Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko dopóki nie dotknę to nie uwierzę, z prognozami bywa różnie i widzę przymrozki w nocy w dzień cieplej , trochę śniegu oczywiście na innych prognozach. Do połowy marca mnie to nie przeraża ale potem nie chcę już ciągnącej się zimy czy przedwiośnia (to tak jakby mnie ktoś pytał ;:306 )
Sieweczki ładne dorodne, nie narzekaj że nie przyrastają w tych warunkach i tak są super! Ja dzisiaj wszystkie zrobiłam na szarlotkę tzn podsypałam cynamonem i perlitem. A jutro dosiewam to co nie chciało róść w styczniu, a reszta w marcu. W marcu to już pójdzie hurt razem z pomidorami.
Ładniusie masz te dzwonki ;:167 Pamiętam jak się broniłaś przed liliowcami ;:306
Miłego wieczoru Lucynko ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

A ja liczę na to, że te prognozy sie nie sprawdzą
Ja mam inną prognozę :wink:
Gdzie Ty to wszystko posadzisz Lucynko?
Przecież tymi siewkami można by obsadzić 2 ogrody, a nie tylko Twój
Poczytałam o wysiewaniu maków. Muszę i ja się w nie zaopatrzyć. Szczególnie te różowe przypadły mi do gustu
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko - mnóstwo masz tych wysianych roślinek ;:180
A pewnie to jeszcze nie koniec siania u Ciebie ;:172
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Piękne sieweczki Lucynko, lobelia wygląda jak mały las :D moje siewki-mikrusy same sobie muszą radzić samotnie stojąc na kanapie w pokoju. Mam czas jedynie na sprawdzanie czy nie wyschły i czasem przyjdę im zapalić światło, żeby złapały trochę więcej energii, ale widać, że za mało jeszcze słońca, żeby rośliny radziły sobie dobrze. Tylko perowskia - o dziwo lubiąca słońce postanowiła wypuścić dwa prawidłowe listki :)
Będzie dobrze, może ta zima nie będzie taka zła? Byle pociągi nie przestały jeździć :wink:
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

