Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
astiolek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 20 lut 2018, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Ja sądzę że Ci się uda z arbuzami .. to wcale nie jest wczesna pora, tym bardziej że słońca będzie coraz więcej. Trzymam kciuki :heja
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko ;:168
Trzymam kciuki za siewkowe poczynania, oby Twoje zaangażowanie i nakład pracy dały zadowalający efekt ;:108

Aż serce się raduje, jak widzi się takie dorodne sadzonki ;:215
Przyłączam się do zaklinania zimy, żeby odeszła i wiosny, żeby przyszła - oczywiście tej przyrodniczej, bo kalendarzową JUŻ MAMY :heja

Życzę zdrówka, ;:3 i ciepełka ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko za oknem sypie gęsty śnieg, ale na szczęście rozświetlony słonkiem. Twoje arbuzy zakutane w ziemi po szyję przetrwają do maja ...tylko którego, a pomidorki na pewno będą miały pierwsze zawiązane owocki nim pójdą do gruntu ;:306 Słońce nie pozwoli na bure myśli więc głowa do góry i bądźmy dobrej myśli...wiosna kiedys musi przyjść! Zdrówka i optymizmu życzę no i dobrego, cieplejszego dnia ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko tak zapakowane arbuzy powinny sobie poradzić a pomidorki mogą rosnąc w donicach na balkonie ;:333 ... u mnie taka zima i brak ;:3 że dałam sobie spok? z wysiewami, póki nie uruchomię foliaka... Na szczęście nie wysiałam wszystkich pomidorków więc będę mogła powtórzyć ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

No i dodmuchałaś ;:306 słoneczko u nas pięknie dziś świeci, do słońca termometr pokazuje +10 st, chce się żyć :heja a wczesnym rankiem tak jak pisze Marysia sypał śnieg.
Powoli wiosna nadchodzi, nie spóźniła się dziś jej pierwszy dzień ;:108
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

A ja w tym roku jestem tak pozytywnie nastawiona na nowy sezon, że ani żaden marazm, ani depresja nie ma do mnie wstępu :heja Sieweczki sobie zdrowo rosną, a że się troszkę powyciągają? To się później odciągną, ot co ;:224 Na szczęście ani ziemórek, ani pleśni w tym roku też nie mam. Ale u mnie kaloryfery zakręcone, może to dlatego? Odkręcamy je tylko jak kiełkują nasionka, no i czasami jak tęgie mrozy nastaną.
Arbuzy i melony wyglądają jakbyś je zapakowała w puchowe kołderki, otulone po samą szyję ;:63
Wiosna już idzie, Marysiu ;:108 Może jej troszkę nieśpieszno, ale już jest tuż za progiem.
Miłego końcówki tygodnia ;:196 (chociaż może się trochę pospieszyłam, to to dopiero środa ;:306 )
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Pierwszy dzień wiosny objawił się u mnie słońcem i zimnym wiatrem. Bez mrozu, ale w nocy ze dwa stopnie na minusie ma być, wobec czego ziemia nie będzie jeszcze rozmarzać. A niech się dzieje wola Nieba.


Seba - dzięki serdeczne za dobre rady, z których z radością bym skorzystała, gdyby nie to, że się pospieszyłam. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak tylko drżeć o to, co mam. ;:108
One będą rosły w tunelu, gdzie można je wcześniej wsadzić, to może nie zmarnieją....

Iwciu - u mnie słońca nie brakuje, od powrotu mrozów codziennie mam słoneczny czas, a okno południowe i niczym nie osłonięte. Cóż, będzie, co ma być. ;:224

astiolek - miło mi poznać nowego gościa, tylko nie wiem: pana czy panią... Poproszę o imię, łatwiej będzie się porozumiewać i oczywiście zapraszam częściej. ;:180
Dziękuję za pocieszenie mnie w sprawie arbuzów i za kciuki, bo okazuję się, że bardzo się przydadzą. ;:303

Beatko [Bazyla] - trzymaj kciuki za efekty moich poczynań, a ja będę trzymała za Twoje, bo obu nam się bardzo przydadzą.
Zaklinamy tę wiosnę i zaklinamy, a ona ma nas głęboko w...tyle.
Dziękuję za dobre życzenia, które z całego serca odwzajemniam. ;:196

