Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko nawet jak z nosem przy ziemi trzeba fotografować kolory, to i tak cieszą wyjątkowo. ;:108 Magnolia śliczna, taki maluch, a już ukwiecony. ;:oj Tulipany będzie łatwiej pokazywać. :) Nawet gołąbki podziwiają kolorowe kwiatuchy. :wink:
Teraz to chyba taka moda, że starsi i kobiety kłaniają sie pierwsi. :roll: Mam takiego sąsiada, który głową nie kiwnie, a już sześć lat mieszkam i kłaniam mu się. Chyba przestanę i będę udawać, że go nie widzę. ;:131
Miłych chwil na działce. ;:196
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko pierwiosnek faktycznie cudny ;:167 Arbuza bym już pod folię wysadziła - ciepło jest, a ma być jeszcze cieplej. W domu tylko się męczy. Jak zapowiadali przymrozki, to wstawiałam kilka zniczy do foliaczka - zawsze to trochę podnosi temperaturę. Poza tym przed takimi majowymi przymrozkami to i sam foliak powinien osłonić. No i mam takie przeczucie, ze w tym roku ogrodnicy zimni do nas nie zawitają ;:224
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Te robaczki nazywane popularnie "tramwajarzami" są przyjazne dla ogrodu.
Każdy z nas ma jakieś nieciekawe zakątki w ogrodzie, których nie pokazuje. Gdybyś zobaczyła co od soboty dzieje się przy moich kompostownikach ;:202 prace z przesianiem kompostu zostały rozpoczęte, ale nie dokończone więc bałagan ogromny, a wokół niego stoją wiadra z chwastami, no bo nie mam je gdzie wsypać.
U nas dziś delikatnie kropi z nieba :heja :heja
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Nigdy nie słyszałam określenia 'tramwajarz' :shock:
Dla mnie to jest kowalik dwuplamek. Nieszkodliwy robaczek ,kt?rego czasem pełno na pniach drzew i stertach liści.
Moje dziecko to z uwielbieniem zbiera,a przedszkolaki u niej w grupie są święcie przekonane,że to biedronki.

Co do tego 'dzień dobry' to się wyrwę,ale ja nie mówię. Szkoda mi się produkować do buc?w. Witam się serdecznie z tymi,kt?rych chcę powitać i pozdrowić,a jak komuś m?wię dzień dobry a on nie odpowiada i się nadyma udając że nie słyszy to się przestaję fatygować. Wystarczy,że w pracy m?wię po milion razy w pustkę ' dzieńdobry',a odpowie tylko kilku.
Nie wiem,może to jest moje ignorancja i jestem bezczelna,ale ja szybko eliminuję z mojego otoczenia ludzi nieprzyjemnych i stają się dla mnie obojętnym elementem.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Pierwiosnek śliczny,magnolia piękna,gołąbki jeszcze fajniejsze.Kwiatków dużo Ci kwitnie.
Kokorycz wyślę jak tylko zacznie trochę przekwitać.Przypomniałam,że muszę popryskać brzoskwinię.
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

I magnolia i pierwiosnek - piękne, a poza tym brak chwastów u mnie nie osiągalny
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko , widzę że u Ciebie też robi się coraz ładniej i kolorowiej. Hiacynty u mnie też marne , dzisiaj nawet wyciągnęłam z rabatki,bo pogniły cebulki.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj na działce nie byłam. Musiałam pozałatwiać multum innych spraw, a w wolnym czasie przyjrzałam się dokładnie swoim roślinkom w foliakach na balkonie. Jestem z nich zadowolona, żal mi jedynie tych siewek, które po drodze zginęły bezpowrotnie. Mimo wszystko mam tego dobra bardzo dużo i letnia działeczka będzie kolorowa.
Duży pogrom miałam w pomidorkach, ale na dzień dzisiejszy mam ich - aż się za głowę złapałam - 54 sztuki. ;:224
Tak oto prezentują się moje domowo-parapetowo-foliakowe dobra ogrodowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Heliotrop.


Obrazek Dalia zmienna.

Obrazek Szałwia błyszcząca.

Obrazek Żeniszek.

Obrazek Gomfrena.

Obrazek Gailardia.

Obrazek Aksamitki.

Obrazek Celozja grzebieniasta.

Obrazek Złocień różowy.

Obrazek Nachyłek barwierski.

Obrazek Begonia kaskadowa.

Bazylie.
Obrazek

Obrazek

Komarzyce.
Obrazek

Obrazek

Obrazek Mrozy.

Spędzając dużo czasu w mieście, nie omieszkałam odwiedzić marketów ogrodniczych. Kupiłam sobie - a jakże! - ciekawą dalię 'Fascination'.