A ja tam spaceruję po sklepach.Dziś się nachodziłam aż mi nogi w t.wlazły.Rano byłam na zakupach a potem poszłam na pocztę, z poczty
do Lidla i sklepu ogrodniczego.Czekają mnie spore wydatki.Muszę kupić szpadel,siatkę dla ogórków fajną motyczkę i włókninę do wykładania
na ziemi i keramzyt. Przy okazji kupiłam smagliczkę bo obmyśliłam sobie posiać na balkonie,żeby mi pachniało. Kupiłam też nasiona dziewanny
fioletowej.Myślałam,że to jednoroczna a to bylina,którą wysiewa się wprost do gruntu bo nie znosi przesadzania.Kupiłam też cebulkę begonii.
Mają już pełno kwiatów:piwonie,dalie,funkie,liliowce,różne lilie,kanny.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko też czytałam dzisiaj takie prognozy - w dalszym ciągu jest to "jeżeli", nie wiadomo, czy się sprawdzi. Pożyjemy, zobaczymy ;:108 Natomiast dobrą wiadomością jest śnieg, zawsze to ochrona dla roślin i później trochę wilgoci ;:108
Dobrze że czujesz się już lepiej ;:196
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko słyszałam w radio panią meteorolog, owszem mają być mrozy ale powiedziała, że to bardziej dotyczy Kanady, Stanów u nas nie ma być tak źle. I tego musimy się trzymać ;:131
Walczysz nadal z pleśnią , a ja myślałam, że już ją przezwyciężyłaś.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko cudowne dzwoneczki masz ;:63 ;:63
Mrozów i ja się boję bo śniegu zero u mnie ale może nie będzie tak źle :D
Zdrówka i miłego dnia ;:196
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko ;:196 nasionka ;:215 a mrozów nie będzie bo tak familia forumkowa chce innej opcji nie ma!
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Latem mi jakoś umknęło jaką ilość liliowców masz u siebie ;:oj Wiem, że to pytanie padło już wielokrotnie, ale jak Ty to robisz? Siatkę wokół działki masz na pewno z gumy, bardzo proszę prześlij mi na pw adres firmy, u której ją zamawiałaś, zamówię i ja, bo mimo że się staram, to upychanie mi nie wychodzi :;230 Liliowców mam chyba z sześć, z czego dwa kwitną każdego roku, dwa nie zakwitły jeszcze nigdy i dwa posadzone jesienią. Te ostatnie będę dopiero oceniać ;:108
Mojej ziemi na szczęście pleśń nie atakuje, mimo że wzięłam taką zwykłą do ogrodu.
Heliotropy właśnie dzisiaj przepikowałam, tak jak radziłaś ;:196 W sumie zostawiłam około 30 sadzonek, do podziału z mamą.
Dzisiaj i u mnie było słonecznie, więc cieszmy się z tego póki jest :heja Mam nadzieję, że prognozy się nie spełnią, szczególne, że u mnie śniegu ma być niewielka ilość. Pozdrawiam i miłych Walentynek ;:167
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko, mam nadzieję, że prognozy się nie sprawdzą. Może nie dotrą do Polski.
A mam pytanie o twoje liliowce. Pamiętasz, czy jakiś powtarza kwitnienie?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Dzień minął pracowicie: pikowałam, siałam, podglądałam, dreptałam wokół całego dobra parapetowo - działkowego.
Przyświecało mi piękne słoneczko, które szczególnie przyjazne było młodziutkim sieweczkom. Niestety tylko do południa.
Teraz jeszcze czekam na młodych, którzy przepadają za chłodnikiem śledziowym. Sami nie mają czasu sobie przygotować, a ja z radością to robię.
Dzisiejszy dzień jest bogaty w różnorodność, bo to i popielec, i walentynki, i dzień kwiatowy.
Właśnie na walentynki dostałam dwie doniczki z pąkami, które niedługo powinny się rozwinąć.

Obrazek

Oczywiście Misia bardzo szybko zaanektowała obie doniczki.

Obrazek

Obrazek

Muszę też pochwalić fioletową kobeę, która powolutku gramoli się z ziemi.

Obrazek


Elżuniu - dłuży nam się oczekiwanie na wiosnę, ale u mnie takiej prawdziwie zimowej zimy nie było. Jakieś pojedyncze dni ze śniegiem, ale tyle co kot napłakał.
Masz słuszność: piecza nad sieweczkami zapełnia przynajmniej częściowo czas, dając zajęcie.
Zdrowym być, a wszystko inne da się załatwić. Tak więc życzmy sobie zdrówka. ;:167 ;:196

Marysiu [Maska] - ja staram się wierzyć w to, że jeszcze będzie prawdziwie zimowo, bo u nie jeszcze nie było.
Siewki - owszem - żyją, ale np. świeżo kiełkujące pierwiosnki opanowała pleśń i obawiam się, że nic z nich nie będzie. Trudno, przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyję i to.
No tak, broniłam się przed liliowcami, a teraz nie wyobrażam sobie działki bez nich. ;:306

Gosiu [Margo2] - to ja już nic na temat zimy nie powiem....
Kochana, posadzę. Jeśli będzie trzeba, to podopycham kolanami, a pomieszczę. ;:224
W sprawie maków wysłałam do Ciebie PW.

