Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Begonie Ci nie uciekną, może jeszcze się wstrzymaj z wychodzeniem? U mnie było odrobinę zimniej, bo w nocu spadło do -11. a w dzień -6-7, ale śniegiem tylko odrobinę pobieliło. Dwa dni były słoneczne, a dzisiaj już mglisto i pochmurnie przez cały dzień. Nasiona ładnie kiełkują i siejesz ich coraz więcej ;:oj Ale trudno się dziwić, skoro masz taki zgrabny regalik. Oj, będziesz przy nich miała roboty. Ale przynajmniej czas szybciej minie Ci do wiosny ;:108 Nasiona kobei na początku sieję w zbiorczym pojemniku i dopiero jak trochę podrosną pikuję do osobnych doniczek.
Pięknie powspominałaś różyczki ;:63 Teraz tak brakuje koloru, zapachu, że z chęcią ogląda się lato na zdjęciach.
Wydawało się, że choroba tylko Cię "lznęła", a tymczasem sił pozbawiła na dłużej. Wy już pomaleńku wychodzicie na prostą, a do mnie dopiero się dobiera jakiś wredny wirus ;:223 Chociaż jeszcze mam nadzieję, że uda mi się go oszukać i tylko mnie postraszy. Teraz mam trzy dni wolne, to spróbuję go wygonić.
W tłusty czwartek trzeba zjeść przynajmniej jednego pączka. Taka sąsiadka jak Twoja, to skarb. Buziaczki ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko Ty nie biegaj bo się zgrzejesz.Najlepiej spacerkiem.U mnie w ogrodniczym jest pełno różnych cebulek begonii.Starczy na długo
więc się nie śpieszę.Kwiatki dla Ciebie nie przyszły,więc dałam jej torebkę i będzie domawiać.Jest nadzieja ,że doślą.Mają nasiona różnych
pierwiosnków,nasiona jakiejś róży chińskiej (na zdjęciu takie puste kwiatki w różnych kolorach). Jak już wywieszą to pójdę poczytać co to
takiego.A więc to jest Novalis? piękna.Zresztą wszystkie są śliczne.
Orliki u mnie strasznie się sieją.Jeden zakwitł taki bardzo ciemny,pełny.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit :wit Witajcie!
Jednak nie poszłam szukać begonii i dobrze zrobiłam, bo wiem od sąsiadki, że kaskadowych w Brico nie ma. Gdybym sama poszła, to nie spoczęłabym na laurach, tylko biegłabym do kolejnego marketu i kolejnego.... ;:7
Rano zaczął delikatnie prószyć śnieżek, ale spadło go tyle, co kot napłacze, natomiast utrzymuje się lekka mgła i dzień jest ciemny. Sieweczki mają mało światła, ale na razie radzą sobie dobrze.


Majeczko - regalik nie jest do niczego mocowany. Stoi na własnych nóżkach i jest stabilny. ;:333

Iwonko1 - u nas takich mrozów nie ma. W nocy dochodzi do max -6, w ciągu dnia w granicach -2*.
W każdym razie na moim balkonie jeszcze ujemnej temperatury nie było. Specjalnie postawiłam tam trochę wody jako sprawdzian. Jeszcze nie zamarza. ;:303
Kobeę posiałam w dwóch doniczkach: w jednej białą, w drugiej fioletową. Jeśli dobrze wykiełkują, to też każdej dam oddzielną doniczkę. ;:108
Iwonko, nie bagatelizuj wirusa. W tym roku jakieś wredne grasują. Wszyscy, którzy wokół nas chorują, narzekają głównie na silne ogólne osłabienie i bóle kręgosłupa. U siebie podejrzewałam korzonki nerwowe, ale to nie były one. Cieszę się, że M mnie pilnował, bo dzięki temu wygrzałam się i oprócz jakiejś dziwnej słabości nic więcej nie odczuwam. ;:63
Wszystkie moje sąsiadki to w porządku kobitki, same wdowy (oprócz jednej), a mój M to jedyny facet na piętrze. Tzn. jest jeszcze jeden, ale jego więcej nie ma, niż jest, bo pływa po morzach i oceanach. :lol:

Danusiu [danuta z] - widzę, że mocno się przejęłaś nasionami dla mnie. Daj sobie na wstrzymanie. Nie będą teraz, to będą kiedyś. Nie pali się, tu nie piekarnia. ;:14
Piękną różę chińską miała moja babunia. To jest roślina pokojowa i pamiętam ją jako bardzo duży krzew w ogromnej donicy i cały obsypany różowymi kwiatami. ;:215 Zajmowała jedną trzecią dużego pokoju. Po śmierci babci roślina marniała w oczach i nie pomogły żadne zabiegi stosowane przez wnuczkę, która tam mieszkała, róża umarła w krótkim czasie. ;:174




Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko piękna różana kolekcja ;:215 Regalik na siewki jest super, ja niestety nie mam tyle miejsca... , a teraz jak spadł śnieg na daszek tarasu to zrobiło się jeszcze miej światła na oknie ... Heliotrop był posiany bez przykrycia i nawet kilka siewek wzeszło ładnie, ale nie wiedzieć czemu... pięknie się położyły i już ich nie ma... spróbuje jeszcze raz...Jak się nie uda to się poddaję w końcu jest tyle innych pięknych roślin, że nie musi być on...( może jak tak będę mówić to zrobi mi na złość i się przyjmie ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko , regalik na parapet i ja podziwiam. Jeszcze trochę i będę musiała rozłożyć swoją mini szklarnię , bo już parapetu brak , a właśnie namoczyłam papryczki.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Ewuniu [ewarost] - tak naprawdę, to ja dopiero teraz podczas przeglądania fotek, dostrzegam różnorodność i urodę swoich różyczek. ;:108
Miniony sezon miałam taki kratkowany z uwagi na sytuację zdrowotną M. ;:108 Na działce raczej bywałam niż byłam, ale i tak jakoś to wszystko ogarnęłam. ;:333 Już się boję, jak to będzie w tym roku, ;:202 choć wierzę, że lepiej niż w poprzednim. ;:218

