Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko i znowu muszę podziwiać różnorodność kwitnących kwiatów...jak Ty to robisz, że tyle mieścisz?
U mnie też popadało wczoraj trochę, dzisiaj też troszkę i mogłam dzisiejsze popołudnie spędzić na plewieniu.
Wszystkiego nie ogarnęłam bo zmrok mnie zastał na rabatach...jutro skończę.
Niebo z chmurami nade mną może jeszcze trochę spóźnienie tego daru z niebios.

Pozdrawiam Krysia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Oj Ty Czarodziejko, a miał być ogród bylinowy ;:306 ;:306 a tu tyle pięknych jednorocznych ;:63
Z tej aksamitki to zapisuje się na nasionka ...niesamowita! Czarnuszka wschodnia tez ciekawa! ale i ta z zielona czuprynka fajna :;230
Lucynko u mnie niestety też cała noc siąpiło, a teraz wisi ....i szaroburo! A tak dmuchałam do innych ;:223
Dobrego dnia...a i cudne dalie ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko widzę że aksamitka "teges " ;:306 cieszy się powodzeniem w razie co nazwa już jest ;:173 mnie wpadł w oko biały kosmos rurkowy... u mnie miał być miks, a są same różowe gdyby ci się udało zebrać nasionka to ja chętnie ;:168 . U mnie wreszcie siąpi z umiarem, ale systematycznie co mnie cieszy bo jest szansa ze woda przeniknie głębiej i na dłużej... i pada raczej nocą więc się mi to podoba ;:333 A tak w ogóle to wiosenne marudzenie się opłaciło... roślinki teraz je rekompensują, mimo upałów i kolejnego naszego marudzenia ... i za to je uwielbiamy ... Miłego weekendu ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Michnik piękne dalej. U mnie jeszcze nie wszystkie kwitną.
Te floksy gwiazdziste ciekawie ;bardzo ciekawie wygladaja .
A długo one kwitną ?
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Floksy masz śliczne, uwielbiam ich zapach, takiego pistacjowo- białego nie znam to chyba jakaś nowość.
Aksamitka inna od tych popularnych, bardzo ciekawy oryginalny kwiat, a ja myślałam, że to jakiś mutant ;:306
czarnuszki wschodniej nie znałam, ładna już jestem ciekawa jej wyglądu po kwitnieniu.
Ślicznie masz taki ogrom kwiecia, tak i ja lubię.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Przed kilkunastoma minutami wróciłam z działki. Cieszy mnie to, co tam zobaczyłam, ziemia dostała dużo wilgoci, roślinki odżyły, zieleń nabrała soczystości, a chwasty dawały się lekko wyrywać.
Z ciekawostek - ponowiły kwitnienie: orlik, ciemiernik biały i krzewuszka variegata.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Krysiu [leszczyna] - jak robię? A upycham , upycham aż powstanie busz. ;:306
U mnie dzisiaj nie padało, ale też nie było zbyt gorąco i na razie wystarczy wody. ;:108
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Marysiu [Maska] - u mnie jednoroczne muszą być, niezależnie od tego, ile bylin mieszka na rabatach. ;:224
Muszę wyciągnąć zeszyt i zapisywać chętnych na nasionka, a zbierać oczywiście będę.
Jeden kwiatek czarnuszki wschodniej już zgubił płatki, teraz czekam, co pokaże.
Słabo dmuchasz, skoro chmury deszczowe nie chcą odpłynąć. Może jutro, bo u mnie ma padać. ;:7
Dziękuję, ;:196 dzień był bardzo udany, a dalijkom powiem jutro, że zostały pochwalone. ;:303
Tobie dużo ;:3 życzę.

Ewuniu [ewarost] - biały rurkowy kosmos wziął się u mnie nie wiadomo skąd. Miałam przed rokiem różowy rurkowy, to pewnie sam się zasiał, tylko kolor zmienił. Oczywiście zbiorę nasionka, ale nie gwarantuję zachowania koloru. ;:218
Cieszę się, że i do Ciebie deszczyk dotarł, niech więc moczy w nocy. :tan
Dziękuję i wzajemnie udanego weekendu życzę. ;:196

Aniu [anabuko] - floksy gwiaździste kwitną długo, ale one są niezbyt niskie i pokładają się, więc trzeba im przeznaczyć odpowiednie miejsce, ale kwitną w słońcu i w cieniu. Wyleganie rekompensują ślicznymi kwiatuszkami. ;:215

Dorotko [korzo_m] - tego floksa mam od ubiegłego roku, ale wydaje mi się, że nie stanowi nowości. ;:185
Aksamitka jeszcze niedorozwinięta, ciekawa jestem jej rozwiniętego pełnego kwiatu. ;:218
Uwielbiam kwiaty i gdybym miała większą działkę, też panowałby na niej podobny miszmasz. ;:306


Dla koloru kilka fotek.
Obrazek

Obrazek

ObrazekAksamitka 'Albatros'. W realu ma kolor ecru.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekZakwitł mój dzielżan z nasion.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta makówka już poszła do suszenia.
Obrazek