Marysiu [Maska] - a ja śniegu już bardzo dawno nie widziałam, za to słońca mam skolko ugodno. Oczywiście mrozu też mi natura nie pożałowała, a w tej sytuacji wolałabym śnieg zamiast nadmiaru słońca.
Dziękuję kochana za cieplutkie słowa, którymi otuliłaś mnie jak kołderką i teraz ja otulam Ciebie, życząc ciepłych promieni ;:3 i rychłego nadejścia wiosenki. ;:196

Ewuniu [ewarost] - właśnie planuję jutro już te duże pomidorki wynieść do balkonowego foliaka, by w znacznie chłodniejszym środowisku przystopowały nieco ze wzrostem. Tym bardziej że na pikowanie czekają siewki później wysianych pomidorków, które zajmą słoneczne miejsce zwolnione przez te wyrośnięte.
Niech Ci słonko zaświeci i rozjaśni świat Tobie i Twoim sieweczkom. ;:196

Dorotko [korzo_m] - cieszę się, że słonko do Ciebie popłynęło i rozjaśniło życie. :tan
Pewnie że wiosna się nie spóźnia, ale mogłaby przyśpieszyć? ;:7

Iwonko1 - podziwiam Twoje podejście do przeciwności losu i optymizm, którego tak mi w tym roku brakuje. Coś we mnie pękło w ciągu minionego roku i nie potrafię powrócić do pełnej równowagi psychicznej. Mam nadzieję, że gdy wiosna buchnie kolorami, drzemiący gdzieś w środku we mnie wulkan na nowo wybuchnie lawą optymizmu i pobudzi uśpioną radość życia.
Kaloryferów zakręcić nie mogę, stare i szybko się zapowietrzają. W sypialni zakręciłam i już nie chce grzać, ale akurat tutaj nie jest potrzebny, natomiast pokój tzw. gościnny jest zamykany przed kotą, więc boję się zakręcić, by w razie dużego mrozu nie zaszkodzić siewkom w drugą stronę. Dzisiaj już znacznie słabiej grzeją, a po wyniesieniu na balkon części doniczek udało mi się okno uchylić i roślinki dostały świeżego powietrza.
Skoro mówisz, że wiosna idzie, to ja Ci wierzę i coraz to wyglądam przez okno, bo a nuż dojrzę ją gdzieś tam z daleka...
Dziękuję i wzajemnie dobrego schyłku tygodnia życzę. ;:196



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko jutro jadę po bratki, więc przywiozę Ci trochę wiosny i słoneczka :) ;:3
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko, gratuluję takich dorodnych rozsad ;:63 melon też powinien się udać,gdy z taką troską i miłością jest pielęgnowany. ;:167
Co Ty tak kochana spuszczasz nos na kwintę ;:202 przecież wszystko pomyślnie się Wam ułożyło, wyniki świetne,mama zdrowa, młodzi mają się ku sobie. ;:166 Nic tylko się cieszyć i wnucząt wypatrywać a nie narzekać.Wiosna za zakrętem, niech drzemiący wulkan, oznajmi w końcu wielką radość życia. ;:cm ;:112 ;:11 ;:31
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Smutno czytać Lucynko o Twoim złym nastroju. Żadne negatywne emocje nie pasują do Ciebie,jesteś naszym forumowym promyczkiem,kt?ry robi tu atmosferę rodzinną. Nie daj się Lucynko położyć tej depresyjnej aurze. Przed nami już wiosna. Chłoń słonko ,idź na spacer,niech moc będzie z Tobą ;)
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko dziękuję za ;:3 ;:168 Dzisiaj dzielnie pracowało od rana i roztopiło mi śnieg w prawie całym ogrodzie. Żeby nie było mi tak za dobrze to nocą będzie przymrozek, ale z drugiej strony to dobrze bo nie będzie tak duzo błota, jak pomału będzie się rozmarzać ;:333 Moje pomidorki dostały powera i sterczą jak nicienie... chyba będę musiała ie powsadzać do samych listków... w ostateczności wysieję nowe ;:131
Na poprawę nastroju ... fragment piosenki "Skaldów"
...Portret dziadzia rankiem wyszedł z ram,
I na spacer poszedł sobie sam.
Nie przeszkadza tytuł, wiek i płeć,
By zielono wiosną w głowie mieć.