Sieweczki heliotropów mogły mieć za mokro, za mało światła, a może masz ziemiórki? :roll:
Pewnie że próbuj dalej, ;:63 co najwyżej później zaczną kwitnąć, a ponieważ one kwitną do przymrozków, to i tak nacieszysz się kwieciem i zapachem. :tan By długo kwitły, trzeba obcinać przekwitłe kwiatostany. ;:108

:wit Iwciu - ja już się zastanawiam, jak pomieścić rośliny, gdy trzeba będzie popikować je pojedynczo do doniczek. :oops: Aktualnie już mam kilkadziesiąt pikowanych siewek, ale na razie grupowo w miniszklarenkach, to dużo miejsca nie zajmują i nawet kota może sobie spokojnie po nich spacerować. ;:333 Liczę na to, że marzec popisze się wiosennymi temperaturami, dzięki czemu da się zagospodarować balkonowe foliaki. ;:7


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko cudowne różyczki ;:63 ;:63
Te przy bramce fajnie zapraszają dalej :D
Żółte też piękne ;:333
Oby do wiosny !!
Zdrówka i miłego weekendu życzę ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Tereniu [TerDob] - dziękuję w imieniu różyczek. ;:180
A do wiosny już coraz to bliżej, :tan jedna trzecia lutego mija, a marzec wiosenny miesiąc. ;:333 Mam nadzieję, że w tym roku wiosna nie zaskoczy nas zimowo. ;:218
Za zdrówko serdeczne dzięki ;:196 Weekend musi być dobry, nie ma inaczej! ;:138


Dobrej nocy i wspaniałego weekendu wszystkim. ;:114 ;:114


Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7820
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko Twoje róże to prawdziwe piękności ;:333
M sieje zgodnie z podanym terminem .W ubiegłym roku siał Złotą Wolicę termin siewu 20 lutego .Bardzo nam smakowała ta odmiana.
W tym roku będziemy arbuzy uprawiać w dużych donicach .
Zdróweczka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Róże piękne i cała reszta zachwyca. Podziwiam Twoje zasiewy, moje w tym roku słabo ruszają, czasu mi brakuje , jestem w rozpędzie między domem a szpitalem. ;:134
Wszystko idzie w dobrą stronę, eM już po operacji, jest pod dobrą opieką, zaczyna naukę chodzenia za kilka dni będzie w domu.
Dzisiaj poświęcę więcej czasu moim roślinom, zostaje w domu a młodzi pojadą do szpitala .Zimę mamy piękną jest śnieg i troszkę mrozu, rowerem odwiedzam nasze dzikusy. Koleżanka ma problem z kolanem i nie mam zmienniczki ale jakoś daje radę. :heja
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko,
czy Twoja kicia nie robi Ci ,,porządku" w doniczkach z siewkami?
U mnie niemożliwością jest utrzymanie jakiejkolwiek rozsady, chyba ze w zamkniętym pomieszczeniu.

Z bolącymi kręgosłupami coś jest na rzeczy, moją Mamę tak pokręciło, że nie jest w stanie funkcjonować.
Nie wiem, jak będzie dalej.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Dopiero teraz mam trochę czasu dla siebie, więc szybciutko odpowiem Wam, kochane moje, a w odwiedziny udam się jutro.


Alicjo - różyczki dziękują za pochwałę. ;:180
To ja też swoje arbuzy wysieje zgodnie z tym, co mi napisano. ;:108 Mam inne odmiany.
Dziękuję i wzajemnie zdrówka życzę. ;:196

Irenko [adamiec] - róże i zasiewy dziękują za pochwały. ;:180
Nie masz lekko, bo nie tylko M, ale i koty, bez pomocy koleżanki. Współczuję Ci z całego serca. ;:168
Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że M czuje się coraz lepiej, ;:333 a gdy wróci do domu, będzie Ci łatwiej. ;:108
Zdrówka dla Ciebie i dużo siły, ;:167 a dla M ;:167 i koleżanki ;:167 szybkiego powrotu do pełnej sprawności. ;:167
Trzymaj się kochana. ;:196 Dzielna z Ciebie dziewczynka. ;:138

Madziu [Madziagos] - moja kicia nie robi porządków w doniczkach, bo nie ma do nich dostępu. Jeden pokój zawsze jest przed nią zamknięty i tam stoją doniczki i kuwetki z siewkami. Na jej parapecie mam jedynie szklarenki, do których nie potrafi się dobrać. ;:303
Dziwne wirusy w tym sezonie grasują. ;:131 Nigdy nie słyszałam, by grypa atakowała kręgosłupy, a teraz kilka osób znam, które na takie dolegliwości narzekają. ;:oj
Zdrówka dla Twojej Mamy ;:167 i dla Ciebie również. ;:167 ;:196



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Śliczne róże Lucynko! zresztą które nie są ;:306
Niedziela u mnie ponura z lekkim mrozem, ale co tam ważne że idzie na lepsze. parapet się zieleni i muszę rozkładać majdan, bo nowe trzeba siać a i dosiewać co niedopieszczone przepadło :wink:
Ta róża na bramce jest najlepszą wizytówkę Twojego ogródka :D
Spokojnej niedzieli dla Was ;:196 ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”