Beatko - jasne że nie koniec, bo dzisiaj dosiałam troszeczkę, jutro dosieję odrobinkę, a w kolejnych kwiatowych dniach jeszcze ciutkę. :lol:

Malwinko - lobelia przepikowana, ciekawa jestem, jak teraz sobie poradzi.
Tobie brakuje czasu, a ja mam go nadmiar, więc czymś muszę zająć nie tylko ręce, ale i głowę.
A zima...cóż, nie nasza w tym głowa. ;:218

Danusiu [danuta z] - niezłą wycieczkę po sklepach sobie zrobiłaś. Ja dzisiaj tylko do kościółka i spożywczaka.
Siatka do ogórków mnie zaintrygowała. O co w tym chodzi, jak tę siatkę montujesz?
Dziewannę przesadzam, bo się sieje w różnych miejscach i to przesadzanie jej nie szkodzi. Trzeba tylko uważać, bo ma bardzo długi korzeń palowy.
Właśnie z uwagi na tak bogate zaopatrzenie, szerokim łukiem omijam ogrodnicze markety. :;230

Natalko - u mnie w tym roku śniegu było mało, zatem nie miałabym nic przeciwko kilku dniom bielutkiej zimy, choćby i z dużym mrozem.
Tak, już zapomniałam o chorobie, dziękuję. ;:196

Dorotko [korzo_m] - zobaczymy, która prognoza się sprawdzi. Lepiej by zbyt dużych mrozów nie było.
Pleśń załatwiła mi siewki pierwiosnków na amen. Podobnie stało się z celozjami. Inne siewki na razie nie zostały dotknięte. Na wszelki wypadek podsypuje cynamonem. ;:108

Tereniu [TerDob] - trochę dzwonków mi się uzbierało, głównie z własnego siewu, a tylko 'Pink Octobus' z zakupu.
Dziękuję i wzajemnie zdrówka życzę. ;:196


Witam po przerwie. Nie zdążyłam wysłać tego, co napisałam wcześniej, przed wizytą młodych.
Posiedzieliśmy razem dość długo, w związku z tym dopiero teraz usiadłam przy kompie.


Aniu [tara] - skoro większość nie chce mrozów, to ja się przyłączam do tej większości, choć niezbyt chętnie. ;:306

Iwonko1 - mnie samej umknęły liliowce i nie tylko one. Tak naprawdę to dopiero przeglądając zdjęcia dostrzegam swoje kwiatki. W sezonie żyłam w niejakim rozdwojeniu, kursując między działką a szpitalem.
Sama chętnie nabyłabym taką rozciągliwą siatkę ogrodzeniową, ale póki co, raczej to nie jest możliwe, a szkoda. ;:174
Heliotropy ładnie Ci wystartowały, skoro taką ilość przepikowałaś!
Teraz trzeba trzymać kciuki, by mężniały i pięknie rosły. Jeśli słonko je dopieści, to wszystko będzie dobrze. Moje ładnie ruszyły w ciągu ostatnich trzech dni, ponieważ dostały dużą dawkę słonecznego światła. ;:333
Dziękuję, ;:196 'walentynki' upłynęły w sympatycznej atmosferze, mam nadzieję, że Tobie również.

Paulinko [PaulaF-Z] - niestety, nie pamiętam, które i czy w ogóle jakieś liliowce u mnie powtórzyły.
Kwitły po raz pierwszy, a ja w minionym sezonie miałam problemy ze zdrowiem M i mniej uwagi poświęcałam działce. ;:222



ObrazekGoryczka siedmiodzielna.

ObrazekZrostka.

ObrazekDzwonek 'Pink Octobus'

Dobranoc. ;:4 Jutro zajrzę do Waszych ogrodów.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucyna,a tak z ciekawości -jest gdzieś foto całego ogrodu? Widziałam po części na r?żnych wątkach,ale to tylko fragmenty. Im więcej oglądam zdjęcia tym jestem ciekawsza całości :)


Zazdroszczę słoneczka. U nas szaro buro i ponuro. Moje sieweczki mogą liczyć tylko na sztuczne światło,bo słonca jakoś niezbyt.

Kota zainteresowana kwiatami,ale niech czassm nie podgryza,bo hiacynt jest chyba na liście roślin szkodliwych.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”