Wiosna - cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna - znów nam ubyło lat,
;:168 ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj obudził mnie sypiący z nieba śnieg. Niebo zasnuły chmury i nic nie zapowiadało poprawy pogody. Ziemia pokryła się delikatną ażurową bielutką serwetą i wydawało się, że zima wraca. Na szczęście trwało to bardzo krótko, szybko bowiem słońce chmury pogoniło, a serwetę po prostu skonsumowało w trymiga. Do końca dnia złociło świat, ale nie ogrzewało, przegrało z zimnym wiatrem i tylko mróz odpuścił i nawet nocą może być max zero stopni. W balkonowym foliaku po raz pierwszy nie włączam na noc ogrzewania. Mam nadzieję, że nie popełniam karygodnego błędu...

Mieliśmy dzisiaj sporą dawkę przeżyć w związku z okradzeniem sąsiadki. Ukradli jej torebkę z całą zawartością, tj. wszystkimi dokumentami, kartami bankowymi, pieniędzmi i kluczami do mieszkania. Ponieważ jest osobą już samotną, M woził ją po komendach i urzędach, a ja pilnowałam mieszkania, by złodziej dysponujący kluczami nie próbował ukraść więcej.
Przed kilkunastoma minutami skończyli wymieniać zamki.

A co z moimi sieweczkami? Pomidorowe domagają się pikowania, pozostałe nie najgorzej sobie radzą.


Kasiu [100780] - doświadczyłaś naprawdę wspaniałej uczty duchowej w tym bratkowym raju. ;:138 Słoneczko przyjechało, dziękuję. ;:196

Stasiu - dziękuję. ;:196 Oby Twoje wróżby sprawdziły się. ;:303
Powiem tak: kumulowałam w sobie negatywne emocje przez cały rok, robiąc dobrą minę do złej gry i teraz wszystko ze mnie wyparowuje, ale dużo tego, to musi potrwać. Tak to sobie tłumaczę. ;:108 Adrenalina powoli się ulatnia.
Dziękuję Ci bardzo za dobre i ciepłe słowa. ;:167 ;:196

Majeczko - kochana jesteś ;:168 ,jednak musisz wiedzieć, że ja przez cały rok żyłam w niepewności a nawet w strachu, a po opadnięciu niedobrych emocji nie tak szybko dochodzi się do siebie. ;:223 Myślę, że dopiero działkowanie pomoże mi odzyskać dawny wigor i optymistyczne spojrzenie na życie. ;:108

Ewuniu [ewarost] - dziękuję za przywołanie tych pięknych słów piosenki wiosennej Skaldów. ;:196
Cieszy mnie Twoja radość z obecności słoneczka. ;:138 Zaraz inne życie w człowieka wstępuje, gdy ono po niebie wędruje. ;:215
A pomidorki tak właśnie się sadzi. Trzeba im te cieniutkie łodyżki delikatnie poskręcać, by wypuściły dodatkowo dużo nowych korzonków. Będą mocniejsze. ;:108
Widzisz, jaka mądra jestem? ;:306 Od bardzo dużego niedawna. ;:306


Dobrej nocy kochani. ;:41 ;:cm

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko co ja czytam ;:202 - mam nadzieje, że Pani sąsiadce nic się nie stało oprócz tych strat materialnych - nie zazdroszczę nerwów i problemów organizacyjnych z tym związanych. Jak mnie takie rzeczy wkurzają :evil:. ;:180 za Wasze zaangażowanie w pomoc - jestem pewna że dobra karma do Was powróci podwójnie ;:108

Co do stresu związanego z niepewnością, strachem, a z drugiej strony koniecznością "trzymania fasonu" żeby bliskim nie dokładać zmartwień to rozumiem Cię niestety aż za dobrze. Ale nie możemy zapominać, że każdemu może zdarzyć się chwila słabości, obniżonego nastroju i to jest normalne. Ważne, żeby to nie był stan permanentny, a w tym pomóc może np. posiadanie takiej swojej odskoczni od problemów dnia codziennego, chociażby w postaci sieweczek, działeczki, czy takiego FO ;:108 - życzę z całego ;:167 zdrówka, spokoju, ;:3 dla Ciebie i Twoich Bliskich

Oczywiście trzymam kciuki za Twoje poczynania :D

Śliczne zdjęcia, a szczególnie ta żółta róża ;:oj

Pozdrawiam serdecznie ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”