Obrazek


Beatko [Beaby] - już się "tramwajarzy" nie boję. ;:131 Wiem, z czym mam do czynienia, to spokój duszy zapewniony.
Kwitnące drzewa owocowe to najpiękniejsze bukiety. Uwielbiam. ;:303

Alicjo - tak mi przykro z powodu odejścia mamy eMa. Utulam Was. ;:168
Na otwarcie furteczki poczekam cierpliwie, najpierw musicie uporać się z żałobą. Doskonale to rozumiem.
Zdrówka dla Was. ;:167

Beatko [Bazyla] - zajrzałam. Dziękuję. ;:180 Faktycznie rozpustne te czerwone tramwajki.
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Moniczko [Mondfa] - ten pierwiosnek to mój nowy nabytek. Zastanawiam się, czy będzie mu u mnie dobrze. ;:218

Soniu - bardzo jesteś miła, podniosłaś mnie na duchu. Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi. ;:196
Ja pracowałam z młodzieżą, której wpajałam takie zachowanie i we mnie ono po wsze czasy utkwiło. ;:108
Dziękuję i wzajemnie przyjemnej pracy w ogrodzie życzę.

Kasiu [vimen] - arbuzy już wsadzone, dziękuję za podpowiedź. ;:180
Oby Twoje przeczucia okazały się rzeczywistością.

Dorotko [korzo_m] - zdaję sobie sprawę z tego, że każdy ma taki zakątek niezbyt miły dla oka, ale mnie strasznie denerwuje bałaganiarstwo mojego M. Co z tego że ja uładzę jakoś, skoro za chwilę bałagan wraca ze zdwojoną siłą. ;:219
Aktualnie za oknami szumi deszcz, który wcale mnie nie cieszy, bo ziemia jeszcze nie wyschła.

Majeczko - mój M też był przekonany, że to jakaś odmiana biedronki, jednak mnie to nijak nie pasowało.
Ja jestem upierdliwa i potrafię powtórzyć pozdrowienie jeszcze głośniej, a wówczas osoba pozdrawiana nie potrafi nie odpowiedzieć, zwłaszcza gdy inni obok słyszą. ;:306

Danusiu [danuta z] - dziękuję w imieniu moich kwiatuchów, na kokorycz oczywiście poczekam i już się cieszę. :tan
Jeszcze nie pryskałaś brzoskwini, czy powtarzasz oprysk?
Jedna z moich działkowych sąsiadek nie pryska, tylko "pryszcze". ;:306

Olgo - u mnie nie tylko rośliny ozdobne pogniły, ;:222 chwasty również. Jeszcze nie mam z czego plewić.

Iwciu - może ten sezon nie będzie taki mokry, a zima łagodniejsza dla ogrodów... Oby! ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Nareszcie tu dotarłam, podziwiam jakość i ilość wyhodowanych sadzonek.Moje raczej skromniej wyglądają, może dlatego że mam okna na północny wschód. Mało jestem na FO,domowe sprawy zabierają mi dużo czasu, ogródek to tak z doskoku , staram się nadążać z porządkami i sadzeniem ale to mało. W środę mamy wizytę kontrolną stawu biodrowego eM, oby wszystko było w porządku . Jestem zmęczona i po wizycie w ogródku , kręgosłup daje znać, rano nie jestem w stanie się wyprostować. mam nadzieje że wszystko wróci do normy .
Pozdrawiam ;:180
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Ale masz roślin!
Zawstydziłaś mnie tą bazylią.Twierdziłam,że mam dużo, ale teraz na Twoim tle to jednak myślę,że mam tylko troszkę.
Moja już wypuszcza listki, nie mogę się doczekać tego cudnego zapachu.

Kolejna osoba ma taką dorodną sałatkę... wrrr,a mnie taki badziew rośnie ;:145
Heliotropy takie, że WOW.Już się puszczają na boki chyba?
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko, gratuluję pomidorków ;:215 . Nareszcie udały Ci się sadzonki pomidorów. A zawsze tak się broniłaś przed nimi.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko mój mąż ma podobnie, jego królestwo to garaż tam się super odnajduje, a jak mu coś poprzestawiam ( poukładam) od razu ginie jak w gąszczu.
Piękne masz siewki, mnie też wiele padło i to po przepikowaniu, dlaczego nie wiem, dalii nie będzie, lobelii również ;:145
Jak można wyhodować taka sałatę, mnie się nie udaje, chociaż i tego roku spróbowałam.
Nocką u nas pokropiło zaraz zmykam do ogrodu coś zrobię.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko...dobra ogrodowe ;:215 . Zapełnisz nimi całą działeczkę, oby pięknie kwitły a niektóre dały piękne owoce. ;:168 . U mnie na parapecie jedynie petunie, jest tego trochę..także obsadzę chyba wszystkie donice :;230 . U ciebie na działeczce mokro , u mnie także lekki deszczyk ale na piaskach wszystko szybko przeleci. ;:173 . Odwiedzasz markety ogrodnicze, nie dziwię się...koło nich nie da się przejść nie wchodząc. ;:306 . Pozdrawiam ;:168 .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”