi, że przebywanie ze zwierzętami jest czymś wspaniałym. One są szczere, jak je zauważasz i obserwujesz, zaczynasz je rozumieć. Wiesz, kiedy są szczęśliwe, a kiedy smutne albo kiedy je coś boli. Przyjemne jest bardzo przebywanie ze zwierzętami, opieka nad nimi nie męczy mnie, codzienne karmienie z dojeniem jest frajdą i przyjemnością. Fakt, wstawaliśmy przed 5 rano by zdążyć wyjechać do pracy na czas, ale nagrodą były mleko, sery i najlepszy, granulowany nawóz! Prawdziwy cud! ;:138
Na nim rosły mi najdorodniejsze warzywa a sam nawóz nie wymagał wstępnego przekompostowania. Dawałam go wprost w obórki na grządki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec pora karmienia :;230
Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi, kula w gardle nie daje mi teraz nic więcej napisać. :cry:
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

Trochę mamy ze sobą wspólnego! Też zostałam wsiową kobietą 12 lat temu, a wcześniej bardzo krótko jedynie miałam miejską działkę. Początkowo przystosowywałam dom do komfortu miejskiego, ale jak przeszłam na emeryturę (później zbratałam się z wsią) zaczęłam od kur nie licząc psa i kotów. Z radością wstaję od wiosny coraz wcześniej aż do letniego wstawania razem ze słońcem. Poranne kontakty z przyrodą nim jeszcze zakłócą spokój ludzie są niepowtarzalne. Potrafię stać nad wolierą i obserwować społeczność kurzą i ostatnio kaczą :D Na baranki się nie zdobyłam, bo wiedziałam że to ponad moje siły. Kóz nigdy nie chciałam, bo myślałam że to one właśnie są zjadające wszystko nawet z przysłowiową miotłą ;:306 ale o barankach owieczkach miałam lepsze zdanie ;:306
Awatar użytkownika
arim27
100p
100p
Posty: 165
Od: 29 paź 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród warzywny Duende

Post »

Zajrzałam na chwilę i zostaję :wink: Bardzo lubię takie klimaty.
Pozdrawiam Mirka !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”