Dziękuję za uwagę.
Wymarzonej pogody na weekend dla wszystkich. ;:3 ;:47 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Jakie śliczne masz te lipcowe orliki, wow!
A podoba Ci się dzielżan? Już od dłuzszego czasu chodzę obok niego w kólko zastanawiając się czy kuoić, czy nie, oczywiscie te czerwieńsze odmiany.
Floksy gwiaździste ;:167
Miłego weekendu. ;:3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Jak najbardziej piszę się na nasiona aksamitki Teges( ;:306 ) Sama też sobie zapiszę w kajeciku, coby nie uciekło ;:108
Floksy gwieździste są śliczne, nawet mam opakowanie nasion, ale miejsca już mi nie starczyło, żeby wysiać. Bo swoje na pewno siałaś sama? Te ich kwiatuszki są bardzo ciekawe w budowie ;:138
Dalie z nasionek też już pięknie Ci kwitną, tyle ich masz, że będziesz je mogła pokazywać bez końca :tan To niezawodne rośliny, które niestrudzenie kwitną do samych mrozów. I jak tu ich nie kochać?
Moje orliki jakieś leniwe. Przycięłam je, a one jakoś nie chcą rosnąć :(
Pogodowego umiaru Ci życzę ;:196
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko dxziałeczka Twoja bardzo kolorowa ;:63 ,u mnie tez na jednoroczne musi się znależć miejsce ,deszczyk u mnie padał dwa dni i teraz jest fajna pogoda nie ma upału,robie ogórki w słoiki ale tylko kiszone na razie i dżemik truskawkowo borówkowy wczoraj zrobiłam.Po desczu to i pewnie ruszą chwasty więc zajecia na działce nie braknie a poza tym przyjeżdza córka z dziećmi więc czas będe miała zapełniony,ale to dobrze nie lubię bezczynności ,za dużo mysli wtedy mam w głowie ;:14 .
Pozdrawiam serdecznie i zdróweczka ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Całą noc padał deszczyk, w ciągu dnia też, choć z przerwami. Teraz to już na pewno ziemia porządnie i na zapas nasączona, a chmury jeszcze pływają po niebie, więc zapewne jeszcze trochę wody spuszczą w dół.

Pora kończyć tę część wątku, przejść do kolejnej, ale to dopiero wieczorkiem, bo trzeba trochę pokibicować futbolistom.


Beatko [Beaby] - dziękuję w imieniu orlików i floksów gwiaździstych. ;:196
Podobają mi się kwiatki dzielżanu, ;:333 ale trochę wysoko rośnie. ;:131 Ponieważ jednak produkuje ogromne ilości kwiecia, to już znalazłam dla niego lepsze miejsce i jesienią zostanie przeniesiony na stałe. ;:108

Iwonko1 - dopisuję więc i Ciebie w swoim kajeciku. ;:303
O, tak! Gwiaździste sieję sama. A ponieważ pierwszy siew raczej będzie kończył pokaz, to mam wysiane później, które jeszcze pąków nie mają, więc zakwitną, gdy pierwsze zakończą. ;:333
Ten orlik, który mi zakwitł, nie został przycięty z uwagi na to, że zbierałam nasiona, a powtórzył kwitnienie po raz pierwszy. Sama jestem zaskoczona. :shock:
A dalie kocham. ;:167 Szczególnie te z nasion, bo nie muszę martwić się o przechowanie karp. ;:7
Dziękuję za ten umiar pogodowy. ;:196 Życzenie spełnione, bo choć pada, to jednocześnie jest bardzo ciepło, co służy zwłaszcza ogóreczkom. ;:215

Tereniu [tencia] - zdaje się, że Ty należysz do tego typu osób, które nie posiedzą i nie poleżą, tylko ciągle coś muszą robić. ;:219 Jednak odpoczynek też nam się należy i trzeba z tego korzystać. ;:108 Przyjemności są dla ludzi, a życie jest krótkie i szybko ucieka. ;:65
Przyjedzie córcia, to trochę Cię wyręczy, korzystaj więc z tego czasu i naciesz się wnuczętami. :tan
Pozdrawiam wzajemnie i także zdrówka życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko to tak jak byś o sobie mówiła,też nie lubisz bezczynności ,chociaż czasami uda mi się wypić spokojnie herbatke na działce :;230 :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Tereniu [tencia] - co prawda, to prawda, nic nie da się ukryć. ;:306 ;:306
Jednak bywa, zwłaszcza podczas silnych upałów, że posiedzę z książką przed oczyma i kawusią przed sobą. ;:108

Niestety, dzisiaj nici z otworzenia nowego wątku. Właśnie dostaliśmy zaproszenie do młodych no i nie wypada im odmówić.
Musimy pomóc im w oblewaniu nowej zmywarki i piekarnika, w którym coś tam już upiekli.
Dobrego wieczoru i nocy Wam życzę, oczywiście również wspaniałej niedzieli. ;:114 ;:114
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko udało mi się rzutem na taśmę załapać do starego wątku. :) Zawilce tak pięknie Ci kwitną. ;:oj Sadziłam u siebie kilka razy, ale chyba jednego kwiatka się doczekałam. ;:222
Do spotkania w kolejnej części. ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”